PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı kollarına led yapayım mı?

operatormurat
18/04/2011, 22:28
sevgili arkadaşlar geçenlerde inşaata arabayı kurcalarken,patronumun şöförü yanıma geldi,ona yaptığım ledleri gösterirken şöför abi patronun eşinin bmw 116 sının kapı kollarında led olduğunu söyledi.benim antenler hemen dikildi,paronun garajına gidip 116 yı inceledim,kapı kollarının en sağ altına(4 kapıya) 2 şer adet beyaz led koymuşlar fabrikada... şimdi benim fikrim bizim arabaların kapı tutamaklarının içinin üst kısmına 3er yada 6 şar led koyayımmı? kapı kolunun içi çok uygun kapı içlerinde tesisat çekilecek,ve kapı koluna arkadan 2mm matkapla delik açılarak kablo çekilecek ve şerit led sabitlenecek.dışarıdan ne kablo nede ledler gözükecek,gece kumandadan kapıyı açınca kapı kollarının içinden yanan beyaz ışık kapı tutamaklarını aydınlatacak,kapıyı kapatınca tavan lambasıyla yavaşça sönecek...nedersiniz arkadaşlar güzel olurmu? yoksa abesmi olur?yapayımmı? yapmayayımmı? fikirlerinizi bekliyorum...

Kronokrator
18/04/2011, 22:30
yapmadan bilemeyiz. ledler görünmeyecek bi yerde olursa, sadece kolları aydınlatacak olursa çok şık durur tahminim.

tayfux
18/04/2011, 22:33
güzel olmaz gibi bea..

Ziyaretci046
18/04/2011, 22:35
yapma abi :) led med bozar puntoyu kendinle bırak

femoli
18/04/2011, 22:39
yap görelim kardeşim güzel olur muhtemelen, ama az led kullan gündüz gibi olmasın ;)

operatormurat
18/04/2011, 22:39
ledler asla gözükmeyecek kapıyı açmak için elimizi yukarı çevirip asılıyoruz ya işte parmak uçlarımızın değdiği üst noktada olacak gündüz kimse göremeyecek...

Kronokrator
18/04/2011, 22:42
bence güzel olur. murat abi yap bende isterim :D

izoci
18/04/2011, 22:50
hoşuma giden bi uygulama yap yap yap isterük isterük :)

operatormurat
18/04/2011, 22:52
yap görelim kardeşim güzel olur muhtemelen, ama az led kullan gündüz gibi olmasın ;)abi bende fazla ışığa karşıyım,arabanın muhtelif yerlerine en fazla 6 şar led koymuştum, kapı kolunada en fazla 2veya 3 er tane koyarım...

bence güzel olur. murat abi yap bende isterim :Dbahadır ben bir yapayım ,sende izmire gelince benden hediye olacak sanada yapacağım söz...
gece karanlık biyerde kapıları açmak için kumandaya basınca kapı kollarının içinden gelen beyaz ışık binecek olan insanların kapı kolunu rahatlıkla bulmasını sağlayacak,bence güzel olacak...

takres
18/04/2011, 22:55
çok güzel olur bence benim elimden gelse yaparım...bu arada kapı altlarına ve pedalların üst kısmına led yapmak istiyorum ankarada ucuz yollu elektrikçi tavsiyesi olan var mı...

smartmavi
18/04/2011, 23:02
Asil ic kapi kollarina koyacaksin.. Bir arkadasimin 2011 range rover'inda var cok gusel duruyor.

operatormurat
18/04/2011, 23:09
Asil ic kapi kollarina koyacaksin.. Bir arkadasimin 2011 range rover'inda var cok gusel duruyor.sertaç kapıyı içeriden kapatmak için asıldığımız kapı kolunu diyorsan kolay,gece devamlı yanması için cam düğmelerinin aydınlatmasından alırız hattı...

smartmavi
18/04/2011, 23:21
sertaç kapıyı içeriden kapatmak için asıldığımız kapı kolunu diyorsan kolay,gece devamlı yanması için cam düğmelerinin aydınlatmasından alırız hattı...

