PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo'ma kavuştum sonunda..

hayalci79
09/05/2011, 22:23
Beyaz Dualogic Evo'mu bugün teslim aldım, 50 km yol yaptım. Belki biraz acemi olduğumdandır, çok keyifli geldi kullanmak. Yoğun Antalya trafiğinde otomatik vites aldığıma memnun oldum. Araba rahat, Start&Stop özelliği çok güzel, yokuşlarda da vites sorunu yaşamadım.

Tek canımı sıkan şey, hızlı giderken aracın solundan, ya da sol arka tarafından gelen sesti. Bu ses ne sesi olabilir? Bir de bir sürü düğme var, hepsini öğrenmek zaman alacak..

akca37
09/05/2011, 22:26
Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız kullanın fotosu var mı?

hayalci79
09/05/2011, 22:28
Teşekkür ederim. Fotoğraf henüz yok, akşama doğru teslim aldım zaten. İlk fırsatta eklerim.

jrgakbulut
09/05/2011, 22:38
hayırlı olsun bi 95 lik beyaz daha katildi aramıza

akca37
09/05/2011, 22:45
hayırlı olsun bi 95 lik beyaz daha katildi aramıza

Yakında 95 likler klubü kurarız herhalde hehe :)

hayalci79
09/05/2011, 22:53
Teşekkür ederim :)

izoci
09/05/2011, 22:55
hayırlı olsun..

jrgakbulut
09/05/2011, 23:11
Yakında 95 likler klubü kurarız herhalde hehe :)

olabilir :)

bvulgari
09/05/2011, 23:23
hadi bakalım hayırlı olsun iyi günlerde kullanın aracınızı.

alpimmm
09/05/2011, 23:49
hayırlı olsun Gökhan kavuşmuşsun,
memnun kalman sevindirici,
zamanla alışırsın düğmelere,Evo'na,
kazasız-belasız kullan

atila
10/05/2011, 08:03
hayırlı olsun güle güle kullanın

fcevo
10/05/2011, 08:37
hayırlı olsun aracın gıcırtı ıle ılgılı arka parklara elınle bastır gırc gırc yapıorsa % 99 bu sebebtendır

hayalci79
10/05/2011, 18:59
hayırlı olsun..

Teşekkürler :thumbs_up2:

hadi bakalım hayırlı olsun iyi günlerde kullanın aracınızı.

Çok teşekkür ederim. :thumbs_up2:

hayalci79
10/05/2011, 19:06
hayırlı olsun Gökhan kavuşmuşsun,
memnun kalman sevindirici,
zamanla alışırsın düğmelere,Evo'na,
kazasız-belasız kullan

Teşekkür ederim kardeş. Düğmeleri epey çözdüm, çok konforlu ve ayrıntılı bir araç gerçekten.

hayırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim, Allah razı olsun.

hayırlı olsun aracın gıcırtı ıle ılgılı arka parklara elınle bastır gırc gırc yapıorsa % 99 bu sebebtendır

Aracı kullanmak çok keyifli, ama bugün canımı sıkan bir şey oldu. "Vitesi kontrol edin, kitapçığı inceleyin" benzeri bir uyarıyla karşılaştım 4-5 defa. Servise gittim, fren müşürü değiştirildi. Moralimin bozulduğunu onlar da farketmiş olacaklar ki ciddi bir şey olmadığını, basit bir değişim yapacaklarını belirttiler. İlgilendiler sağolsunlar. Ne var ki eve dönerken aynı uyarıyı bir defa daha aldım, servisle görüştüm, yarın yine bekliyorlar.

Sizce bilgisayarda - yani uyarı sisteminde mi bir sorun var, yani sorun olmadığı halde sorun var diye hata mı veriyor? 0 km araba al ve 2.gün sorun çıkarsın :(
Teşekkür ederim, bir deneyeyim bakalım. Bugün o ses gelmedi nedense..

atila
10/05/2011, 19:21
geçmiş olsun umarım önemli bir şey değildir şu ana kadar öyle bir uyarıyla karşılaşmadım çok dik yokuşta bir sefer kafası karıştı sadece

ErdmG
10/05/2011, 21:23
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürmen dileğiyle.

hayalci79
11/05/2011, 18:39
Bugün vitesle ilgili sorun yaşanmadı çok şükür, dün sanırım fren ve gaza aynı anda bastığımda uyardı, bugün daha dikkatlı davrandım, uyarı almadım :)

Arabayı çok sevdim, inesim gelmedi diyebilirim.

jrgakbulut
11/05/2011, 19:55
Bugün vitesle ilgili sorun yaşanmadı çok şükür, dün sanırım fren ve gaza aynı anda bastığımda uyardı, bugün daha dikkatlı davrandım, uyarı almadım :)

usta o uyari dualogic vites hatası yazdı dimi sendede ?ben 2 kere yaptim ve o olaya sinir oldum banada servisi aradım aynı anda bastın dedi ben dedm nassı aynı anda bascam:D ikisinede sağ ayagmla basiorm sncta ddim oledir dio hala adam sinir oldm sonra kontak anahtrnı çıakrip 20 sn bekleyip çaliştirdim sendede olemi?

ERDEM1907
11/05/2011, 20:09
araban hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Evo iyi araba tipinde anlaşamıyoruz evocularla gerçi ama için 10 numara :)

hayalci79
11/05/2011, 20:16
usta o uyari dualogic vites hatası yazdı dimi sendede ?ben 2 kere yaptim ve o olaya sinir oldum banada servisi aradım aynı anda bastın dedi ben dedm nassı aynı anda bascam:D ikisinede sağ ayagmla basiorm sncta ddim oledir dio hala adam sinir oldm sonra kontak anahtrnı çıakrip 20 sn bekleyip çaliştirdim sendede olemi?

