PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapı gıcırdamada son adım

opexturk
27/04/2011, 19:17
arkadaşlar dün arka kapıların gıcırdaması nedeniyle daha önce gittiğim ve parça lazım sipariş veriyoruz biz sizi arıcaz deyip gönderildiğim ve 1 aydır aranmadığım birmot bornovayı aradım başka bir servis danışmanıyla görüştüm yaptığı kontrolde yedek parça siparişinin olmadığını belirtti ve ben detaylı bilgi için sizi arıcam deyip aramadı bugün sabah aynı servisin ustasını aradım onunla görüştüm birebir tanıdığım birisi git gel sohbetim vardı ona anlattım durumu ....... parçası lazım o gıcırtı için çok araba geldi hiçbirine takmadık daha parçayı dedi ve plakamı alıp siparişi geçti 1-2 hafta içerisinde ararım seni gelirsin takarız dedi....

( parçanın adını anlamadığım için ...... yazdım )

herkese bol keyifli yorumlar

izoci
27/04/2011, 20:23
hoop hayırlı ola :)

fcevo
28/04/2011, 12:22
aynı servıse bende gıttım gıcırdama olayından dolayı banada bır suru sey soledıler ben arka parklardan gelıor dedım gıcırtı hatta usta da o sesı ıcerıden duyamassın dedı kapılardan gelıor senınkı dedı ben arka parkların tekrar sokulup duzgun bı sekılde takılmasını ıstedım ve gıcırtı mıcırtı kalmadı en sağlam cukura bıle gırsem bı gram bıle gıcırdamıor suan bu ıslemı daha 2 gun once yaptırdım hatta servıs danısmanı neden kaynaklanıomus dıe sordu bende arka parklardan dedım ılk defa boyle bısı duydum usta mı soledı dedı hayır ben ıstedım o ıslemın yapılmasını dedım sasırdı su an gıcırdama konusunda en ufak bı sıkayetım yok

yolcu27
28/04/2011, 12:28
bu gıcırdama dediğiniz olay kapıları aç kapa yaparken çıkan ses mi ? bendende geliyor da bugün yarın gitmeyi düşünüyorum servise

paren
28/04/2011, 13:08
o gıcırdama için kapıdaki tahtit yayını değiştiriyorlar..ben geçen hafta servise gittim değiştirdiler şimdilik bir sorun yok...bu evolarda kronik bir sorun.......

Murat 1979
28/04/2011, 23:46
bende aynı sorundan servise gittim arka kapı salıncakları ( yanlış hatırlamıyorsam böyleydi) değişecek parça siparişi geçelim dediler 2 hafta oldu ses yok biraz daha bekleyip bi uğramalı...

sadettinsapaz
28/04/2011, 23:50
kasislerden geçerken yada bozuk yollarda sağ kapılardan gıcırtı geliyor sıkıntıyı yaşayıp çözüm bulan varmı arkadaşlar?

opexturk
29/04/2011, 00:21
aynı servıse bende gıttım gıcırdama olayından dolayı banada bır suru sey soledıler ben arka parklardan gelıor dedım gıcırtı hatta usta da o sesı ıcerıden duyamassın dedı kapılardan gelıor senınkı dedı ben arka parkların tekrar sokulup duzgun bı sekılde takılmasını ıstedım ve gıcırtı mıcırtı kalmadı en sağlam cukura bıle gırsem bı gram bıle gıcırdamıor suan bu ıslemı daha 2 gun once yaptırdım hatta servıs danısmanı neden kaynaklanıomus dıe sordu bende arka parklardan dedım ılk defa boyle bısı duydum usta mı soledı dedı hayır ben ıstedım o ıslemın yapılmasını dedım sasırdı su an gıcırdama konusunda en ufak bı sıkayetım yok

iyi de bizim şikayetimiz seyir halinde iken gelen ses değil ki aç kapat yaparken gelen gıcırdama sesinden şikayetçiyiz

opexturk
29/04/2011, 00:22
bu gıcırdama dediğiniz olay kapıları aç kapa yaparken çıkan ses mi ? bendende geliyor da bugün yarın gitmeyi düşünüyorum servise

aynen açıp kapatırken acayip gıcırdama yapıyo yağlanmamış eski demir kapılar gibi ötüyo kapılar :(

yolcu27
29/04/2011, 01:09
aynen açıp kapatırken acayip gıcırdama yapıyo yağlanmamış eski demir kapılar gibi ötüyo kapılar :(

heh tamamdır bendeki sorunda bu işte. yarın hemen servise gidip anlatayım derdimi özellikle havalar ısındıktan sonra ses artıyor. bir de gitmişken ön kapılara bir ayar tamamdır :D

yolcu27
29/04/2011, 15:13
bugün ugradım servise çok yoğunlardı yarın 9 a randevu verdiler. gitmişken ne ses varsa halledelim değilmi :D

opexturk
29/04/2011, 23:52
bugün ugradım servise çok yoğunlardı yarın 9 a randevu verdiler. gitmişken ne ses varsa halledelim değilmi :D

inş sorunu kökünden çözerler de biz de mutlu oluruz onlar da :)

blk_hakan
30/04/2011, 00:24
aynı sorun bendede var kagnı arabası gibi ses yapıyor gacır gucur, bide kapılar çok zor açılıyor dışarıdan, kolları kıracam valla kapıyı açarken gidip göstermeli....

