PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bugun teslim aldım henuz 50.kmsinde olan olay

jrgakbulut
05/05/2011, 19:06
arkadaslar bugun araci teslim aldım :) fakat henüz 50. kmde ufak bi yokus ki yokus bile sylmaz dualogic vites kutusu arızası yazdı stop etti baktım 2.viteste çıkardım kntak anahtarını taktim çalişmadı manuelden bire aldım vitesi sonra n ye aldm öle çalişti bu nedir bilen varmi ? çok guzel araç çok memnun kaldım herseyinden ama o olay biraz uzdu beni

reddragon
05/05/2011, 19:30
Araç start stoplu ise belki ondandır. Belki gaz fren aynı anda basmışsındır. Dualogicte gaz fren aynı anda basmıycaksın. Bence aracınızda sorun yok...

OPTS
05/05/2011, 20:27
Start stop açık olsa bile duologıc arızası yazmaması gerekir bence bende satart stop açıkken frene basıp durunca böyle bir uyarı vermiyor. Umarım sorunu hemen hallederler .

jrgakbulut
05/05/2011, 22:57
valla arkadaslar sinir oldum aksam ustu bi daha çıktım bi 60 km falan yaptim yol hiç yapmadı bidaha aklima geldi acaba elim vitesteyken vites falan ı yukselttm 2 de kalkmaya çalişti diye öle bi yari verdi diye hani otomatik olsada el bazen vitese gidio:D ama çok memnumun ve goruntusu çok guzel =) allah hepimize daha iyilerini nasip etsin inş

serdar2362
05/05/2011, 23:56
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız, cezasız inşallah. Benim fikrim yarın sabah ilk iş servise gidip olayı anlatmak ve şikayetin işlenmesini sağlamak olurdu. Tekrarlamadığı için sonradan bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ancak her ihtimali düşünmek lazım.

jrgakbulut
06/05/2011, 00:01
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız, cezasız inşallah. Benim fikrim yarın sabah ilk iş servise gidip olayı anlatmak ve şikayetin işlenmesini sağlamak olurdu. Tekrarlamadığı için sonradan bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ancak her ihtimali düşünmek lazım.

iyi dilekleriniz için tesekkurler aracı b.duzunden aldım fakat eve yakin diye topkapidaki bayiye gotrdm isim vermim zaten çogu insan biliodur ddim daha 50 km bole falan yapti adam gayet rahat bir şekilde bişi olmaz efendim belki çok ısınmıstır bi daha yapmaz buyuk ihtimaal yaptigi anda getirin dedi :S

jrgakbulut
06/05/2011, 00:04
bu arada sorusu olana yardımcı olabilcegim konu olursa arac 1.3 mjet 95 hp dualogic evo beyazi ilk izlenimim start stop alişamadim biner binmez ilk işim devre dısı bırakmak oluyor :) ama aracın perfonması atakligi fena sayilmaz ilk gaza yuklenişe oranla falan konforu gayet iyi bide dualogic vites kullanici arkadaslar varsa vitesi n demi bırakiyorsnz stop edip kntgı kaparken ?

reddragon
06/05/2011, 00:14
1 ya da R de bırakıosunuz

jrgakbulut
06/05/2011, 00:18
ben n de bıraktim bişi olmaz heralde dostum şimdi ? yrndan itibaren viteste bırakirim

halils2
06/05/2011, 00:54
hayırlı olsun aracınız kazasız cezasız güvenli keyifli sürüşler

blk_hakan
06/05/2011, 01:22
Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanın aracınızı. Frene basıp durdugunuz zaman arac otomatik 1. vitese gecer sizde kontagı kapatın aynı manuel araba gibi viteste kalır aracınız normalıde budur 10 senedir triptronik araç kullanıyorum bu şekilde yaptım hep ve şanzıman arızası yasamadım sizede tavsiyem budur :)

USTA
06/05/2011, 01:36
Seyir esnasında elinizi vites kolunun üzerinde tutmayın,park ederken 1 veya R de bırakın,çalıştırırken N de çalıştırın (Tavsiye Edilen bu),sıkışık trafikte ve ışıklarda start&stop devrede değilse vitesi N konumuna alın diye yazıyor kitapçığında...

1ocak2011
06/05/2011, 08:02
Hayırlı olsun bu dejavu gibi, benimde 25.km'de aynı araç ile olmuştu, sonra 200.km gibi bir daha oldu sonra ben araca alıştım, artık yapmıyor kerata...

ecosi26
06/05/2011, 08:46
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Umarım başınıza aynı hadise bir daha gelmez. saygılarımla...

atila
06/05/2011, 08:49
hayırlı olsun güle güle kullan bende ecomode 2. vitesle kat otoparkında bir üst kata çıkarken tam ortada bir sefer kalmıştım,yürüme hızında tırmanacaksam ve hızlanamayacaksam 1. vitesle çıkıyorum ,zamanla alışıyor insan

jrgakbulut
06/05/2011, 09:10
iyi dilek ve tavsiyeleriniz için tesekkurler inş alişiriz bizde zamanla ve 1 de park etmeye alişmamiz lazim daha önce hep p de bırakiodm :D tesekkurler arkadaslar ve abiler

hakguner
06/05/2011, 09:54
Alacaksın manuel sallamalı vites, bakacaksın rahatına derim ben )))) İlk arabam triptronik ti. O şanzuman öldürdü beni namussuz. ))
Şİmdi sallıyorum, geçiyorum...

