PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG dönüşümü hangi marka?

ulas35
25/02/2011, 13:39
merhaba arkadaşlar evo 1.4 fire araçıma LPG kiti akırmaı düşünüyorum.. sizce hangi markaı takırmalıyım? araşırmalarıma göre 4 marka buldum sırasıyla
1. Teleflex GFI (2300 TL)
2. PRINS (2200 TL)
3. Zavoli (1300 TL)
4. Atiker (990 TL)

bunlardan hangisini önerirsiniz?

ZAK1980
25/02/2011, 13:45
merhaba arkadaşlar evo 1.4 fire araçıma LPG kiti akırmaı düşünüyorum.. sizce hangi markaı takırmalıyım? araşırmalarıma göre 4 marka buldum sırasıyla
1. Teleflex GFI (2300 TL)
2. PRINS (2200 TL)
3. Zavoli (1300 TL)
4. Atiker (990 TL)

bunlardan hangisini önerirsiniz?
Lpg konusunda okadar cok yazıldı ve anket yapıldıkı anlatamam forumdan arattırıp okumanı onerırım sana Genelde 1.Brc2.Atıker 3. Zavolı bır sıra arkada prınse gelıyor prınstede cok ıyı dıyenler cıktı.
Arkadasım kısacası markadan zıyade USTA olayı bıtırıyormus ustan cok ııyıse gıt atıker taktır sıkıntı cıkmaz ama ustan ısını dort dortluk yapmamıssa bunların hepsınıde denesen sıkıntı cıkar yazılanlardan anladıgım bu usta olayının cıddı onem arz ettıgı.ısın gercegı sen konuları oku bence taktırmadan once ve taktırdıktan sonra konuya vakıf olursun
not:Evo oldugunu sonradan gordum fıat evoya ok vermedı arac garantı dısına cıkabılır vede fıat gp ıcın bır marka ıcın anlasıp fıat servıslerınde o marka takılsın dıyor ama garantısı bıtene hersey takılır

ulas35
25/02/2011, 13:49
Lpg konusunda okadar cok yazıldı ve anket yapıldıkı anlatamam forumdan arattırıp okumanı onerırım sana Genelde 1.Brc2.Atıker 3. Zavolı bır sıra arkada prınse gelıyor prınstede cok ıyı dıyenler cıktı.
Arkadasım kısacası markadan zıyade USTA olayı bıtırıyormus ustan cok ııyıse gıt atıker taktır sıkıntı cıkmaz ama ustan ısını dort dortluk yapmamıssa bunların hepsınıde denesen sıkıntı cıkar yazılanlardan anladıgım bu usta olayının cıddı onem arz ettıgı.ısın gercegı sen konuları oku bence taktırmadan once ve taktırdıktan sonra konuya vakıf olursun

evet dediğine katılıyorum usta çok önemli montazda onun için izmir genelinde bir araştırma yapacağım ama öncesinde markada karar kılmak istedim.. :lamo0000:

ZAK1980
25/02/2011, 13:51
evet dediğine katılıyorum usta çok önemli montazda onun için izmir genelinde bir araştırma yapacağım ama öncesinde markada karar kılmak istedim.. :lamo0000:
Ustası cok ıyı iş cıkarmıs arkadasların yorumu suydu atıker bır sorun cıkarmıyor ustanız cok ıyıyse brc ye 1600 tl vermeyın ve genellıkle atıkerde sıkıntı yok ama usta kotusu ıle sıkıntı yasarsın

ulas35
25/02/2011, 13:59
Ustası cok ıyı iş cıkarmıs arkadasların yorumu suydu atıker bır sorun cıkarmıyor ustanız cok ıyıyse brc ye 1600 tl vermeyın ve genellıkle atıkerde sıkıntı yok ama usta kotusu ıle sıkıntı yasarsın

aslında bende o kadar para vermek istemiyorum izmirde araştırmaya başlıyım ben o zaman bilgi için teşekkürler..

ahmet_erzurumlu
25/02/2011, 15:08

kesinlikle doğru bende aracıma atiker sıralı taktırdım ve şu ana kadar çok memnunum iş lpg markasında değil ustanın ustalığında bitiyor.

ulas35
25/02/2011, 16:34
kesinlikle doğru bende aracıma atiker sıralı taktırdım ve şu ana kadar çok memnunum iş lpg markasında değil ustanın ustalığında bitiyor.

o zaman benim yapacağım izmirde sağlam bir usta bulmak.. forumda bilen biri var mı acaba?

m_cevik
25/02/2011, 17:28
1.4 8v fire motorda atiker inanılmaz uyumlu arkadaşlarında dediği gibi sadece usta kalıyor geriye,atiker den şaşmayın boştan boşa 2 katı para ödemeyin.Lpg li günler :D

takres
25/02/2011, 17:31
italyan araca italyan kit yakışır brc tavsiye ederim...

ykaya1983
25/02/2011, 19:08
Atiker iyidir iyi.

kuhi
25/02/2011, 20:16
Bende çok araştırdım ve Ustamada sordum Atiker dedi bende gelecek ay Atiker Taktıracagım ,
Geçen haftada Arkadaşım Ren. Meganesine Atiker taktırdı oda çok memnun şuan ,

PeterPAN
25/02/2011, 20:41
son zamlardan sonra, bende PES ettim artık, araştırdım hemde haftalarca... Marka nın kralı olsa, Usta iyi olmadıktan sonra randıman alamıyorsunuz... Birde araç LPG den önce kesinlikle, ateşleme sistemi ile ilgili bir sıkıntı içermemeli, lakin LPG montajı sonrasında var olan sıkıntılar daha da belirgin hale geliyormuş... Ben Atiker taktırcam, hemen, hemen 50 ye yakın arkadaşımda (Stilo ) çeşitli markalar mevcut, BRC, Voltran, Atiker, Zavolli vs.. hepsinden şikayetçi olanda var, çok memnun olanda var, genel kanı USTA nın iyi olanına iş yaptırırsanız sıkıntınız olmaz... Önemli olan kısım, montajdan sonraki ince ayarlarda..

