PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç boştayken titreme

series
09/04/2011, 13:54
Arkadaşlar merhaba dün izmirde yoğun trafikte farkettim araçım hafif hafif titreme yapıyor. Yakıtıda güvendiğim yerden alıyorum ama neden olabilir tşk.

tayfux
09/04/2011, 17:22
baskı balata yapabilir..

Ziyaretci046
09/04/2011, 19:40
erdinç abi oto göründü gene galiba :) balatadan yapıyo olabilir ama bakmak lazım kalkışta debriyaj silkeliyosa

GP COSKUN
10/04/2011, 00:43
debriyaj balatası yoğun trafikte sık dur kalklarda ısınıyor
bu yüzden balata baskının yüzeyine tutunma özelliğini kaybetmeye başlayım titremeli ve silkelemeli kalkışa neden oluyor
sıkıntı edecek bir durum yok bence

series
10/04/2011, 19:11
cığım normalde kalkışta hafif bir titreme yapıyordu cuma günü ışıkta beklerken baktım araç hafif hafif titreme yapıyordu.desene yakında yanındayım artık baya bir ucuzluk yaparsın

kuhi
10/04/2011, 21:12
Arkadaşlar merhaba dün izmirde yoğun trafikte farkettim araçım hafif hafif titreme yapıyor. Yakıtıda güvendiğim yerden alıyorum ama neden olabilir tşk.

Erdinç arkadaşım benimde bundan 3-4 ay once arabamda boşta iken titreme yapıyordu ,
Kalp atışı gibi çok hafif tık tık tık diye sesizce dinleyince hissediyordum sonrada ustama götürdüm yakıttanmı feln acaba diye bujilerdenmiş birisi gitmiş bujilerin değiştirdi duzeldi ama şimdi iki gun once yine hafif hafif boşta iken titriyor acaba diger bujide gitmişmi diye bu hafta tekrar goturecegim.
Bilemiyorum ama belki benim arabam gibi ufak bir sorun vardır diye yazdım :)

punto_15
10/04/2011, 22:57
benim 2011 grande punto 1.4 fire active model arabamda boştayken titriyor daha 5 aylık araba...kimisi city motorundan diyor kimisi hava akımından diyor...eğer sık sık tekrarlarsa bende servise gidip bi göstereceğim