aynen öyle. çukur kısmın tepe noktasına içerden gizli tek bir led bile bence harika bir ambians oluşturur. sürekli sabit yansa da olur.
Aydınlıkta çekildiği için belli olmuyor ama böyle;
https://www.skoda.com.tr/root/NR/rdonlyres/CE7BFEFD-C5ED-489A-9D64-6308059A80F2/0/3x9x180.jpg

https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSB92K1OdLR2bHDesJmSMsSSJvrvta1w f3yQ4qzipsJ5H9KCcow&t=1

kara kız
18/04/2011, 23:27
kendi fikrimi söylüyorum bence güzel olmaz..BMW 116 nın kapı seklı led ıcın oldukça uygun ve muasit..sizin dediğniz gibide olur ama işık içerden yanıcagı ıcın pek hos bir goruntu olmaz diye düşünüyorum...BMW de ise aksıne led direk yeri aydınlatmakta...ama yınede sen bılırsın...bence hiç girme bu işe

operatormurat
18/04/2011, 23:30
aynen öyle. çukur kısmın tepe noktasına içerden gizli tek bir led bile bence harika bir ambians oluşturur. sürekli sabit yansa da olur.
Aydınlıkta çekildiği için belli olmuyor ama böyle;
https://www.skoda.com.tr/root/NR/rdonlyres/CE7BFEFD-C5ED-489A-9D64-6308059A80F2/0/3x9x180.jpg

https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSB92K1OdLR2bHDesJmSMsSSJvrvta1w f3yQ4qzipsJ5H9KCcow&t=1
hımmmm 3mm matkapla açma kolunun altına görünmeyecek bir noktaya delik açıp her kapı başına 1er tane armut led yerleştirilebilinir...

xnode
19/04/2011, 00:44
Bence çok güzel olur. Beyaz led yaparsanız harika bir glow efekti elde edersiniz diye düşünüyorum, zamanım olsa ve cesaret edebilsem ben yaparım... Dış kapı kollarına da harika olur,

operatormurat
19/04/2011, 20:43
evet cem kamuoyunun fikrine göre yapacağım yada vazgeçeceğim,arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

ZAK1980
19/04/2011, 21:41
yapma abi :) led med bozar puntoyu kendinle bırak
Murat abı gene bır ıcat cıkartmıssın yav abı kıskanıyoz gorunce yapma ,eyleme bızımde canımız ıstıyor.:)
Abi aslında suna baglaya bılırsın camkardırma modulunun rengı kırmızı oradan cek bı kablo sımdılık delme bence yaprak led al onu cıft tarflı bat ıle yapıstır baktın sekıl olmus delmeye baslarsın

acRep
19/04/2011, 22:53
Biraz apaçi işi olmaz mı :) Tabii yinede görmeden bişey diyemeyiz..

operatormurat
19/04/2011, 23:07
Biraz apaçi işi olmaz mı :) Tabii yinede görmeden bişey diyemeyiz..
benimde aklıma gelmedi değil,birisi elini taşın altına koyacak...

magic
20/04/2011, 22:14
Valla Muratcım eminim hoş bir görüntü çıkar ortaya (tek led koymak kaydıyla) lakin iş biraz zahmetli gibi geldi bana...

operatormurat
20/04/2011, 22:21
Valla Muratcım eminim hoş bir görüntü çıkar ortaya (tek led koymak kaydıyla) lakin iş biraz zahmetli gibi geldi bana...
tolga benim için çocuk oyuncağı izmirde havalar uygun değil,havalar bir düzelsin yaparken fotoğrafta çekeyim belki yapmak isteyene yardımcı olur,sen neyaptın kardeşim led olayını?...

xnode
21/04/2011, 00:53
Ben birşey öğrenmek istiyorum. Bu şekilde led uygulamalarının arıza ışığı yaktığı söyleniyor. Bunun için özel bir röle filan kullanıyor musunuz ? Yoksa rastgele led ışıklandırma yaptığımızda sorun çıkmıyor mu ?

OzzY
21/04/2011, 01:11
Ben birşey öğrenmek istiyorum. Bu şekilde led uygulamalarının arıza ışığı yaktığı söyleniyor. Bunun için özel bir röle filan kullanıyor musunuz ? Yoksa rastgele led ışıklandırma yaptığımızda sorun çıkmıyor mu ?

aracın kontrol ettiği yerlerde(park fren ve plaka lambaları) bu tip uygulamalar arıza ışığı yakar,röle değil paralel direnç bağlanarak söndürülür, ancak bunun dışındaki uygulamalarda sorun olmaz.

magic
21/04/2011, 01:38
tolga benim için çocuk oyuncağı izmirde havalar uygun değil,havalar bir düzelsin yaparken fotoğrafta çekeyim belki yapmak isteyene yardımcı olur,sen neyaptın kardeşim led olayını?...

