PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntolar nerede üretiliyor.

BLUEMAN
17/02/2011, 19:09
Arkadaşlar bizim araçlarımız olan punto evo ve grande puntolar nerede üretiliyor tam olarak yani İtalyamı yoksa Türkiyedede fabrikası var mı? Üretiliyorsa eğer yüzde kaçı türkiyede üretiliyor yedek parça fiyatları nasıl diğer araçlara nazaran örneğin corsa ve honda jazz yada ford fiestaya nazaran yedek parça fiyatları nasıldır.

StrawBeeRy
17/02/2011, 19:12
İtalyada üretiliyor türkiyede linea ve diğer doblo felan üretiliyor

burak6230
17/02/2011, 19:14
punto bravo duvato scudo italyada üretiliyor doblo florino bursada

reddragon
17/02/2011, 19:14
Daha ihtiyaç duymadım ama bildiğim ve duyduğum kadarıyla yedek parçaları ithal olduğundan pahalı.
Aksesuarları bile çok pahalı.

shellcininabisi
17/02/2011, 20:14
bildiğim kadarıyla linea doblo ve fiorino türkiyede üretiliyor

ucs33
17/02/2011, 20:40
geçen gün ağaçlının önünde duran punto evo'da MADE IN TURKIYE yazısı vardı. Ama belkide karıştırıp yandaki arabaya koyacaklarına ona koymuşlardır =D

chief
17/02/2011, 23:13
Araçlar İtalya'da üretiliyor. En az 2 ay bekleme süresi vermelerinin nedeni de bu. Ama ben Türkiye'de üretilmesini tercih ederdim. O zaman, hem bu kadar pahalı olmazdı hem de Türk işçisinin daha düzgün çalıştığını düşündüğümden insanların şikayet ettiği ses,tıkırtı,arıza vb. gibi sorunlar bu kadar sık yaşanmazdı.

ozamac85
17/02/2011, 23:33
ya ses tıkırtı nasıl oluyor bende tık ses yok hatta opel ve diğer süper kalite bilinen otolar da kullandım ful sesliydi .bu arabaları nerde kullanıyo puntocular acaba...

opexturk
18/02/2011, 10:05
çok şükür benim de ses vb gibi sıkıntım yok

chief
18/02/2011, 11:03
Çok şükür benim de ses,tıkırtı sorunum yok ama trim sesleriyle boğuşan kullanıcılar var. Benim ön kapılar ayarsız. Yarım gün serviste kaldım yine tam olmadı. Şahin kapısı gibi kapanıyor hala. Grande'nin kapıları daha iyi kapanıyordu. Tekrar servise gitmem lazım.

kartalli2001
18/02/2011, 18:02
grande puntoları Tata firması Hindistanda üretiyor. Tata'nın Ranjanguan fabrikasında üretiliyorlar.

ama içiniz rahat olsun türkiyeye torinodaki fabrikadan geliyor:))

tata kendine yakın pazarlara ve brezilya, arjantine gönderiyor (eskiden öyleydi, sonradan avrupaya da göndermeye başladımı bilmiyorum)
en iyisimi herkes teknik şartnamesine baksın

Tatanın grande punto ürettiğini bilmeyenler aşağıdaki linklere bakabilir;

Tata group | Tata Motors | Media reports | Fiat India Automotive launches Grande Punto (https://www.tata.com/media/reports/inside.aspx?artid=jPlOPUjh77c)
Tata Motors International : Company : Milestone (https://www.tatacarsworldwide.com/company/milestone.asp)

Fiat Grande Punto to be launched in India at redlineblog – Indian Car Reviews (https://www.redlineblog.com/fiat-grande-punto-to-be-launched-in-india/)

reddragon
18/02/2011, 18:07
grande puntoları Tata firması Hindistanda üretiyor. Tata'nın Ranjanguan fabrikasında üretiliyorlar.

ama içiniz rahat olsun türkiyeye torinodaki fabrikadan geliyor:))

tata kendine yakın pazarlara ve brezilya, arjantine gönderiyor (eskiden öyleydi, sonradan avrupaya da göndermeye başladımı bilmiyorum)
en iyisimi herkes teknik şartnamesine baksın

Tatanın grande punto ürettiğini bilmeyenler aşağıdaki linklere bakabilir;

Tata group | Tata Motors | Media reports | Fiat India Automotive launches Grande Punto (https://www.tata.com/media/reports/inside.aspx?artid=jPlOPUjh77c)
Tata Motors International : Company : Milestone (https://www.tatacarsworldwide.com/company/milestone.asp)

Fiat Grande Punto to be launched in India at redlineblog – Indian Car Reviews (https://www.redlineblog.com/fiat-grande-punto-to-be-launched-in-india/)
Aralarında yeni anlaşma olabilir mibilmem ama sanmıyorum hindistanda üretildiğini.
Punto italyan malıdır!

SKELETER
18/02/2011, 18:12
Puntoların tamamı İtalya da üretiliyor. Fiat müşteri hizmetlerine mail attım, telefon edip söylediler.

samprik
18/02/2011, 19:43
Puntoların tamamı İtalya da üretiliyor. Fiat müşteri hizmetlerine mail attım, telefon edip söylediler.

bence önemli olan nerede üretildiği değil nasıl ve ne kalitede üretildiği. türkiyede üretilen araçları tercih ederim çünkü türk işçisinin üreteceği araç kalitesinden şüphem yok bursada tofaş ve reno bunun en büyük örneğidir!
reno meganları ve doğan şahin fiorineları bi düşünün ne kalitede olduğunu

Fuzuli
18/02/2011, 22:20
Punto evo'a döndü ya..
Tahminen bundan sonra sadece evo italya da üretilecek...
Pazardan kalkmadığı arjantin,brezilya, hindistan belki 3-5 sene sonra da Türkiye için Hindistan'da üretilecektir..

BLUEMAN
20/02/2011, 02:11
Arkadaşlar dünde benim aracın arka kapsından her kasise girişimde zıngırtılar gelmeye başladı araç 540 km de sizce normalmi

Du Hast
20/02/2011, 02:21
Arkadaşlar dünde benim aracın arka kapsından her kasise girişimde zıngırtılar gelmeye başladı araç 540 km de sizce normalmi
arka kapıların ayarının yapılması gerekiyor
servis 15 dk da halleder.
aslında araç teslim edilmeden önce test edilmesi gereken mevzudur bu.

sakinkaradas
20/02/2011, 12:11
bu ses olayı kişiden kişiye degişir.ufak sesler illaki gelir kesmek gibi bir şans hiç bir zaman olmaz.ama kimisi kafaya takar kimiside umusamaz.ayrıca araçların kullanıldıgı yollarlada alakalı bir durum bu bozuk yolda kullanılan araç daha çok ses yapma ihtimaline sahip.sonuçta araçlar ek parçaların birleşiminden oluşuyor.beim iç ayna kapagından ses geliyor mesela ama bu bozuk yolda giderken var asfaltta hiç bi ses yok.

egeevo
20/02/2011, 14:50
selam arkadaşlar, benim evomdada tıkırtı cızırtı yok ancak şöyle bir durum var,110 km hızdan sonra sanki kapıdan veya bu havalandırma yeri varya soldaki yuvarlak olan sanki oralardan bi yerden ekstra rüzgar sesi geliyor. nedenini bilen yada bunu duyan varmı? izmirden gelirken 2 hafta önce sürekli 120-160 arası bir hızla geldim ve o ses azda olsa duyuluyor. Acaba kalorifer borularında sıkıntı olabilirmi? çünkü fan hızı orta ayardayken garip bir üfleme sesi geliyor sanki hava kaçıyormuş gibi...

vdevir
20/02/2011, 20:48
merhaba
punto italyada üretiliyor.
motor ve şanzuman polonyadan geliyor (yüksek ihtimal) ..önceleri motor bursada toplanıyordu doblo için sonra kaydırıldı..

puntonun türkiyede üretilmesini istiyorsak, puntonun satışlarının artması gerek.
eğer bu segmentteki araçların %50 si punto satarsa, fiat üretimi türkiyeye kaydırır.

linea niçin türkiyede üretiliyor?
çünkü tam şirket ve orta halli türk halkı arabası, ucuz sağlam kaliteli
aralık ayında bir ilaç firması tek kalemde 2300 adet linea aldı. son dönemlerin en büyük filo satışıydı.

GPS2
20/02/2011, 23:09
Kesinlikle Türk işi olması bir kalite sembolü...avrupalılar bile bize hayran...21 yıllık bu sektörde tırmalıyoruz ve neyin ne olduğunu artık bariz görüyoruz...işim icabı bu kıyaslamalara şahit ve muhattab oluyorum ...aynı detay parça avrupa ve türk işi arasında gözle rahat görülür farklar oluyor bazen...yerli malı yurdun malı ... kaliteli...tecrubekonuşuyor...:)

