PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rötuş boyası sadece süs mü ?

reddragon
23/03/2011, 10:18
Arkadaşlar geçen hafta otoparkta sürttüğüm çamurluğa serviste 300 TL boyama ücreti çıkarınca serviste yaptırmaktan vazgeçtim. Rötuş yaptırdım ücretsiz olarak ama pişman oldum.
Rötuş boyasının paslanmaya karşı hiçbir koruyucu özelliği olmadığını söyledi servisteki görevli.
Artık tek çare otoking gibi gözüküyor. Sorum şu: Rötuş boyasını silip o bölgeye mini onarım yapabilirler mi ?
Altta boya attırmadan önceki resim..
https://i1103.hizliresim.com/2011/3/23/3056.jpg (https://goo.gl/mc9cY)

kara kız
23/03/2011, 10:45
zaten resimden anladığım kadarıyla sizin çamurluğunuz önceden bi işlem görmüş..dikkatli bakarsınız camurlukta macun barız sekılde gorunuyo mini onarımdan sıkıntısiz bi şekılde halledesiniz..eski macunun tamamen sokup yenılıcekler bellı bıle olmaz..eger auto king mini onarım yaptıracak ısenız ataturk oto sanayınde auto king mevcut orada okan bey var hasar danışmanı o yardımsı olacakstır sıze fazlasıyla ılgılenır işinizi en güzel şekılde halleder..

reddragon
23/03/2011, 10:57
zaten resimden anladığım kadarıyla sizin çamurluğunuz önceden bi işlem görmüş..dikkatli bakarsınız camurlukta macun barız sekılde gorunuyo mini onarımdan sıkıntısiz bi şekılde halledesiniz..eski macunun tamamen sokup yenılıcekler bellı bıle olmaz..eger auto king mini onarım yaptıracak ısenız ataturk oto sanayınde auto king mevcut orada okan bey var hasar danışmanı o yardımsı olacakstır sıze fazlasıyla ılgılenır işinizi en güzel şekılde halleder..
İlginize teşekkürler. Aracım daha önce işlem görmedi. 4 aylık zaten sıfır aldım.
Belki resimdeki parlamadan öyle gelmiştir size. Autoking'den randevu alacağım en kısa zamanda...

kara kız
23/03/2011, 11:15
bence siz bi baktırın derim..çünkü bir çok 0 km arac sevkıyat sırasında darbe alıyor ve tamır edilip musterıye satılıyor..bana gercekten o boyası kalkan yerde ınce bır macun tabakası var gibi geldi..aksı takdırde boyanın kalınlıgı okadar olamaz..zaten dikkatli bakıldığında macunun sarı renginide görmek mumkun..umarım benım yazdıklarım bı yanılmadır gercekten yanılıyorumdur yoksa gercekten can sıkıcı bı durumla karsılaşmış olursunuz..

crozwise
23/03/2011, 11:22
bende de buna benzer bir durum var, (resmi göremiyorum) tırnak kadar bir yerde boya çıktı, servise götüreceğim, sizce rötüş daha iyi bir çözüm müdür yoksa boyatmak mı gerekir?
Bu işleri bilmiyorum, servis ne derse okey diyecegim ne derlerse inanırım.

reddragon
23/03/2011, 11:22
Aldım pastayı sildim rötuşu.. Anında çıktı zaten.Otokingden randevu almak istedim önce aracı görelim dediler. Uğraş dur işin yoksa...:)

crozwise
23/03/2011, 11:24
bende de buna benzer bir durum var, (resmi göremiyorum) tırnak kadar bir yerde boya çıktı, servise götüreceğim, sizce rötüş daha iyi bir çözüm müdür yoksa boyatmak mı gerekir?

reddragon
23/03/2011, 11:27
Dostum bugün öğrendiğim kadarıyla servisler boya onarmakla uğraşmıyorlar. En azından benim gittiğim uğraşmıyor..
Komple boya dedi çamurluğa 300 Tl gibi cüzi bir miktara..
Boyan çıktıysa sana da otoking,ziebart ya da sanayi gibi bu işle uğraşanların yolu göründü sanırım..
Bendeki atma saca kadar olduğundan rötuş hiçbir işe yaramadı. Sadece parlaklığı aldı. Ben de sildim pastayla az önce...

crozwise
23/03/2011, 11:31
Dostum bugün öğrendiğim kadarıyla servisler boya onarmakla uğraşmıyorlar. En azından benim gittiğim uğraşmıyor..
Komple boya dedi çamurluğa 300 Tl gibi cüzi bir miktara..
Boyan çıktıysa sana da otoking,ziebart ya da sanayi gibi bu işle uğraşanların yolu göründü sanırım..
Bendeki atma saca kadar olduğundan rötuş hiçbir işe yaramadı. Sadece parlaklığı aldı. Ben de sildim pastayla az önce...

