PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : deri koltuk döşeme

italyan__atesi16
08/05/2011, 13:53
arkdaşlar aracına deri koltuk döşeme yaptıranlar var mı ?
rock siyah gpme bordo veya siyahlı bordolu deri koltuk yaptırmak istiyorum düşünceleriniz tavsiyeleriniz nelerdir?

krm1983
08/05/2011, 14:36
görünüm olarak güzel olabilir ama yazın soğutma olmadığı için çok kötü oluyor yakıyor koltuklar

italyan__atesi16
08/05/2011, 14:49
bi kaç yerde okudum yazın asırı derecede yakıyomus kısında donduruyormus ama puntoculardan bole bişey hiç duymadım gorsellik olarak muhtesem oluyo ama kullanımı dusunduruyo beni linkteki puntoya bayıldım guzel yapmıslar fiyatlarıda uygun geldi ama konfor dusunduruyo sadece :(
https://www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=361

krm1983
08/05/2011, 15:11
görünüm güzel ama dediğim gibi kullanışsız.soğutma ısıtma olmadıktan sonra araçta farketmeyecek

italyan__atesi16
08/05/2011, 15:13
ısıtma sistemiyle kısın sogukluk halledilir ama yaz için bi çözüm bulmak baya bi masraflı olur die dusunuyorum

krm1983
08/05/2011, 15:27
evet onun için kullanışsız ama görünüm güzel olur gerçekten

italyan__atesi16
08/05/2011, 15:35
peki gorunum mu konfor mu:D:D

krm1983
08/05/2011, 15:42
bence konfor :)

italyan__atesi16
08/05/2011, 15:43
banada ole gelio:)

krm1983
08/05/2011, 15:45
ama şöyle mercedesteki gibi masajlı ısıtmalı soğutmalı koltuklar olsa tadından yenmez :)

italyan__atesi16
08/05/2011, 15:52
orası tabi ole oyle bişey olduktan sonra sanırm evi arabaya tasırım yasantımı arabada surdururum gibime gelio:D

krm1983
08/05/2011, 15:54
o kesin tabi evden rahat :)

StrawBeeRy
08/05/2011, 17:21
benim arka koltuklarım ve kapılar deri döşeme

italyan__atesi16
08/05/2011, 17:26
benim arka koltuklarım ve kapılar deri döşeme

peki yaz kıs kullanımı nasıl?
sıcaklık sogukluk terletme acısından?

StrawBeeRy
08/05/2011, 17:27
peki yaz kıs kullanımı nasıl?
sıcaklık sogukluk terletme acısından?
tam deri değil oturma yerleri ve sırt kısmı kırmızı kumaş,kenarları deri o yüzden yaz kış pek etkilemiyo sadece görsellik bakımdan güzel duruyor

babajuba
08/05/2011, 17:31
hıc bı farkı yok camlarda fılm oldugu zaman gunes ısınlarını buyuk olcude keser bırazda dıkkat eder gunes ın altına arabayı koyar saatlerce bekletmezsen sorun yasamassın

italyan__atesi16
08/05/2011, 17:33
tam deri değil oturma yerleri ve sırt kısmı kırmızı kumaş,kenarları deri o yüzden yaz kış pek etkilemiyo sadece görsellik bakımdan güzel duruyor

peki tavsiye edebilecegin bi yer var mı bu konuyla ilgili

italyan__atesi16
08/05/2011, 17:35
hıc bı farkı yok camlarda fılm oldugu zaman gunes ısınlarını buyuk olcude keser bırazda dıkkat eder gunes ın altına arabayı koyar saatlerce bekletmezsen sorun yasamassın

farklı yerlerde hep sıcaklık sogukluk yuzunden tavsiye edilmedigi yazılmıs o yuzden akfamda soru işaretleri olustu

StrawBeeRy
08/05/2011, 17:37
beşiktaşta artcar var tavsiye ederim işçilikleride güzel.

santiago
08/05/2011, 19:19
sana şöyle söleyeyim kışın deyim yerindeyse dondurdu beni lanet ettim açıkcası.yaza gelecek olursak arabamda 4 numara film vardı üstüne 3 numara daha çektirmiştim düşün artık ne kadar karanlık olacağını güneş girmemesine rağmen terletiyordu acaip bence hiç düşünme bmw mercedes gibi bir deri kumaşı olsa eyvallah ama diğerlerini sakın düşünme

krm1983
08/05/2011, 19:20
sana şöyle söleyeyim kışın deyim yerindeyse dondurdu beni lanet ettim açıkcası.yaza gelecek olursak arabamda 4 numara film vardı üstüne 3 numara daha çektirmiştim düşün artık ne kadar karanlık olacağını güneş girmemesine rağmen terletiyordu acaip bence hiç düşünme bmw mercedes gibi bir deri kumaşı olsa eyvallah ama diğerlerini sakın düşünme
+1

