PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık bagajda 12v priz var

gurik
29/03/2011, 01:00
Evet bagajdaki hazırda bekleyen tesisatı sonunda bir çakmaklık girişi takarak priz haline getirdim.Şimdilik içinde çakmak duruyor yedekten ama kapağını da takarım yakında.
resmini yarın eklerim.

HarbiAslan
29/03/2011, 08:55
bagajda bir çakmaklık girişi bende de var, ancak denedim çalışmıyor... bunu nasıl aktif duruma getirebilirim ? 220v dönüştürücü alıp oraya monte etmek istiyorum.

gurik
30/03/2011, 22:16
sadece kontak açıkken çalışır.

E_N_D_E_R_
31/03/2011, 12:56
selam Serhat Bey , aynısından bende düşünüyorum uzun zamandır da bakınıyorum bir türlü ayarlayamadmıştım.sen nasıl yaptın biraz konuyu açar bilgi verirsen memnun olurum.teşekkürler iyi forumlar.

Budweiser
31/03/2011, 20:24
Yeri bendede mevcut ama acıkta bir kablo göremedim bir tane kablo var diğerlerinden ayrı oda lambanın. diğerleride birbirne dolanmış kablolar. Acaba tesisat varmı benim araçta?

Budweiser
01/04/2011, 19:33
Yokmudur kimsenin cevabı??

sadece_erhan
01/04/2011, 19:48
bende de yok reis, rahat ol :D
yakında halleder fotoğraflı anlatımını yaparım heralde :D

Budweiser
02/04/2011, 23:24
eyvallah :D

operatormurat
03/04/2011, 13:00
ben kendim yapmıştım,devamlı elektirik olsun istiyorsanız direk aküden yada bagajı açan
(orta konsolun üstündeki bagaj açma düğmesi) düğümeden direk 12 v prize kablo çekin.ben bagaj açıkken lambayı yakan kablodan aldım. burayada bagaj kapağı açıldığında elektrik gelir,zira bagaj açma düğmesine basınca bagaj tetiklemesinden elektik gelir bagajı kapatınca veya kapatmazsan 15,20 dakika elektik olur. bagaja buzdolabı vb alet koyup daimi elektrik istiyorsanız başta anlattığım yerlerden elektrik almalısınız...

sadece_erhan
03/04/2011, 13:44
ben kendim yapmıştım,devamlı elektirik olsun istiyorsanız direk aküden yada bagajı açan
(orta konsolun üstündeki bagaj açma düğmesi) düğümeden direk 12 v prize kablo çekin.ben bagaj açıkken lambayı yakan kablodan aldım. burayada bagaj kapağı açıldığında elektrik gelir,zira bagaj açma düğmesine basınca bagaj tetiklemesinden elektik gelir bagajı kapatınca veya kapatmazsan 15,20 dakika elektik olur. bagaja buzdolabı vb alet koyup daimi elektrik istiyorsanız başta anlattığım yerlerden elektrik almalısınız...

büyüksün reis, prize kara verince kesin bakıcam dediğin yere ;)

E_N_D_E_R_
05/04/2011, 15:30
net bir fikir edinemedim desem yalan olmaz başım ağrımaz.tatminkar bir bilgi verebilirseniz arkadaşlar çok memnun olucam :=)) iyi forumlar.

operatormurat
05/04/2011, 17:09
net bir fikir edinemedim desem yalan olmaz başım ağrımaz.tatminkar bir bilgi verebilirseniz arkadaşlar çok memnun olucam :=)) iyi forumlar.ender şu 12 w soketten bahsediyoruz, active lerde soket olmuyor ayrıca elektik hattıda yok kendimiz yapıyoruz..

sadece_erhan
05/04/2011, 18:11
ender şu 12 w soketten bahsediyoruz, active lerde soket olmuyor ayrıca elektik hattıda yok kendimiz yapıyoruz..

fotolarda dikkatimi çekti o yangın tüpünü bağlarken panzidota vida falan attın mı?

operatormurat
05/04/2011, 18:18
fotolarda dikkatimi çekti o yangın tüpünü bağlarken panzidota vida falan attın mı?
attım biladerim ama siyah renkli orjinal bişi bak şöyle...

