PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Park Sensör Sorunsalı

kifanhom
27/02/2011, 00:34
bugün park sensörü devre dışı uyarısı gördüm otoparktan çıkarken.
bir anda nevrim döndü, ulan dedim nooluyor.
indim tampona bakiim diye, yağmur çamur falan biraz kirli evet.
ıslak mendil ile sildim sensör leri, stop ettim, sonra tekrar çalıştırdım ; park sensörü çalışıyor.
normal midir, başına gelen varmı acaba ?

byspayn
28/02/2011, 12:52
Oldukça ilginç :D Ama kirli diye önlem almış olabilir tabi :)

Punto_Can
28/02/2011, 13:46
kirden veya çamurdan olur mu bilmem ama yağmurlu havalarda bu tür geçici sıkıntılarla karşılaşan arkadaşlar olmuştu...

USTA
28/02/2011, 15:25
Çamur çoksa sensörler arkadaki cisimleri algılayamaz,sistem sizi uyarmış işte ne güzel...

takres
28/02/2011, 15:37
"evo park sensörü sorunu" daha doğru bence

kifanhom
04/03/2011, 19:50
güzelce temizleyince uyarı kesiliyor normal çalışma moduna dönüyor

tayfux
04/03/2011, 20:02
bende de olmuştu sorun vermedi ama yağmurlu havada saçmalıyor park sensörü..

segin
05/03/2011, 12:51
aynı sorun bende de vardı servise götürdüm bagajın üst kısmından su almış ve sensörün beynine gelmiş. sızdırmazlık için meges çekiliyormuş ve ufak biyer boşluk kalmış ordan su almış vs. vs. o boşluk kapatıldı sensör değiştirildi ve sorun ortadan kalktı

kifanhom
09/03/2011, 22:45
yok olmayacak böyle , havalar kış kıyamet , zırt pırt sensör mü temizleyeceğiz
ekstra para verdik uyarsın diye , yorgunum kusura bakma uğraşamayacağım diyor sensör bey !
bir servis yolu gözüktü bu konu ile ilgili

BLUEMAN
10/03/2011, 00:18
valla bende başka yerde açtım bu soruyu ama gölgede kaldı gine aynı sorun dün benim başıma geldi park sensörü geri vitese taktım hiçbirşey olmamasına rağmen çalmaya başladı dedim anlaşılan buz tuttu heralde ondan çalıyor gerçi yol bilgisayarına bakmadım ama uzun uzun çalmaya başladı indim baktım hakikaten biri buz tutmuş yani önü buzla kaplanmış ama tabi sorunu net bir şekilde anlayamadım

tayfux
10/03/2011, 00:19
bence yapması normal önünde sonuçta bir nesne var mı die detaylı bir şekilde bakamıyor park sensörü önüne birşey gelince ne olursa olsun öt demişler alete o da ötüyo :D çok da düşünmemek lazım bu konuda zaten şu günlerde oluyor ne oluyosa yazın falan rahat rahat kullanırsınız..

zafer murat
05/04/2011, 17:12
bendede bugün oldu üçgen ikaz yandı ve park sensörü devre dışı diye ibare çıktı araç fiorino ama indim baktım sensörler temiz kontağı açıp kapadım düzeldi.Bir daha tekrarlamadı.