PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Eşya Öneri

isuldor
18/03/2011, 10:03
Merhaba Arkadaşlar,

1-2 hafta içerisinde beyaz eşya almam gerekiyor
iki sorum var
1- bütün eşyaları bir marka almak mantıklı mı? (set indirimi olur diye düşünüyorum, gerçi bütün markalar nakit de %10 ineriz dedi set için ekstra indirim yapmadı belki ciddi pazarlığa oturulursa ekstra indirim olur)
2- hangi marka alalım eşyaları (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın)
bosch siemens ve beko arasında kaldık
bekonun 4 kapılı buzdolabı ilgimizi çekti kullanışlı yani beko olursa sadece buzdolabından olur ama hiç bir fikrimiz yok bekoyla ilgili bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim

ortalama bütçe 6-7 arası...6 ya yakın olursa daha mutlu olurum:)

baktığımız modeller en üst değil ama iş görür cinslerinden (kısa yıkama, sessiz oluşu vs. çok programa falan gerek yok bozulmasın iş görsün biraz da kaliteli olsun)
beyaz olmayan (çelik olabilir) veya koyu renk

bekodan aldığımız fiyatlar şöyle

buzdolabı 14610 serisi 4 kapılı çelik (3.300 TL)
çamaşır makinesi D3 8101ES (1.200 TL)
bulaşık makinesi D1 4001 EL (1.000 TL)
Fırın grundig 4340 G1 gibi birşeydi sanırım (950 TL)
bundan biraz daha ineriz falan dendi

siemens, bosch ve profilo aynı üretim olduğunu anladım siemens ve bosch neredeyse aynı fiyat profiloya hiç bakmadım model olarak çok seçenek yok gibi geldi internetten bakınca sizce ne terich edeyim araya lg veya samsung sokuştiriyim mi?
:pirate20:

herkese cevapları için şimdiden teşekkürler

tayfux
18/03/2011, 10:12
bütün eşyaları bence bir markadan al iyice tart biç ama bence bosch bakabilirsin yada arçelik bu ikisinden başşkası yalan gibi geliyor bana..lg yada samsung u televizyonda tercih edebilirsin..

akbiyik
18/03/2011, 10:20
Merhaba Arkadaşlar,

1-2 hafta içerisinde beyaz eşya almam gerekiyor
iki sorum var
1- bütün eşyaları bir marka almak mantıklı mı? (set indirimi olur diye düşünüyorum, gerçi bütün markalar nakit de %10 ineriz dedi set için ekstra indirim yapmadı belki ciddi pazarlığa oturulursa ekstra indirim olur)
2- hangi marka alalım eşyaları (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın)
bosch siemens ve beko arasında kaldık
bekonun 4 kapılı buzdolabı ilgimizi çekti kullanışlı yani beko olursa sadece buzdolabından olur ama hiç bir fikrimiz yok bekoyla ilgili bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim

ortalama bütçe 6-7 arası...6 ya yakın olursa daha mutlu olurum:)

baktığımız modeller en üst değil ama iş görür cinslerinden (kısa yıkama, sessiz oluşu vs. çok programa falan gerek yok bozulmasın iş görsün biraz da kaliteli olsun)
beyaz olmayan (çelik olabilir) veya koyu renk

bekodan aldığımız fiyatlar şöyle

buzdolabı 14610 serisi 4 kapılı çelik (3.300 TL)
çamaşır makinesi D3 8101ES (1.200 TL)
bulaşık makinesi D1 4001 EL (1.000 TL)
Fırın grundig 4340 G1 gibi birşeydi sanırım (950 TL)
bundan biraz daha ineriz falan dendi

siemens, bosch ve profilo aynı üretim olduğunu anladım siemens ve bosch neredeyse aynı fiyat profiloya hiç bakmadım model olarak çok seçenek yok gibi geldi internetten bakınca sizce ne terich edeyim araya lg veya samsung sokuştiriyim mi?
:pirate20:

herkese cevapları için şimdiden teşekkürler

Çamaşır makinesinde miele marka al inan bana çok çok sağlamdır bildiğim tek şey bu

ik77
18/03/2011, 10:23
ne alacağına karar verdikten sonra mutlaka fiyat için en son itfaiye meydanına git

PeterPAN
18/03/2011, 10:26
Ben bu araştırma içinde olduğum için, uyguna alabiliyorsan SIEMENS al derim, çünkü onların kampanyaları daha çok oluyor, gayet uygun rakamlara denk gelebiliyor.. Eğer rakamlar inmiyorsa, BOSCH tavsiye ederim... Beko dan almış olduğun rakamlar da bana biraz fazla geldi... Eğer nakit almayı düşünuyorsan, Spot culara sormanda fayda var... Orda da aynı ürün, aynı garanti hic bir farkı yok... yine servis gelip kuruyor cihazları..