Fırsat bulamıyorum bir türlü hafta sonları, ayrıca orda olduğu gibi Ankara'da da havalar hiç iyi gitmiyor. Biraz ısınsa havalar o gazla bir hafta sonu halledecem inşallah...

asil
21/04/2011, 02:12
aga benden habersiz haa öle olsun

GRDEDE
21/04/2011, 07:50
Murat tam gaz devam.İç kollar çok güzel olur benim araçta orjinal olarak fiat koymuş gece çok hoş duruyor.Ama tuşların rengine uygun koyarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.Dış kollar içinde bir prototip uygulama yap bence,Beğenmezsen sökersin.Kolay gelsin.

atalayx
21/04/2011, 12:12
bence hoş durur murat abi aşağıda fotoğrafta yükledim bununkiler sürekli yanıyor gibi ama yinede güzel gözüküyor. şimden kolay gelsin diyorum. :)

güzel durmazsada bi tane kapı kolunun görünmeyen ucunda 2mm lik bir delik olacak en fazla .

asil
21/04/2011, 12:17
bence hoş durur murat abi aşağıda fotoğrafta yükledim bununkiler sürekli yanıyor gibi ama yinede güzel gözüküyor. şimden kolay gelsin diyorum. :)

güzel durmazsada bi tane kapı kolunun görünmeyen ucunda 2mm lik bir delik olacak en fazla .
atalay adamlar evo stobunu koymuş demekki oluyor

whitegold
21/04/2011, 12:18
vallahi ben kendıa racımın ıc aydınlatmasını yaptım gayet guzel oldu vede orjınal gıbı aynı fıkrı bende dusunmustum bmw den gorup ama ugrasmaya usendım fakat vaktım olsa hıc dusunmeden yaparım,bence ıyı olur.sen yap ıyı olursa bende yaparım dermısım:):):):)

ademtahir
21/04/2011, 12:20
tek led olmak kaydıyla güzel olur muratcım bence yap beğenmezsen sökersin 2mm delikten bişey olmaz.

atalayx
21/04/2011, 12:22
atalay adamlar evo stobunu koymuş demekki oluyor

oluyor çokta güzel oluyor ama evonun stop farını uygun fiyata temizini nereden bulacaz. çıkmacıları dolaştım ama bulamadım.(bulduğum çatlak işe yaramaz idi.) birllikte bu işi çözebiliriz. senin bildiğin yerler varsa bakalım.

asil
21/04/2011, 12:23
kazalı arabaların depolandığı yerlere bakmak lazım atalay

OnurunveR
21/04/2011, 17:25
ben iç kapı kollarına koyma fıkrını bayadır dusunuyorum. cam düğmesinden elektriği çekicem ancak iç aydınlatmadakı ğenel renğın aynı tonlarında led bulmamız lazım. Tek led ama ğızlı kalıcak. Isık kaynağı ğozukmıcek.

operatormurat
21/04/2011, 17:36
Fırsat bulamıyorum bir türlü hafta sonları, ayrıca orda olduğu gibi Ankara'da da havalar hiç iyi gitmiyor. Biraz ısınsa havalar o gazla bir hafta sonu halledecem inşallah...hayırlısı tolga yaparken foto çek bakalım...

aga benden habersiz haa öle olsun
asil senden habersiz olurmu yapayımmı diye soruyorum ya!...

Murat tam gaz devam.İç kollar çok güzel olur benim araçta orjinal olarak fiat koymuş gece çok hoş duruyor.Ama tuşların rengine uygun koyarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.Dış kollar içinde bir prototip uygulama yap bence,Beğenmezsen sökersin.Kolay gelsin.
abi aynen dediğin gibi yapıcam şu havalar bir ısınsaydı hayırlısıyla...

bence hoş durur murat abi aşağıda fotoğrafta yükledim bununkiler sürekli yanıyor gibi ama yinede güzel gözüküyor. şimden kolay gelsin diyor

güzel durmazsada bi tane kapı kolunun görünmeyen ucunda 2mm lik bir delik olacak en fazla .evet atalay gayet hoş duruyor,ama devamlı yanarsa biraz roman havası estirir,kapıyı açınca yanacak kapatınca tavanla beraber yavaşça sönecek...

vallahi ben kendıa racımın ıc aydınlatmasını yaptım gayet guzel oldu vede orjınal gıbı aynı fıkrı bende dusunmustum bmw den gorup ama ugrasmaya usendım fakat vaktım olsa hıc dusunmeden yaparım,bence ıyı olur.sen yap ıyı olursa bende yaparım dermısım:):):):)tamam ben yapayımda beğenmezsen sen yapmazsın:laugh000:...

tek led olmak kaydıyla güzel olur muratcım bence yap beğenmezsen sökersin 2mm delikten bişey olmaz. adem abi bir az olmazmı? 2 tane kapı başı düşünüyorum ,önce gurur abimin dediği gibi 1 taneyle test edeyim karanlıokta az gelirse 2 tane koyayım...

operatormurat
21/04/2011, 17:43
ben iç kapı kollarına koyma fıkrını bayadır dusunuyorum. cam düğmesinden elektriği çekicem ancak iç aydınlatmadakı ğenel renğın aynı tonlarında led bulmamız lazım. Tek led ama ğızlı kalıcak. Isık kaynağı ğozukmıcek.onur cam kaldırma düğmesinden hat kolay,dediğin gibi kavuniçi armut led bulup,kapı açma tetiğinin tam altına ledin kalınlığı kadar döşemenin iç tarafından delik açıp ledin ucunu o deliğe sıkı sıkı sokup oraya sabitlemeli,hava kararınca parkları yakınca çok güzel olacağını düşünüyorum...