Komple boyarsa renk farkı oluşmaz mı? Bilmediğim için soruyorum, (boyanan çamurlukla araba arasında)
Benim ücretimi karşı tarafın kaskosu ödeyecek, o yüzden fiyatla ilgili bir sorunum olmaz diye düşünüyorum, kalıcı ve güzel bir çözüm istiyorum :d
Komple boyatim mi rötüş mü yaptırim ne dersiniz?

reddragon
23/03/2011, 11:31
bence siz bi baktırın derim..çünkü bir çok 0 km arac sevkıyat sırasında darbe alıyor ve tamır edilip musterıye satılıyor..bana gercekten o boyası kalkan yerde ınce bır macun tabakası var gibi geldi..aksı takdırde boyanın kalınlıgı okadar olamaz..zaten dikkatli bakıldığında macunun sarı renginide görmek mumkun..umarım benım yazdıklarım bı yanılmadır gercekten yanılıyorumdur yoksa gercekten can sıkıcı bı durumla karsılaşmış olursunuz..
Valla ben o bölgeyi pastayla silmiştim sürtmeden sonra sarı renkli macun var mı yok mu bilemiyeceğim fakat şu anda benim gördüğüm parlak saç bi resim daha yükledim daha az parlıo burdan bakın bi de
Zaten boyamışlarsa bile isabet olmuş:) Tam onikiden vurmuşum. Oranın hakkı komple parça boya ama 300 TL çok. Kaskoyu da bozdurmak istemiyorum daha ne kazalar yapacağımız belli değil...

https://i1103.hizliresim.com/2011/3/23/3580.jpg (https://goo.gl/mc9cY)

black8555
23/03/2011, 11:32
arkadaşlar arabamını yenı aldım 18 bınde 20 bın bakımı olacak hangı servıste yapmam gerekıyor fıyat nedır nerde yapmam gerekir bilgi verirseniz sevınırım

crozwise
23/03/2011, 11:34
arkadaşlar arabamını yenı aldım 18 bınde 20 bın bakımı olacak hangı servıste yapmam gerekıyor fıyat nedır nerde yapmam gerekir bilgi verirseniz sevınırım

Forumda Göztepe Oto'yu ovuyorlar eğer Anadolu yakasındaysanız. %20 indirim de yapıyolarmış.

Bende de boya çıkması oldu, Medos mu Göztepe Oto mu kararsız kaldım nerde yaptırmalıyım diye.

kara kız
23/03/2011, 11:41
Komple boyarsa renk farkı oluşmaz mı? Bilmediğim için soruyorum, (boyanan çamurlukla araba arasında)
Benim ücretimi karşı tarafın kaskosu ödeyecek, o yüzden fiyatla ilgili bir sorunum olmaz diye düşünüyorum, kalıcı ve güzel bir çözüm istiyorum :d
Komple boyatim mi rötüş mü yaptırim ne dersiniz?

siz auto kıng e gıdın boyanan yerı sız bıle bulamıcaksınız..bu yama boya veya parca boya goz kararı yapılan bır sey değil artık tamamen teknolojı reng farkını en aza ındırgıyolar..bence butunuylen bıyatmanın bı anlamıyok eger bayanacak yerdekı hasar az ıse mını onarım yapılabılır zaten yazmıssınız karsı tarafın sıgortası karsılıcak dıye siz hiç canınızı sıkmayın gıdın yaptırın ilk gunku gıbı olur ben cok mmnunun kaç sene oldu herhangı bır solma dokulme ve bozulma olmadı..

kara kız
23/03/2011, 11:43
Valla ben o bölgeyi pastayla silmiştim sürtmeden sonra sarı renkli macun var mı yok mu bilemiyeceğim fakat şu anda benim gördüğüm parlak saç bi resim daha yükledim daha az parlıo burdan bakın bi de
Zaten boyamışlarsa bile isabet olmuş:) Tam onikiden vurmuşum. Oranın hakkı komple parça boya ama 300 TL çok. Kaskoyu da bozdurmak istemiyorum daha ne kazalar yapacağımız belli değil...

