PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavuklar arabayı hergün çiziyorlar.

ykaya1983
08/05/2011, 21:12
Arkadaşlar açılmadık konu bir bu kaldı demeyin çünkü gerçekten böyle bir sorunum var.1 hafta önce aracı yıkayıp tertemiz yıkayıp gölgeye duvarın dibine parketmiştim.Parkettiğim zemin toprak olduğu için aracı yıkamamla çamur olmuştu.3 saat sonra aracın yanına geldiğimde şok oldum.Aracın sol tarafı baştan başa çamur ve çiziklerle dolmuştu.Sanki birisi hususi değneği çamura sürtüp arabayı çizmiş gibiydi.Çamuru silince altında fena çizikler çıkıyordu.Aracın yanında 1 saat önce benim yeğenler oynadığı için o hışımla gidip onları azarladım.Çocukcağızları biz yapmadık demelerine rağmen inanmayıp azarladım.Ama tekrar eve gelip arabanın yanında kim yapmıştır diye düşünürken bir de baktım ne göreyim!Bizim bahçedeki tavuklar aracın dört bir yanında dolanıp kaportaya gagalarıyla tak tak vuruyorlar.Aracın rengi siyah olduğundan mıdır nedir tavuklar aracın etrafından ayrılmıyorlar.Aracın etrafında kaportanın yanında diklip duruyorlar.Herhalde kendilerini aracın kaportasında gördüklerinden kaportayı didikleyip duruyorlar.Bu yüzden aracı artık yıkıyamıyorum da.Çünkü yıkadığım zaman renk siyah olduğu için ayna gibi karşıdakini gösteriyor.Böyle olunca da tavuklar aracın kaportasını mahvediyorlar.Vallahi tavuk kovalamaktan bıktım.Ön tamponu mahvetmişler vicdansızlar.Araca çadır çekiyorum fakat çadır kısa olduğu için alt tarafı açıkta kalıyor.İnanın arkadaşlar gagaları kemik gibi olduğu için gagaladıkları yerler nokta nokta olmuş.Ne yapacağımı şaştım valla.Ancak aracı kirli bırakıyorum mecburen.

StrawBeeRy
08/05/2011, 21:17
ahahahahhahah Allah yardımcınız olsun yalnız okurken koptum ya :D:D:D:D

eexelanss
08/05/2011, 21:26
ahahahahhahah Allah yardımcınız olsun yalnız okurken koptum ya :D:D:D:D

Mert al bendende okadar :)

Kardeş gerçektende allah yardımcın olsun. Ama çok güzel anlatmışsın.. Bir ikitanesini diğer tavukların önünde kes bak bakalım bidaha yapabiliyorlarmı :D

barisunye
08/05/2011, 21:28
geçmiş olsun...bi tavuklar eksikti zaten:)insanlar yetmediii
ama anadolun efsane hıkayesıne donmüş olay....hani kaporta samandan diye eşeklerin yediğği anlatılırdı:)sizinkinide tavuklar yemeye çalışmış......

ykaya1983
08/05/2011, 21:36
Bu zamanın hayvanları da insanlar gibi ruhsal çöküntü içinde galiba.Geçen gün bizim komşunun aracının tavanına 5 tane keçi çıkmış.Aracın tavanını çökertmişler, boyasını mahvetmişler.Şimdi aracın yanında ne yiyecek ağaç dalı var ne de ot var. O zaman bu hayvanların aracın üstünde ne işi var. Şimdi aracın sahibi bu başıboş gezen hayvanların ayağını kırsa hak değil mi?Valla annem karışmasa bu evdeki tavukların hepsini keseceğim.

izoci
08/05/2011, 21:53
hay ben o tavukların babasının şarap çanağına :D:D geçmiş olsun...

cnykrdnz
08/05/2011, 22:02
tavuk deyip geçmeyin kardeşim arabadan anlıyomuslar valla :)

xnode
08/05/2011, 22:26
GP'nin çekiciliğine tavuklar bile dayanamıyor.. :D Geçmiş olsun

ibrahim06
08/05/2011, 22:32
işiniz zor. Tavuklar kendini görünce yapıyorlardır dediğiniz gibi.

