PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : polisaj nasıl yapılır?

operatormurat
15/04/2011, 23:58
gençler hayırlı akşamlar; az önce kipadan einhell markalı polisaj makinası aldım,elimdede çbs cila ve çbs(tüpte) pasta var,makinanın ucundada 1 tane havluya benzer ped var,şimdi nasıl yapacağım arabanın boyasına zarar vermeden biraz fikir verin bana...

siyahinci83
16/04/2011, 00:15
abi bende daha iyi makina var birgün beraber yapalım en iyisi ;)

operatormurat
16/04/2011, 00:23
şakir yapalım anasını satayım,bigün buluşup parlatalım,şu pasta cilacılara 100 kağıdı vermeyelim,arazi müsait uzun hortum la suda suda var,elektrikte var ama ilk defa yapacağım ...

siyahinci83
16/04/2011, 00:35
abi hiç problem değil ;) ben inceliklerini gösteririm havalar biraz düzelsin hertürlü malzeme var bende kil boya koruma cila glaze :)

berkeraaa
16/04/2011, 00:37
gençler hayırlı akşamlar; az önce kipadan einhell markalı polisaj makinası aldım,elimdede çbs cila ve çbs(tüpte) pasta var,makinanın ucundada 1 tane havluya benzer ped var,şimdi nasıl yapacağım arabanın boyasına zarar vermeden biraz fikir verin bana...

valla bende o 100 TL yi bayılmayı hiç sevmiyorum abi ama yapacak birşey yok...daha önce cila yapılırken izledim benim arabayı adam o havlu gibi olan süngerin 5 farklı çeşidini kullandı arabanın farklı yerlerinde....bazı yerlerde cilayı daha fazla bekletti bazı yerleri daha uzun süreli yaptı falan...sohbet ederken de
kolay görünüyor ama öyle kolay değil demişti...millet kendi deneyip mahfedip bize geri getiriyor gibi geyik döndürmüştü...

bence bulaşmayın :beta:

xnode
16/04/2011, 00:39
Arkadaşlar pasta&cila yaparken polisaj makinesini çok bastırmayın.. Ben eski aracımın bir yerinde dozajı kaçırmıştım nahoş bir görüntü olmuştu zor düzelttim. Tecrübe ile sabittir, kendinizi fazla kaptırmayın iş yaparken :D

omer06
16/04/2011, 00:42
iyi parlatmalar şimdiden :)
haftaya cuma izmirdeyim yardımcı olabilirm bende :)

atalayx
16/04/2011, 00:43
o kadar zor bi olay yok ama ilk önce araştırıp öğrenmek izlemek gerek. yapılamaz diye birşey yok heleki murat abim için. murat abi ayrıntılı konuşalım ufak incelikleri var gerisi zaten sende mevcut :)

operatormurat
16/04/2011, 00:43
abi hiç problem değil ;) ben inceliklerini gösteririm havalar biraz düzelsin hertürlü malzeme var bende kil boya koruma cila glaze :)şakirim nezaman istersen ben hazırım biladerim sen söyle zamanı gelince hemen soyunalım...

valla bende o 100 TL yi bayılmayı hiç sevmiyorum abi ama yapacak birşey yok...daha önce cila yapılırken izledim benim arabayı adam o havlu gibi olan süngerin 5 farklı çeşidini kullandı arabanın farklı yerlerinde....bazı yerlerde cilayı daha fazla bekletti bazı yerleri daha uzun süreli yaptı falan...sohbet ederken de
kolay görünüyor ama öyle kolay değil demişti...millet kendi deneyip mahfedip bize geri getiriyor gibi geyik döndürmüştü...

bence bulaşmayın :beta: berker abim cihazı aldık artık,ya yapacağız yada yaptıktan sonra arabayı komple boyatacağız...

operatormurat
16/04/2011, 00:46
o kadar zor bi olay yok ama ilk önce araştırıp öğrenmek izlemek gerek. yapılamaz diye birşey yok heleki murat abim için. murat abi ayrıntılı konuşalım ufak incelikleri var gerisi zaten sende mevcut :) atalay prens charles gibi arabayı sabahtan pasta cila için boyacılara bırakıp işe gidiyorum,hiç yapılırken görmedim,öğlen arası bakmaya geldiğimde ben olayı görüp kaparım diye heriflerde benim yanımda yapmıyor,bir bilenden bir sefer görsem olayı çözerim zati...

