PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vestel?

tayfux
20/04/2011, 00:23
arkadaşlar merhabalar..malumunuz evlilik hazırlıkları hatta çok memnun olduğum aracımı satıyorum malesef ev almak için :( vestel ile görüştüm mükemmel fiyat verdi bana beyaz eşya için..ne dersiniz özellikle kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum..

ZAK1980
20/04/2011, 00:41
Tayfun yenı evlenecen arkadasım parana yazık etme komsumun malum marka buz dolabı her ay servıste cozum bulamadılar sana tavsıyem sıkayetvar.com a gırıp vestel hak sıkayetlerı oku buyuk cogunluk servıslerden sıkayetcı ondan ucuz pıyasaya gore

tayfux
20/04/2011, 00:44
Tayfun yenı evlenecen arkadasım parana yazık etme komsumun malum marka buz dolabı her ay servıste cozum bulamadılar sana tavsıyem sıkayetvar.com a gırıp vestel hak sıkayetlerı oku buyuk cogunluk servıslerden sıkayetcı ondan ucuz pıyasaya gore
bende çevremde konuştuğum arkadaşlarımdan fikir aldığımda senin anlattığın gibi servis problemi başı çekiyor ama fiyatı çok uygun ve 7 sene garanti veriyor hani reklamlarda görüyorsunuzdur evlilik paketi adı altında inox serisi komple..çok kararsız kaldım bea kardeşim..

WiSTaRiA
20/04/2011, 00:47
Vestel iyi bir markadır ama beyaz eşya şans işidir...

tayfux
20/04/2011, 00:50
orçun hocam aynen sana katılıyorum tamamen şans nazillideki eve arçelik almıştık bir hafta sonra komple kapak değişti..ama işte Zeynel`in de dediği gibi servisi problem çıkarıyormuş..

cemal arslan
20/04/2011, 00:54
elektronik tamamen şans işi..diyebilirim

ben arçelik çamaşır makinesi aldım 14 sene kullandım annem aldı...4 sene kullandı

vestel tv kullandım...alırken bir ufak almıştım mutfağa ...bozuk çıktı
diğeri hala sağlam çalşıyor

sony tv aldım 4 sene sonra tüpte sorun çıktı...

electrolux çamaşır makinesi var 10 yıldan fazla oldu...tık demedi...

vestelin tek cazip tarafı garanti süresi uzun...ancak ne kadar ilgilenirler orasını bilemem...

krakercocuk
20/04/2011, 01:03
aileden biri v....l fabrikasında üretimci olarak çalışıyordu..söylediği tek laf..uzak durun:D

izoci
20/04/2011, 01:19
çalışan öyle diyosa kaç oradan :D:D

tayfux
20/04/2011, 01:24
benimde manisada birkaç arkadaşım çalıştı onlarda pek kaliteli olmadığını söylüyorlardı fakat bir arkadaş çalışıyor vestelde 8 aydır klasik arızalar var onlarda inox serisi değil diyor daha çok normal beyazlarda..inox serisi özel üretiliyor gerçekten kaliteli dedi ve bende inox serisi istiyordum zaten..

siyahinci83
20/04/2011, 01:33
zamanında vestel fabrikasında çalışmış biri olarak tek bir kelime kullanabilirim vestel iğne yapsa almam !! dandik ötesi malları satamadıkları için 7 yıl garanti bahanesi ile reklamlarda süsleyip satma çabalarındalar :s benim şahsi önerim bosch bak derim tabii vestele göre daha pahalıdır

tayfux
20/04/2011, 01:36
şakir hocam bosch aşırı pahalı samsung siemens var 300-400 fazla verince alınabiliyor yine hepsi dahil..ama özellik bakımından vestel iyi geldi bana..peki hiç iyi bir örnek yada modeli yok mu şakir hocam bunların?

siyahinci83
20/04/2011, 01:44
şakir hocam bosch aşırı pahalı samsung siemens var 300-400 fazla verince alınabiliyor yine hepsi dahil..ama özellik bakımından vestel iyi geldi bana..peki hiç iyi bir örnek yada modeli yok mu şakir hocam bunların?

