PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk yerli Nükleer santral

kornman887
24/03/2011, 18:37
İlk yerli elektrikli otonun gücünü alacağı fay hattına 100km yakınlıkta kurulacak, şu an aldığımız elektrikten daha pahalı bir fiyata bize elektrik satacak olan ilk yerli Nükleer santralimiz hayırlı olsun.

Pardon, santral yerli değil, ruslar yapacak...

YouTube - Uc kulakli bir adam (https://www.youtube.com/watch?v=B4ByU7K9UpQ)

asil
24/03/2011, 18:56
dostum türkiyeden ne bekliyosun ben rüzgar turbini fabrikasında çalışıyorum eğitim için portekize gittim adamlar elektirik ihtiyaçlarının % 60 rüzgar gücünden üretiyor.ama bizim ülkemizde kime hangi ihaleyi versem düşüncesinde allah yardımcımız olsun...

takres
24/03/2011, 19:00
hayırlısı olsun...

fiko
24/03/2011, 20:24
ya götürdükleri hayatımız,doğamız bu ilgine çok teşekür ederim ya o video hiroşimo ,çernobil YAZIK...

USTA
24/03/2011, 20:33
japonya'dan ithal radyasyon yüklü bulutlarımız 2 güne kadar ülkemizde olacakmış,bizimkiler memlekete nükleer bomba yapma hazırlığında...

ZAK1980
24/03/2011, 20:50
Daha dogru duzgun ev yapamayan tokı Nuklerr santrale el atarsa savsada gerek yok Türkun kokunu kazırlar

taneren
24/03/2011, 20:56
dostum türkiyeden ne bekliyosun ben rüzgar turbini fabrikasında çalışıyorum eğitim için portekize gittim adamlar elektirik ihtiyaçlarının % 60 rüzgar gücünden üretiyor.ama bizim ülkemizde kime hangi ihaleyi versem düşüncesinde allah yardımcımız olsun...

valla yanıbaşımızda bir nükleer santral olacağı fikri açıkcası pek hoş değil.
Asil kardeşim;geçen yıl rüzgar turbinleri,mersin limanından giriş yaptmıştı.
Mersin-mut civarı ve hatay'ın bazı bölgelerinde yapılan rüzgar ölçümleri neticesinde buralara kurulmaya karar verilmiş.
Portekiz gibi okyanusa kıyısı olan ülkelerin rüzgar gücü elektrik üretimi açısından çok verimli olabiliyor ama ülkemizin her yöresinin rüzgar enerjisi aynı verimliliğe sahip değil malesef.

asil
24/03/2011, 21:00
[QUOTE=taneren;490858]valla yanıbaşımızda bir nükleer santral olacağı fikri açıkcası pek hoş değil.
Asil kardeşim;geçen yıl rüzgar turbinleri,mersin limanından giriş yaptmıştı.
Mersin-mut civarı ve hatay'ın bazı bölgelerinde yapılan rüzgar ölçümleri neticesinde buralara kurulmaya karar verilmiş.
Portekiz gibi okyanusa kıyısı olan ülkelerin rüzgar gücü elektrik üretimi açısından çok verimli olabiliyor ama ülkemizin her yöresinin rüzgar enerjisi aynı verimliliğe
türkiyede % 70 lerde kapesite ama kullanamıyoruz