PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eve hırsız girdi

kornman887
01/04/2011, 02:06
Arkadaşlar eyüpte oturan ablamların evine hırsız girdi. Şimdi oradan geldim. 1. katta oturuyorlar, evin arkasından tırmanmışlar ve pimapeni demir gibi bişeyle açmışlar. Yeni evliydi ablamlar bikaç bilezik takı seti, fotoğraf makinası, laptop, takım elbise (!) falan gitmiş. 12-15 milyarlık mal çalmışlar. Yazık değil mi bu insanlara yeni evliler, üniversitede araştırma görevlisi ikiside, 20 sene okuyup ayda 1.5 milyar maaş alıyorlar... Yerel polis ekipleri gelip baktı gece 00.00 gibi, olay yeri inceleme gelecek hala onu bekliyorlar...

özet: bana bişey olmaz demeyin, alarm taktırın, demir parmaklıkları evin bütün cephesine yaptırın, çelik kapıda hikaye kamera sistemi falan kurun. Bu devirde kendileri ve anneleri genel evde çalışan mahlukat çok... Allah belalarını versin, 7 soyundan çıksın hepsinin.

OzzY
01/04/2011, 02:15
geçmiş olsun. çok kötü bi durum

kornman887
01/04/2011, 02:22
geçmiş olsun. çok kötü bi durum

Sormayın, çok bozuk sinirlerim...

edelsang
01/04/2011, 07:31
çok geçmiş olsun 1 kere başımıza gelmişti acayip morel bozucu birşey :(

ato
01/04/2011, 07:44
geçmiş olsun bence bu işte kapıcıların elivar yoksa nerden bilecek o kadar yüklü olduğunu benim evde alarm var ayda 50 tl direk merkeze bağlı yani çalınca direk arıyorlar polis yönlendirelimmi diye bence mantıklı ama birde hırsızları cezbedebilir ankarada yaptırmak isteyen mesaj atabilir pronet marka

Erdem Bozdağ
01/04/2011, 07:55
geçmiş olsun

cck1
01/04/2011, 08:08
Büyük geçmiş olsun... Benim kuzenlerinde yeni evlendiği sıralar başlarına gelmişti yeni evlenenleri takip ediyorlarmış...

Scottie
01/04/2011, 08:15
geçmiş olsun.... malese bunlar özellikle yeni evlileri takip ediyor... bizimde 2 ay önce kapıyı kuracaladılar... ama giremediler...

Kriminal
01/04/2011, 08:29
geçmiş olsun bence bu işte kapıcıların elivar yoksa nerden bilecek o kadar yüklü olduğunu benim evde alarm var ayda 50 tl direk merkeze bağlı yani çalınca direk arıyorlar polis yönlendirelimmi diye bence mantıklı ama birde hırsızları cezbedebilir ankarada yaptırmak isteyen mesaj atabilir pronet marka

Takıldıgım bır konu var kapıcıların elı var demıssınde benım apartman ve cevresınde hıc kapıcı yok ama her hafta bı eve gırıyorlar nasıl olucak bu ?

Birilerini irdelemek için elinde buyuk kanıtlar olması lazım.O insanlara bunu yakıstıramam ben...

skyline28
01/04/2011, 08:36
aynı durum benim başıma geldi kapımı kırıp girmişlerdi içeri geçmiş olsun

Scottie
01/04/2011, 08:39
alarm en mantıklısı gibi geliyor... biz bir ara çok düşündük... alarm alalım diye... ayda 50 tl...

Kriminal
01/04/2011, 09:03
Kapın sağlam olsun gerisi hkaye

ik77
01/04/2011, 09:16
Değerli arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
Yaklaşık 8 ay önce benim evimede hırsız girdi.konusu forumda var yazmıştım.
Arkadaşlara kesinlikle alarm tavsiye etmiştim.hırsızlıktan sonra hem evime 300 tl ye alarm taktırdım hem apartmana 3 adet kamera taktırdım.Yetmedi gittim 140 liraya eve sigorta yaptırdım.mutfak kapısının camı kırıldı.140 liranın en az 60 70 lirasını geri almış oldum.
Sözün kısası alarm veya sigorta mutlaka en az birisini yaptırın.Ekonomik durumunuz müsaitse hepsini yaptırın.