siemes ve bosch ortaklar emin olmamakla beraber muhtemelen aynı fabrikada üretim yapılıyordur , benim size önerim samsung yerine siemens tercih etmeniz olacaktır.... vestel konusunda tercih size kalmış !!

tayfux
20/04/2011, 01:49
siemes ve bosch ortaklar emin olmamakla beraber muhtemelen aynı fabrikada üretim yapılıyordur , benim size önerim samsung yerine siemens tercih etmeniz olacaktır.... vestel konusunda tercih size kalmış !!
yardımlarınız için minnettarım Şakir hocam hanıma da anlatayım bakalım şu an vestelde kampanya var inox serisi fırın+buzdolabı+bulaşık mak.+106 ekran TV. 4880 TL. 7 yıl garanti.. SAMSUNG ise 102 ekran tv+ bulaşık mak.+ buzdolabı yine hepsi inox fırını da siemensden alıcam 1300 tl. 5 yıl garanti 5200 tl.

asil
20/04/2011, 02:26
abi tek tavsiyem ar... al veya be al sansür uyguluyom formdan atılabiliriz....

_FeRDi_
20/04/2011, 02:36
Silverline ' ı araştır bence. Bocsh fabrikasında üretilen Bosch'un alt kuruluşu.Fiyatları çok cazip.Elektronik eşyada bazen ummadık markalar harikalar yaratabiliyor.

operatormurat
20/04/2011, 08:14
teyze olum vestel arge de çalışıyor,oda eve sokma demesine rağmen vestel klima almıştım,servis onarım kağıtlarından cilt yaptım...

muhammedçelik
20/04/2011, 08:56
Buzdolabı konusunda bide SHARP'a bakmanı tavsiye ederim Anneme aldım inanılmaz memnun,Çamaşır makinası samsung veya LG, benim buzdolabım vestel bir sıkıntı yaşamadım 7 yıldır ama sesli çalışıyor,elektrikli şohbenim vestelden enaz 5 defa bozuldu ama bugün alacak olsam yine vestelden alırım çok iyi ısıtıyor ,Çamaşır makinam ve bulaşık makinam arçelik şeytan diyorki at 11.kattan ve kurtul traktör misali..

exixiz
20/04/2011, 08:59
Vestel kapıdan içeri sokulmaması gereken bir marka.
Arçelik alın bence Beyaz eşyalarınızı, çünkü servis bakımından ve yedek parça bakımından sıkıntı çekmezsiniz.

sundown
20/04/2011, 09:00
A-Z ye tüm elektronik eşyam (Beyaz eşya, tv, dvd,, masa üstü bilgisayar, sinema ses sistemi) Vestel'dir...
Hiç bir sorun yaşamadığım gibi kullanışından da gayet memnunum. Burada hiç bir arkadaşın yazdığı olumsuz yazılarına katılmıyorum. elektronik bir arkadaşın dedği gibi şans işidir. Ama hem fiyat politikası hemde kalitesiyle Vestel'i şiddetle tavsiye ederim. sikayetvar.com da diğer markalarında onlarca, yüzlerce şikayetleri bulunmaktadır. Ayrıca Vestel Avrupa'da bir çok kez teknoloji ödülü almıştır.Boşu boşuna elin gavuruna para savurmaya gerek yok yerli malı yurdun malı herke sonu kullanmalı :) Bu arada arkadaşlar parçaların Çin'den geldiğini bahsetmesin bu yorumum üstüne. Çinle iş yapmayan bir marka sony dahil yoktur :)

femoli
20/04/2011, 10:03
bende arçelik ciyim ne alırsan alayım özellikle arçelik olmasına dikkat ediyorum şimdiye kadar bir tek buzdolabında sorun yaşadım oda 6 sene sonra garantisi bittiği halde servisini aradım 3 kere ücretli tamir yaptılar toplamında 110 tl verdim . 4. arızada bana yeni model buz dolabı getirdiler ve ücretsiz hala kullanıyoruz .. müşteri hizmetleri mükemmel ..

