PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karartılmış camlar hakkında

akca37
20/04/2011, 22:56
Arkadaşlar kafama iyice takıldı cam film olayı, fiat ın italyan sitesine cümle çeviri aracılığıyla bi mail attım bakalım nolcak, opsiyon olan karartılmış arka camların saydamlık oranını sordum, birde bu camların fiyatı ile Türkiye ye getirtilebiliyormu diye çok merak ediyorum mail gelcek mi ? Sizce nolur :)

Scottie
20/04/2011, 22:57
karartılmış camlar sanırım getirtebiliyor... bayiye danışsan daha kolay öğrenirsin...

akca37
20/04/2011, 23:03
Teşekkür ederim Eser sağolasın ... o zaman aracı alırken sorayım , alma esnasında başlarının etini yemiştim şu an hiç aramıyorum ... :)

krakercocuk
20/04/2011, 23:15
git sanayide lazerle karattır sonra ruhsata işlet bitsin:)

xnode
21/04/2011, 01:11
Karartılmış cam ruhsata işleniyor mu ki ??? Ben cezadan muafiyet olduğunu sanmıyorum, belli bir aşamadan sonra, aracın orjinal camı olsa da polis ceza yazabilir bence riske girmeyin.

asil
21/04/2011, 02:17
benim bildiğim kadarıyla sıfır araba alırken bayi çıkış formunda belirtildiği zaman oluyor ruhsata işletme sonradan ne filim nede lazer karartma mümkün değil gp deki filimleri işletmek için araştırma yaptım mümkün gibi gözükmüyor malesef...

akca37
21/04/2011, 09:49
Anladım çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için sağolasınız ...

krakercocuk
27/04/2011, 00:09
doktordan güneşe çıkamaz raporu ayarla bak nasıl işliyolar ruhsata...başıma geldi çünkü

femoli
27/04/2011, 00:22
doktordan güneşe çıkamaz raporu ayarla bak nasıl işliyolar ruhsata...başıma geldi çünkü

Heh ne guzel ornek oluyorsun sen oyle :D

krakercocuk
27/04/2011, 00:36
camlar zifiri filmdi ..birkere polis durdurmuştu onada annanemin deri hastalığı var doktor güneş görmemesini söledi falan dedim..polisde o zaman rapor al doktordan emniyetten ruhsata işlet dedi:D

yolcu27
27/04/2011, 12:58
camlar zifiri filmdi ..birkere polis durdurmuştu onada annanemin deri hastalığı var doktor güneş görmemesini söledi falan dedim..polisde o zaman rapor al doktordan emniyetten ruhsata işlet dedi:D

peki ruhsatın neresine nasıl işliyorlar. bu lazerli karartmanın sağlığa zararı varmıdır işletmesek orjinal cam olduğundan ceza yermiyiz. maliyeti ne kadar tutuyor? normal filmlerden ceza yedikten sonra çıkardım. eğer buna karışamıyorlarsa böyle bir çözüm yolu arıyorum. geçen bebek olacak güneşten rahatsız olur arkaları sökmesem dedim adam perde taktır ozaman dedi :):boat0000:

xnode
27/04/2011, 17:23

Bence polis espri yapmış :) Ruhsata cam işletmeyi ilk defa duyuyorum. Çeki demiri filan işliyorlar onu biliyorum ama cam karartmayı hiç duymadım.

Mjet
27/04/2011, 17:26
güneş olayı dogru arkadaslar filmi ruhsaata işletebiliyosunuz raporla.

isuldor
27/04/2011, 17:38
Bir ara Ziebarttan yapılan cam filmlerinde firma yanında ceza kesilemeyeceği kanuna aykırı olmadığına dair bir belge veriyordu... Ne oldu o uygulamaya bilen var mı?

ve evet ruhsata işleniyor cam rengi

acRep
27/04/2011, 19:25
Polis ; Benimde bi kaç kez camlara tırnak attı..
dedim bumdur? böylemi tespit ediyorsunuz dedim -evet dedi ama camın alt kısımınında orjinal karartmalı olduguna dari "V" ibaresi bulunur dedi Tabi tırnagı atıncaa bizim cam filimleri belli olduu :)