ZAK1980
08/05/2011, 22:56
Yunus kusura bakma ama saka gıbı bu kedı,köpek,uçan sandalye,çizen bebeler duydukta tavuk oldukça ilginç sana tavsıyem su olur aracın etrafını 50 cm veya 1 m lık cıtlerle cevırıp artık tel orgumu ıle cevrelersın dıkenlı telmı yaparsın karar senın yada tavukları kesıp ye hem zıyafet cekersın hemde sorunun cozulur

ykaya1983
08/05/2011, 22:57
Bir de haftada 1 gün otobanda 100 km yol yapıyorum.Plakaya ve tampona yapışan sinekleri de gördüler mi anasını ağlatıyorlar arabanın.İnanmazsınız valla geçen gün farkettim aracın plakası ve ön tampon delik deşik olmuş.Buna taş falan mı çarpıyor diye düşünürken plakalara yapışan sineklerden dolayı tavukların yaptığını gördüm.Şehirdekilerin insanlarla başı dertte kırsal alanda yaşayanların hayvanlarla...Zaten bir ay önce aracın kapısını çocuklar çizmişti neredeyse komple folyoyla kaplatacaktım.Şimdi bunu da görünce iyice ifrit oldum.Bırakacağım artık ne olursa olsun.Bu kadar saçma sapan birşey olmaz.Başında mı bekleyeceğim sabah akşam.

ykaya1983
08/05/2011, 22:59
Yunus kusura bakma ama saka gıbı bu kedı,köpek,uçan sandalye,çizen bebeler duydukta tavuk oldukça ilginç sana tavsıyem su olur aracın etrafını 50 cm veya 1 m lık cıtlerle cevırıp artık tel orgumu ıle cevrelersın dıkenlı telmı yaparsın karar senın yada tavukları kesıp ye hem zıyafet cekersın hemde sorunun cozulur
Komple folyoyla aracı kaplatsam mı diyorum ama bu kadar çizikten sonra gereği yoktur herhalde.Zaten bundan sonra hiçbirşey yapmayacağım çizildiği kadar çizilsin boşver.

ZAK1980
08/05/2011, 23:04
Komple folyoyla aracı kaplatsam mı diyorum ama bu kadar çizikten sonra gereği yoktur herhalde.Zaten bundan sonra hiçbirşey yapmayacağım çizildiği kadar çizilsin boşver.
Folyo ıle kapattıgında kaputu gagaladıklarında ıcerı gocme olmayacakmı ? bence olabılır.Aracı satarken folyoyu olduda sokturdun ozaman olusacak renk farkını tasıl onaracan ?
Bunlara para verecegıne 1 m lık cıt yap aracı o cıtın ıcıne sok bırsey yapmam etmem dersen de ılerıde cok kotu bır goruntu olusur

krm1983
08/05/2011, 23:24
bir horoz bırakın oraya tavuk mavuk kalmaz :)
şaka bir yana zor bir durum

byspayn
08/05/2011, 23:51
Abi Allah sabır versin zor bi durum gerçekten :S

halils2
09/05/2011, 00:49
Folyo ıle kapattıgında kaputu gagaladıklarında ıcerı gocme olmayacakmı ? bence olabılır.Aracı satarken folyoyu olduda sokturdun ozaman olusacak renk farkını tasıl onaracan ?
Bunlara para verecegıne 1 m lık cıt yap aracı o cıtın ıcıne sok bırsey yapmam etmem dersen de ılerıde cok kotu bır goruntu olusur
o tavuklar çiti de aşar en iyisi kes hepsini bi ziyafet çekersin bi de büyük rakı yanına mangal başı bizi de çağırmayı unutma ama :)

SRDR KRKC
09/05/2011, 03:10
Arabanın Etrafına Fare Zehiri Dök Bakalım Bir İkisi Mefta Olunca Yanaşabiliyorlarmı :)

sezerism
09/05/2011, 08:49
Arkadaş aynı olay benimde başıma geldi . Bizim oğlanın horoz tavuklara hava atçam diye bizim arabanın üstünde ötüyor.Saygılar.

Moosty
09/05/2011, 09:00
Geçmiş olsun.

Ev pencerelerinin kenarına güvercin konmasın diye misina geriyorlar. Hayvan misinayı göremiyor, konmaya çalışınca da ayağı takılıp korkup kaçıyor.

