PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana'nın Yeni Punto'su

HarbiAslan
24/03/2011, 09:07
Arkadaşlar selamlar,

Daha önceki konularımda belirtmiş olduğum üzere Grande Punto 1.4 Fire Dualogic aracımı Allah izin verirse bugün alıyorum.

Vergi ve Sigorta işlemleri dün yapıldı, Trafik işlemleri bugün yapılıp plaka takılacak.

Burada bulunan arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda dün servise gidip aracın son kontrolleri yapılırken bir de karter muhafaza taktırdım...

Park sensörü takılıyordu araca, o arada bi karter muhafaza alıp onu da hallettik, bugün öğleden önce boya koruma+motor koruma+vinil koruma yapılacak öğleden sonra plaka takılıp teslim alacağım sanırım.

Dün serviste iken aracımın ilk resimlerini çektim ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

HarbiAslan
24/03/2011, 09:08
Resimlerin devamı...

HarbiAslan
24/03/2011, 09:10
bir kaç resim daha...

Scottie
24/03/2011, 09:22
hayırlı olsun... güle güle kullan...kazasız belasız...

kaptan_ahab
24/03/2011, 10:36
Hayırlı uğurlu olsun hemşerim, iyi günlerde kullanman dileği ile.

izoci
24/03/2011, 10:38
beyaz da ayrı güzel maşllah...

takres
24/03/2011, 10:52
hayırlı olsun...

Engin_T
24/03/2011, 10:59
Hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız...

HarbiAslan
24/03/2011, 11:04
Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Aracın teslim saatini bekliyorum , bakalım artık hayırlısı.

Kazasız belasız günler diliyorum...

akcanil
24/03/2011, 11:06
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın. İlk zamanlar uzun yol öncesi ve sonrası yağ kontrolü öneririm benim başıma çok eksiltme geldi.

tayfux
24/03/2011, 11:19
hayırlı uğurlu olsun hocam ne kadara taktırdın karter korumayı?

blk_hakan
24/03/2011, 11:45
Hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela göstermesin...

HarbiAslan
24/03/2011, 11:46
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın. İlk zamanlar uzun yol öncesi ve sonrası yağ kontrolü öneririm benim başıma çok eksiltme geldi.

uyarı dikkate alınacaktır :thumbup1:

HarbiAslan
24/03/2011, 11:46
hayırlı uğurlu olsun hocam ne kadara taktırdın karter korumayı?

teşekkür ederim. karter koruma için 85 tl verdim.

kara kız
24/03/2011, 12:55
keske lastık sokulmusken su kampanalarıda boyatsaydın paslı paslı gorunuyor...çok zor bişey sanki fabrikada boyanması

omer06
24/03/2011, 13:01
Hayırlı olsun :)
aynalar boyalımıydı araç geldiğinde yoksa sizmi boyattınız?
bidre vites topuzu bizimkilerden farklı onu anlamadım ?
yardımcı olursanız sevinirim

krakercocuk
24/03/2011, 13:33
benım anlamadığım olay bu araba son model bı araba ama hala seri 1 olarak üretiliyor nasıl iş bu.

Mr.Freeze
24/03/2011, 13:43
Güle güle kullan.

HarbiAslan
24/03/2011, 13:57
keske lastık sokulmusken su kampanalarıda boyatsaydın paslı paslı gorunuyor...çok zor bişey sanki fabrikada boyanması

hiç aklıma gelmedi inan :) koskoca servis düşünemiyor işte, illa söyleyeceğiz. park sensörünü de taktı öyle bıraktı rengi siyah. bu ne dedim ya, abi dedi bize boyayın demezse satış temsilcisi boyamayız, sök dedim böyle sensör mü olur beyaz arabaya siyah sensör takıp bırakmışsın hiç gözüne hoş görünyormu dedim, yok abi görünmüyor dedi. yani söylemesen öyle kalacak o sensör. sonra söktü boyaya götürdü. yani illa sen söyleyecen hoş görünmeyen yerleri... yoksa baştan sağma iş yapıp yolluyorlar.