https://i1103.hizliresim.com/2011/3/23/3580.jpg (https://goo.gl/mc9cY)

ozaman benım sarı macun zanettığım sey sızın uyguladığnız pasta dır boyanın ıcıne gırerek sankı macun cekılmıs gıbı duruyor gercekten...sizin kapınızdada dıkıntı var sanırım onuda konusun gıtmısken..yanlız camurluktakı bolum mını onarımın kapsayacagı alandan bıraz fazla ek ucret talep edebilirler bilginize

reddragon
23/03/2011, 12:01
Arka kapıyı hiç kullanmıyorum desem yeridir.. Şu ana kadar kapıyla ilgili bir sorun olmadı neyi kastettiğinizi anlamadım..
Anadolu sigortam var mini onarım kitapçığında 30 cm e ye kadar çiziklerden 4 kez onartabileceğim yazıo. 60 cm olursa 2 hakkım gidecek şeklinde. Sanırım sorun olmaz.
Şu kadarını söyleyim çok masraf çıkarırlarsa o bölgeye oje sürer, sanayiye gider yine de vermem çok para. Benim gözümü rahatsız etmiyor. O resmi silerek çektim aracı gözüksün diye normalde tozdan güneşten belli bile değil..Maksat aracın kaportası paslanmasın başka düşüncem yok

black8555
23/03/2011, 12:08
saol

HasanAliz
19/08/2013, 09:29
Merhaba Arkadaşlar ;
aracımın kaputunun üzerinde çok fazla sayıda toplu iğnebaşı kadar yıkanınca bariz sırıtan taş vurukları var. bunları kendim gidermek için hepsiburada.comdan aşağıdaki ürünü buldum.

Fiat/Tofaş (599) Neworleans Mavi Renk Çizik Giderici Rötuş Boya Seti - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (https://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=60001060&Productid=otelf17080)

bunu hiç deneyen kullanan var mı ? ya da bunu yapınca uzun süre dayanıyor mu ?= yoksa belirli bir süre sonra yıkandıkça siliniyor mu ?

erenemre
19/08/2013, 09:36
Merhaba Arkadaşlar ;
aracımın kaputunun üzerinde çok fazla sayıda toplu iğnebaşı kadar yıkanınca bariz sırıtan taş vurukları var. bunları kendim gidermek için hepsiburada.comdan aşağıdaki ürünü buldum.

Fiat/Tofaş (599) Neworleans Mavi Renk Çizik Giderici Rötuş Boya Seti - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (https://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=60001060&Productid=otelf17080)

bunu hiç deneyen kullanan var mı ? ya da bunu yapınca uzun süre dayanıyor mu ?= yoksa belirli bir süre sonra yıkandıkça siliniyor mu ?

zannetmiyorum eğer işe yarasa kimse kaportacılar,servislerle uğraşmazdı.Bunu kullanacağına ufak tefek nokta ve çizikler için oje kullan daha iyi benim aracım siyah tampondaki ufak tefek taş izlerini siyah oje ile kapatıyorum hem belli olmuyor hemde aracı sürekli yıkamama rağmen çıkmıyor.

serkandikici
19/08/2013, 11:18
Astar duruyorsa bir miktar dayanıyor ama aşırı bi kalıcılığı yok.. sanayiden boya kodunuza göre dilediğiniz miktarda yaptırabilirsiniz 100gramı 10TLye yaptırmıştım geçen sene.. Rötüş boyası oldukça kullanışlı bişey özellikle siyah renk araçlar için bu arada beyaz renkte de oldukça başarılı sonuç veriyor.. 1 yıldır tırnak kadar bi yerde rötüş boyası var kendi uyguladığım her hafta yıkanıyor araç ve çıkmadı hala duruyor...

HasanAliz
21/08/2013, 22:11
kaportacılarda zaten aynı işlemi yapmıyor mu? ben alıp deniyecem.

reddragon
22/08/2013, 00:05
2 yıllık konumu hortlatmışsın helal olsun. Kaskodan mini onarımın varsa git autokinge onlar hallederler. Kendin yaparsan berbat edersin... Mini onarım kavramı hikayeden bişey ama lokal boya ile iyi iş çıkarıyorlar. Benim 2 yılı geçti hala sorunsuz boya yapılan yeri anlamazsın.

mucar
22/08/2013, 00:08
kaportacılarda zaten aynı işlemi yapmıyor mu? ben alıp deniyecem.

Ben aldım uyguladım, sonuç hiç tatmin edici değil. Belki de benim beceriksizliğimdir bilmiyorum. Fotoğraf çekmiştim bulabilirsem ekleyeyim.

HasanAliz
23/08/2013, 13:12
autokinge sormuştum 1-2 sene önce biz yapmıyoruz demişlerdi. ama tekrar arayıp soracağım. ikitelli şubesi.