PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kendi perdeni kendin yap

operatormurat
01/04/2011, 18:21
sevgili abim gururun yaptığı gibi canım perde yapmak istedi,bod perde montajının videosunu izleyince bunu yapmayacak nevarki deyip kendime gaz verdim,lakin ben sadece arka iki kapıya değilde 4 kapıyada yaptım, gurur abimle konuşup onun fikrilerinden yararlanarak bu işe soyundum şimdi sırasıyla neler yaptığımı anlatayım; önce kipadan 4adet büyük boy uni perde aldım tanesi 2.75 tl(4 adet vantuzla büyük boy arka camlara yapışturılan xl oto perdesi), büyük boy çünkü bizim camlardan büyük olmalı ki camların şekline göre keseceğimiz için,sonra ön ve arka camın şablonunu çıkardım, 4 adet xl perdenin gergin durmasını sağlayan çelik telleri çıkardım,daha sonra bir terziye(deli nilüfer ihaleyi aldı diğer terzi beyler pek uğraşmak istemedi)) bırakıp şablona göre perdeyi kesip dikmesini söyledim,dün terzi hazırlamış arabamla dükkandan almaya gidince nilüfer hanım 25 tl talep etti,eve getirip çelik telleri perdelere sokup elimle gerekli yerlerinden bükerek arka ve ön camın şeklini verdim... birkaç resim koyayım...

GRDEDE
01/04/2011, 18:37
Azimli (fare)betonu delermiş....:D:D:D Eline sağlık Karamurat,çok güzel olmuştur eminim.İnsanın emek vererek sahip olduğu her şey değerlidir.İyi günlerde kullan.

operatormurat
01/04/2011, 18:37
daha sonra bugün bu dört adet perdeyi kapı içlerinden camın arkasına tutturmak için sactan klipsler yaptım,inşatta bulduğum boyalı sacı keserek resimde kapı içlerinden fitilleri kaldırarak uygun yerlere taktım,daha sonra perdeleri sırayla yerlerine takarak klipsleri sıkarak perdeleri sabitledim. aynı bod perde gibi oldu,camlar açılıp kapanabiliyor dilediğin zaman klipsler açılarak perde çıkarılabiliniyor,aynı cam filmi gibi içeriye güneş almasını bayağı engelliyor,dışardan bakıncada içi pek gözükmüyor. bugün gizemli adamlar gibi dolaşıp biraz fiyaka yaptım,bakalım memur beyler ne diyecek?....araba çok kirli olduğu için şöyle karşıdan bir foto çekemedim ,daha sonra çekerim... gurur abi nasıl olmuş?....

operatormurat
01/04/2011, 18:41
Azimli (fare)betonu delermiş....:D:D:D Eline sağlık Karamurat,çok güzel olmuştur eminim.İnsanın emek vererek sahip olduğu her şey değerlidir.İyi günlerde kullan.
abi klipste çok bocaladım ,saatçiden zemberek almıştım şekillendirmek için 1200 fahrenheit ta bile ısıttım yinede şekil almadı kırıldı...

LeoN48
01/04/2011, 18:45
Güle güle kullan kaptan, kıyak iş çıkarmışsın yine herzamanki gibi..

operatormurat
01/04/2011, 18:51
Güle güle kullan kaptan, kıyak iş çıkarmışsın yine herzamanki gibi..
sağol daha bitmedi,kapı içlerine beton dökeceğim....

LeoN48
01/04/2011, 18:53
haha, boşlukları doldurmak gerek dediysek o kadar da değil be abi :D

tmac_fuat
01/04/2011, 18:58
Abi tebrikler gerçekten, projelerini ilgiyle takip ediyorum :)

GünahsizSeytan
01/04/2011, 20:28
Harikaa :)) emeğine sağlık Murat abi güle güle kullan :)

skyline28
01/04/2011, 20:34
aslında bu işe bir el atsada tam anlamıyla yaptırsa toplu halde yaptırıp isteyenlere dağıtsa..( GRDEDE)

izoci
01/04/2011, 20:55
mükemmel olmuş güle güle kullan abi..

evomjet95
01/04/2011, 22:15
bravo

ben 99 tl verip hepsiburada'dan hazır perde aldım fakat evo'ya uymadı. Sanırım grande ve evo kapı panel kaplamaları farklı, çünkü perde evo'ya büyük geldi

dj_sisart
01/04/2011, 22:51
satmak isteren arkadaşalardan uygun fiyata belki alıcı olur .

uLTRa GP
04/04/2011, 14:46
ben talibim :) kaça veririsin :)

scarrow
04/04/2011, 19:46
Murat abi süper iş çıkartmışsın valla...

