PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 GP dizel bu fiyata alınır mı sizce?

armi
11/03/2011, 16:03
Öncelikle arkadaşlar hepinize merhabalar, aranıza yeni katıldım. Umarım güzel paylaşımlarda bulunuruz:Ç

Soruma gelince,

Bir arkadaşımda 2006 model tek kapı Grande Punto 1.3 M.Jet Active ara (https://forum.donanimhaber.com/m_47293953/tm.htm#)ba var. Aracını satmak istiyor bana teklif etti sana 14.000'e vereyim diyor.

Araç çok temiz değil ama çok haşatda değil. 120 bine gelmek üzere.Kaportasında 1-2 ufak işi var KASKO'dan kendisi yaptıracak. Kısaca 120 bindeki araba normal olarak neyse bu da öyle bir araba.

Onun dışında lastiklerinin değişmesi gerek ve 120.000 bakımına girmesi gerek. Onun dışında bir problemi olmayan, yetkili servisinde bakımları yapılmış ciddi kazası olmayan bir araç. Lastikleri ben bakım masraflarını arkadaşım karşılayacak bu arada :lock:

Bu paraya sizce bu araca girilir mi yoksa başka seçenekleri mi değerlendirmeli? Yorumlarınızı bekliyorum.

aslam0740
11/03/2011, 16:27
bence biraz daha üstüne koy 4 kapılı olanından alın derim 2 kaplı olan hemen satılmıyor. 4 kapılısınında 16500 gibi bi paraya alabilirsin.

mrfee
11/03/2011, 16:29
Hiç yaklaşma bile elinde kalır
120 bin bakımı ağır bakım masraflı
tek kapı olması

cck1
11/03/2011, 16:39
bence biraz daha üstüne koy 4 kapılı olanından alın derim 2 kaplı olan hemen satılmıyor. 4 kapılısınında 16500 gibi bi paraya alabilirsin.

pardon 16.500e dizel punto nerden bulacaksın merak ettim acıkcası...

armi
11/03/2011, 16:52
Bakımını arkadaşım yaptıracak. Dolayısıyla 120 bin bakımını ben vermeyeceğim. Ben sadece 4 tane lastik alacağım. Yukarıda da yazmıştım bunu.

Aracın tek kapı olması aslında satım aşamasında sıkıntı olsa da binerken keyifli olur diye düşünüyorum : )

Alıp almama konusunda kararımı sizler belirleyeceksiniz arkadaşlar. Sonuç olarak almalı mıyım ? Eğer bunu almazsam 14.000 civarına başka ne alabilirim(dizel olarak)onu da bilmiyorum?

cck1
11/03/2011, 16:57
Bakımını arkadaşım yaptıracak. Dolayısıyla 120 bin bakımını ben vermeyeceğim. Ben sadece 4 tane lastik alacağım. Yukarıda da yazmıştım bunu.

Aracın tek kapı olması aslında satım aşamasında sıkıntı olsa da binerken keyifli olur diye düşünüyorum : )

Alıp almama konusunda kararımı sizler belirleyeceksiniz arkadaşlar. Sonuç olarak almalı mıyım ? Eğer bunu almazsam 14.000 civarına başka ne alabilirim(dizel olarak)onu da bilmiyorum?

Bence 14bine Grandepunto bulamazsın tek kapı bile olsa... bana vereceğın parayı düşünerek mantıklı geliyor...

mrfee
11/03/2011, 17:03
Pardon ben farketnmemişim
valla tek kapı sıkıntı olmuyorsa al derim .
Ancak sen tek kapı düşünen bir kişi olarak dizel yerine benzinli bir şey baksan daha iyi olmazmı.

armi
11/03/2011, 17:11
Pardon ben farketnmemişim
valla tek kapı sıkıntı olmuyorsa al derim .
Ancak sen tek kapı düşünen bir kişi olarak dizel yerine benzinli bir şey baksan daha iyi olmazmı.

Hocam benzinin litresi en son 4 TL'yi geçmişti. Şu an ne kadar bilmiyorum. O yüzden benzinli hiç düşünmüyorum.

LPG diyeceksiniz, olabilir tabi ama orjinal olsun ve az yaksın istiyorum.

Benim merak ettiğim husus tek kapıda olsa dizel G.punto Active 75 Bg'lik modele -piyasayı bilmediğimden soruyorum- 14.000 verilir mi? Eğer verilmez derseniz piyasası ne kadardır?

Bana da @cck1 arkadaş gibi mantıklı gibi geliyor bu fiyat.

Onun dışında aracı alırken dikkat etmem gereken, bilmem gereken neler var?

Teşekkürler...

Honor COOPER
11/03/2011, 17:34
14000 e herşekilde alınır bakımıda karşılıyormuş 4 lastik dediğin 400e rahat iyibirşey alınır bence kaçmaz çocuk filan yoksa 2 kapının dezavantajıda çok yok.al kaçırma tanıdıktan almanda + avantaj.

armi
11/03/2011, 17:41
14000 e herşekilde alınır bakımıda karşılıyormuş 4 lastik dediğin 400e rahat iyibirşey alınır bence kaçmaz çocuk filan yoksa 2 kapının dezavantajıda çok yok.al kaçırma tanıdıktan almanda + avantaj.