karakazim
20/04/2011, 10:25
elektronik işi şans işidir lafına katılıyorum ,
7 sene garanti işinede pek fazla önem verme derim 7 sene boyunca evinde vestel servisinide görebilirsin :)

bende bir vakit vestel zeta serisi tv almıştım, bir yıl içinde 4 defa aynı arızadan servise gitti,para iadesi istedim,para yerine LCD vertelim fark almadan dediler bende kabul ettim 2 senedir kullanıyorum,müşteri hizmetleri iyi, ama ürün kötü olduktan sonra bir anlamı yok müşteri hizmetlerinin iyi olmasının.LCD de 6 ay geçmedi ekranda dikey bir çizgi çıkmaya başladı arada bir çıkyor bir süre sonra kayboluyor 2 yıldır öyle kullanıyıorum.dahada vestel servisi görmek istemiyorum.
ürünleri toplu alıyorsun pazarlık imkanın artar,bosch veya siemens için 5-6 bayiden fiyat al derim fark olduğunu göreceksin.Allah yuva kurana yardım eder merak etme

Scottie
20/04/2011, 11:08
evlenirken bütün çevremin alma çabalarına karşı vestel aldım.. fırın , buzdolabı , çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi hepsini toplam 5000 lira civarı ilken 3200 liraya 7 yıl garantili aldım... fırını bağladılar.. ama gözlerden 3 ü çalışmadı.. ertesi gün sıfırını getirip bağladılar... onunda bir gözünde sorun çıktı ama onuda yaptılar.. vestel ürünleri çoğu ürüne göre kalitesiz deniyor ama.. bence hiç bir sorun yok.. hepsi taş gibi çalışyor... 3 üründen sadece fırında problem oldu.. başka da bir problem olmadı.. bence al... evlenirken malum para işleri önemli olur... ne kadar az para verirsen o kadar iyi..

sedini
20/04/2011, 11:55

B/S/H Bosch / Siemens / Hausgerate evet çoğu parça üretimleri ortak..

abi tek tavsiyem ar... al veya be al sansür uyguluyom formdan atılabiliriz....

Abartmayalım o kadar da değildir :censored::tv_happy: arçelik beko fabrikasında çalışan o kadar çok arkadaşım var ki onlar dahi evlerine almıyorlar..

Silverline ' ı araştır bence. Bocsh fabrikasında üretilen Bosch'un alt kuruluşu.Fiyatları çok cazip.Elektronik eşyada bazen ummadık markalar harikalar yaratabiliyor.

silverline vestelin alt firması regal arçeliğin alt firması altus kadar kalitesiz olmasa da kalitesizdir..

Vestel kapıdan içeri sokulmaması gereken bir marka.
Arçelik alın bence Beyaz eşyalarınızı, çünkü servis bakımından ve yedek parça bakımından sıkıntı çekmezsiniz.

Arçelik-Beko neler ürettiklerini nasıl ürettiklerini o kadar iyi biliyorum ki aman aman..

Kesinlikle elektronik aksamı olan herşey şans işidir.. Sonuçta kul yapısı.. Benim bilgisayarım abartısız 18 kez servise gitti 4 kez sıfırı verildi son verilen sorunsuz :X:X:X

bende arçelik ciyim ne alırsan alayım özellikle arçelik olmasına dikkat ediyorum şimdiye kadar bir tek buzdolabında sorun yaşadım oda 6 sene sonra garantisi bittiği halde servisini aradım 3 kere ücretli tamir yaptılar toplamında 110 tl verdim . 4. arızada bana yeni model buz dolabı getirdiler ve ücretsiz hala kullanıyoruz .. müşteri hizmetleri mükemmel ..

Şans işi abi arçelik buzdolabımız vardı yıllarca kullandık.. Bulaşık makinasını hala kullanıyoruz yenileme gereği duymadık.. Bosch çamaşır makinası aldık 4 yılda bozuldu 2.sinide bosch aldık 9 sene oldu tamir görmedi..

Ama dediğim gibi eski beyaz eşya bayisi olmamı ve arçelikte yönetici düzeyinde 20 den fazla arkadaşımın olduğunuda göz önünde bulundurarak arçelikte şansa biraz daha ihtiyaç var..