Yazıyoduu az dahaaa ,) Şimdi bende filmleri söküp lazerle karartmayı düşünüyorum tırnakcı polislerimize karşı :)

muhammedçelik
27/04/2011, 19:37
Polis ; Benimde bi kaç kez camlara tırnak attı..
dedim bumdur? böylemi tespit ediyorsunuz dedim -evet dedi ama camın alt kısımınında orjinal karartmalı olduguna dari "V" ibaresi bulunur dedi Tabi tırnagı atıncaa bizim cam filimleri belli olduu :)

Yazıyoduu az dahaaa ,) Şimdi bende filmleri söküp lazerle karartmayı düşünüyorum tırnakcı polislerimize karşı :)

Lazerle karartma derken? varmı öyle bir olay?

izoci
27/04/2011, 20:51
evet lazerle karartma var ama ıspartada yapan yok :)

StrawBeeRy
27/04/2011, 22:59
evet lazerle karartma var ama ıspartada yapan yok :)
olum bu ıspartada ne varki o yok bu yok nasıl bir şehir lan orası :D

izoci
27/04/2011, 23:04
olum bu ıspartada ne varki o yok bu yok nasıl bir şehir lan orası :D
şehir derken hocam :D:D

StrawBeeRy
27/04/2011, 23:10
ne ya ?

Punto_Can
27/04/2011, 23:51
peki ruhsatın neresine nasıl işliyorlar. bu lazerli karartmanın sağlığa zararı varmıdır işletmesek orjinal cam olduğundan ceza yermiyiz. maliyeti ne kadar tutuyor? normal filmlerden ceza yedikten sonra çıkardım. eğer buna karışamıyorlarsa böyle bir çözüm yolu arıyorum. geçen bebek olacak güneşten rahatsız olur arkaları sökmesem dedim adam perde taktır ozaman dedi :):boat0000:

bu antep nasıl bir memlekettir ya!!!
6 yıldır ehliyetim var ve 5 yıldır ankarada aktif olarak araç kullanıyorum, koca ankara da 1 kez ceza yemedim ancak antepte 1 yıl içerisinde 2 kez ceza ödedim...

Birincisi üniversite caddesine çıkan bir caddede radara girdim, hız sınırı 50'ymiş, 57 ile girmişim, acımadan yazdılar.

Bu olaydan 1 hafta sonra yine aynı yerden geçerken yine radar olur diye 50'yi geçmedim, radar aracının yanından geçerken baktım telsizi soktu yine ağzına :) bir hafta önceki polisler tekrar durdurdular, neymiş camlarım çok dikkat çekiyomuş birde onlardan ceza yedim.

bundan da 1 hafta sonra dalgınlığımdan tekrar aynı yerde radara girdim ama ekiplere yetişmeden ilk sokağa girdim, henüz ses seda yok :D

femoli
28/04/2011, 00:02
Ankarada cezan yok olemi hatirlatirim leventin dugunu ve punto yok cekiciler goturmus :D :D

krakercocuk
28/04/2011, 00:32
fişledin hemen adamı..:D

acRep
28/04/2011, 00:58
Lazerle karartma derken? varmı öyle bir olay?

Var tabi İstanbulda bilinen 4-5 yerde yapılıyo diye biliyorum..

ademtahir
28/04/2011, 08:52
lazerle cam karatma var ama çok pahalı bir işlem ön cam hariç diğerleri 900 $ civarında bir ücret söylemişlerdi o kadar para vermeye değmez bence.

ayrıca ruhsata işletme konusuna gelince öyle bir şey yok arkadaşlar bu da bir şehir efsanesi bende ilk duyduğumda çok araştırdım sigortacılara ve polis arkadaşlarıma sordum öyle bir şey yok dediler ama sen bir rapor al arabana koy dursun dediler polis bişey derse göster eğer anlayışlı biriyse geçmiş olsun der ceza yazmaz dediler.
10 yıldır filmsiz arabaya binmedim daha bir kerede bir polis demedi bu ne böyle diye :)

yolcu27
28/04/2011, 12:39
bu antep nasıl bir memlekettir ya!!!
6 yıldır ehliyetim var ve 5 yıldır ankarada aktif olarak araç kullanıyorum, koca ankara da 1 kez ceza yemedim ancak antepte 1 yıl içerisinde 2 kez ceza ödedim...