GünahsizSeytan
04/04/2011, 19:54
Murat abi perde işine ne zaman giriyoruz ?? hemen ortakcı cıkarm D: :D

uLTRa GP
04/04/2011, 20:03
bravo

ben 99 tl verip hepsiburada'dan hazır perde aldım fakat evo'ya uymadı. Sanırım grande ve evo kapı panel kaplamaları farklı, çünkü perde evo'ya büyük geldi
satmayı düşünürsen talibim :)

mert35
04/04/2011, 20:10
valla murat abı supersın

operatormurat
04/04/2011, 20:11
Murat abi perde işine ne zaman giriyoruz ?? hemen ortakcı cıkarm D: :D
tolgacığım bod perde 125 tl + sadece arka cam ve arka 2 kapıya yapılıyor,benim arka cam filimli bende dört kapıya yaptım,süper oldu,eli pense ve yan keski tutan her arkadaş yapabilir terziniz varsa 4 tane xl vantuzlu perde 10 tl falan,yani maliyeti bu,vede camda film var diye polisle misket harmandalı oynamanın bir alemi yok...

GünahsizSeytan
04/04/2011, 23:16
Bu hafta sonumu buna ayırıp yapacam filme hesaplı tek alternatif 2. cezamı yemek istemiyorm :D bilgi paylaşımları için tsk ederim sonucu fotolarla paylaşırm :) inş yapabilirm :D :hammer00:

GRDEDE
04/04/2011, 23:19
Tolga,perşembe buluşmada ben sana bu işin inceliklerini öğretirim merak etme.

GünahsizSeytan
04/04/2011, 23:24
Tolga,perşembe buluşmada ben sana bu işin inceliklerini öğretirim merak etme.

Senin engin bilgilerinle aydınlanırsam eve bile perde cekerim abicim :D :dj2:

GRDEDE
04/04/2011, 23:30
Abartma konusunda kimse eline su dökemez tolga.

GünahsizSeytan
04/04/2011, 23:32
Tsk ederim :D

puntoevo..
10/10/2011, 14:13
merhabalar bende punto evo var normal farlara philips 8.000 k takdırdım şimdide sislere xenon far takmayı düşünüyorum bi kaç yere sordum ön tampon çıkartılarak işlem yapılmakta diye söylediler (Önerilerinizi bekliyorum)

ahmetcelal
24/05/2012, 09:35
daha sonra bugün bu dört adet perdeyi kapı içlerinden camın arkasına tutturmak için sactan klipsler yaptım,inşatta bulduğum boyalı sacı keserek resimde kapı içlerinden fitilleri kaldırarak uygun yerlere taktım,daha sonra perdeleri sırayla yerlerine takarak klipsleri sıkarak perdeleri sabitledim. aynı bod perde gibi oldu,camlar açılıp kapanabiliyor dilediğin zaman klipsler açılarak perde çıkarılabiliniyor,aynı cam filmi gibi içeriye güneş almasını bayağı engelliyor,dışardan bakıncada içi pek gözükmüyor. bugün gizemli adamlar gibi dolaşıp biraz fiyaka yaptım,bakalım memur beyler ne diyecek?....araba çok kirli olduğu için şöyle karşıdan bir foto çekemedim ,daha sonra çekerim... gurur abi nasıl olmuş?....

Müsadenle bir kaç sorum olacak?
1.Çelik telleri cama göre ayarladıktan sonra iki ucunu lehimle mi tutturdun yoksa başka bir yolla mı?
2.Ben, bu tül yerine daha sert sineklik tarzı bir şey kullanmayı düşünüyorum, ne dersin? Sence olur mu?
3.Bir de bu klip olayı biraz zor gibi. Onun yerine çift taraflı bant ve cırt cırt kombinasyonuyla kenarlara sabitlesem olur mu acaba...

Kazasız sürüşler dilerim...