PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şanzıman sorunu

fixer1981
29/04/2011, 23:03
selamlar arkadaşlar...aracımın ilk 4 vitesinde çok şükür bir sorun yok ancak aracım 5 ve 6. vitesteyken boşa aldığımda doğrudan vites kolu orataya gelmiyor illaki elimle vites koluna müdahale etmem gerekiyor :((( vitesi ortaya çekmezsem öyle arada boşlukta kalıyor dolayısıyla 4 e alacağım zaman vitesi zaman kaybediyorum ve bu sorun şanzımanda büyük bir problemmidir ve nasıl bir tamirat gerektirir... acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için...

fixer1981
30/04/2011, 19:19
arkadaşlar bu konu hakkında yazacak bişeyiniz yokmu ya :)) bende çareyi burada arıyodum...

hilmiusta
30/04/2011, 19:55
aracınız kac model bu naısl bı sorundur yaaa ben hıc bı sey anlamadım

GP COSKUN
30/04/2011, 23:40
şanzuman sökülüp senkromeçlere ve vites aylarına bakılması lazım ayrıca vites halatlarında da bir problem olabilir
anladığım kadarıyla tam olarak boşa geçmiyor dişliden ayrılıyor araç boşa geçiyor ama vites kolu arada kalıyor

takres
01/05/2011, 00:35
ilginç ve sıkıntılı bir durun 3 ve 4 de geçişler tehlikeli...

Kronokrator
01/05/2011, 00:44
şanzumanı indirmek de baya masraf. umarım garantilir araç?

sadettinsapaz
01/05/2011, 01:09
aynı sorun bende geçen hafta oldu.boşa aldığımda vites sol tarafta kalıyordu. motorun arka tarafında fren hidrolik teposunun hizasında aşağıda bir parçayı söktü arkadaşlar, temizledi yağladı sonra geçti.yeni başaldıysa bu sorun bir an önce götürüp baktırın servise derim.

siyah
01/05/2011, 12:40
benimde uzun zamandır kafamı kurcalayan konu vitesi 5 takınca elinizi üstünde tutunca vitesin tık hafif geri atması sonra 5 le giderken denedim gazdan çektim ayağımı elim vites topuzunun üstünde her gaza basışımda hafif geriye doğru boşluk yapması canımı sıkıyor servise gittiğimde orda başka bir araçı gösterdi bak bundadada oluyor gibisinden normalmiş gibi bana hiç normal gelmiyor ilerde garanti bitince büyk bir sorun çıkartır diye korkuyom...

fixer1981
01/05/2011, 20:24
aracınız kac model bu naısl bı sorundur yaaa ben hıc bı sey anlamadım

evet ilginç bencede ama sanırım fiat bana daha çok ilginçlikler yaşatacak :(( araba 1 den 2 ye attığımda da yığılıp kalıyor resmen :( bakalım uzatılmış garanti var araçta ama ben 2. el aldım umarım bende uzatılmış garantiden faydalanabiliyorumdur...

fixer1981
01/05/2011, 20:26
aynı sorun bende geçen hafta oldu.boşa aldığımda vites sol tarafta kalıyordu. motorun arka tarafında fren hidrolik teposunun hizasında aşağıda bir parçayı söktü arkadaşlar, temizledi yağladı sonra geçti.yeni başaldıysa bu sorun bir an önce götürüp baktırın servise derim.

umarım benim aracımın sorunu da böyle küçük bişeydir ve çok canımı sıkmaz... yoksa aracın fotoğraflarını çekip ilanını verecem satmak üzere... :(((

fixer1981
01/05/2011, 20:28
şanzumanı indirmek de baya masraf. umarım garantilir araç?

araç 2008 model ancak garantisi 5 yıla uzatılmış ilk sahibi tarafından ben bundan faydalanabiliyormuyum bilginiz varmı???

Kronokrator
01/05/2011, 21:03
faydalanabilirsin cenk

tab
01/05/2011, 21:27
Garantisi var ise sorun gözükmüyor,
1-vites kolunun altında kapak var. Vitesi yuvasını(takım olarak satılır(plastik malzemeden yaplmıştır.)) kontrol ettir. Belkide gressiz kalmıştır.
2-Vites tellerini(iki adet diye hatırlıyorum) kontrol ettir.
3-Sanzımanın tellerle bağlantısını kontrol ettir.
4-Şanzıman da problem yok gibi gözüküyor.(geçme sorunu olmadığından)

izoci
01/05/2011, 21:45
faydalanabilirsin tabiki..

fixer1981
01/05/2011, 22:18
faydalanabilirsin cenk

buna sevindim dostum ya iyi geldi bunu öğrenmek tanışmaya yazdığım gibi ufak tefek sorunları var aracımın ve ne kadarını garanti kapsamına aldırabilirsem o kadar daha çok sevecem arabamı :) :drool000:

fixer1981
01/05/2011, 22:21
Garantisi var ise sorun gözükmüyor,
1-vites kolunun altında kapak var. Vitesi yuvasını(takım olarak satılır(plastik malzemeden yaplmıştır.)) kontrol ettir. Belkide gressiz kalmıştır.
2-Vites tellerini(iki adet diye hatırlıyorum) kontrol ettir.
3-Sanzımanın tellerle bağlantısını kontrol ettir.
4-Şanzıman da problem yok gibi gözüküyor.(geçme sorunu olmadığından)

bunların hepsini not alıyorum ustama derdimi anlatabilmek için :) çok şükür ki vites geçişlerinde sorun yok maşallah yağ gibi... bakıyorum bazı arkadaşlar giderken 1. vitese alamıyorlarmış araçlarını bende öyle bir sıkıntı da yok...

Du Hast
02/05/2011, 00:33
benimde uzun zamandır kafamı kurcalayan konu vitesi 5 takınca elinizi üstünde tutunca vitesin tık hafif geri atması sonra 5 le giderken denedim gazdan çektim ayağımı elim vites topuzunun üstünde her gaza basışımda hafif geriye doğru boşluk yapması canımı sıkıyor servise gittiğimde orda başka bir araçı gösterdi bak bundadada oluyor gibisinden normalmiş gibi bana hiç normal gelmiyor ilerde garanti bitince büyk bir sorun çıkartır diye korkuyom...
normal durum hocam.
puntonun motoru askılı kulak sistemini kullanıyor gaza basınca ya da motor kompresöre binince bir miktar ileri geri esneme yapar, vites kolundaki hareket bu esnemeden mütevellit.

murat55
02/05/2011, 08:19
Benim sıfır evo var o bile tık tık vuruyor biraz boşluk olur çoğu arac ta