omer06
16/04/2011, 00:47
iyi parlatmalar şimdiden :)
haftaya cuma izmirdeyim yardımcı olabilirm bende :)

tnrsrc
09/05/2011, 14:33
şu incelikleri burada paylaşsanız da bizde faydalansak arkadaşlar.

smartmavi
09/05/2011, 14:36
şu işi bize toplu olarak öğretecek yok mu?

kara kız
09/05/2011, 16:07
[QUOTE=operatormurat;504767]gençler hayırlı akşamlar; az önce kipadan einhell markalı polisaj makinası aldım,elimdede çbs cila ve çbs(tüpte) pasta var,makinanın ucundada 1 tane havluya benzer ped var,şimdi nasıl yapacağım arabanın boyasına zarar vermeden biraz fikir verin bana...[/QUOT

murat abi şimdi senin aldığın makıne devirli polısaj makınsimi? yoksa sağında ve solunda tutamaçları olan mantara benzer cila (orbital) makınasımı..eğer orbital ıse pasta atma gibi bir durum soz konusu olomaz dairesel ve darbeli dönüş için tasarlanmıs bir makınedir genelde cila atmada kullanılır..bence once cila atarak elını alıştır eger devirli polısaj makınesi isede pasta işine girme ilk tecrübende altından kalkamıcan bi durum olabılır ..artı bahsettığın tup içindeki çbs pasta aşındırıcı özelliği çok yüksek eski teknoloji bir pastadır artı belco çbs cila da o sekılde çok eski ürünlerdir, ve bizim araçların boyalarına uygun değildir..o yuzden elindeki malzemeleri kullanmak ve degerlendirmek yerıne daha yeni teknolojık urunler alman aracın boyası ıcın daha ıyı olur dıye dusunuyorum....

serkankucuk
09/05/2011, 16:36
Einhell ise büyük ihtimalle devir ayarlıdır, Einhell kullanan biliyorum baya, marketlerde de görmüşlüğüm var ama baskıyı kaldıramıyor, bayılıyor diye yorumlarını okudum.

Pasta, cila gibi ürünler için Çbs çok yanlış bir marka bence özellikle yeni başlayan birisi için...

luleburgazli
09/05/2011, 16:38
onur biliyor bu işleri mutlaka üstteki mesaj gibi faydalı bilgiler verecektir...

omer06
09/05/2011, 16:39
şu işi bize toplu olarak öğretecek yok mu?
ankarda olsaydınız gösterirdik

GRDEDE
09/05/2011, 16:54
Murat bitti mi cila işi ? Eğer bitmediyse komple pasta çekme arabaya.Sorun olan bölgelerde hafif rötuşlarla ve elle pasta uygula daha sonra komple cila cek o makinayla.Bahsettiğin amatör bir makina bende de benzeri var yaklaşık altı ayda bir cila yapıyorum.Fazla bastırmadan ve dairesel hareketlerle uyguluyacaksın,ayrıca gölgede çalışmayı da ihmal etme.Kolay gelsin. Tek kişilik atölye gibisin.İnsan istedimi yapar.Belki ilk seferde çok profesyonel olmayabilir ama önemli olan balık tutmayı öğrenmek...

tnrsrc
10/05/2011, 14:05
arkadaşlar reklam olmasın, ben hb 'den
Sonax Süper Güçlü Cila (https://www.hepsiburada.com/siparis_link.aspx?m=6817&sku=OTSON301100&ordernumber=21964034) aldım ve elimde çok kuvvetli olmayan plastik aksamlı bir polisaj makinesi var.
https://www.indirdik.com/products/1862/auto_polish_6.jpg
Bu aletle cilayı uyguladığımda herhangi bir yerinde hata yapsam renk'de kalıcı olur mu. Şimdi cilayı aldım ama tereddütler oluştu. Sonrada boyada bir problem olur mu diye?

serkankucuk
10/05/2011, 15:55
cilayı makineyle değil de elle el pediyle uygulayın, oldukça az, ince sürün yaklaşık 20 dk sonra mikrofiber bezle silin... boyada da bi sorun çıkarmaz cila, sadece koruma amaçlı bir üründür...