Birincisi üniversite caddesine çıkan bir caddede radara girdim, hız sınırı 50'ymiş, 57 ile girmişim, acımadan yazdılar.

Bu olaydan 1 hafta sonra yine aynı yerden geçerken yine radar olur diye 50'yi geçmedim, radar aracının yanından geçerken baktım telsizi soktu yine ağzına :) bir hafta önceki polisler tekrar durdurdular, neymiş camlarım çok dikkat çekiyomuş birde onlardan ceza yedim.

bundan da 1 hafta sonra dalgınlığımdan tekrar aynı yerde radara girdim ama ekiplere yetişmeden ilk sokağa girdim, henüz ses seda yok :D

hep emniyet müdürümüzden kaynaklanıyor bundan önceki emniyet müdüründe ben çevirmeye bile rastgelmemiştim şimdi her haftasonu karkamıştan geliyorum

güzergahımdaki seyyar radarlar

- hava alanı yolu üzeri
- davar pazarı yolu üzeri
- ipek yolu zeugma mozaik müzesi önü

bu yollarda ters parketmiş bir sivil accent görürseniz bilinki radar:) daha radardan bir ceza yemedim ama 60 sa 60 70 se 70 ile gidiyorum eğer aradada 5 10 km kaçırdıysam gelir zaten eve çat diye tutanak :D

bizim bir tanış o bahsettiğiniz üniversiye yolunda 120 ile giderken ceza yemiş kendini savunuyordu birde " öyle yolda sınır 50 60 olurmu diye"

Punto_Can
28/04/2011, 19:05
Ankarada cezan yok olemi hatirlatirim leventin dugunu ve punto yok cekiciler goturmus :D :D

onda ben haklıydım ama abi o sayılmaz :D orda cezadan fazla birde elden para vermiştim :)

hep emniyet müdürümüzden kaynaklanıyor bundan önceki emniyet müdüründe ben çevirmeye bile rastgelmemiştim şimdi her haftasonu karkamıştan geliyorum

güzergahımdaki seyyar radarlar

- hava alanı yolu üzeri
- davar pazarı yolu üzeri
- ipek yolu zeugma mozaik müzesi önü

bu yollarda ters parketmiş bir sivil accent görürseniz bilinki radar:) daha radardan bir ceza yemedim ama 60 sa 60 70 se 70 ile gidiyorum eğer aradada 5 10 km kaçırdıysam gelir zaten eve çat diye tutanak :D

bizim bir tanış o bahsettiğiniz üniversiye yolunda 120 ile giderken ceza yemiş kendini savunuyordu birde " öyle yolda sınır 50 60 olurmu diye"

bende zeugma'nın ordaki radarı farlkettim, ordan geçerken camları indirip geçiyorum, şimdilik sıkıntı yok :)

benim dediğim yer ise üniversite caddesinden karataş'a çıkarken (petrol ofisinin yanından) pusuya yatıyolar değerli arkadaşlar :D

akca37
28/04/2011, 20:12
lazerle cam karatma var ama çok pahalı bir işlem ön cam hariç diğerleri 900 $ civarında bir ücret söylemişlerdi o kadar para vermeye değmez bence.

ayrıca ruhsata işletme konusuna gelince öyle bir şey yok arkadaşlar bu da bir şehir efsanesi bende ilk duyduğumda çok araştırdım sigortacılara ve polis arkadaşlarıma sordum öyle bir şey yok dediler ama sen bir rapor al arabana koy dursun dediler polis bişey derse göster eğer anlayışlı biriyse geçmiş olsun der ceza yazmaz dediler.
10 yıldır filmsiz arabaya binmedim daha bir kerede bir polis demedi bu ne böyle diye :)

Adem bey filmleriniz % kaç oranı merak ettim ?

