PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Helozon kestirimmi napim???

cankara616
22/04/2011, 11:59
Arkadaşlar yarın aracımı 17inc jant atmayı düşünüyorumm helezonları kestirimmi yoksa tam görsel olarak güzel gözükürmü bilmiyorum napim yardımcınıza ihtiyacım var saygılar

alfisti
22/04/2011, 12:18
helezon kestirilmez.bizim memlekette sıklıkla yapılan bir yanlış.kestirilen helezon görevini tam olarak yapamaz.amortisöre daha fazla yük biner.kısa sürede amortisör arızası verir.aracın yol tutuşu dengesiz olur.onun yerine spor daha kısa orjinal helezon taktırmanız.

izoci
22/04/2011, 13:21
al bi H&R benzinli 5 cm keyfine bak :)

Burak Coskunirmak
22/04/2011, 14:19
volkan helezon kestirmeni tavsiye etmem.. Halil'in de söylediği gibi helezon işlevini yapmaz amortisör kısa zamanda bozulur ayrıca araban çok seker sektiği için de yol tutuşu olmaz aracında.. FK 5 cm yay 250 lira benim bi abim bu işi yapıo istanbulda merttuningin sahibi.. sizin oralara da mal veriodu.. al bi FK kafan rahat olsun.. ;)

cankara616
23/04/2011, 09:42
teşekkür ediyorum arkadaşlar ilginiz icin burak oranın bi tel filan varmı _?

aytek06
23/04/2011, 12:08
Helezonları kesinlikle kestirme derim ben.Ben aracı aldığımda kesikti.Benden önceki eleman 1 diş kestirmiş.Araç cok sert.küçük cukurlarda bile sekiyor.yaylar kısa olnca amrtisörler düzgün calısmıyor çünkü.Görüntü olarak iyi duruyor ama sürüşü berbat olur.Spor yay alırsan spor amortisörde almanı öneririm sana.Ben araştırmıştım çünkü bu konuyu baya.Spor yay alıp amortisörleri yine uzun bırakırsan bi işe yaramaz o spor yaylar.düşün yaylar kısa amortisörler uzun olcak yine ;) spor yay alırsan amortisörüde değiştir derim sana ben.Bende düşünüyorum değiştirmeyi hatta ama ekonomik yönü şu ara bana uymuyor :)