SpyHunter33
21/04/2011, 18:05
Valla abicim düşününce ben bile heyecan yaptım :D acaba nasıl olacak diye. süper bir görüntü olur kanımca :D

operatormurat
21/04/2011, 18:35
yarın 6. sanayi ye gidip kavuniçi led arayacağım, ustanın tanıdığı vardır, erkan resimleri koyarım sende yaparsın...

OPTS
23/04/2011, 02:06

Valla bende güzel olmaz diye düşünüyordum ama resimde görünce ne kadar güzel gözüktüğü ortaya çıktı.

xnode
23/04/2011, 16:07
Dış kapı kollarına led çok çok güzel olur. Uğraşacak zamanım olsa ben de yapmak isterim aslında :(

operatormurat
23/04/2011, 19:06
Valla bende güzel olmaz diye düşünüyordum ama resimde görünce ne kadar güzel gözüktüğü ortaya çıktı.

Dış kapı kollarına led çok çok güzel olur. Uğraşacak zamanım olsa ben de yapmak isterim aslında :(
valla arkadaşlar bende çekimserdim,tek ledli küçük bir anahtarlık vardı,yakıp kapı kolunun içine bantladım ışıksız karanlıkta çok güzel bir aydılatma çıktı ortaya,yani ker kapı koluna 1 tane led en ideali diyorum arkadaşlar...

GRDEDE
23/04/2011, 20:49
Muratım bizim arabaların bmv den ne farkı var.En kısa zamanda yap ta milletin dibi düşsün.Çok güzel olur bence.

disconnected
23/04/2011, 21:03
tek led olursa ve tavan lambasi ile bir yanip yavas yavas sonerse harika olur...
heyecanla bekliyorum sonuclari

operatormurat
23/04/2011, 21:18
Muratım bizim arabaların bmv den ne farkı var.En kısa zamanda yap ta milletin dibi düşsün.Çok güzel olur bence. abi hemen başlayacağımda sende 12-13 anahtar varmı?

tek led olursa ve tavan lambasi ile bir yanip yavas yavas sonerse harika olur...
heyecanla bekliyorum sonuclari
evet bende sabırsızlanmaya başladım aaaaaaz soooooonra kapıları ledli murat geliyoooor....

GRDEDE
23/04/2011, 23:34
Murat, yıldız mı olsun açık ağız mı? :D:D:D

operatormurat
23/04/2011, 23:40
Murat, yıldız mı olsun açık ağız mı? :D:D:D
abi parola;yenibir ev buldum çok methettiler yarın murat kaplanla bakacağım, benim evden 100 metre ileride (izmire doğru)sağ köşede dublekes büyük bahçeli ...

evoefe
24/04/2011, 16:32
hımmmm 3mm matkapla açma kolunun altına görünmeyecek bir noktaya delik açıp her kapı başına 1er tane armut led yerleştirilebilinir...

abı bızım evo larda onlerde var bu tur bır aydınmlatma ama arkalarda yok ıstersen benım arabayla dene yapabılırız :D

GRDEDE
24/04/2011, 17:27
abi parola;yenibir ev buldum çok methettiler yarın murat kaplanla bakacağım, benim evden 100 metre ileride (izmire doğru)sağ köşede dublekes büyük bahçeli ...

Hadi hayırlısı bakalım.

827807
28/09/2011, 21:16
mrb bu düşünceninizi ben gp me yaptım müsait bir zamanda resimlerini ekleyeceğim

diesel32
28/09/2011, 22:51
mrb bu düşünceninizi ben gp me yaptım müsait bir zamanda resimlerini ekleyeceğim

en kısa zamanda ekleyin merak ettim...

adverseconditions
01/03/2012, 09:18
Degerli Arkadaslar, Kapi Kolu Tek Ledle Dis Aydinlatma Yapan Olmadi mi Hic? Epey Diyalog Gecmis Ancak Uygulanmis Haline Ait Herhangi Bir Fotograf Goremedim...

Solitude
01/03/2012, 10:15
Ben iç kapı kollarına yaptım gayet güzel oldu.

VHDG
10/03/2012, 22:07
ben yaptım dostum dediğn olayı 2 ay kadar önce..ekledim fotoları bakabilirsin