atila
06/05/2011, 10:59
kontagı kapat el frenini çek ve çık park çok basit aslında çalıştırmak alışkanlık istiyor boşa al çalıştır ss iptal et,sadece biraz zamana ihtiyaç var zamanla hareketler otomatikleşiyor,kelimelerce yazdığımız şeyler saliselerle yapılan hareketler oluyor alıştıkça evo yu daha çok sevmeye başladım.

fiko
06/05/2011, 12:26
iyi günlerde kullan aracını

tiner
06/05/2011, 15:46
bu arada sorusu olana yardımcı olabilcegim konu olursa arac 1.3 mjet 95 hp dualogic evo beyazi ilk izlenimim start stop alişamadim biner binmez ilk işim devre dısı bırakmak oluyor :) ama aracın perfonması atakligi fena sayilmaz ilk gaza yuklenişe oranla falan konforu gayet iyi bide dualogic vites kullanici arkadaslar varsa vitesi n demi bırakiyorsnz stop edip kntgı kaparken ?

Aynı manuel vites gibi düşünün. manuelde aracınızın önü rampaya doğru olursa 1, aşağı doğru olursa geri, düz yerlerde de genelde 12de bırakır ve stope ederiz ya. İşte aynı öyle bırakacaksınız.
Yİne çalıştırırken de aynı manuel mantığı, boşa alırdık veya debriyaja basarak çalıştırırdı. Bunda debriyaj olmadığı içim:) boşa alıp öyle çalıştıracağız.
Allah tadını almayı nasip etsin.

takres
06/05/2011, 17:16
hayırlı olsun...servise sorun bence...

jrgakbulut
06/05/2011, 22:49
arkadaslar hepinize tesekkur ederim yorumlarınz için bugun fırat otoya gittim tekrar sordum tekrarlamadı sorunu bugun karter koruma taktirdim 105 lira tuttu bilginize 1.3 95 hp ye birde arkadaslar aracın menzili dunden beri 71 km yi gosteriordu sinir oldm sbah tkrar mazot aldım once 294 yazdi sonra bir kaç km gittim 66 km takili kaldı bu resetleniyormu yada daha once basina böle bi olay gelen varmi bu arada kullandııkca keyf almaya basladım bugunde stickerli iki arkadasımızı gordum biri beyaz evoydu merter adidasin orda biride kırmızı puntoydu marmara forumun orda fakat bnm hnüz stickerim yok :D ama bu menzil olayinda yardım ederseniz çok sevinirim

jrgakbulut
06/05/2011, 23:18
.

dexter
06/05/2011, 23:54
menzil çok değişkenlik gösterir,anlık tüketimin yokuş çıkıyorken 20 lerdedir ve menzilin 60 gösterir... yokuş iniyorsundur 300 gösterir... son tüketim değerine göre hesaplar bildiğim.. yada senin yol bilgisayarı bozuktur..

akca37
07/05/2011, 23:29
Dostummm benim hayırlı uğurlu olsun, bende dün öğleye doğru aldım aracımı, ist dan geç saatte geldik , o kadar yorgunum ki şu an zorla açtım pc yi , birkaç fotosunu birazdan yüklemeye çalışacağım, o kadar çok yağmur yağıyorduk i dün memlekete gelene kadar skydome tadını çıkartamadık, ama araç çok hoş ya iyiki dualogic ve skydome lu almışım :) GÜLE GÜLE KULLAN GÜNEŞCİM...kazasız belasız

certac
08/05/2011, 09:05
Bence dik yokuşlarda manuel moda alıp 1nci viteste ilerleyin böylece ecomode ve otomatik sistemin kararsızlıgından kurtulun.Ecomode bu tip sorunlar yaratıyor.Çünkü düşük devirlerde vites değiştirmeye kalkışıyor.

jrgakbulut
08/05/2011, 19:48
Dostummm benim hayırlı uğurlu olsun, bende dün öğleye doğru aldım aracımı, ist dan geç saatte geldik , o kadar yorgunum ki şu an zorla açtım pc yi , birkaç fotosunu birazdan yüklemeye çalışacağım, o kadar çok yağmur yağıyorduk i dün memlekete gelene kadar skydome tadını çıkartamadık, ama araç çok hoş ya iyiki dualogic ve skydome lu almışım :) GÜLE GÜLE KULLAN GÜNEŞCİM...kazasız belasız

emrullahim saol allah razi olsn bunu saymam beklerim yine :D

jrgakbulut
08/05/2011, 19:50
menzil çok değişkenlik gösterir,anlık tüketimin yokuş çıkıyorken 20 lerdedir ve menzilin 60 gösterir... yokuş iniyorsundur 300 gösterir... son tüketim değerine göre hesaplar bildiğim.. yada senin yol bilgisayarı bozuktur..

aynen surekli değiişioo şimdide:D ama onceki araclarda ole diildi benim bi 300 gosterio 1 km gidiorm 240 dusuo falan :D ama yol bilg bozuk olsa dier degerlerde ole olmazmi orn anlk yakıt tuketimi falan surekli değişio:D