PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine yine zam geldi 02.05.2010

eexelanss
03/05/2011, 09:05
Benzin fiyatlarına zam yağmuru devam ediyor. TÜPRAŞ (Türkiye Petrol Rafineri AŞ), 3 Mayıstan geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 9 kuruş zam yaptı. Yeni zamla birlikte 1 litre 95 oktan kurşunsuz benzin 4 lire 29 kuruş, katkılı 95 oktan ise 4 lira 33 kuruş oldu. Zamların motorinle devam etmesi bekleniyor (ENERJİPORT).

Ben artık diyecek birşey bulamıyorum..:@

sundown
03/05/2011, 09:08
Allah razı olsun.

Burak Coskunirmak
03/05/2011, 09:24
2 ay önce "Benzin nerede 4 TL olmuş?" diye konuşan bakan müsvettesi tekrar çıksın da konuşsun görelim.. biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur!! Bunun önüne geçilmez artık daha bu benzin inmez 5 TL olur..

matushella
03/05/2011, 09:27
bir 5 liğe kola şişesi kadar benzin alınacak bu ülkede. Hala bir tepki yok herkes kabullenmiş, ayda 400-500 tl minimum benzin parası vermeye alışmış insanlar.

ibrahim06
03/05/2011, 09:43
.................................................. .......m

SeaMaN
03/05/2011, 10:37
5, 5, 5, 5 isteriz

Ziyaretçi049
03/05/2011, 10:48
... (Hayal gücünüze kalmış istediğiniz her türlü küfürü koyabilirsiniz!!!)

alfo
03/05/2011, 10:50
Yazın bezinin litre fiyatı 5 tl olur bu gidişle...

kara kız
03/05/2011, 10:51
depom full...arabada servet yatıyoo valla...

illisyonist
03/05/2011, 11:09
duble yol yapmışlar o yollarda gidecek benzini bulamadıktan sonra banane duble double yoldan ....

GünahsizSeytan
03/05/2011, 11:11
Aynen abi bize doube double giriyo zaten :) Arac gitse gene basacam oda yok :d

Solitude
03/05/2011, 11:16
mazot kullananlar olarak en kısa zamanda size yetişeceğimize söz veriyorum:ban?:

Kronokrator
03/05/2011, 12:04
hay maşallah yaa ..

Benzin 4,5 liraya yaklaştı - Ekonomi Gündemi- ntvmsnbc.com (https://www.ntvmsnbc.com/id/25209239/)

eexelanss
03/05/2011, 12:21

:D

e.yavuz
03/05/2011, 13:33
Usame Bin Ladin öldürüldü petrol fiyatları arttı!..:clapping:

projist
03/05/2011, 13:47
pırlantada niye vergi yok? oğullar pırlantacı olduğu için mi?

demon
03/05/2011, 13:57
.................................................. ................... bip bipppp .......................

E_N_D_E_R_
03/05/2011, 14:09
Ne denebilir ki...!!!!

HarbiAslan
03/05/2011, 16:01
bin ladin ölünce petrol fiyatları düşüşegeçti, ama burada yükselişe. biri ip atlasa olan bize oluyor. ölmeyin kardeşim, oyunda oynamayın, ipte atlamayın , sonra olan bize oluyor. allah belanızı versin artık ya

koysanıza pırlantaya , mücevhere vergi ... niye koymuyorsunuz ?

neden ekmekte ve ilaçta vergi var da, pırlanta da yok?

GP COSKUN
03/05/2011, 16:18
yazarsam forumdan uzaklaştırma cezası alıcağım için söylemiyorum ama
bunları yazarken bağıra bağıra bildiğim bütün gün görmemiş küfürleri ediyorum
ödediğim her fazla kuruş haram olsun
allah inşallah bunca insanın hakkını fitil fitil burunlarından getirir

takres
03/05/2011, 16:59
Allah bir ülkenin nasıl soyulduğuna şahit nasıl olsa belalarını verir...