StrawBeeRy
08/05/2011, 19:21
bende orjinal almanyadan gelme audinin ve mercedesin kullandığı deriden yapıldı.yazın terletme gibi bir sorunu olmuyor vinlex felan kullanılırsa terletme ve koku yapabilir

cnykrdnz
08/05/2011, 19:22
bende deri tavsiye etmem konfor her zaman için önemlidir.. bu arada kumaş koltuk kılıflarının bizim orjinal kılıfların üstüne diktirsek koltuklara bi zararı olurmu? yeni aldığım kılıflar güzel fakat oturup kalktıkça sanırım montajı iyi olmadı potluk yapıyor namert :)

StrawBeeRy
08/05/2011, 19:24
bende deri tavsiye etmem konfor her zaman için önemlidir.. bu arada kumaş koltuk kılıflarının bizim orjinal kılıfların üstüne diktirsek koltuklara bi zararı olurmu? yeni aldığım kılıflar güzel fakat oturup kalktıkça sanırım montajı iyi olmadı potluk yapıyor namert :)
evet deri kaplama koltuk kılıfı satılıyor onlardan alabilirsiniz fiyatları nedir bilmiyorum

cnykrdnz
08/05/2011, 19:43
evet deri kaplama koltuk kılıfı satılıyor onlardan alabilirsiniz fiyatları nedir bilmiyorum

yok ya ben deri istemiyorum tam kafamdaki gibi bi takım koltuk kılıfı bulup aldım ama takmasını beceremedik heralde tam oturması için zımbalamak mı lazm dikmek mi lazm anlamadım ben de

StrawBeeRy
08/05/2011, 19:52
yok ya ben deri istemiyorum tam kafamdaki gibi bi takım koltuk kılıfı bulup aldım ama takmasını beceremedik heralde tam oturması için zımbalamak mı lazm dikmek mi lazm anlamadım ben de
bence hiç kılıf kullanmayın temizletin temiz temiz orjinal binin

ykaya1983
08/05/2011, 20:21
Ben 1 hafta önce vinil deriden yapılmış koltuk kılıfı taktım aracıma.ilk başta herşey normal gözüküyordu fakat havalar ısınmaya başlayınca gerçekten çekilmez oldu.Öğleden sonra 1 saat yolculuk yaptığım zaman sırtım neredeyse pişiyor.Ben şimdi bunu önlemek için bugün şöför koltuğunun üzerine taktığım deri koltuk kılıfının üstüne kumaş geçirdim.Bakalım böyle nasıl olacak?Eğer olursa deri kılıfın üzerine bir de kumaş takarım.

santiago
09/05/2011, 09:51
ben alanya ankara yapıyorum inan sauna girsem bu kadar terlemem :) allahtan eski aracımda denedim bunu da bu aracımda böle bir hataya düşmedim dediğin gibi avrupadan mercedes audinin kullandığı deri kumaşlar onlar bildiğmiz deri değil daha kaliteli deri kumaşlar hiçbir sorun yaratmaz paraya kıyarım diyorsa getirt yaptırt derim ama orjinalini bozma taraftarı değilim ben gayet güzel evoların koltukları

rational
09/05/2011, 13:03
mrb bir ara ben de düşündüm aracıma fakat terletme ve koku gibi şeyler aklıma takıldı.şimdi sadece direksiyonu deri kaplatmak istiyorum, kılıf olarak ta burada 200 tl ye dikiyorlar (nasıl olacak bilmiyorum ). sadece koltukların oturma bölümlerine çift kırmızı dikiş attırıp direksiyon deri ipini de kırmızı yaparlarsa şık durur diye düşünüyorum.ama ankarada deri direksiyon kaplayan bir yer bulmam lazım...fakat hangisini önce yaptımalıyım diye de düşünmüyor değilim hani...Ankara'da bu işi yapan yer bilen arkadaşlar varsa yardım olurlarsa sevinirim...

StrawBeeRy
09/05/2011, 20:55
mrb bir ara ben de düşündüm aracıma fakat terletme ve koku gibi şeyler aklıma takıldı.şimdi sadece direksiyonu deri kaplatmak istiyorum, kılıf olarak ta burada 200 tl ye dikiyorlar (nasıl olacak bilmiyorum ). sadece koltukların oturma bölümlerine çift kırmızı dikiş attırıp direksiyon deri ipini de kırmızı yaparlarsa şık durur diye düşünüyorum.ama ankarada deri direksiyon kaplayan bir yer bulmam lazım...fakat hangisini önce yaptımalıyım diye de düşünmüyor değilim hani...Ankara'da bu işi yapan yer bilen arkadaşlar varsa yardım olurlarsa sevinirim...
https://i1105.hizliresim.com/2011/5/9/9993.jpg (https://goo.gl/mc9cY)