Aslında duymak (okumak) istediğim mesajlar böyle aslında :) Bende aranıza katılmak istiyorum zira : ))

Çocuk yok şimdilik. Sadece hanım ve ben kullanacağız. İki kişiye de hayli hayli yeter.

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta alacağım arabayı.

Sonra da bol bol sizleri meşgul ederim artık. Yapmak istediğim 1-2 şey var çünkü. Öncelikle lastik seçimi, pasta-cila, film, çok gürültülü bir araç o yüzden ses yalıtımı o da olmasa ses sistemi konusunda özellikle yardım isteyeceğim sizlerden.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

piankhy
11/03/2011, 17:56
Aslında duymak (okumak) istediğim mesajlar böyle aslında :) Bende aranıza katılmak istiyorum zira : ))

Çocuk yok şimdilik. Sadece hanım ve ben kullanacağız. İki kişiye de hayli hayli yeter.

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta alacağım arabayı.

Sonra da bol bol sizleri meşgul ederim artık. Yapmak istediğim 1-2 şey var çünkü. Öncelikle lastik seçimi, pasta-cila, film, çok gürültülü bir araç o yüzden ses yalıtımı o da olmasa ses sistemi konusunda özellikle yardım isteyeceğim sizlerden.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

Arkadaşım sıfırdan beri tek kapılı Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma derim. Ben de alırken babam da dahil olmak üzere herkes tek kapı alma demişti ama ben kimseyi dinlemedim aldım. Hiçbir avantajı olmadığı gibi çok dezavantajı var,

- Tek kapı olduğu için aracı satamıyorsun (ben kaç aydır uğraşıyorum. Diyeceksin daha yeni alıyorum neden satayım ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın satmak istiyorsun. Ya da Allah göstermesin acil bir durumda yine dezavantajlı. Artı değer kaybı da 4 kapıya nazaran çok daha fazla.

- Bizim Punto'ların tek kapısı çok kullanışlı değil. Koltuklar öne doğru çok fazla yatmadığı için iniş-binişler çok sıkıntılı (Ben de eşimle iki kişiyiz ama sırası geliyor arkaya oturulması gerekiyor)

- Tek kapılı Punto'larda arka camların kelebek şeklinde olsa da açılmıyor oluşu, ve cam çizgisinin çok yukarıda olması arkayı epey bir kasvetli yapıyor.

- Sportif gözükmesine gözüküyor ama öyle gitmedikten sonra sadece görüntü diyorum.

- Bütün tek kapılı araçlarda olduğu gibi emniyet kemerleri çok geride. Her bağlayışında resmen işkence çekiyorsun arkaya iyice dönmen gerek.

- En önemlisi hiç kullanışlı değil, her zaman arkada iki kapının olması daha iyi.

Kısaca 6 yıldır tek kapılı bir Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma önerimi tekrarlıyorum. Üç beş fazla ver, daha az km yapmış 4 kapılı bir tane al derim.

ykaya1983
11/03/2011, 18:28
Arkadaşım sıfırdan beri tek kapılı Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma derim. Ben de alırken babam da dahil olmak üzere herkes tek kapı alma demişti ama ben kimseyi dinlemedim aldım. Hiçbir avantajı olmadığı gibi çok dezavantajı var,

- Tek kapı olduğu için aracı satamıyorsun (ben kaç aydır uğraşıyorum. Diyeceksin daha yeni alıyorum neden satayım ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın satmak istiyorsun. Ya da Allah göstermesin acil bir durumda yine dezavantajlı. Artı değer kaybı da 4 kapıya nazaran çok daha fazla.

- Bizim Punto'ların tek kapısı çok kullanışlı değil. Koltuklar öne doğru çok fazla yatmadığı için iniş-binişler çok sıkıntılı (Ben de eşimle iki kişiyiz ama sırası geliyor arkaya oturulması gerekiyor)

- Tek kapılı Punto'larda arka camların kelebek şeklinde olsa da açılmıyor oluşu, ve cam çizgisinin çok yukarıda olması arkayı epey bir kasvetli yapıyor.

- Sportif gözükmesine gözüküyor ama öyle gitmedikten sonra sadece görüntü diyorum.

- Bütün tek kapılı araçlarda olduğu gibi emniyet kemerleri çok geride. Her bağlayışında resmen işkence çekiyorsun arkaya iyice dönmen gerek.

- En önemlisi hiç kullanışlı değil, her zaman arkada iki kapının olması daha iyi.