speedy_16
03/05/2011, 17:20
allah belalarını versin artık :@

ozay06
03/05/2011, 17:27
Petrolün varili 90 dolardı benzinin lt si 3,5 tl idi Petrolün varili 150 dolara çıktı benzinin lt si 4 tl oldu Petrolün varili 40 dolara düştü benzinin lt si 4,2 tl oldu Petrolün varili 120 dolar oldu benzinin lt si 4,5 tl iye yaklaştı Hani benizn fiyatları petrol fiyatlarına bağlıydı Hani libyadaki çatışmalar etkiliydi Petrol 150 dolarken bile benzin bu fiyatlarda değildi Benim dangalak gerizekalı milletimde hala ortadoğu karışık libya da çatışma var bilmem ne yalanlarını yutsun dursun Petrol 40 dolarken libyada çatışma mı vardı ortadoğu da karşıklık mı vardı? Birde sevgili maliye bakanımız diyorki Biz ötv yi arttırmadık aslında yılbaşında arttırmamız lazımdı zararımız var diyor Yurdum insanı da ayaklarda alkışlıyor Pes doğrusu

demon
03/05/2011, 19:00
Evet birde fiyatları piyasa belirliyormuş. %60 küsur vergiyidemi piyasa belirliyor?
İyice insanları aptal yerine koyuyorlar. Yazık yazık.

servt
03/05/2011, 19:31
Evet birde fiyatları piyasa belirliyormuş. %60 küsur vergiyidemi piyasa belirliyor?
İyice insanları aptal yerine koyuyorlar. Yazık yazık.
ayrıca bayi karı, tüpraş karı da var. yani 10tl lik benzinin 8i boşa. kendisi aptal olduğu için bizide öyle sanıyo

servt
03/05/2011, 19:36
aracı 11. ayda aldım depoyu 150tl ye doldurdum . aradan 6 ay geçti bugün depo 195tl ye doldu varın hesabı siz yapın.6 ayda 50 tl arttı.gelde kötü konuşma

aslanerh
03/05/2011, 20:13
Arkadaşlar bu kadar soyulan bir ülkede yaşıyoruz, üstüne çıkıp bazı devlet adamları "ekonomimizi düzelttik, borçlarımız ödüyoruz" reklamlarını yapacak kadar küstah! Yahu sanki kendi jakuzili villalarını satıp ceplerinden ödüyorlar ülkenin borçlarını! Ki aramızda hala "bence vergi alınsın, insanlar da sabah-akşam trafiğe çıkıp yoğunluk yapmasın" diyen bir mantıkta. Sanki benzini sadece sabah trafiğe çıkanlar alıyor! Ekmek arabaları, tarım araçları, lojistikte kullanılan kamyon ve tırların su ile çalıştığını zannediyor zihniyet! Ve bu zamlar yüzünden lojistik faaliyetleri ile gelen ürün ve hizmetlerin de bu yüzden daha pahalı olduğu konusunu göz ardı ediyor. Ben daha önce yazmıştım, bence bu mantıktaki bizim milletimize herşey müstahak, hatta az bile!

Şimdi üstüne alınan birileri de yazar "siyaset yapmayın" diye burda! Burada siyasetle ilgili bir konu yok, konuyu kapatmaya çalışmak için kötü niyetle böyle yazılıyor. Hiçbir yerde bu konu yazılmasın, padişahım çok yaşa diyor. Ancak ilahi adalet bu dünyada sormazsa bu şakşakçılığa öbür dünyada sorar.

asil
03/05/2011, 20:41
yyuhhhhh yaa yazık yazık yazık türkiyeme yazıklar olsun insanımı bu hallere düşüren vicdansız insanlara

leventt
03/05/2011, 21:47
Bir zamanlar cepleri boş olan insanların; şu an cebleri dolar ile dolunca.............................devamını getirmeyeyim forumdan atılacağız sonra.....

akca37
03/05/2011, 22:25
Petrolün varili 90 dolardı benzinin lt si 3,5 tl idi Petrolün varili 150 dolara çıktı benzinin lt si 4 tl oldu Petrolün varili 40 dolara düştü benzinin lt si 4,2 tl oldu Petrolün varili 120 dolar oldu benzinin lt si 4,5 tl iye yaklaştı Hani benizn fiyatları petrol fiyatlarına bağlıydı Hani libyadaki çatışmalar etkiliydi Petrol 150 dolarken bile benzin bu fiyatlarda değildi Benim dangalak gerizekalı milletimde hala ortadoğu karışık libya da çatışma var bilmem ne yalanlarını yutsun dursun Petrol 40 dolarken libyada çatışma mı vardı ortadoğu da karşıklık mı vardı? Birde sevgili maliye bakanımız diyorki Biz ötv yi arttırmadık aslında yılbaşında arttırmamız lazımdı zararımız var diyor Yurdum insanı da ayaklarda alkışlıyor Pes doğrusu
Hocam ne benzin fiyatlarının ne de bi dünya ürüne gelen zamma alkış tutan biri değilim ancak kininden dolayı öyle bir cümle kurmuşsun ki resmen aleni olarak "sessiz kalan, ses çıkartmayan, çıkartamayan, çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen milletimize """benim dangalak gerizekalı milletim""" demişsin senin yaptığın , devlet yönetenlerinin ayıplarının yanında günah kalır !!!!