Benzer şekilde, iki tahta çubuğa arabanın durduğu yerin yanına çakıp birbirleri arasında bir - iki sıra misina germeyi deneyin.

Misinalar aralarındaki mesafeyi de tavuğun kafayı sıkıştırabileceğinden daha fazla yaparsanız tavuklara da zarar gelmez heralde.

akca37
09/05/2011, 10:18
Abi çok geçmiş olsun, canım sıkıldı, ya bence o tavuklar pilav üstü olmayı hakediyorlar...

skystar37
09/05/2011, 10:37
Allah yardımcınız olsun, insanlar neyse şu hayvanlar daha bir alem. Zeynel in dediği gibi yerin müsait ise ve sürekli aynı yere park ediyorsan aracını etrafına 1mt yada 1.50mt yüksekliğinde tel çek aracı sürekli o alanın içinde bırak birde telden kapı yap en güzel çözüm bu hatta çitin direklerini uzun yaparsan üstüne birde branda gerersin aynı malzeme ile etrafınıda dönersen hem kuşların yapacağı pokunda önüne hemde etraftan gelecek tozun toprağın güneş ışığının önüne geçmiş olursun.

kara kız
09/05/2011, 11:48
o tavuklardan çok güzel haşlama olur bence...aynı sorun bende mevcut..ama benim basımda bir anne kedi ve 4 yavrusu var..benım kaputun ustunu mesken tuttular ustu kapalı garajı ev bellediler.kaputun uzerıne kalın bır battaniye seyiriyom uzerınde yatıyolar..tırnak ,camur pati çiziklerinin önüne geçtim...

mustafakoc3461
09/05/2011, 12:33
Hep hayalimdir bir garajım olması ahh ahh :) ama istanbulda bırakın garajı yol üzerine bırakaç yer olmuyo bazen :(

takres
09/05/2011, 13:22
ilginç bir durum :D :D

sundown
09/05/2011, 18:00
Samanyolutv sizin aracın haberini yapmış, bu tavuk şebekesinin altından ergenekonun çıktığını duyurdu :)

ykaya1983
09/05/2011, 18:39
Geçmiş olsun.

Ev pencerelerinin kenarına güvercin konmasın diye misina geriyorlar. Hayvan misinayı göremiyor, konmaya çalışınca da ayağı takılıp korkup kaçıyor.

Benzer şekilde, iki tahta çubuğa arabanın durduğu yerin yanına çakıp birbirleri arasında bir - iki sıra misina germeyi deneyin.

Misinalar aralarındaki mesafeyi de tavuğun kafayı sıkıştırabileceğinden daha fazla yaparsanız tavuklara da zarar gelmez heralde.
Hocam bu söylediğiniz yöntemi pek anlayamadım.Balık tutma tarifi gibi.Misina balıktutacak oltalarda olmuyor mu?:uhm00000:

krm1983
09/05/2011, 18:53
Samanyolutv sizin aracın haberini yapmış, bu tavuk şebekesinin altından ergenekonun çıktığını duyurdu :)

:) süper

yolcu27
29/05/2011, 17:44
yunus hoca benim okulun bahçesinede geçen sene hindiler dadanmıştı. bir gün lojmanda oturuyorum birden takır tukur ses duydum koştum arabaya ne göreyim pençeleri bir akbaba pençesini aratmayan bir culluk(hindi) kaputun üzerinde dolanıyor. kovaladım ama tutamadım o sinirle keserdim büyük ihtimalle. bu arama ya branda yazarak gördüm. bu aralar branda almayı düşünüyorumda.

tayfux
29/05/2011, 17:49
yunus hoca benim okulun bahçesinede geçen sene hindiler dadanmıştı. bir gün lojmanda oturuyorum birden takır tukur ses duydum koştum arabaya ne göreyim pençeleri bir akbaba pençesini aratmayan bir culluk(hindi) kaputun üzerinde dolanıyor. kovaladım ama tutamadım o sinirle keserdim büyük ihtimalle. bu arama ya branda yazarak gördüm. bu aralar branda almayı düşünüyorumda.
hocam aynı kaderi paylaşıyoruz Van da çalışırken benim okulun çatısına falan çıkıyorlardı uyandırıyorlardı sabah sabah hindiler..kesicen birini ibreti alem olucak diğerlerine :D