Servis konusunda ise en iyi hizmet verenlerden biridir arçelik hakkınıda teslim edeyim..

toggykaya
20/04/2011, 12:12
ne marka aırsan al ama mutlaka A+ sınıfı tasarruflu bişiler al.. 7 yıl garantide süper bu arada.Genelinde söylediği gibi olayın markayla alakası yok.. tamamen şans işi.. şimdiden mutluluklar...

OzzY
20/04/2011, 20:13
2004 geçici olarak bi eve taşınırken almıştık, bulaşık mak çamaşır mak buzdolabı uydu alıcı.

çamaşır mak 3 keremi ne bozuldu yenisini getirdiler, buzdolabı ilk başta 1 kere bozuldu hemen yaptılar. 4 sene kullanıp atmak için almıştık ama şuanki evdede onlar var :)

şans işi kısmına katılıyorum.

tayfux
20/04/2011, 22:20
B/S/H Bosch / Siemens / Hausgerate evet çoğu parça üretimleri ortak..

Abartmayalım o kadar da değildir :censored::tv_happy: arçelik beko fabrikasında çalışan o kadar çok arkadaşım var ki onlar dahi evlerine almıyorlar..

silverline vestelin alt firması regal arçeliğin alt firması altus kadar kalitesiz olmasa da kalitesizdir..

Arçelik-Beko neler ürettiklerini nasıl ürettiklerini o kadar iyi biliyorum ki aman aman..

Kesinlikle elektronik aksamı olan herşey şans işidir.. Sonuçta kul yapısı.. Benim bilgisayarım abartısız 18 kez servise gitti 4 kez sıfırı verildi son verilen sorunsuz :X:X:X

Şans işi abi arçelik buzdolabımız vardı yıllarca kullandık.. Bulaşık makinasını hala kullanıyoruz yenileme gereği duymadık.. Bosch çamaşır makinası aldık 4 yılda bozuldu 2.sinide bosch aldık 9 sene oldu tamir görmedi..

Ama dediğim gibi eski beyaz eşya bayisi olmamı ve arçelikte yönetici düzeyinde 20 den fazla arkadaşımın olduğunuda göz önünde bulundurarak arçelikte şansa biraz daha ihtiyaç var..

Servis konusunda ise en iyi hizmet verenlerden biridir arçelik hakkınıda teslim edeyim..
hocam yönetici düzeyindeki arkadaşlarınız bize yardımcı olsun yahu yuva kuruyoruz :)

sedini
21/04/2011, 16:39
hocam yönetici düzeyindeki arkadaşlarınız bize yardımcı olsun yahu yuva kuruyoruz :)

inan o konuda yardımcı olsam önce kendime yardımcı olurdum belirli bir kotaları var.. kendim için bile kullanamadım..

Kronokrator
21/04/2011, 16:43
LG'den şaşmamak lazım. Hem müşteri hizmetleri süper hem de ürünleri.

tayfux
21/04/2011, 18:28
LG'den şaşmamak lazım. Hem müşteri hizmetleri süper hem de ürünleri.
bahadırım lg sadece tv de diğerlerinde nasıldır ki? vestel alacak gibiyim..

operatormurat
21/04/2011, 18:54
biz yandık sen bari yanma tayfun,kaç kurtar kendini...

tayfux
21/04/2011, 21:04
:) murat hocam yanacaksak yanalım yeterki hatun üzülmesin bea :)

uzuncocuk
21/04/2011, 22:32
evde hersey bosch... kız alırken dıkkat etcen beyaz esyayı kız tarafına aldırcan :) kaynanalar( kız tarafı) alınca ıyısınden alıyorlar:)

Kronokrator
22/04/2011, 13:22
tayfun benim televizyondan çamışır makinasına kadar alayı lg abi. 2 sene önce aldım herşeyi, hiç bir problem yaşamadım. herifler neredeyse 2 ayda bir arayıp sıkıntı varmı diye soruyorlar yap işte hesabını :D

operatormurat
22/04/2011, 23:31
tafun ben kaç kurtar kendini derken,evlenmekten kaç demedim,vestelden kaç dedim aman yanlış anlama biladerim...