HarbiAslan
24/03/2011, 14:02
Hayırlı olsun :)
aynalar boyalımıydı araç geldiğinde yoksa sizmi boyattınız?
bidre vites topuzu bizimkilerden farklı onu anlamadım ?
yardımcı olursanız sevinirim

aynaları ben boyatmadım öyleydi zaten.

vites kutusu dualogic. eğer buysa fark ben anlamam, çünkü diğer vites topuzu nasıl görmedim, aynıdır sanırım :)

feedbackx
24/03/2011, 16:08
Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın

kara kız
24/03/2011, 17:24
birde sanki direksyon ve vites topuzu malzemesı dığer plastık aksamlarla farklılık gostermış gibi malzemesı yumusak ama gorunuste bı farklılık olmaması gerekmıyormu?biraz daha rengi açık sanki flasında etkısı var diceksin şimdi biliyorum ama diğer yerlerle barız fark var gibi geldi..tekrardan hayırlı olsun beyaz almakla en guzelını yaptın allah kaza bela vermasın gule gule kullan..

trakya_
24/03/2011, 19:34
hayırlısı olsun

HarbiAslan
25/03/2011, 09:09
teşekkür ederim herkese. aracımı akşam 18.00 gibi teslim aldım ve yaklaşık 98 km yol gezindim :) , eger yol bilgisayarında gördüğüm değerler gerçeği birebir yansıtıyorsa valla SÜPER ÖTESİ. ilk kalkışta evet çok fazla gösteriyor ama araç toparlandıkça tüketim düşüyor, şuan itibariyle bahsediyorum ORTALAMAM 5.0 L /100KM... şehiriçinde 3.2 lt gördüm 40-60 km hızla. otobana çıktım ve 90-110 km hız arasında 3,5-4,2 L kullanıma bağlı olarak değişen değerler gördüm. tabi aracın kalkışı esnasında 15-25 L gibi değerler gördüm, ara ara 8-9 L tüketim gördüğüm oldu. dediğim gibi araç kendini topladıkça yakıtı azalıyor. e bide malum adana trafiği fazla yakmaması lazım. umarım böyle gider. şuan aracım 103 km'de.

ayrıca gözlemlediğim bir kaç detayı paylaşmak istiyorum,

* Eco Mode açık iken araç 1800-1900 devirde vites yükseltiyor, bu da aracın gerçekten ciddi derecede hantal olmasına neden oluyor. yakıt tüketimine pozitif bir etki ettiğini söyleyemiyorum çünkü daha sonra Eco Mode 'u kapattım ve daha iyi değerler gördüm. Eco Mode kapalı ikende araç 2700-2900 devirlerde vites yükseltiyor, tabi bulunduğu yolun yapısına , hızınıza ve kullanımınıza göre bu devir bazen 3200-3300 lere gelince vites yükseltiyor. hatta bir ara panik yaptım 3100 devirdi vites yükseltmedi bira daha yüklendim gaza 3300 devirde yükseltti vitesi.

* Start&Stop , tek kelime söylüyorum HARİKA ÖTESİ... "AMA" :)
-- bu özelliğin ne kadar faydalı olduğunu anlamanız için sürekli uzun yanan ışıklarda durmanız gerekir :) , şayet ben 75-80 km sonunda s&s u kapatmaya karar verdim, çünkü 3-5 sn bile sürmeyen bazı ışıklara takıldığınızda kötü oluyor. bazen ise tam durduğunuz sırada bi bakıyorsunuz sarı yanıyor ve mecburen hemen kalkış moduna giriyorsunuz. ne kadar ayarlasanız ayarlayın kendinizi ama o ışıkların süresini zamanını bir türlü tutturamıyorsunuz. hele bilmediğiniz yollarda, özellikle yüksek kasislerde :) , malum Türkiye burası , çoğu yerde tırların yavaş geçmesi için yüksek kasis var, nedense bu kasis bizim araçları engelliyor hep, tırlara bişey olmuyor. yol tıkandığında ise tam bir felaket, santim santim ilerlediğiniz zamanlarda çıldırmamak elde değil bu özellik sayesinde. ama faydalı olduğu durumlarda var mutlaka, ancak dediğim gibi ben kullanmamaya karar verdim. Herkesin düşüncesi farklıdır ;)

* hillholder var araçta sözde ama ben bi türlü o özelliği hissedemedim araçta. hafif yokuşta ayağımı frenden çekince geriye kayma yapıyor. s&s kullanmıyorum. yani araç rölantide çalışır vaziyette yokuş yukarı kalkışta kayma oluyor. hillholder için açma kapama düğmesi falanda göremedim. varsa bilen yardımını rica ediyorum.