belki yardımcı olur :)

santiago
09/05/2011, 22:48
bana kalırsan terletir bu

StrawBeeRy
09/05/2011, 22:49
bana kalırsan terletir bu
neden terletsin ki :)

ultraslan33
02/06/2011, 20:45
bence sonradan deri döşeme yaptırmak doğan görünümlü şahinden farksızdır zaten premium bi araç olsa üzerinde gelir veya sıfır alırken farkını ödeyip elegan deri döşeme yaptırır insan o yüzden üzerinde varsa ne ala ama yoksa zorlamamak lazım bi de en klas yer bile yapsa orjinali gibi olmaz...ha bu arada suni deri diye bişi yoktur vinil veya plastiktir o malzeme ....tekstille ilgilenen bi insan olarak söylüyorum bunu

kuhi
02/06/2011, 22:30
bence sonradan deri döşeme yaptırmak doğan görünümlü şahinden farksızdır zaten premium bi araç olsa üzerinde gelir veya sıfır alırken farkını ödeyip elegan deri döşeme yaptırır insan o yüzden üzerinde varsa ne ala ama yoksa zorlamamak lazım bi de en klas yer bile yapsa orjinali gibi olmaz.bunu

Benim bir çok arkadaşım sonradan deri döşeme yaptırdı ve çok da güzel hatta orijinal gelen deri döşemelerden daha sağlam ve de güzel katılmıyorum size,
Ama bir arkadaşım fiestasına yaptırmıştı ve yazın çok sıcak kışın ise buz gibi oluyor diyordu , gerçi içini açtırıp elektrikli battaniye gibi bir mekanizma koydurmuştu çakmaklıka takıp koltuğu kışın ısıtıyordu :) ama yazın çok terletiyordu ,
Bu yüzden bence nubuk veya alcantra kumaşların döşemeleride çok güzel oluyor , zaten puntonun üstünde gelen orijinal koltukları birşeye benzemiyor ,

krm1983
02/06/2011, 22:31
dynamic lerin döşemeler güzel bence

StrawBeeRy
02/06/2011, 22:35
bence sonradan deri döşeme yaptırmak doğan görünümlü şahinden farksızdır zaten premium bi araç olsa üzerinde gelir veya sıfır alırken farkını ödeyip elegan deri döşeme yaptırır insan o yüzden üzerinde varsa ne ala ama yoksa zorlamamak lazım bi de en klas yer bile yapsa orjinali gibi olmaz...ha bu arada suni deri diye bişi yoktur vinil veya plastiktir o malzeme ....tekstille ilgilenen bi insan olarak söylüyorum bunu
tabikide illaki orjinal gibi olmaz ama sağlam bir işçilikle orjinale yakın olur benim yaptırdığım deri audinin derisi almanyadan özel geldi 1.5 sene oldu ne yazın terletme,koku nede kışın donma gibi olayları oldu gayet memnunum

gurik
02/06/2011, 23:18
KÖTÜ OLMUŞ. Herşey orjinal güzel.

ultraslan33
02/06/2011, 23:31
Benim bir çok arkadaşım sonradan deri döşeme yaptırdı ve çok da güzel hatta orijinal gelen deri döşemelerden daha sağlam ve de güzel katılmıyorum size,
Ama bir arkadaşım fiestasına yaptırmıştı ve yazın çok sıcak kışın ise buz gibi oluyor diyordu , gerçi içini açtırıp elektrikli battaniye gibi bir mekanizma koydurmuştu çakmaklıka takıp koltuğu kışın ısıtıyordu :) ama yazın çok terletiyordu ,
Bu yüzden bence nubuk veya alcantra kumaşların döşemeleride çok güzel oluyor , zaten puntonun üstünde gelen orijinal koltukları birşeye benzemiyor ,
bende sana katılmıyorum çünkü fun modeli koltuklara sahip biriyim ve çokta güzzelleer

ykaya1983
04/06/2011, 14:19
tabikide illaki orjinal gibi olmaz ama sağlam bir işçilikle orjinale yakın olur benim yaptırdığım deri audinin derisi almanyadan özel geldi 1.5 sene oldu ne yazın terletme,koku nede kışın donma gibi olayları oldu gayet memnunum

Peki size maliyeti ne oldu kılıfların.Bir de bu audi deri kılıftan türkiyede yok mu?

StrawBeeRy
04/06/2011, 16:56
Peki size maliyeti ne oldu kılıfların.Bir de bu audi deri kılıftan türkiyede yok mu?

derileri yurtdışından bir abimiz getirmişti türkiyede yok olsa bile yurtdışından siparişle geliyor gene aynı hesap yani..bana koltukların toplam maliyeti kapılar dahil 1100 liraya geldi