serdar2362
29/05/2011, 17:58
kesicen birini ibreti alem olucak diğerlerine :D

Allah iyiliğinizi versin iyi güldüm espri'ye. :D Bence birini asın tüm tavuk ve hindilere seyrettirin.:D

tayfux
29/05/2011, 18:01
Allah iyiliğinizi versin iyi güldüm espri'ye. :D Bence birini asın tüm tavuk ve hindilere seyrettirin.:D
hocam yapacak bişe kalmamıştı :D yada arabayı yıkadığın zaman öldürcen birini diğerleri cenaze namazına :D

ozay06
29/05/2011, 18:03
Tavukların pişirilip suyundan çorba yapma vakti gelmişte geçiyor :)

tnrsrc
29/05/2011, 18:07
yakaladığının gagasına mantar takacaksın gagalayamayacak :D

yolcu27
29/05/2011, 18:16
ben çareye 2 tane yavru kırma kangal beslemekle çözmüştüm. onlarda biraz büyüdükten sonra milletin hindi civcivlerini yeyince zehirlemişlerdi. şuanki koruma yöntemim adana horuzu :D 5 hindiyle baş geliyor :D tabi branda almakta şart.

ykaya1983
29/05/2011, 19:39

Valla hocam bende branda var aslında ama hergün 2-3 defa insan çıkıp çarşıya falan gidiyor.Tak çıkart falan insanı uğraştırıyor.Brandayı aracım siyah olduğu için güneşten korumak için almıştım fakat çıkarıp takma işi yorduğu için evin yan tarafına iki tane demir direk diktim.Altınıda bir güzel betonla toprağa sabitleyip üzerine iki tane demirle bahçedeki eve uzatıp aracın güneşten korunacağı üstü kumaşla kaplı bir yer yaptım.Şimdi aracın güneşten korunma soruna kalmadı.Fakat tavuklar hala bir sorun olarak bir tarafta duruyor:)
Şimdi başkasının hayvanı olsa kapıyı kapatır bahçeye sokmazsın.Ama kendimiz beslediğimiz için evdekilere araba için beslemeyelim de diyemem.Dolayısıyla şu an kesin bir çözüm bulmuş değilim.Fakat tavukların aracı neden çizdiğini artık kesin olarak biliyorum.Çünkü 3 haftadır aracı hiç yıkamadım ve toz toprak içinde duruyor.Ama bir tane tavuk yaklaşmıyor çünkü tavukların aracı çizmelerinin sebebi siyah renk özellikle yıkandığı zaman karşıdaki nesneyi aynen ayna gibi sillüetini kaporta yüzeyinde gösteriyor.İlginç gelecek belki ama tavuklar da kaportada kendilerini gördükleri için aracı gagalıyorlar.Şu an için tek çözüm yolum aracı yıkamamak.

Belki komik gelecek ama şu an aracı yıkasam anında tavuklar aracın başına birikirler.Şimdibunlar başıma gelince keşke siyah renk almasaydım diyorum.Valla şimdiki aklım olsaydı 1000-1500 tl fazla verir beyaz renk alırdım.

k0d3r
29/05/2011, 19:43
yakaladığının gagasına mantar takacaksın gagalayamayacak :D
:D:D

Onur.t-Jet
29/05/2011, 23:05
şaka gibi ya :)

fatihsen67
30/05/2011, 10:08
Üstadım diyecek bir şey bulamadım :))

USTA
30/05/2011, 10:15
Kesin çözüm...:D

https://3.bp.blogspot.com/_Y9fEWs0C0qQ/SZzt0myyoeI/AAAAAAAADX4/tcWDr3L-tL4/s400/Nadan+chicken+fry.bmp.jpg

ultraslan33
31/05/2011, 08:53
elalem ne derse desin en güzel ve çekici arabalara bindiğimizden başına gelmeyen şey kalmıyo:)mevzu bu...tavuk hindii keçi bile anladı ama hala bazıları nie opel amadın parana yazık ettin diyo, onları bu hayvanlara havale ediyorum:))

krm1983
31/05/2011, 10:29
kesin çözüm...:d

[ımg]https://3.bp.blogspot.com/_y9fews0c0qq/szzt0myyoeı/aaaaaaaadx4/tcwdr3l-tl4/s400/nadan+chicken+fry.bmp.jpg[/ımg]

+1 :)