* frenler ve süspansiyon gerçekten harika geldi bana. yalnız içeriye çok fazla yol gürültüsü geliyor. müziğin sesini açmazsanız vay halinize.

* koltuklar konforlu, iç mekan gayet rahat ve şık görünüyor. yalnız tavan döşemesine pek içim ısınmadı , hafiften bi yumruk atsam içeri göçecek derecede hafif ve kalitesiz. geneli böylemidir döşemelerin bilmiyorum ama bana pek güven vermedi.

aklıma gelen olursa sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

şimdilik bunları yazdım, bugün yarın bir kaç resim daha paylaşacağım.

hillholder konusunda yardımınızı rica ediyorum.

ayrıca farların içerisine Led ışıklar konuluyor, onları nerde nasıl yaptırabiliriz ? zor bir şey mi? maliyeti nedir ? Audilerde şu sıra çok görmeye başladığımız far içi ledlerden bahsediyorum. benim araca yaptırmayı düşünüyorum, konuyla ilgisi olan arkadaşlarım varsa haberleşelim lütfen.

Saygılar

HarbiAslan
25/03/2011, 14:54
Yeni resimler... Bu sabah Amerikan Adası'nda çektim.

SpyHunter33
25/03/2011, 15:06
Valla süper ötesi beyazın ayrı bir havası var ya Allah kaza bela vermesin inş.

kaptan_ahab
25/03/2011, 16:23
Kız gibi maaşallah

alcazar01
25/03/2011, 19:38
Arabanız hayırlı olsun çok güzel gerçekten.Beyaz çok yakışıyor bu arabaya.far içerisine led uygulaması için farlarınızı değiştirmeniz gerekiyor daylıght taktırmalısınız. onun fiyatlarıda 400-500 diye biliyorum yanlış olabilir ama taktıran arkadaşlar var forumda öğrenebilirsiniz onlardan beyazada çok yakışacağını düşünüyorum. Hiç olmadı far karartma mutlaka yaptırın derim.

Negotiator
25/03/2011, 19:55
hayırlı olsun araban. gerçekten güzel bir tercih yapmışsın. kazasız belasız bin inşallah.

HarbiAslan
26/03/2011, 10:23
sağolun arkadaşlar teşekkür ederim.

alcazar01;

farları değiştirmeden daha az maliyetli bir uygulama yapma imkanımız yokmu. ?

alpimmm
26/03/2011, 10:53
hayırlı olsun, güle güle, kazasız-belasız kullanın

kubilai
26/03/2011, 14:28
Hayırlı olsun güle güle kullan hemşerim kazasız belasız :) yalnız resimlerde Numan ustamda çıkmış ya çok güzel :)

alcazar01
26/03/2011, 14:48
aracın kendi farlarına şerit led uygulamasının çok yakışmayacağını düşünüyorum. zaten forumda da pek yok böyle bir uygulama yaptıran. genelde daylıght alıp onu takıyorlar. Fakat Fun farları dediğimiz karartmalı farlar var onlarda çok yakışıyo. kendi farlarınıza da karartma yaptırabilirsiniz. Ama şerit ledli olsun diyorsanız daylıght derim bende herkes gibi. Karartma işlemide düşünürseniz 140-150 arası yapılıyo sanırsam.

USTA
28/03/2011, 13:39
Aracın hayırlı olsun Cihan,kazasız belasız kullan...

Kronokrator
28/03/2011, 15:23
hayırlı olsun arkadaşım güle güle kazasız belasız günlerde kullan inş.

HarbiAslan
30/03/2011, 10:01
teşekkür ederim herkese , sağolun varolun arkadaşlar.

enoo201
30/03/2011, 20:25
hayırlı olsun...

_FeRDi_
30/03/2011, 20:30
Hayırlı olsun,Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

axi
31/03/2011, 00:32
KAZASIZ belasız güle güle kullanın.. Hillholder var ise aracınızda %5 eğimli yolda devreye girer.. Eğer eğim %4.9 ise devreye girmez=)... Dik bir rampada denemenizi öneririm.. Bende aracımı ilk aldığımda acaba hillholder çalışmıyormu diye çok sıkıntı duymuştum.. Kullanım kitapçığına baktım ve % 5 ve üzeri eğimlerde devreye girdiğini öğrendim...