PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNet aradı tartıştık

ibrahim06
05/05/2011, 22:20
Bugün öğleyin ttnet aradı beni. İnternet bağlantımda son zamanlarda durmalar ve kopmalar olup olmadığını sordu. evet bu sordukları son birkaç aydır oluyordu. Ve çözüm üretmek için aradıklarını sandım. Telefondaki kadın bana bunun sebebinin 5 yıldır kullandığım 49 liralık sınırsız 1 mbitlik paket olduğunu bunun yerine 54 lira olan 8 mbitlik pakete geçmem gerektiğini söyledi. Bunu duyunca ben de sordum '' Yahu 5 yıldır sorun çıkarmıyan 49 luk paket şimdi niye sorun çıkarır oldu? Ben bunda kasıt ararım o zaman dedim. Hem 8 mbitlik paket için binada çekili hattın buna uygun olması gerektiğini (ki benim binamda uygun değil) eğer uygun değilse 8 mbitin işe yaramayacağını söyledim. bunun üzerine hatun hem üste çıkmaya çalıştı hem kemküm etti. Ben bu kopmaları kasıtlı yaptığınızı düşünüyorum dedim ve suratına kapattım.

evet dostlar ttnetin internetinde kopmalar durnalar donmalar yaşayanlar, olaya şüpheyle yaklaşın.siz ne düşünüyorsunuz?

alpimmm
05/05/2011, 22:40
İbrahim hocam ben de 2 ay önce bağlattım ttnet., ilk hafta kopmalar çok oldu, aradım güncelleme yapacaklarını söylediler, daha sonra bi sorun yaşamadım. 8mb'e zorlamaları ilginç, dediğin gibi komşumuz 8mb'te kendi isteğiyle geçmişti, ama hat kaldırmadı, iptal ettiler hemen,
inşallah daha fazla sorun yaşamazsın. geçmiş olsun tekrar.

izoci
05/05/2011, 22:41
bi ara bendede çok kopma oluyordur aradım güncelleme yaptılar artık olmuyor alper abinin başına gelen bi ara benimde başıma geldi yani :)

Birkan61
05/05/2011, 22:47
Abicim, benim babam 92 yılından beri telekomda idi 2008 yılına kadar.

İlk ADSL geldiğinde 4mb sınırsız paketi almıştık o zaman uygun fiyata hemde. Ben bile kopma yaşıyordum 2mb'nin üzerinde hız alamıyordum.

Dediğiniz gibi bu tesisat kablo işleri öne çıkıyor.

Bir kaç ay önce 8mbit kullanıyordum. Çok kapma yaşadım.

Bu arada halamda telekomda çalışıyor senelerdir, halen daha devam etmekte.

Bir paket var, bulunduğunuz yere ne kadar hız verilebiliyorsa maximum olarak o fiyata max. hızı alıyorsunuz. Halam o pakete geçirdi bizi internet için,

bu sorunu yaşayan tanıdıklarımada bu pakete geçmelerini önermemi söyledi.

Ama şunuda diyeyim, telekom özelleştikten sonra bu tip sorunlar dahada arttı.

Örnek olarak işi sadece kağıt üzerinde bilen mühendisler, çalışanlar işe alındı 800 lira maaşla. O günden beri arızalarda kopmalarda ciddi bir artış var.

Uzun lafın kısası alt yapı yok, ama öyle böyle idare ediyoruz :)

disconnected
05/05/2011, 23:05
benimde 1mb den 8mb ye gecince basladi problemler.. kopuyor yada cok cok yavasliyor.. isin komigi nezaman arasam ttneti bir problem gorunmuyor sorun sizin bilgisayardadir diyorlar..

femoli
05/05/2011, 23:41
Entersan bugun bende aradim ttneti bilgisayarin yavasligindan bahsettim yakalsik 2 yildir 8 mps hiziyla baglaniyorum (2.70 hic gecemedim) bana bugun hatlar 8 mps olmadigindan kaldirmadigini alt yapi calismasi yapildigini kopmalarin olacagini her seyi bizim icin yaptigini soyledi bende telefondaki ablaya allah razi olsun allah sizi basimizdan eksik etmesin dedim :)

sqorpion
06/05/2011, 00:41
Türk telekomun ayıbı "TTNET"
yalanlarına kanmayın...

Erdem Bozdağ
06/05/2011, 00:44
eğer oturdugunuz yerde altyapı varsa superonline fiber optike geçmenizi şiddetle tavsiye ederim
10mb,sınırsız,49 tl
ttnetten sonra internette kullandıgımı hissediyorum resmen

xnode
06/05/2011, 00:51
Benim de internet hattım da kopma olursa bazen yarım saat PPPOE bağlantısını yapamıyor. Yani servisten DNS alamıyor, modem sürekli başa sarıyor. Üstelik download/upload hızlarından hiç memnun değilim. Superonline'ın fiberoptik seçeneğine geçmeyi düşünüyorum ben de..

PuNTo
06/05/2011, 08:32
Superonline fiber başka söze gerek yok,10mb sınırsız 49 tl telefon zorunluluğu yok telekomdan daha ucuza gelmekte.

matushella
06/05/2011, 08:57
Superonline fiber başka söze gerek yok,10mb sınırsız 49 tl telefon zorunluluğu yok telekomdan daha ucuza gelmekte.