duu
01/04/2011, 09:42
geçmiş olsun yapabileceğimiz birşey olursa buradan duyurman yeterli arkadaşm

ik77
01/04/2011, 10:34
Araçlarımıza gözümüzü kırpmadan 500 600 liradan başlayan fiyatlarla kasko yaptırıyoruz ama 150 200 liralık sigortayı yaptırmıyoruz.konut sigortasının içinde o kadar çok tüketici yararına madde var ki en basiti çilingir hizmeti.Hepimizin başına bu en basit işin gelme ihtimali çok yüksek.En üst katta oturanlar için çatıdan su girme problemi var.Daha birçok böyle ufak tefek sorunlarda mağdur olmadan zararımız giderilebilir.bilinçli tüketiciler olarak kendimizi mutlaka sağlama almamız lazım.

PeterPAN
01/04/2011, 10:46
Geçmiş olsun, bende gop da oturuyorum, şimdiye kadar evimize hic hırsız girmedi ama, olmayacak diye bir kaide yok.. ileride kendi evime mutlaka, alarm vs. taktırmayı planlıyorum... Aynen senin de dediğin gibi, Anneleri çok muhterem ve babaları belli olmayan bu şahıslar insanların alın teri ile kazandıklarına nasıl göz dikebiiliyor anlamaıyorum... Umarım olur da başıma bu şekilde bir olay gelirse, o zatlar la hiç karşılaşmıyım, katil olmak içten bile değil... Allah kimseyi karşılaştırmasın...

Kriminal
01/04/2011, 10:51
Dün bir müşteri geldi evine hırsız girmiş..

Hatta yanındaki komidinin üzerindeki telefon saat yuzuğü bile almış pantolonunu cuzdanını ne varsa almış.Üstelik uyuyorlarken..Ne cesaret bunlardakı anlamıyorum ...

tayfux
01/04/2011, 10:55
hocam büyük geçmiş olsun bende çok korkuyorum böyle şeylerden muhtemelen onlar ablanızın yeni evli olduğunu biliyorlardır..

USTA
01/04/2011, 10:56
Geçmiş olsun,kolay para kazanmanın en basit yolu bu maalesef ve ******** çok memlekette...

izoci
01/04/2011, 13:17
çok geçmiş olsun...

akbiyik
01/04/2011, 13:21
çok geçmiş olsun allahından bulsunlar

feedbackx
01/04/2011, 13:41
Çok geçmiş olsun çok üzücü bir olay gerçekten. Birileri çalışıp çabalasın bazı ********lerde buna göz diksin. İnşallah bulunur failleri

atalayx
01/04/2011, 14:56
ev sigortası yaptırın herşeye karşı, mağdur olmazsınız hırsız yangın vs için sigorta şart.

geçmiş olsun.

Kronokrator
01/04/2011, 15:13
geçmiş olsun. yazık gerçekten. ********ler allahlarından bulsunlar.

fiko
01/04/2011, 15:24
çok geçmiş olsun.ne derseniz deyin yazık insanların emeklerine.

Kriminal
01/04/2011, 15:27
Ev sigortası şart.Ve evde çalınan herseyın faturasıda olması gerekıyor odeme yapabılmelerı ıcın...hasar hariç ...

ibrahim06
01/04/2011, 17:26
Geçmiş olsun.

Dün bir müşteri geldi evine hırsız girmiş..

Hatta yanındaki komidinin üzerindeki telefon saat yuzuğü bile almış pantolonunu cuzdanını ne varsa almış.Üstelik uyuyorlarken..Ne cesaret bunlardakı anlamıyorum ...
Eve giren bu şereflileri çekip vursan katil sayıldığın için alimallah dünya ceza yersin.Hırsızlar bile bunun bilincinde olduğu için çok rahatlar.

Araçlarımıza gözümüzü kırpmadan 500 600 liradan başlayan fiyatlarla kasko yaptırıyoruz ama 150 200 liralık sigortayı yaptırmıyoruz.konut sigortasının içinde o kadar çok tüketici yararına madde var ki en basiti çilingir hizmeti.Hepimizin başına bu en basit işin gelme ihtimali çok yüksek.En üst katta oturanlar için çatıdan su girme problemi var.Daha birçok böyle ufak tefek sorunlarda mağdur olmadan zararımız giderilebilir.bilinçli tüketiciler olarak kendimizi mutlaka sağlama almamız lazım.
Memlekette ev sigortasını yaptıranların sayısı çok değil. Herkes bilinçli olsun ve yaptırsın bakın o zaman tuzlu fiyatlara

eexelanss
01/04/2011, 17:32
Çok geçmiş olsun. Ne olcak bu memleketin hali.. Cinayet,tecavüz,hırsızlık tavan yaptı nerdeyse..