MURAT34
03/05/2011, 22:30
allah belalarını versin ne dieyelim...

ZAK1980
03/05/2011, 22:36
Arkadaslar 12 hazıranda bugune kadar kullandıgım oylarımdan daha buyuk bır sevkle oy kullanacam benzının ıntıkamını alacam kendı capımda oy pusulasına allah ne verdıyse yazayım dıyomda ozamn oy gecersız olur bu ısı facebokkta yapıyorum vallahı stres atıyorum gercı bıraz agır konusup agır yorumlar yapıyorum ama ınanın rahatlıyom yakında benıde alırlar zaten ıcerı

venomtigris
03/05/2011, 22:38
bu gidişle depoyu doldurunca arabaların fiyatı iki katına çıkacak... ikinci el ilanlarında aracında abs, esp olanlar artık bu özelliklerin yanına "araba muhayyerdir, üstelik deposu 3\4 doludur" diye ekstra yazacaklar...

ZAK1980
03/05/2011, 22:40
bu gidişle depoyu doldurunca arabaların fiyatı iki katına çıkacak... ikinci el ilanlarında aracında abs, esp olanlar artık bu özelliklerin yanına "araba muhayyerdir, üstelik deposu 3\4 doludur" diye ekstra yazacaklar...
Haber yorumlarında okudum okuyucunun bırı 3 yılda akaryakıta odedıgı para ıle aracından bır tanedaha alabılırmıs ne kadar dogru artık.
kktc ye de benzını bız satıyoz adamlarda 1.90 lt benzının

akca37
03/05/2011, 22:42
:)

ZAK1980
03/05/2011, 22:42
allah belalarını versin ne dieyelim...
Murat bela okumakla olmuyor arkadasım benzıne kım zam yapıyor akp mı oy vermıyecen ondan sonra gelen hukumettin gozu korkocak kısacası kım gelrıse gelsın halktan korkacak

aslanerh
03/05/2011, 23:02
Arkadaş tepkinde haklısın bence de dangalak gerizekalı denmemesi lazımdı. Ama "zamma alkış tutmak" ne demek biraz açıklasaydın çok mutlu olurdum? Durmayıp alkışlasaydın bari bu zamları! Ses çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen diye birşey olamaz, çünkü çoğunluk ses çıkarmıyor buna! Avrupa da saçma sapan, burada kimsenin ruhunun duyamayacağı siyasi işlerde toplum dışarı dökülüp, yürüyüş düzenlerken biz burada her gün aynı naneleri görüyoruz.

Ayrıca devlet yönetimlerinin açık bir şekilde "vergi açıklarının kapatılması lazım" diyerek ülkenin güney sınırlarından kaçak yakıt getiren vergi hırsızlarına göz yumarak bu milleti soyması, bu şekilde kul hakkı yemesi, yani üstü kapalı bir şekilde "siz gerizekalısınız" demesi ayıp ama buradaki forumda altı üstü bir yazıda gerizekalı yazdı diye onun yaptığı mı günah? Allah yine de senden razı olsun ama, hiç olmazsa bu soygunculuğu alkışlamıyormuşsun

Hocam ne benzin fiyatlarının ne de bi dünya ürüne gelen zamma alkış tutan biri değilim ancak kininden dolayı öyle bir cümle kurmuşsun ki resmen aleni olarak "sessiz kalan, ses çıkartmayan, çıkartamayan, çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen milletimize """benim dangalak gerizekalı milletim""" demişsin senin yaptığın , devlet yönetenlerinin ayıplarının yanında günah kalır !!!!

akca37
03/05/2011, 23:05
Arkadaş tepkinde haklısın bence de dangalak gerizekalı denmemesi lazımdı. Ama "zamma alkış tutmak" ne demek biraz açıklasaydın çok mutlu olurdum? Durmayıp alkışlasaydın bari bu zamları! Ses çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen diye birşey olamaz, çünkü çoğunluk ses çıkarmıyor buna! Avrupa da saçma sapan, burada kimsenin ruhunun duyamayacağı siyasi işlerde toplum dışarı dökülüp, yürüyüş düzenlerken biz burada her gün aynı naneleri görüyoruz.