Aynen katılıyorum. Bizdede ttnet vardı. 8 mbit sınırsız tarifeydi. maksimum 10 dakika sorunsuz bağlanabiliyorduk sonra kopuyordu. Kaç kere tartıştık telefonda, ana santrale kadar gittik kimse sallamadı. Anında iptal ettik. Şimdi superonline fiber 10 mbit sınırsız. 1.2 mb/sn hızla dowload yapıyorum. 1.5 aydır daha 1 kere internet kopmadı.

femoli
06/05/2011, 10:21
Süperonline duy sesimi ben ttnet sözleşmemi fesh etmeye cezaya razıyım ivedik sanayisinede bir hat çekiver ben yardım ederim :D

matushella
06/05/2011, 10:26
Süperonline duy sesimi ben ttnet sözleşmemi fesh etmeye cezaya razıyım ivedik sanayisinede bir hat çekiver ben yardım ederim :D

Superonline, ttnet sözleşme feshetme cezamızı ilerideki faturalarımızdan düşeceğini bildirdi. Sadece cezayı ödediğimi gösteren dekontu superonline'a faxladım. Ayrıca ilk 3 ayda para almayacağını söyledi. Yaklaşık 8 ay fatura ödemeden internet kullanacağız :D

femoli
06/05/2011, 11:17
en alt limit 20 mb sınırsız 49 tl ve sözleşmeden cayan herkesin cezasını faturadan düşüyorlar :) harbiden SÜPER online başvuruda bulundum burada olmadığını ve kayıta aldıklarını en kısa zmanda döşeyeceklerini ve talep fazla olursa bu zmanın çok daha kısalacağını söylediler şimdiden 25 işyerini bağladım , hepsi süperonline diyor :)

luleburgazli
06/05/2011, 11:28
herşeyi özelleştireyim millete hizmet yapayım derken ... sömürülen devlette cahil halkım çok güzel işler yapıldığını sanarklen, biranda elmanın içinin boşaldığını gördüklerinde ne yapacaklar bilmiyorum... elin israillisi gelir ondan sonra böyle seninle dalga geçer gibi kopme oluyormu oluyorsa biraz daha para ver der... hey gidinin heyi...

ZAK1980
06/05/2011, 11:28
Superonline fiber hk bılgı vereyım sıze beyler,
Denılen hılzara cok fazla ulaslamıyor 10 mb ama ttntten sonderece hızlı 400 mb 1.30 dk ınerken onda max 30 dk ınıyor.
Superonlıne apartman olarak basvurabılıyorsunuz veya sıte olarak (yonetıcı) gelıp bakıyorlar 30 daıre varsa mesala bunun buyuk cogunlugu kabul ederse apartmanın ıcınde bır yere santral kuruyorlar o santralden daırelere hat cekıyorlar.Bızım apartman bas vurdu ses yok 29 daıre var 100 yıl sıtesıne baglandı D blokta 180 daıre kafadan bır 160 tanesı aldı hemne 15 gun ıcınde olay tamam yanı daıresayısı cok ıse abone olma sansınız artıyor.
Ev telefonunu superonlıne gecırıyorsunuz bununla beraber turktelekomun sabıt ucretındende kurtuluyorsunuz aynısekılde numara degısmeden ev telefonu faall (trcellden ava ya numara tasıma gıbı ) umarım herkes kullanır bu fıberı

gorkem kaan
06/05/2011, 11:54
superonline candır:)

femoli
06/05/2011, 13:15
0850 ile başlıyor süperonline kodu sabit ücreti ortadan kaldırıyor tt yeni rakip ama en az 10 senesi var :(

matushella
06/05/2011, 13:44
Superonline fiber hk bılgı vereyım sıze beyler,
Denılen hılzara cok fazla ulaslamıyor 10 mb ama ttntten sonderece hızlı 400 mb 1.30 dk ınerken onda max 30 dk ınıyor.
Superonlıne apartman olarak basvurabılıyorsunuz veya sıte olarak (yonetıcı) gelıp bakıyorlar 30 daıre varsa mesala bunun buyuk cogunlugu kabul ederse apartmanın ıcınde bır yere santral kuruyorlar o santralden daırelere hat cekıyorlar.Bızım apartman bas vurdu ses yok 29 daıre var 100 yıl sıtesıne baglandı D blokta 180 daıre kafadan bır 160 tanesı aldı hemne 15 gun ıcınde olay tamam yanı daıresayısı cok ıse abone olma sansınız artıyor.
Ev telefonunu superonlıne gecırıyorsunuz bununla beraber turktelekomun sabıt ucretındende kurtuluyorsunuz aynısekılde numara degısmeden ev telefonu faall (trcellden ava ya numara tasıma gıbı ) umarım herkes kullanır bu fıberı

Hız performansı dağıtıcı kutulara olan uzaklığa göre değişiyor. Bizim bölgenin dağıtıcı kutusu bizim apartmanın bahçesinde :D 10 mb internetim var. Hız testlerinde 9.5 mb minimum çıkıyor.