"Vitesi kontrol edin, kitapçığa bakın" yazdı ekranda. Fren müşürü değiştirildikten sonra bir kere yaptı, daha sonra yapmadı çok şükür.

hayalci79
11/05/2011, 22:43
Aklıma takılan bazı sorular var, cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu aracın garanti süresi 2 yıl mı, 3 yıl mı? Fiat'ın sitesinde hiçbir yerde garanti süresiyle ilgili bilgi bulamadım. Fiyat listesinde 4.yıl garantisinin fiyatı verilmiş, ben de demek ki garanti 3 yıl diye düşünmüştüm. Ama alırken 2 yıl dediler.

2- Araçta yangın tüpü olması gerekmiyor muydu?

3- Ortalama yakıt tüketimim 6.2 litre olarak görünüyor, sizce nasıl? 50 km sabit hızla gittiğimde 4 litreyi gördüm. Yakıt uyarısını gerçekten depoda 7 litre kaldığında mı veriyor? Uyarı verince telaşlanmıştım ama en az 25 km daha yol yaptım. Arabayı teslim aldığımda içinde ne kadar yakıt vardı bilmiyorum, 50 liralık yakıt aldım, yaklaşık 100 km yaptıktan sonra yakıt uyarısı verdi.

4- Aracı almadan önce alarmı varmı diye sormuştum, immobilizer var, açmaya çalışırlarsa öter dedi satış temsilcisi. Teslim aldığım gün alarmının olmadığını servis elemanından öğrendim. Sizce alarm gerekli mi?

burak6230
12/05/2011, 15:31
hayırlı ugurlu olsun kardeşimşansa bak ben aracı teslim aldım 2 hafta sonra 95lik punto siparişleri çıktı ortaya :D

burak6230
12/05/2011, 15:35
Aklıma takılan bazı sorular var, cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu aracın garanti süresi 2 yıl mı, 3 yıl mı? Fiat'ın sitesinde hiçbir yerde garanti süresiyle ilgili bilgi bulamadım. Fiyat listesinde 4.yıl garantisinin fiyatı verilmiş, ben de demek ki garanti 3 yıl diye düşünmüştüm. Ama alırken 2 yıl dediler.

2- Araçta yangın tüpü olması gerekmiyor muydu?

3- Ortalama yakıt tüketimim 6.2 litre olarak görünüyor, sizce nasıl? 50 km sabit hızla gittiğimde 4 litreyi gördüm. Yakıt uyarısını gerçekten depoda 7 litre kaldığında mı veriyor? Uyarı verince telaşlanmıştım ama en az 25 km daha yol yaptım. Arabayı teslim aldığımda içinde ne kadar yakıt vardı bilmiyorum, 50 liralık yakıt aldım, yaklaşık 100 km yaptıktan sonra yakıt uyarısı verdi.

4- Aracı almadan önce alarmı varmı diye sormuştum, immobilizer var, açmaya çalışırlarsa öter dedi satış temsilcisi. Teslim aldığım gün alarmının olmadığını servis elemanından öğrendim. Sizce alarm gerekli mi?

garanti süresi 2 yıl dedilerse 2 yıldır bişe diyemicem
ben aldıgımda yangın tüpü bagajımda hazırdı
ve arac yeni oldugu için araç biraz mazot yakıcaktır benim aldıgımda da 6 litre civarındaydı çok kullandıgım için 5,0 yazıyor daha az kullanımla 4 olabilir dedigim gibi araç yeni oldugu için biraz km yapman lazım

hayalci79
12/05/2011, 16:13
garanti süresi 2 yıl dedilerse 2 yıldır bişe diyemicem
ben aldıgımda yangın tüpü bagajımda hazırdı
ve arac yeni oldugu için araç biraz mazot yakıcaktır benim aldıgımda da 6 litre civarındaydı çok kullandıgım için 5,0 yazıyor daha az kullanımla 4 olabilir dedigim gibi araç yeni oldugu için biraz km yapman lazım

Tamam, teşekkür ederim :)

atila
16/05/2011, 12:42
müşteri temsilcisi garantinin 3 yıl olduğunu söyledi bende 1 yıl için uzatılmış garanti almaktan vazgeçtim

hayalci79
16/05/2011, 17:22
Ben de Birmot'u arayıp görüştüm, garanti süreniz 3 yıl - 150 bin km dediler. Garanti biterken de bir yıl daha uzatabiliyormuşuz. Teslim alırken iki yıl demişti satış temsilcisi, garanti belgesinin arkasında da 2 yıl diye geçiyor. Yangın tüpünü de alıp serviste taktıracağım.

akca37
16/05/2011, 22:22
olabilir :)

E hadi clup başkanı sen ol bizlerde üyen olalım :)

akca37
16/05/2011, 22:26

Allah mutluluğunuzu bozmasın, kazasız belasız hayırlı sürüşler & forumlar...

hayalci79
17/05/2011, 14:01
Teşekkür ederim.

Sabah 7'de okula giderken Trip B'yi sıfırladım, 19.7 km de ortalama 6 lt tüketim gösterdi, dönüşte yine sıfırladım, hemen hemen aynı trafik yoğunluğunda aynı mesafeyi 4.3 lt iortalama le katettim. Sabahki ortalamanın yüksek olması motorun henüz ısınmamış olmasından mı kaynaklanıyor acaba?

Bir de dünden beri yavaş giderken gaza bastığımda bir cızırtı sesi duyuyorum maalesef.

tnrsrc
17/05/2011, 22:43
hayırlı olsun arkadaşım. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

byspayn
18/05/2011, 13:52
Hayırlı olsun kazasız belasız ve sorunsuz sürüşler dilerim ;)