PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jant sıkıntısı

abbsbzdg
30/04/2011, 00:31
merhaba arkadaşlar 1ay önce sıfır aldığım aracıma 17 jant taktım ancak 100 km süratin üstüne çıktığımda direksiyonda titreme meydana ve bu beni çok rahatsız ediyor 17 jant kullanana arkadaşlardada böyle bi sorun meydana geldimi sanki araç yolda geziniyor... yardımlarınızı bekliyorum...

tayfux
30/04/2011, 00:34
rot balans yapıldı mı? jantlarda sıkıntı varsa yamukluk falan yapar..

krakercocuk
30/04/2011, 00:41
balans ayarı lazım...gitti 20 lira:)

skystar37
30/04/2011, 00:46
Aldığınız jantların göbek kısmı araç üzerindeki poryaya tam oturuyormu?
Montajı yapan yer porya kısmı için bilezik kullandımı?
Araç üzerindeki jantlardan sökülen bijonlar ile montaj yapıldı yoksa jant üzerinde gelen bijonlar ile mi?
Bijon aralığı nedir?

Bu bilgiler önemli, jantlar poryaya tam oturmuyorsa ve araya bilezik yapılmadıysa balans olayınız tam olarak hiç bir zaman tutmayabilir, bijonları sıkan arkadaş çapraz değil sırayla sıktıysada sorun çıkabilir. Bijonların eski bijonlarınız ise yeni jant üzerindeki avşalara tam oturmuyor olabilir..

kısacası bu sorunun nedeni oldukça fazla olabilir o yüzden size sorduklarımı bi gözden geçirip eleyerek sonuca ulaşmaya çalışın.

nurtepeli
30/04/2011, 01:07
Aldığınız jantların göbek kısmı araç üzerindeki poryaya tam oturuyormu?
Montajı yapan yer porya kısmı için bilezik kullandımı?
Araç üzerindeki jantlardan sökülen bijonlar ile montaj yapıldı yoksa jant üzerinde gelen bijonlar ile mi?
Bijon aralığı nedir?

Bu bilgiler önemli, jantlar poryaya tam oturmuyorsa ve araya bilezik yapılmadıysa balans olayınız tam olarak hiç bir zaman tutmayabilir, bijonları sıkan arkadaş çapraz değil sırayla sıktıysada sorun çıkabilir. Bijonların eski bijonlarınız ise yeni jant üzerindeki avşalara tam oturmuyor olabilir..

kısacası bu sorunun nedeni oldukça fazla olabilir o yüzden size sorduklarımı bi gözden geçirip eleyerek sonuca ulaşmaya çalışın.
bıravo bu kadar anlatılır valla.