sadece_erhan
05/04/2011, 18:41
oke abi saol, bi ara bauhaus a uğrayıp kayış, toka, vida, somun, file, daha fazla vida ve yangın tüpü alayım nasılsa soracaklar muaynede, aracı aldığımda yoktu üzerinde :s

operatormurat
05/04/2011, 18:47
oke abi saol, bi ara bauhaus a uğrayıp kayış, toka, vida, somun, file, daha fazla vida ve yangın tüpü alayım nasılsa soracaklar muaynede, aracı aldığımda yoktu üzerinde :s
erhan bende resim bol yakında nasıl yaptığımla ilgili bir konu açacağım,işin güzel yanı benim yerleştirdiğim noktadaki dışbükey kavis 1kglık tüpü ve montaj plastiği ile güzel uyum sağlıyor...

sadece_erhan
05/04/2011, 19:04
erhan bende resim bol yakında nasıl yaptığımla ilgili bir konu açacağım,işin güzel yanı benim yerleştirdiğim noktadaki dışbükey kavis 1kglık tüpü ve montaj plastiği ile güzel uyum sağlıyor...

farkettim abi :) ortaya falan koyulsa nasıl olr acaba. hem ağırlık panzidotun iki menteşesine eşit yayılır. birde yeni hatırladım bauhausda yoktuki senin koltuk arkasına montajladığın filelerden. nerde bulcaz

operatormurat
05/04/2011, 19:15
farkettim abi :) ortaya falan koyulsa nasıl olr acaba. hem ağırlık panzidotun iki menteşesine eşit yayılır. birde yeni hatırladım bauhausda yoktuki senin koltuk arkasına montajladığın filelerden. nerde bulcaz
erhan gördügün pioneerleri takmamız için pandizotun düz durmasını sağlayan alttaki metal profilide kesmek zorunda kaldık,ilerleyen aylarda kabinlerin ağırlığıyla pandizot aşağı doğru eğildi,tüpü daha fazla eğilmeye sebep olmasın diye sol menteşete yakın yaptım,ben bu fileleri sanayide otobüs minibüs aksesuarcısından aldım,1tanesi 4 tl,arka koltuk arkasınıda orjinal kumaşıyla kaplamıştım nasıl olmuş biladerim...

sadece_erhan
05/04/2011, 19:32
valla abi fikir ve işcilik gerçekten güzel, bana da ilham verdin, benim bagaja eşşeğini bağlasan durmaz, stepne yeri boş, stepne örtüsü dağınık, takım çantası, jant bezler, camsiller süngerler darmadağınık. toplucaz nşallah. peki o döşemeyi nerden alcaz arka koltuk arkası için.

operatormurat
05/04/2011, 22:16
valla abi fikir ve işcilik gerçekten güzel, bana da ilham verdin, benim bagaja eşşeğini bağlasan durmaz, stepne yeri boş, stepne örtüsü dağınık, takım çantası, jant bezler, camsiller süngerler darmadağınık. toplucaz nşallah. peki o döşemeyi nerden alcaz arka koltuk arkası için.
kardeşim izmirde 6.sanyide koltuk kılıfı imalatı ve döşeme işi yapanları dolştım ve buldum,kumaş aynı stepnenin üstündeki kumaş gibi sert ve kalın. 2 metrelik top halinde 2metreye 1 metresi 20 tl ,ben 2 metreye 60 cm aldım 10 tl verdim 2 paspaslık kumaş arttı bile,isminede döşemeciler yumoş diyor haberin olsun...

Solitude
10/04/2011, 09:59
Merak ettiğim birşey var genellikle bu bagajdaki çakmaklıklar 180 watta kadar çalıştırabiliyor. yaptığınız bağlanıtlarda elektriği hangi elemandan aldınız? Ayrıca bu durumda elektriğin alındığı hattaki sigortanın 20A gerekiyor. Yanlışmı düşünüyorum ?

beceriqli
13/04/2011, 00:10

Görsellik ve uygulama gerçekten çok iyi olmuş. İşçilik de kusursuz olmuş. Ancak, yangın tüpünün bagajda olması yanlış değil mi ?
Allah korusun, kabin içinde bir yangın olsa, tüpü arkadan al getir, vakit kaybı değil mi ?

Bence, yangın tüpü çok önemli, ve en kolay ulaşılabilecek yerde olmalı. Bende yan koltuğun altındadır. Allah korusun, ihtiyaç halinde, tüpe ulaşmak 2 saniyeden az.