Kısaca 6 yıldır tek kapılı bir Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma önerimi tekrarlıyorum. Üç beş fazla ver, daha az km yapmış 4 kapılı bir tane al derim.
Kesinlikle doğru katılıyorum

tayfux
11/03/2011, 21:35
bence o fiyata gidip bomboş hatta klimasız clio alacağına punto iyidir derim ben..

takres
12/03/2011, 12:45
o fiyat bana çok uygun geldi bir sorunıu olmadığından emin misiniz...

smartmavi
12/03/2011, 12:54
Sen almazsan ben alayim :)

sundown
12/03/2011, 14:32
Yahu anlamıyorum 14.000 gibi bir rakama gp kalitesin de bir başka araç daha alınabilir mi? 2004-05 palioları o fiyata satıyorlar arkadaşlar biraz gerçekçi olalalım. ben olsam o fiyata kaçırmazdım. tek sıkıntı aracın km si bence.

armi
13/03/2011, 01:44
Herkesin yorumları içi ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlarım...

Ama fikir birliğine varamadık sanırım :)

Ya Mercedes C 200 '95 model falan alacağım ya da Hyundai Getz veya Clio, sayenizde ama : ) Kızmaca yok...

Bende kararsızım aracın tek kapı olması tek hanikapım. Çevreden araç bakcam neyi temiz bulursam onu almaya kara vereceğim.

Demekki GP tek kapı dizel de olsa tek şansım değil bu paralara..

Herkese teşekkür ederim tekrar. farklı fikirleriniz varsa açığım.

style07
13/03/2011, 08:50
fiyat normalin altında arçta bir sorun olmamasına dikkat edin bana o fiyatı söyleseler açıkçası şüphe ederdim ama siz tanıdık dediniz sanırım onun için bişey söyleyemeyeceğim.

armi
06/05/2011, 00:23
Tekrar merhabalar arkadaşlar,

arabayı aldım ama buraya yazmayı unutmuşum, aldım Punto'mu sonunda : ))

Yaklaşık 1 ay boyunca bir çok arabaya baktım. 18 bine kadarda bütçeyi arttırdım ama içime sinen güzel bir araba bulamadım.

14 bine aldım aracı tek zaruri masrafım lastik değişimi olacak. Onu da bu Cumartesi halledeceğim.

Piyasada ne dandik arabalara ne paralar istiyor görseniz inanamazsınız. Ayak üstü adam kazıklamaya çalışıyorlar. Benim durumumda mantıklı bir karar verdiğime inanıyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, iyi forumlar.

halils2
06/05/2011, 00:50
hayırlısı olsun verdiğiniz fiyat puntoya göre gayet iyi umarım aracı kullanırken sıkıntı yaşamazsınız keyili sürüşler

krm1983
06/05/2011, 00:54
hayırlı olsun

16BBZ66
06/05/2011, 02:52
ben 1 ay araba aradım ve 19 a bile punto bulamadım dizel bulduklarımın hepsi kazalı çıktı masraflı çıktı temizleride zaten 22 den aşağı değil 14 e tek kapıda olsa gerçekten temizse hiç kaçırma derim ben

16BBZ66
06/05/2011, 02:53
ben 1 ay araba aradım ve 19 a bile punto bulamadım dizel bulduklarımın hepsi kazalı çıktı masraflı çıktı temizleride zaten 22 den aşağı değil 14 e tek kapıda olsa gerçekten temizse hiç kaçırma derim ben
ben konunun devamını okumamıştım :) hayırlı olsun

Honor COOPER
06/05/2011, 17:08
Hayırlı olsun aracınız en baba masrafla lastik v.s dahil 16000 e mal olur.dizel bir punto için bedava bence 3 kapıda olsa.

h k
06/05/2011, 17:33
hayırlı olsun çok güzel araç.

ben aracımı alırken showroomdan almıştım , showroomda 2 punto vardı ,biri benimki diğeri ise tek kapı bolero kırmızı multijet active modeli idi. gözüm kalmıştı özellikle rengi çok hoşuma gitmişti ama 3 kapı kullanamam diye birazda benimkinin donanımına kapılıp benimkini almıştım.

armi
06/05/2011, 17:47
Çok teşekkür ederim arkadaşlar olumlu yorumlar için. Bende uygun bir fiyata, bildiğim kazasız bir araç aldığım için mutluyum.

Aracın beni rahatsız eden tek kötü yönü inanılmaz yol sesi alması. Çok rahatsız edici gerçekten. Sırf bu yüzden Michelin lastik alacam. Umarım lastik değişimi sesi bir nebze de olsun keser. Zaten sesten kurtulmak için bulduğum diğer yöntem ses tesisatı almak oldu. Bu Cumartesi taktıracağım. Umarım güzel birşeyler çıkar ortaya : )

Birkan61
06/05/2011, 22:11
Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Fotoğraflarıda bekliyoruz :)

izoci
06/05/2011, 22:22
hayırlı olsun ::)

Honor COOPER
07/05/2011, 21:20
Pirellinin yeni lastiği P1 için süper sessiz ve çok kaliteli diyorlar.F1 lastikleride Türkiyede üretiliyormuş hatta hamurun aynı olduğunu söyledi arkadaşım.

playertr
08/05/2011, 03:44
Bence fiyatı çok çok uygun kaçırma derim (büyük kazası veya komple boya falan degilse).

Damned
08/05/2011, 04:02
hayirli ugurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin .