PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS Montajı?

wosswoss
21/03/2011, 20:54
arkadaşlar yeni ogs alıcam ama montaj konusunda kafam karışık...dikiz aynasının tam arkasında camdaki siyah yere takılabiliyormu? herhangi bir sorun çıkarırmı? birde neresi yukarı neresi aşağıya bakacak bu aletin :D

shellcininabisi
21/03/2011, 21:07
ters takacaksın hocam yani bankanın logosu sana bakıcak öteki türlü okumuyor. ben daha bu hafta çeşme otobanına girerken yapıştırmayayım dedim cama göğüslüğün üzerine koydum iş bankası logosu yukarı bakıyordu okumadı KAÇAK GEÇİŞ dedi. hemen karayollarının bürosuna gittim de hallettik :) ters koyunca okuyor.

bir de ben işbankasından aldığımda 2 sene önce müşteri temsilcim kendisi takmıştı eski aracıma kutusundan bir yapışkan çıkmıştı. hatta satarken zor sökmüştüm.. edit : şimdi de nasıl yapıştıracağımı bulamadım :) sıcak silikon attı, japon attı :)

kornman887
21/03/2011, 22:22
Babam her seferinde geçerken torpidodan çıkartıp eliyle tutuyor :D

wosswoss
21/03/2011, 22:23
ama çoğu arabada görüyorum iş bankası logosu dışa doğru dönük..yane araa dışarıdan bakınca iş bnkası logosunu görebiliyorum.öyle olmucakta içeriye dönükmü olacak..birde o siyah kısma yapabilirmiyiz?

tayfux
21/03/2011, 22:24
bence ogs almayın yakında hepsi hgs olcakmış ogs sistemi ama ogs nin daha kolay alımı..

Punto_Can
21/03/2011, 23:54
bende iş bankasının ogs cihazını kullanıyorum, logo dışarıya dönük bir şekilde ve aynanın arkasında, camın siyah olan kısmının hemen altına yapıştırdım, sorunsuz kullanıyorum.

forumda bazı arkadaşlar siyah kısma yapıştırmış ve sorunsuz kullanıyolar.

ugurozer
22/03/2011, 09:50
bende elimle tutarak kullanıyorum birkaç kez ters tuttum okumadı kaçak geçiş dedi heralde ceza gelmez plakaya kayıtlı ogs oldugunu gorunce ordan dusuyorlarmış sanırım. bu arada cihazın ustunde diit sesini size vermesi için bir delik var işte o delik size yani aşağıya doğru bakacak. en doğru yapıştırma/tutma şekli budur, tecrubeyle sabittir :)

serkankucuk
22/03/2011, 10:18
abicim zaten OGS'nin yönü var başka türlü zaten takamıyosun. bendeki Garanti'nin OGS'si ve OGS'yi sürerek taktığın bi ayak var ve o ayağı cama yapıştırıyosun... yani tek bi şekilde yapıştırabiliosun, OGS'yi de tek bi yönde takabiliosun..

hakguner
22/03/2011, 10:35
abicim zaten OGS'nin yönü var başka türlü zaten takamıyosun. bendeki Garanti'nin OGS'si ve OGS'yi sürerek taktığın bi ayak var ve o ayağı cama yapıştırıyosun... yani tek bi şekilde yapıştırabiliosun, OGS'yi de tek bi yönde takabiliosun..

Bende bunu yazıcaktım. Diğer bankaların OGS side aynı şekilde zaten. Kafana göre takma şansın yok

PeterPAN
22/03/2011, 10:40
Evet Tüm ogs lerin bir yönü var, yapıştırma yerine gecen ayaklar mevcut, istesenizde ters montaj mümkün değil zaten.. fakat ayna arkasındaki siyah kısımdan okuyacağını pek sanmıyorum, bizim şirketin ayna arkasındaki düz siyah olmayan, nokta nokta olan aracın camından okumadı... o yüzden siyah kısmın sağına yada soluna montaj daha doğru olur sanırım..

serkankucuk
22/03/2011, 11:24
siyah kısımdan okuyor sorun yok... karayollarının sitesinde hangi araba modellerinin siyah kısmında okuyor hangilerinde okumuyor yazıyor zaten.
bizimkilerde siyah kısımda OKUYOR...

wosswoss
22/03/2011, 14:29
HGS'de mayısta gelecekmiş.acaba ogs almasammı hiç?

serkankucuk
22/03/2011, 14:31
HGS denen sistem bildiğim kadarıyla OGS'nin üzerine geliştirilecek veya OGS'yle haberleşecek şekilde geliştirilecek yani OGS sahiplerini mağdur etmeyecekler veya bize tekrar bişiler aldırmayacaklar galiba...

kornman887
22/03/2011, 19:50
Bu arada babam yapıştırmış kırtasiyeden çift yönlü yapışkanlı kağıt alıp bugün. "İz kalmasın?" dedim, kalmaz olmadı bişeyle ovarız dedi :D En kötü buhar ile çıkar diye düşünüyorum. Yaşasın çakmaklığa takılabilen cattle'lar! Var di mi böyle birşey? :P

shellcininabisi
23/03/2011, 07:10
Bu arada babam yapıştırmış kırtasiyeden çift yönlü yapışkanlı kağıt alıp bugün. "İz kalmasın?" dedim, kalmaz olmadı bişeyle ovarız dedi :D En kötü buhar ile çıkar diye düşünüyorum. Yaşasın çakmaklığa takılabilen cattle'lar! Var di mi böyle birşey? :P

su ısıtıcıdan bahsediyorsan eğer ben eşim için almıştım. malum karadenizli çay hastası izmir samsun yaparken kullansın diye. hatta aha bu Hepsiburada.com : Oto Su Isıtıcı 120 Watt 500 Ml Kettle 12 V 431154 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=263998&productid=otm431154)

adı üzerinde ısıtıyordu sadece kaynatmıyordu :) 4. ayda da yanmıştı zaten :)

ugurozer
23/03/2011, 14:51
yanlış takılabiliyor benim gibi hiç gorunmesiz vs diye gidip aynanın arkasına yapıştırırsan okumuyor işte.

serkankucuk
23/03/2011, 15:02
:D ayna arkası da iyi bi düşünceymiş aslında... ama ilerde ogs'yi sökeyim derken ayna da elinde kalmasın :)