PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gene Temel

ZAK1980
20/02/2011, 22:27
temel bir gün hacca gitmeye karar verir.fadime'ye gelir 'hakkini helal et ben ha...cca gidiyorum' der.fadime de 'bir sartla der beni de götürürsen'. temel ikna edemez, fadime'ye 'tamam gel, o zaman annelerimizle helalleselim' der.temel'in annesine giderler 'anne hakkini helal et biz hacca gidiyoruz' der, annesi de 'bir sartla der benide götürsen'.temel onu da ikna edemez 'tamam' der. hep birlikte fadime'nin annesine giderler. 'hakkini helal et biz hacca gidiyoruz' der. kayinvalide ayni sekilde 'bir sartla beni de götürürsen' der.temel çaresiz üçünü de alip hacca gider.haccin gereklerini yerine getirirler.dönecekleri gün herkes son ibadetlerini ve tövbelerini yapmak için odalarina geçer. temel odasina giderken annesinin tövbesini duyar.'allahim beni affet temel'in babasini 4 kez aldattim'.temel inanmiyorum diyerek odasina dogru yürür, ikinci odada kayinvalidesinin tövbesini duyar.'allahim beni affet fadime'nin babasini 8 kez aldattim'.temel duyduklarina inanamaz.son odada fadime'nin töbesini duyar'allahim beni affet temel'i 1 kez aldattim'.temel büyük bir sok içerisinde odasina kapanir dizlerinin üstüne çökerek baslar tövbe etmeye:

-allahim sen onlari bosver, huzuruna bu kadar oros...yu getirdigim için sen asıl beni affet..

izoci
20/02/2011, 22:39
teşekkürler bu temele doym olmyr:D:D

takres
20/02/2011, 22:41
temelde çok açık sözlü canım :D :D