opexturk
30/04/2011, 03:10
aynı sorun bendede var kagnı arabası gibi ses yapıyor gacır gucur, bide kapılar çok zor açılıyor dışarıdan, kolları kıracam valla kapıyı açarken gidip göstermeli....

kapıyı açarken kolu tuttuktan sonra yukarıya hafif destekli açarsanız rahatça açılır ancak bu ses çıkarma olayı can sıkıyo :(

ulas35
30/04/2011, 10:19
bendede o ses çıkıyor kapını iç kısmında plastik kısım var onu elimle sildiğim zaman ses kayıp oluyor bi ara oraya yağlandırıcı sprey sıktım ama daha çok ses yapmaya başladı galiba plastik bir parça var orda kapı kapatılırken mentese görevi görüyor ona sürttüğü zaman ses yapıyor..

yolcu27
30/04/2011, 10:33
bugün gittim ama 9 da randevu verdiler saat 1 2 gibi ancak verebiliriz dediler olmaz işim var bir dahaki sefere dedim çıktım.

bendeki kapı sorunları

- sol ön kapı bozuk yolda ses
- arka kapıların aç kapa yaparken gıcırdaması
- arka kapıların dışarıdan bazen açılmaması yada zor açılması

acil olmadığından sonraya erteledim

opexturk
30/04/2011, 11:05
az önce servisten aradılar hemen gelirseniz yaparız dediler yağsız kalmıştır dediler bi gidip bakayım bi parça beklicez dediler hem de gelin yağlayalım diyolar anlamadım ben bu işten :(

dexter
30/04/2011, 11:56
bu konu başlığını görünce sanıyorum ki fiyat öyle birşey geliştirdi ki bu sorun tamanen ortadan kalktı...

opexturk
30/04/2011, 18:03
servise gittim arabayı içeri aldılar 5-10 dk sonra getirdiler tamam yağsız kalmış bu kapı yağladık oldu dediler denedim baktım ses falan yok şimdilik ses yapmıyo ancak bu çözüm kalıcı mı yoksa geçici mi görücez

ulas35
01/05/2011, 10:42
servise gittim arabayı içeri aldılar 5-10 dk sonra getirdiler tamam yağsız kalmış bu kapı yağladık oldu dediler denedim baktım ses falan yok şimdilik ses yapmıyo ancak bu çözüm kalıcı mı yoksa geçici mi görücez

bence bu sorun gecici sıcak havalarda yapmaya devam edecek gördüğüm kadar mentese kısmı plastik sıcak havalarda sürtünmeden ses çıkıyor yağladığın zaman kayboluyor ama belli bir süre..

siyah
01/05/2011, 12:26
aynen yağlanınca kaybolur havalar ısınınca çıkar tecrübeyle test edilmiştir...

evoantalya
18/05/2011, 17:53
benım araçta da aynısı oluyor ilk aldığım gun çok sertti şimdii daha daa çekilmez oldu sıfır araba hayal kırıklığı

opexturk
19/05/2011, 01:23
ufffffff ya tekrar başladı arka kapılar açıp kapatırken ötmeye 4. kattan babam bile duyup o ses ne olm öyle dedi ya o kadar bağırıyo yani :(

sekom39
30/08/2011, 19:35
ne yapmamız lazım arkadaşlar yaa bu sesi kesmek için parçamı değiştirmemiz lazım acaba parça değiştiripte sorunu çözülen varmı acaba ????

EvoKoray
30/08/2011, 21:09
ne yapmamız lazım arkadaşlar yaa bu sesi kesmek için parçamı değiştirmemiz lazım acaba parça değiştiripte sorunu çözülen varmı acaba ????

servislere gidin parça değişimi talep edin İtalya dan parça gelip ücretsiz takılıyor , yeni gelen parçada bu sorun çözülmüş bi sıkıntı yok benimkiler değişti :)

alibozpinar
31/08/2011, 00:21
servislere gidin parça değişimi talep edin İtalya dan parça gelip ücretsiz takılıyor , yeni gelen parçada bu sorun çözülmüş bi sıkıntı yok benimkiler değişti :)

rica etsem parçanın adı nı tam olarak oğrenebilirmiyim bende servise gtcem de..

kartal3520
31/08/2011, 02:00
Arkadaşlar bu problem bir çok evoda ortaya çıktı.Sorun kapı gergilerinden servisler kapılarında sorun olan araçların gergilerini değiştiriyor.Gerginin ne olduğunu merak ediyorsanız;Aracın kapısını kaportaya bağlayan üzeri plastik kaplı bir metal parça var biraz eğik hatta kapıyı kapatınca kapının içine giran bir parça.Bu parça plastik kaplama olduğu için muhtemelen araç güneşin altında kalınca genleşme sonucu biryerlere sürtüyor,buda ses yapıyor.Benim araç için de 2 tanre gergi siparişi verildi bakalım bekliyoıruz.Umarım sıkıntıyı analatabilmişimdir.