Kriminal
18/03/2011, 10:30
Şuan aristonda kampanya var bence ariston al servisi çok mukemmel ben kullanıyorum 2 yıldır beyaz eşyalarını..Allaha çok sukur tık yok tavsıye ederım

uzuncocuk
18/03/2011, 10:36
bosch

isuldor
18/03/2011, 10:41
:) spotculara gıtmedım daha ama uğrarım genelde alışveriş merkezlerine gittim en uygun fiyatı (bosch ve siemens için diyorum) siemens verdi

miele evet iyi ama pahalı 2-3 den aşağıya değil

ibrahim06
18/03/2011, 10:41
Türkiyede servisi en yaygın olan Arçelik-Beko. Gerçi siz Ankarada yaşıyorsunuz ama olsun servis sayısı daha fazladır. benim evimde buzdolabım ile bulaşık makinem arçelik. Çamaşır makinem Simtel(italyan) Ama çamaşır makinesinden memnun değilim. Yakın zamanda Ariston yada arçelik alacağım.

akbiyik
18/03/2011, 11:23
Çmaşır makinesin MİLE den şaşmayın derim ısrarla soyluyorum

isuldor
18/03/2011, 11:35
çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi miele buzdolabını da whitewesting house alsam heralde torunlarıma bırakırım o kesin

fiyat beni düşündürüyor

olmazsa bi bakıyım mieleye Şafak kardeşim

Scottie
18/03/2011, 11:36
samsung marka çamaşır makinası kullanan bir arkdaşım çok memnun olduğunu söylemişti. buzdolabı için bence o kadar para verme.. 3,300 e başka marka da alabilirsin. alırken servis ağını mutlaka göz önünde bulundur. servisi iyi olan bir marka tercih et.. iyi marka alabilirsin ama servisi iyi değilse bir arıza durumunda çok uğraştırırlar...

akbiyik
18/03/2011, 12:35
çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi miele buzdolabını da whitewesting house alsam heralde torunlarıma bırakırım o kesin

fiyat beni düşündürüyor

olmazsa bi bakıyım mieleye Şafak kardeşim

Tabiki inan bana 10 numara ustune tanımam

isuldor
18/03/2011, 15:01
fiyatlara baktım en bazları ile set kurulunca 10.000TL gibi birşey yapıyor ve hepsi beyaz:(

renk olarak biraz sıkıntılı fiyat da araştırılmalı ama gayet kaliteli bunu ben de biliyorum bakalım ikna edebilirsek niye olmasın

yunus kahraman
18/03/2011, 18:46

aynen öyle :) BSH.. Fabrikasının biri Çerkezköy, diğeri Manisa dadır. Kalite olarak kesinlikle önereceğim markalardır.

ZAK1980
19/03/2011, 02:15
Testel almada ne alırsan al uzak durulması gereken bır marka

Du Hast
19/03/2011, 03:41
ablamın evinin beyaz eşyalarının çoğunu ben seçtim diyebilirim.
fiyat konusuna gelince.

ankarada olduğunuz için real a gidin. beyaz eşyalarda bazen ellerinde son kalan cihazlarda iyi indirim olabiliyor. samsung çamaşır makinasını (bir sürü özelliği ve programı mevcut ama modeli aklımda değil) piyasa değerinin 150 - 170 tl aşağısına almıştık. buzdolabı olarak aristonu seçtik. bulaşık makinasınıda ariston aldık. iyi araştırma yapılınca gayet ucuza bulunabiliyor.
bu arada itfaiye meydanı gibi ucuzluk yerini gezmemezlik yapmayın derim.

lcd - plazma alacaksanız mediamrkt i de gözden geçirin.

krakercocuk
19/03/2011, 23:48
vestel alma kesınlıkle

asil
21/03/2011, 21:31
arçelik servisi güzel herhangi bir olayda hemen çözüm getiriyorlar

ERDEM1907
21/03/2011, 21:37
yaklaşık 2 yıl önce hepsini arçelikten aldım şimdiye kadar hiçbir sorun çıkmadı. arçelik tavsiyem.

ozdem
21/03/2011, 22:18
evlenirken tüm beyaz eşyaları arçelik aldık yaklaşık 6 yıl
oldu maşallah daha tık demedi... Annem arçelik marka
çamaşır makinesini 19 yıl sonra daha bu sene değiştirdi ve
yine arçelik aldı...

zafermutlu
21/03/2011, 22:26
benimde çamaşır makinesinin son kullanma tarihi geldi. siyah istiyor hanım bosch vede lg diye bulduk. lg servis yok bosch alacaz..

pdr42
21/03/2011, 22:59
5 yıldır camasır buzdolabı bosch fırın arcelik kullanıyoruz 3 yıldır bosxh bullasık makinesi kullanıyoruz sorun yok

dvrzener
17/09/2021, 22:40
Beyaz eşya alırken servis kalitesine dikkat etmene gerek yok artık zira hiçbir şirketin servisi işinin hakkını doğru dürüst vermiyor benim nezdimde.