Ayrıca devlet yönetimlerinin açık bir şekilde "vergi açıklarının kapatılması lazım" diyerek ülkenin güney sınırlarından kaçak yakıt getiren vergi hırsızlarına göz yumarak bu milleti soyması, bu şekilde kul hakkı yemesi, yani üstü kapalı bir şekilde "siz gerizekalısınız" demesi ayıp ama buradaki forumda altı üstü bir yazıda yazdı diye onun yaptığı mı günah? Allah yine de senden razı olsun ama, hiç olmazsa bütün bunları alkışlamıyormuşsun
Yani şimdi arkadaş beni anlıycak yapılan zamlara tepkim yok veya yapılırsa yapılsın zihniyetlerinden zannetcek, bende benzin yapılan veya diğer ürünlere yapılan zamların mağdurlarındanım, benzinli diye binemiyorum diye dizel aldım onun da faydası giderek azalıyor onu kastettim , yanlış anlaşılmayayım diye !

akca37
03/05/2011, 23:08

Ayrıca devlet yönetimlerinin açık bir şekilde "vergi açıklarının kapatılması lazım" diyerek ülkenin güney sınırlarından kaçak yakıt getiren vergi hırsızlarına göz yumarak bu milleti soyması, bu şekilde kul hakkı yemesi, yani üstü kapalı bir şekilde "siz gerizekalısınız" demesi ayıp ama buradaki forumda altı üstü bir yazıda gerizekalı yazdı diye onun yaptığı mı günah? Allah yine de senden razı olsun ama, hiç olmazsa bu soygunculuğu alkışlamıyormuşsun

Ya kardeşim benim tepkim adam yazmış benim gerizekalı , dangalak diye resmen hakarette bulunmuş onu kastettim bi nevi kelimelerini dikkatli seçebilirdi demek istedim, sen tutup benle uğraşcağına, neden madem bu gidişe bir dur demek istiyoruz , toplanalım ankarada tüm puntocular olarak meclisin önünde gelmeyen namert olsun !!!!!!

akca37
03/05/2011, 23:10
Varmısınız ileriki bir tarihte Türkiyenin en büyük bir organizasyonunu yapıp Türkiyenin her yerinden imkanlar ölçüsünde tum punto bravo ve evo cu dostlar üyeler toplansın protesto edelim benzin ve mazot fiyatlarını TEPKİMİZİ KOYALIM , ben varım !!!

ozay06
03/05/2011, 23:10

Birşeylerin farkında olanlara değil birşeylerin farkında olduğu halde bu tür yalanlara yalan olduğu halde inananlara söyledim Sessiz kalan, ses çıkartmayan, çıkartamayan, çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen milletimize demedim Demek istediğimi anlayan anladı

akca37
03/05/2011, 23:13
Birşeylerin farkında olanlara değil birşeylerin farkında olduğu halde bu tür yalanlara yalan olduğu halde inananlara söyledim Sessiz kalan, ses çıkartmayan, çıkartamayan, çıkartsa bile birşeyleri değiştiremeyen milletimize demedim Demek istediğimi anlayan anladı

Değiştirmek 12 Hazirana kalmış...

ozay06
03/05/2011, 23:16
Değiştirmek 12 Hazirana kalmış...

Ben o tarihte hiçbir şeyin değişmeyeceğine inanıyorum Benzinin litresi yarın sabah 10 tl bile olsa 12 haziran da 1 puan bile bir değişim olmayacağına inanıyorum

izoci
03/05/2011, 23:18
kahretsin :@

akca37
03/05/2011, 23:21
Abi Türkiye de çoğu kişi eylem yapıyor, atıyorum Cumhuriyet Mitingleri, sonra taksiciler eylem yapıyor, başkaları eylem yapıyor, bizde puntocular olarak birleşsek sesimizi duyursak "prosedür çerçevesinde" demokratik olarak hakkımızı arasak tüm Ank trafiğini araçlarımızla kitleyerek sesimizi duyursak ? bu mümkün ise bize bir lider lazım bunu organize edecek ama kim ?

ZAK1980
03/05/2011, 23:21
Varmısınız ileriki bir tarihte Türkiyenin en büyük bir organizasyonunu yapıp Türkiyenin her yerinden imkanlar ölçüsünde tum punto bravo ve evo cu dostlar üyeler toplansın protesto edelim benzin ve mazot fiyatlarını TEPKİMİZİ KOYALIM , ben varım !!!
Emrullah sundan emın en ıyı protesto 12 hazıran olacaktır forumdan cıddı bır katılım olmaz dedıgın protestoya

akca37
03/05/2011, 23:23
Ya abi ben Kast dan gelirim 260 km !

ozay06
03/05/2011, 23:25
Abi Türkiye de çoğu kişi eylem yapıyor, atıyorum Cumhuriyet Mitingleri, sonra taksiciler eylem yapıyor, başkaları eylem yapıyor, bizde puntocular olarak birleşsek sesimizi duyursak "prosedür çerçevesinde" demokratik olarak hakkımızı arasak tüm Ank trafiğini araçlarımızla kitleyerek sesimizi duyursak ? bu mümkün ise bize bir lider lazım bunu organize edecek ama kim ?