Romeo_er2
20/02/2011, 23:11
arabistanda üretiliyo diyolar doğrumudur :D:D:D kalite onu andırıyo haksızmıyım :D

vek66
21/02/2011, 12:37
bende şöyle duymuştum polonyada yapılıyormuş ama sadece ilk önce şasesi bantan indirilip gemiye alınıyor gemide gıdecegı ülkeye kadar oraya banta alınıp montajı gelene kadar gemide yapılıyormuş bilmiyorum ne kadar dogru ama serviste soylemıslerdi

asil
21/02/2011, 12:50
bende ende şöyle bilgi vereyim grande punto ve evo italya
melfi fabrikasında üretiliyor.ayrıca tüm fiat motorları yüzde 75 fpt(fıat power tain) tarafında yapılıyor ayrıca bilgi fıat dünyanın en iyi motor üreticilerinden de biri tren gemi iş makınası vs vs... bilgilerinize

krm1983
16/05/2011, 23:52
bende ende şöyle bilgi vereyim grande punto ve evo italya
melfi fabrikasında üretiliyor.ayrıca tüm fiat motorları yüzde 75 fpt(fıat power tain) tarafında yapılıyor ayrıca bilgi fıat dünyanın en iyi motor üreticilerinden de biri tren gemi iş makınası vs vs... bilgilerinize

melfi fabrikasında üretiliyordu gp

16BBZ66
17/05/2011, 08:40
linea eski doblo yeni doblo albea ve palıo bursada üretiliyor diğerleri italya dan geliyor

kara kız
17/05/2011, 12:44
grande puntolar 2007 yılına kadar ispanyanın seat fabrikasında üretildi 2007 den sonra italyanım melfi fabrikasında üretilmeye başlandı arkadaşlar..yani benim 2006 dynamic aracım ispanya fabrikasında üretilmedir..

egzo-evo
26/06/2011, 19:27
2011 model evo aracımın "uygunluk belgesi"ne göre:

* 0.5 Temel aracın imalatçısı ve adresi: FIAT AUTO S.p.A.
Corso G. Agnelli 200- 10135 TORINO (ITALYA)

* 20. Motorun imalatçısı: FIAT AUTO S.p.A.

askin
26/06/2011, 22:29
araçlar italya'da üretiliyor. En az 2 ay bekleme süresi vermelerinin nedeni de bu. Ama ben türkiye'de üretilmesini tercih ederdim. O zaman, hem bu kadar pahalı olmazdı hem de türk işçisinin daha düzgün çalıştığını düşündüğümden insanların şikayet ettiği ses,tıkırtı,arıza vb. Gibi sorunlar bu kadar sık yaşanmazdı.

aynen katılıyorum...

osman karakurt
02/12/2013, 19:00
merhaba
ben fiat arabalarının nerelerde üretildigini araştırıyorum bana yardımcı olmak için ulaşabilecegim link verebilirmisiniz
tesekkür ederim

biancoangelo
02/12/2013, 22:58
geçen gün ağaçlının önünde duran punto evo'da MADE IN TURKIYE yazısı vardı. Ama belkide karıştırıp yandaki arabaya koyacaklarına ona koymuşlardır =D

Aracın neresine baktınız merak ettim doğrusu.

biancoangelo
02/12/2013, 22:59
Aracın ithal olduğunu ve yerli üretim olmadığını her türlü kanıtlarım.

dincsoy16
03/12/2013, 18:36
tofaş personeli olarak cevap veriyorum.türkiye'de üretilmiyor.ama keike üretilseydi :(

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

Castell
05/12/2013, 10:31
Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış olayına dönmüş....... Puntolar Türkiye üretimi değil....

farukileri
05/12/2013, 10:37
merhaba
ben fiat arabalarının nerelerde üretildigini araştırıyorum bana yardımcı olmak için ulaşabilecegim link verebilirmisiniz
tesekkür ederim

onunla alakalı bir link maalesef yok; ama araçlara bakarak araştırarak nerelerde üretildiğini görebiliyorsunuz. Bunu anlamanın bir diğer yolu da fiat'ın fabrikalarını google üzerinden arayıp şu anda neleri ürettikleri hakkında geniş bir araştırma yapmaktır.

Evren_c
05/12/2013, 16:25
Türkiye'de üretiliyor olsaydı aracımın yurtdışından gelmesini beklemezdim sanırım :)

biancoangelo
06/12/2013, 16:45
Yenipapua ginede Cantları
Norveçte Karoseri
Filipinlerde elektroniği
Ginede iç aksamı
Hawai de koltukları
Mısırda farları
Meksikada alt döşemesi
Kübada egzos kısımları
Vites kutusu ostim organizede
motor bloğu konyada
Lastikler dolgu zaten kırşehirde
Vites topuzunuda fiata art niyetli arkadaşlardan aldıklarını söylüyorlar ancak tam nereden geldiğini bilemiyoruz.

İyi mi ?

merghat
09/12/2013, 21:44
Ben sırf İtalyan malı diye Linea almadım Punto aldım. Aynı şeyi hatchback Corolla alırken de yapmıştım. Yerli malı iyidir tabii ki ama orjinal daha iyidir. İzmit'de toplayan arkadaşım her seferinde bir avuç vida arttığından şikayet ediyordu. :))

aliyildiz3337
11/12/2015, 23:03
Arkadaşlar italya fiat fabrika mail adresini bilen varmi