yolcu27
25/02/2011, 21:30
Atiker tavsiye ederim,hem uygun hem uyumlu. misal benim arac. 10bin kmde taktirdim 5500 km olmus. 1 defa ilk 1000 km kontrolune gittim. lpg usta ellerde hayat bulur:D simdiden hayirli olsun. izmirde usta konusunda askadasimizdan bilgi alabilirsin

Ziyaretci046
25/02/2011, 21:43
bence zavoli ya da atiker 6.sanayide zavoli taktırcaksan işciliği iidir fırat oto polaris lpg var çocuklar iyi atikerde ise nil otogaz var benim kendi palioma taktılar 8000 km oldu tık yok 6.sanayiye gelirsen yardımcı olrm

ZAK1980
25/02/2011, 21:45
Bende çok araştırdım ve Ustamada sordum Atiker dedi bende gelecek ay Atiker Taktıracagım ,
Geçen haftada Arkadaşım Ren. Meganesine Atiker taktırdı oda çok memnun şuan ,
Brc ustası bulduk (Mocan) senın sayende Ankara ıcın atıker ustasıda buluruz ınsallah sen taktır fıkırlerını alırız sonra

ianemon
25/02/2011, 21:48
prins işaretledim gerekçem turbo araçlarda çok iyi ve uyumlu olduğu için sıfır sorun diye biliriz fakat atiker de öğrendiğim kadarı ile çok iyi ve t-jet araçlarda uyumlu tabi iyi bir usta iyi bir montaj ve ayar ile iyi bir usta bulduysanız atiker kesinlikle

ulas35
28/02/2011, 18:34
sonunda karar kıldım arkadaşlar BRC taktırıyorum 3.sanayide SBT oto gaz var BRC yetkili servisi gidip dükkanı gördüm kafama yattı usta ile konustum arababın başında bekleyebilirmiyim montaj yaparken tabiki dediler.. yarın gidiyorum taktırmaya hadi hayırlısı :gunsmilie:

shellcininabisi
28/02/2011, 20:53
yaw dostum izmirdesin KARABAĞLARDA 2A MÜHENDİSLİK BRC EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ var orda taktırsaydın ya sonuçta genel müdürlük yani... ben beklemiştim.. çay hatta öğle yemeği bile :) 3,5 saatte bittiydi..

shellcininabisi
28/02/2011, 21:05
ben profildeki eski aracıma oradan taktırdım ne zaman gitsem ücretsiz bakım vs yaptılar. ( her sene samsuna gidiyorum izmir samsun 1000 km toplam 2000 km + kula çeşme her hafta 540 km toplam lpg ile 47000 km )

wolwoxbjk
28/02/2011, 22:19
Arkadaşlar atiker için İSTANBUL da iyi bir usta söyleyebilir misiniz?Araç Gp 1.4 fire active

ozay06
28/02/2011, 22:26
Birde kitMTM yi araştırmanızı tavsiye ederim

emredniz
28/02/2011, 23:37
bende böyle cok araştırdım. landirenzo falan taktıracaktımki, atiker taktırmaya karar verdim. iyiki taktırmışım. sıfır problem var. ilk bi kaçgün tekleme yaptı tabi ama bikere daha ayar yapıldıktan sonra bidaha problem cıkarmadı. gayet güzel. diğerlerine o kadar para vermenin bir anlamı yok. ki benim aracta diger GP lerden daha farklı bir motor var. hatta bir dönem tüp takılamış bunlara. ancak suan böyle bi sorun yok ve cok uyumlu. siddetle atiker diyorum

ahocan
28/02/2011, 23:50
en hesaplı hangisi ise ondan taktır diyorum.Ve buda atiker....

ulas35
06/03/2011, 10:48
araçıma BRC taktırdım 1 hafta kullandım çok memnunum çekisisi olsun çok iyi oturduğum yer rampalı yerler orda bile çok iyi çekiyor benzinden kalır yani yok yani ben bu kadar perfonmans beklemiyordum.. araçıma BRC kiti takan arkadaşlarda çok güzel işçilik çıkardılar montaj çok iyi oldu.
düğmeyi sol tarafta küçük bölme var oranın içine koydurdum konsala delme işlemi gibi bir yaptırmadım kapağı açtığın zaman karşına çıkayor çok güzel oldu..:X

PuntoEZO
19/04/2011, 13:11
fiat resmi olarak lpg kiti uygulamasına başlamış sitesinde mevcut sanırım zavoli takılıyor bu uygulamayı yaptırmıs arkadalar varmı acaba fiyat memnuniyet perfomans yakıt ?

PuntoEZO
19/04/2011, 13:23
landi renzoymuşş....

lawyer8386
19/04/2011, 17:29
bende geçen hafta lovato taktırdım..çok memnunum..çekiş farketmedi,arıza lambası yanmıyor sesli değil,ve benzinde çk kısa çalışıyor...tavsiye ederim.

xnode
19/04/2011, 22:18
(BRC) 1500 TL 2.5 sene kullandım, hiç bakım yapmadım, 1 kere bile sorun çıkarmadı, kesinlikle tavsiye ederim. Fakat LPG montajında bütün iş ustada bitiyor bu yüzden taktıracağınız markanın distrübütöründe taktırmaya çalışın. 50-100 milyon aramayın derim.

fenomenman
22/06/2011, 13:09
arkadaslar ben otomatik vites evo düşünüyorum acaba otomatik vites lpg kullanan var mı ? biraz tedirginimde