tayfux
22/04/2011, 23:36
tafun ben kaç kurtar kendini derken,evlenmekten kaç demedim,vestelden kaç dedim aman yanlış anlama biladerim...
yok yok doğru anladım zaten de sen yanlış anladın heralde :) bende dedim ki yapcak bişey yok hanım vestel istiyo :)

tayfux
22/04/2011, 23:38
tayfun benim televizyondan çamışır makinasına kadar alayı lg abi. 2 sene önce aldım herşeyi, hiç bir problem yaşamadım. herifler neredeyse 2 ayda bir arayıp sıkıntı varmı diye soruyorlar yap işte hesabını :D
Bahadırım artık yaptık bişeyler hayırlısı olsun diyelim burdan size yazarım tecrübelerimi bir fark var 7 yıl garanti aldım hepsine :)

Kronokrator
24/04/2011, 23:17
hayırlı olsun tayfun güle güle kullan inşallah

düğün ne zaman? bi gp konvoyu yapak ben arabayı satmadan :D

tayfux
24/04/2011, 23:36
hayırlı olsun tayfun güle güle kullan inşallah

düğün ne zaman? bi gp konvoyu yapak ben arabayı satmadan :D
teşekkürler canım kardeşim herşeyi yavaş yavaş tamamlıyorum evi tuttum eşyalar tamam ufak tefek şeyler kaldı baya inşallah onları da halledicem bu işlerde aile çok önemli kardeşim hanım da öğretmen bende öğretmenim ama onlar olmasa işin altından zor kalkardım babam tutturdu arabayı satma araban güzel(ilk dizel tecrübesi ve çok hoşuna gitti emotion olması da başka tabi :) ) kardeşim düğün haziran 4 nasipse gelin buyrun beklerin düğün Aydın Nazillide ben düğünden önce burada duyuruyu yapıcam zaten :)

Kronokrator
24/04/2011, 23:47
:D

bu arada arabayı satma ya .. gerçekten nasıl kıyıcaksın? :)

tayfux
24/04/2011, 23:50
:D

bu arada arabayı satma ya .. gerçekten nasıl kıyıcaksın? :)
ev almak zorundayım bahadırcım yoksa hiç satarmıyım :( İstanbul u biliyorsun buralarda ev şart yoksa yaşam çok kısıtlı :(

Kronokrator
24/04/2011, 23:53
abi istanbulda da ev almak ne bileyim? evi kaça alıyosun ayıptır sorması?

tayfux
24/04/2011, 23:55
abi istanbulda da ev almak ne bileyim? evi kaça alıyosun ayıptır sorması?
k.çekmece-halkalı atakentten bakıyorum bahadırım kısa katlardan otopark güvenlik ıvır zıvır baya güzel siteler 130-140 arası dönüyor ev fiyatları..

Kronokrator
24/04/2011, 23:57
anladım tayfuncum hayırlısı olsun, Allah gönlüne göre versin. ev sahibi olmak önemli tabii.

tayfux
25/04/2011, 00:00
anladım tayfuncum hayırlısı olsun, Allah gönlüne göre versin. ev sahibi olmak önemli tabii.
sağol kardeşim amin inşallah..nasip kısmet satalım belki başka zaman bravo ile döneriz zaman sadece zaman :)

Kronokrator
25/04/2011, 00:05
inşallah inşallah :D

fakat ben karar verdim, araba satılırsa giulietta görünüyor ufukta inşallah :)

tayfux
25/04/2011, 00:08
inşallah inşallah :D

fakat ben karar verdim, araba satılırsa giulietta görünüyor ufukta inşallah :)
oooooooooooooooo bahadırım sen ne yaptın böyle :)

Kronokrator
25/04/2011, 00:10
valla öyle bi planım var bakalım bi iş var çevirebilirsem kesin. satmadan bile alabilirim belki :)

Jege
25/04/2011, 12:19
beyaz esya sans isi,
simdiden hayirli olsun