xnode
28/04/2011, 21:40
Trafik Şube Müd. arkadaşımla bu konuyu konuştum, polis camdan bakıp içeridekini göremediğine kanaat getirirse cezayı yazar, ister fabrika çıkışlı olsun ister film olsun fark etmez dedi. Söylediğiniz gibi rapor filan diyorlar ruhsata işleniyormuş vs. diye onu da sordum. Ön camdan ışık gelmiyor mu ? Dedi ve güldü. Yani adam gene ceza kesiyor, gözüm bozuk vs. demeyin iyice komik olmasın durum :D

ademtahir
29/04/2011, 08:48
Adem bey filmleriniz % kaç oranı merak ettim ?
şu an ki aracımda 2 numara film var daha önceki araçlarımda arkaları 3 önleri 2 yapıyordum.

ianemon
29/04/2011, 10:27

:))

yolcu27
29/04/2011, 12:10
onda ben haklıydım ama abi o sayılmaz :D orda cezadan fazla birde elden para vermiştim :)

bende zeugma'nın ordaki radarı farlkettim, ordan geçerken camları indirip geçiyorum, şimdilik sıkıntı yok :)

benim dediğim yer ise üniversite caddesinden karataş'a çıkarken (petrol ofisinin yanından) pusuya yatıyolar değerli arkadaşlar :D

yok artık öyle bir yola pusulur mu , hiç aklıma gelmezdi sen söylemeseydin ayda 2 3 defa geçiyorum oradan artık dikkat edeyim :)

akca37
29/04/2011, 13:57
şu an ki aracımda 2 numara film var daha önceki araçlarımda arkaları 3 önleri 2 yapıyordum.

Adem bey teşekkür ederim, son birşey rica edecektim , mümkünse aracınızın camlarının olduğu kısım yeterli benim için fotoları mevcut mu paylaşabilirmisiniz benle birde ben numara olarak % de kaça tekabül ediyor bilmiyorum sadece ben % 30 yaptırmayı düşünüyorum ondan sormuştum bu konuda hangi numara kaça oran olarak denk geliyor bilmiyorum Teşekkürler...

ademtahir
29/04/2011, 14:41
Adem bey teşekkür ederim, son birşey rica edecektim , mümkünse aracınızın camlarının olduğu kısım yeterli benim için fotoları mevcut mu paylaşabilirmisiniz benle birde ben numara olarak % de kaça tekabül ediyor bilmiyorum sadece ben % 30 yaptırmayı düşünüyorum ondan sormuştum bu konuda hangi numara kaça oran olarak denk geliyor bilmiyorum Teşekkürler...

% oranını bilmiyorum 1 numara en açık olanı 2 orta 3 koyu
bu resimde işinizi görür umarım

Punto_Can
29/04/2011, 17:25
yok artık öyle bir yola pusulur mu , hiç aklıma gelmezdi sen söylemeseydin ayda 2 3 defa geçiyorum oradan artık dikkat edeyim :)

maalesef yatıyolar!!! bende antepe geleceğim zaman çok zorunlu bir durum olmadıkça hava karardıktan sonra girmeye çalışıyorum, o zaman sadece ışıklara ve kameralara dikkat etmem yetiyo :)

ayrıca arkadaşın dediği gibi polis ceza yazmak isterse mutlaka bir şeyden yazar, babamı bir kere ankara eskişehir yolundaki radar aracından ilerideki ekiplere anonslamışlar, şerit değiştirirken sinyal vermediği için ceza yazmışlar :)
sonra işin doğrusunu öğrendim, birkaç makasa girmiş sonuncusunu farketmişler :D