Marker
01/04/2011, 18:32
Oncelikle gecmis olsun, bundan 5 ay once bizim aksarayda eve hirsiz girdi hemde 15 dk icinde olayi kisaca anlatayim hirsizlarin gozlerinin nekadar kara oldugunu anlarsiniz, Biz karsilikli iki dairede oturuyoruz annem devlet memuru evimiz isyerine yakin oldugu icin ogle yemegi icin eve gelmis kardesimi uyandirmis karsi daireye gecmisler yemek yemek icin yarim saat sonra annem mesaiye gitmek icin kapiyi aciyorki karsi dairenin kapisi acik. Celik kapinin gobegini kesmisler kilitli kapiyi acmislar daha oncede 6 kez soyluldugumuz icin annem degerli esyalari banka kasasinda muhafaza ediyordu giden sadece 1 laptop ve 1 cep telefonu oldu. Simdi 2 dairedede alarm var ama bence en guvenlisi banka kasasi hem ucuz hemde daha guvenli bir yer dusunemiyorum. Tekrar gecmis olsun.

ps: 20 25 gun once(Karin ilk yagdigi gun) dikmende sinif arkadasimin evini soydular gunduz gozuyle demirleri kesip camdan girmisler.

ato
01/04/2011, 20:55
Takıldıgım bır konu var kapıcıların elı var demıssınde benım apartman ve cevresınde hıc kapıcı yok ama her hafta bı eve gırıyorlar nasıl olucak bu ?

Birilerini irdelemek için elinde buyuk kanıtlar olması lazım.O insanlara bunu yakıstıramam ben...
bu benim fikrim bizim burada en azından bilgi verdiklerini düşünüyorum kim ne zaman tatile çıksa ya kapısı zorlanıyor yada hırsız giriyor bence olabilir

yunus kahraman
01/04/2011, 21:00
çok geçmiş olsun. Geçenlerde benimde ablamın evine hırsız girdi. Hemde öğle vakti. Eşyaların hiçbirine dokunmadı. Sadece 2-3 bin liralık takı çalındı. He birde hırsız kendi ayakkabılarını bırakıp eniştemin ayakkabılrını giyip gitmiş :):)
Tekrardan çok geçmiş olsun.
Bu arada aklınızda bulunsun, polisin bize dediği şey; çelik kapılarıda tabiki açıyorlar, ama çelik kapılardan çekiniyorlar. Kilidi dışa doğru çıkık kapıları tercih ediyorlarmış.

By_Clio
07/04/2011, 22:14
Geçmiş Olsun, O Hırsızların Elleri Kolları Kopsun İnşallah...

pdxl
25/04/2011, 20:35
arkadaşlar, demir kapılar ahşap kapılardan çok daha kolay açılıyor. hiç birine güvenilmez. Ayrıca hırsızın girmesi-çıkması toplam 3 dakikayı bulmaz. en iyi alarm sistemini taktırsanız ve karakola komşu olsanız yine de alarm ile mallarınızı koruyamazsınız. Polis gelene kadar hırsızlar gider. Kamera ile hırsızın kim olduğunu bilseniz bile çaldığı anda malları ortadan kaybederler.

Evinizi korumanın en kolay ve sağlam yolu sigorta yaptırmak. ben geçen sene evi kiraladıktan 1 gün sonra içinde daha eşyalar yokken sigorta yaptırdım. 50.000 tl teminatlı sigortaya sadece 50 tl ödedim (Ak sigorta), 1 yıl sonra yenilerken 75 tlye yenilediler.

En azından içim rahat. bir de hırsızlık dışında başka bir sürü kapsamı var. Mesela yangın, su baskını, deprem vs. Bir de sadece kendi riskinizi düşünmeyin. Allah korusun evde yangın çıkıp kendi eşyalarını kaybetmek başka, yangının komşunun evine sıçraması ve onun da eşyalarını kaybetmesine neden olmak başka şeydir.

sonuç olarak sigorta şart.