PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halk-Benzin geliyor :)

akbiyik
31/03/2011, 13:37
Hızla artan ve cep yakan akaryakıt fiyatları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni harekete geçirdi. Belediye, Halk Ekmek'te ve Halk Et projesinde olduğu gibi hesaplı akaryakıt sunan bir marka yaratacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, katıldığı bir televizyon programında İBB bünyesinde benzin istasyonları zinciri kurarak bir akaryakıt markası yaratmak istediklerini belirtti. Topbaş projeyle ilgili olarak, "İPARK gibi şehrin önemli ekonomik değeri olacak bazı projelerimiz var. Bir tanesi benzin istasyonu zinciri yapıp akaryakıt markası oluşturup satmak. Bir de belediye olarak web televizyonculuğuna soyunduk. Taksiler, meydanlar gibi her tarafta olacak bir yayın ağı oluşturulacak. Bunlar kentliye hizmet için yapılan önemli şeyler" açıklamasını yaptı.

femoli
31/03/2011, 13:42
uyu melih uyu ...

takres
31/03/2011, 13:43
ekmekte ki gibi gramajı pardon oktanı düşük olmasın :D

akbiyik
31/03/2011, 13:52
ekmekte ki gibi gramajı pardon oktanı düşük olmasın :d
çok güzel espiriydi çok güldüm:)

akbiyik
31/03/2011, 13:53
Halk benzin alana ekmek bedava:D

pilotender
31/03/2011, 14:41
yine bir dolandırıcılık, bir vurgun peşindeler anlaşılıyor ki karnı doymayan, pardon gözü doymayan birileri var. vurgunu vuracaklar ama milletin gözüne sizin için yapıyoruz; halk için yapıyoruz diye gösterecekler...

ZAK1980
31/03/2011, 14:44
ekmekte ki gibi gramajı pardon oktanı düşük olmasın :d
+100000000000000000000000000

kornman887
31/03/2011, 15:04
benzine veridğimiz paranın %67 si vergi olduğu sürece litre başı max 3 kuruş oynar, buda 5 liralık benzin fiyatını örtbas etmek için göz boyamaktan öteye gitmez.

sadece_erhan
31/03/2011, 15:24
kamu kurumunda çalışıyorum ben, burda kurumun kendi pompaları var. pompalarda 2.38 euro dizel fiyat yazıyo. ama sadece kurum hzmet araçlarını alabiliyor. sadece hizmet araçları alabiliyor. vergisiz fiyattır 2.38 euro dizel

kornman887
01/04/2011, 02:19
kamu kurumunda çalışıyorum ben, burda kurumun kendi pompaları var. pompalarda 2.38 euro dizel fiyat yazıyo. ama sadece kurum hzmet araçlarını alabiliyor. sadece hizmet araçları alabiliyor. vergisiz fiyattır 2.38 euro dizel

+ötv si yoktur, yoksa kamu kurumlarıdanda vergi alınıyor, devlet memurlarında da.

Dünyadaki benzin fiyatları

Tüketici Dernekleri Federasyonu - TÜDEF | Enerji | DÜNYADA BENZİN FİYATLARI (https://www.tudef.org.tr/index.php?aid=78)

Budweiser
01/04/2011, 09:20
e istedikleri buydu o zaman zamların nedeni neymiş belli oldu.

umit
01/04/2011, 09:39
Nasıl ibb bu benzini ucuz satacak, bunun mantığı nedir, diğer akaryakıt istasyonları ne yapacak tüm müşterileri halk benzine hücum ederse. Eğer halkın ekonomisini düşünüyorsan böyle rant zinciri kurana kadar il genelinde hatta hükümet olarak ülke genelinde vergiyi aşağı çek, ne niyette olduğunuz belli oluyor. Bu kadar saçmalık olmaz. Bu kadar halk enayi yerine konmaz.

mustelf
01/04/2011, 10:34
dün haberi izledim ucuza satmıyacağız sadece piyasaya girip marka oluşturacağız dedi. (ibb markası) bide nasıl ucuza satalım bizim rafinerimizmi var dedi. yani ucuz benzin mazot hayal...

sadece_erhan
01/04/2011, 11:42
Nasıl ibb bu benzini ucuz satacak, bunun mantığı nedir, diğer akaryakıt istasyonları ne yapacak tüm müşterileri halk benzine hücum ederse. Eğer halkın ekonomisini düşünüyorsan böyle rant zinciri kurana kadar il genelinde hatta hükümet olarak ülke genelinde vergiyi aşağı çek, ne niyette olduğunuz belli oluyor. Bu kadar saçmalık olmaz. Bu kadar halk enayi yerine konmaz.

benzin istasyonunda çalışıyorsun heralde. hergün milyarlar kazanıyor istasyonlar. ibb, full den daha ucuz yaparsa diğer firmalarda fiyatlarını mecbur indirirler. kaldı ki ibb nin kazanacağı para beldeiyenin kasasına gider, yatırım olur geri gelir. ben böyle düşünüyorum

sundown
04/04/2011, 08:54
bekleyip görmek lazım. Bence olumlu bir etki yaratabilir

sedini
04/04/2011, 09:07
o benzin istasyonunun işletmesini hangi emmoğluna hangi akrabaya eşe dosta yaptırıcak bana onu söylesin..

imhotep
04/04/2011, 09:32
akaryatık sırketlerını karları %6 civarı diye biliyorum yanı belediyenin kuracagı şirket max bu cıvarda ucuz olabilir ki zaten full %7 indirimli veriyor.

sadece goz boyamak halk için bişeyler yaptım demek. bence bu kadar ugrasacakalrına akaryatıkktan aldıkları vergiyi dusursunler daha kolay olur

sadece_erhan
04/04/2011, 09:56
o benzin istasyonunun işletmesini hangi emmoğluna hangi akrabaya eşe dosta yaptırıcak bana onu söylesin..

o tarz bayilikler halk ekmek bayilikleri gibi verilmez, ENERJİ A.Ş veya UGETAM a bağlı istasyonlar olabilir ya da başka bir iştirak kurulabilir. projesini yapacaklardır.

sedini
04/04/2011, 10:53
o tarz bayilikler halk ekmek bayilikleri gibi verilmez, ENERJİ A.Ş veya UGETAM a bağlı istasyonlar olabilir ya da başka bir iştirak kurulabilir. projesini yapacaklardır.

başta kim olursa olsun eyvallahı olmayana menfaati çıkarı olmayana iş yapar yada yaptırırlar mı allah aşkına eğri oturup doğru konusalım.. belediyeciliği gayet iyi bilirim.. illaki bunun başında işletmeci durucak.. çalışanı olacak..

zaferdurukan
07/04/2011, 13:06
belediye taşerona verecek büyük bir ihtimal son 4 senedir taşeron işçiyim belediye için çalışan firmalarda. değişen bir şey olmayacak 5-10 kuruş daha ucuz olur

Genius
08/04/2011, 09:05
Benim anladigimsa, bir marka yaratip, tuttuktan sonra bir yabanciya guzel bir paraya itelemek :D