azaleia
06/05/2011, 01:49
bundan önceki cam filmleri olan aracımla istanbul da gece geç bi vakit çevirmeye yakalandım. adamlar hiçbir şey bulamasa tak bi göbek havası diyip, sonra da yapıştır bi 100 lira bakim alnıma diyebilecek modda seri ceza kesim yapıyorlardı (ki bu istanbul da özellikle yaz aylarında populer semtlerde neredeyse her gün oluyor.)
herneyse ödedim cezayı bitti sandım. aradan birkaç ay geçti, arkamdan bi anons, polis arabası beni takip ediyor ve çek kenara diyor. hakikaten şaşırdım yani bu uyuşturucu kaçakcısı muamelesine... çektim arabayı, dedi ki aracınız bağlı gözüküyor. :S ne dediysem tıs yani, arabayı bizzat götürüp otopark a bağlatmak zorunda kaldım,gece saati küfrede küfrede evime döndüm. herneyse sonrasında araç bağlandığı için cezayı öde,arabayı al, camlardaki filmleri söktür(ki çok dramatiktir yani kapıları söküyorlar,abuk bi adam denk gelirse o kapı tıkırtı cızırtı yapmaktan bıkmıyor) herneyse sonra araç daha aylar olmasına rağmen araç muayenesine gider,sonra tekrar trafiğe gidip işlemi sonlandırıyorsun....
böyle muhterem polislere denk gelirseniz ruh kanseri olabilirsiniz. ben şahsen bizzat oldum. o yüzden boşverin o camlara alışın derim ben...
(not: karartma camın durumunu bilmiyorum ama bana ceza yazdıkları gün diğer durdurdukları araca da sis farı açık diye ceza yazıyorlardı,bindiğim bi taksici de kış ayında kar lastiği olmadığı için ceza yazdıklarını anlatmıştı, onlar isterse yazar kardeşim, adamların ekmeğine yağ sürmeyin, böyle birşeye denk gelirseniz en azından fantastik takılmak zorunda kalsınlar) :)

acRep
10/05/2011, 22:47
Aynen öyle cam filmi taktın mıı taktınnn Fakaaat cezayı yedin mii ? = Ayvayı yedinn
Cezayı ödedin bitmiyo gidip filmleri söktüreceksinn O da yetmiyoo trafikten düşüreceksin bi bilene göstereceksinn Daha duurr işin yoksaa 5 gün önce bile yaptırmışsan muayneyi hiç farketmez tekrar muayneye girr !!

Bunları bilinn ve öyle yaptırın cam filmini ;)

krm1983
10/05/2011, 22:51
bostancıda ön cam hariç 350 liraya düşmüş lazerle karartma

thekafkef
14/05/2011, 21:01
Benim Diğer aracımda (Ford Connec GLX) Arka camlar bayi çıkışı standart karartılmış cam , bana denk gelmedi fakat Fordun sitesinde okuduğuma göre ceza kesilmiş bir kaç kişiye bunun yüzünden Ford ta mahkeme kararınca bir belge çıkartmış onun sayesinde polisler lere cexa yazamıyor diye biliyorum.
Fakat onlar yazmak istediklerinde her yerden yazıyor :D Bi arkadaşıma Cins bir polis denk gelip her şeyi tam çıkınca yanında tebeşir olmadığı için ceza yazmıştı onun için uğraşmamak Lazım :D

akca37
14/05/2011, 23:24
O yazıyı ben netten bulup indirmiştim ama bizim araç fiat olunca ve karartılmış camı olmayınca bi manası yok artık napalım :)

StrawBeeRy
14/05/2011, 23:26
O yazıyı ben netten bulup indirmiştim ama bizim araç fiat olunca ve karartılmış camı olmayınca bi manası yok artık napalım :)
t-jetlerin ve funların arka camları karartılmış ama sorun yaşayan görmedim ben :)

ceyhuncinar
16/05/2011, 17:18
arkadaşlar punto dan önceki aracım pejo 206 idi ve heryerden ofsayttı araç filmler full 2 ön cam hariç ama koyuydu gözükmüyordum her hafta taksimden sonra çeviriliyordum ama filmden hiç ceza yemedim :) arkadaşım b.köy de 2 kere filmden ceza yedi biraz da kullanana bağlı çok göze batmamak lazım

ultraslan33
02/06/2011, 20:33
selam arkadşlar şu anki aracım punto fun ve arka camlar bagaj dahil lazer karartmalı ama siyah değil yeşil gibi duruyo..kim ne derse desin filmden güzel ancak az daha koyu olsa daha da güzel olurmuş bu kesin...