Yine şahsi düşüncem hırsızlık yapsam, teröristim diye bağırsam ya hiçbir güvenlik gücü benimle uğraşmaz yada en fazla tutuksuz yargılanmak üzere ser kalırım Ama böyle bir benzin zammı eylemi yapsam saniyesinde içeri alınır hangi örgütle alakam var diye araştırılır kime hizmet ettiğim sorgulanır diye düşünüyorum

akca37
03/05/2011, 23:28
:)

fawori
04/05/2011, 00:50
Bu millete 10 TL. olsun koymaz agalar sokaktaki çoğu mallll nassısa bizim arabamız yok bizene anlayışında.Milletin beyni basmıyoki akaryakıtın ve elektriğin ne kadar fiyat tetikleyici ürünler olduğu. Senin marketten çocuğuna aldığın süte bile zam gelir ardından çünkü o süt benzin ile taşınır.Ama bizim köydeki koyunları Haziranda sandığa götürsem onlar bile oy atmaz artık ot bile bırakmadınız memlekette derler.

dexter
04/05/2011, 02:09
partilerin arasında var mı benzin,motorin fiyatlarını makul seviyeye çekeceğim diyen bir parti... ben duymadım...devlet sırtını peşin vergilere dayadı yıllardır... vergi kaçakçılığının,hortumların,çiftliklerin,kaçakçılığ ın önünü almak bu kadar mı zor... 16 senedir memurum,hiç, bir aylık maaşımla ay sonunu getiremedim daha... hükümetler değişiyor,sorunlar çözülemiyor...çözülmediği gibi sorunlar artarak gidiyor...allah sonumuzu hayrede...

_FeRDi_
04/05/2011, 02:27
Usame amcaları öldürüldü ya malum Sam amcaya sıkıp kinlerini boşaltamıyorlar olan bizim gibi vatandaşa oluyor.bu mahlukatlar ancak bizi sıkıyorlar...kemer misali.

aytek06
04/05/2011, 09:01
Allah belalarını versin ne deyim :ranting2:
Halkımızın çoğu cahil maalesef.Bunlara oy veren okumus kesimde vatan hainidir...

uraaal
04/05/2011, 11:20
ooovvv shitt :D

NyhatShu
04/05/2011, 11:27

üstad adres versene ya :D gelip bi çekelim :D yarın bigün başlar zaten benzin hırsızllıgı yapılmaya.

ZAK1980
04/05/2011, 16:42
Mazot satısı benzını sollamıs verılere gore yakında mazotada ıyı bır zam gelır zaten adamların ısı gucu zam yapmak helekı su kanal istanbul sacmalıgından sonra cıkacak malıyet bızlere ZAm+zam olarak yansıyacak

rodopian16
04/05/2011, 20:03
5 tede durmaz 10 20 olur abarttım diycem de çok abartmadım...

krm1983
04/05/2011, 20:06
durmak yok zamlara devam zaten yakınlarda vergi daireleri kapanacakmış nasılsa tüm vergiler benzin istasyonlarından tahsil ediliyor

muratkemerli
04/05/2011, 20:40
Biz millet olarak alışmışız tamam demeye gecen facebook üzerine yazdım benzin zammını terbiyesizin biri demişki olsun benim arabam yok sanki toplu taşıma kullanmıyo...Artık zaman orta direk şaban zamanı ne diyordu rahmetli "zeytine zam,peynire zam,zama zam" ve zamlara iyice alıştık zam gelmediği gün böyle olurum diye korkuyorum izleyin ne olur...

YouTube - Orta Direk Şaban - Zam Yok (https://www.youtube.com/watch?v=H1ff1q8hZcs)

muratkemerli
04/05/2011, 20:42
Bu arada ikinci boğazın mali kaynağı belli oldu...

krm1983
04/05/2011, 20:45
böyle koyun olduktan sonra seneye 10 lira litresi

GP COSKUN
05/05/2011, 18:46
mad max filmi geldi aklıma
yakında bi bidon benzin için adam kesmeyede başlarlar
bir şişe şaraba adam kesen bir bidon benzine neler yapar =))