PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan park

kara kız
15/02/2011, 14:58
arkadaşlar uzun zamandır yapmak ıstediğim bi şey var..bir çok arkadaşımız daha once yaptı zaten..ama gecenlerde canlı gozle gordukten sonra bende artık yapmaya kara verdim..başlıktanda anlamıssınızdır bu amerıkan sinyal nasıl yaparız..dun akşam far içindeki sinyalleri bi göz atmak ıcın çıkarttım..duylan beraber ampulde geldi. ne gibi bir işlem yapmamız lazım ..park ları yaktığımızda sinyalleriminde yanmasını istiyorum eski şahınımde yapmıştım ama duyu değiştirerek GP oyle bi seceneğimizvarmı yoksada nasıl yaparız bilen yada daha önce yapanlar bılgı verırse sevinirim ..:Ç

tutkuaydin41
15/02/2011, 16:03
ben yaptıramıyorum farın cıkması lazım dıyolar ve aynı sınyal duyundan al getır dıyolar....yani sınyalın kablosu lazımmıs. ek almak ıcın..
warsa bunun kısa yolu bızde yaptıraLımmm

Mjet
15/02/2011, 16:45
far falan cıkmıyo arkadaslar bi elektrikçi işinizi görebilir bu konuda

tutkuaydin41
15/02/2011, 17:09
2 taneye gıttım ben abı .D aynı duydan lazım dıyoLar oda cıkmacılarda 30-40 Liraa.

ExTReMe_
15/02/2011, 17:21
elektrikçiye gidiceksin gitmeden önce çift duylu sarı 2 tane ampül alıcaksın elektrikçi leğim yapıcak o bilir ztn bağlıcak parklara bu kadar yani . işçilik yerine göre değişir ama ampüllerin maliyeti 2 tl toplam :)

StrawBeeRy
15/02/2011, 17:23
far falan cıkmıyo arkadaslar bi elektrikçi işinizi görebilir bu konuda
+1000

çıkma felan almanıza gerek yok üşengeçliklerinden çıkma getirin diyorlar

tutkuaydin41
15/02/2011, 17:28
+1000

çıkma felan almanıza gerek yok üşengeçliklerinden çıkma getirin diyorlar
ya olum adam cıft duy için orjınalı kırıcam dıyo bıda eskı halde kullanılmaz dıyo....bi yer war 10 lıra ıscılık ıstıyo 1 yer war 40 lıra ıstıyo bıde butun malzemeler benden...

StrawBeeRy
15/02/2011, 17:29
ya olum adam cıft duy için orjınalı kırıcam dıyo bıda eskı halde kullanılmaz dıyo....bi yer war 10 lıra ıscılık ıstıyo 1 yer war 40 lıra ıstıyo bıde butun malzemeler benden...
nasıl kullanılmaz hale geliyor olum neresini kırıyor parçalıyor anlamadım benim eski duyuları pazar günü şenol abiye taktık gayet güzel çalışıyor hiçbir sorunu yok

kara kız
15/02/2011, 17:34
nasıl kullanılmaz hale geliyor olum neresini kırıyor parçalıyor anlamadım benim eski duyuları pazar günü şenol abiye taktık gayet güzel çalışıyor hiçbir sorunu yok

resimli bi tarif ediverde bızde halledelim şu işi madem okadar basıt bi olay..beklıyoruz haberin olsun..;)

StrawBeeRy
15/02/2011, 17:36
resimli bi tarif ediverde bızde halledelim şu işi madem okadar basıt bi olay..beklıyoruz haberin olsun..;)
resimli nasıl tarif edeyim istanbulun neresindesiniz bayrampaşaya gelirseniz 10 dk lık iş yardımcı olurum

tutkuaydin41
15/02/2011, 17:39
anlamadım ben bu işden bısey. çift duylu yapmak ıcın ozel bı aparatı war onun ampulu onun ıcıne takıyolar burda sonra o apartın 2 ucu war parklara takıyo teknı dıerınıde sınyalın kablosuna monte edıyo bu kangooda yaptırdık puntoda goremedık daha nasıl oldugunu.
onur abının dedıgı gıbı resımlı tarıf edebılecek olan warsa beklıyoruss....

kara kız
15/02/2011, 17:41
resimli nasıl tarif edeyim istanbulun neresindesiniz bayrampaşaya gelirseniz 10 dk lık iş yardımcı olurum

yakınız ozaman ben kasımpaşadayım ozaman yanındayım senin ben en kısa zamanda .

StrawBeeRy
15/02/2011, 17:43
yakınız ozaman ben kasımpaşadayım ozaman yanındayım senin ben en kısa zamanda .
hafta sonu gelirseniz dükkanda olurum yıldırım mahallesi millet caddesi no:161

OzzY
15/02/2011, 20:59
şu işleri yaparken yanımda biri olsa bol bol foto çekerdim ama bi taraftan foto çekip bi taraftan yapmakla olmuyo.

anlatmaya çalışayım, normal duyun silindirik kısmında bitane pin var bu şase bunu aynen korucaz. bide tabanda pin var buda sinyalin +sı olucak burda farklı yaklaşımlar ortaya çıkıyo ben benim yaptığımı anlatıcam. duyun içine giren üzerinde 2 tane pin arkasındada 2 tane kablo olan yuvarlak bi parça var. bu kablolardan, sinyale temas edicek olan pine karşılık geleni, yukarda yazdığım orjinal duyun dip kısmındaki pine lehimlencek diğer kabloda duyun dip kısmı matkapla delinerek dışarı alıncak ve park ampulune giden kablolardan + olana bağlancak. birde ampulun duya oturması için tırnaklardan biri kırılcak

smartmavi
15/02/2011, 21:13
forumda lacivertti sanırım bir punto'da vardı, süperdi!

tutkuaydin41
15/02/2011, 22:56
inanc abinin aracydi o izmitten resımlerı bulursam ekLerım
konuda bu;
https://forum.grandepuntotr.com/garaj/13044-italian-job-41-ec-265-a.html

bulut
15/02/2011, 23:51
arkadaşlar bu çok ugraştıran bi işlem degil. geçen hafta bende yaptırdım ve 20 tl işçilik verdim 5 tl de malzeme tuttu. bu işlem çogunlukla parklara baglanarak yapılıyo ama ben parklar yerine sislere baglattım sadece sislerim acıkken daimi yanıyo sinyallerim. far içindeki duyular tek olarak satılmıyor malum. bende orjinaller belki lazım olur düsüncesiyle. ankara birmota gittim ve ricam üzerine bana kazalı bir puntodan 2 tane saglam duyu verdiler hemde para almadılar. bende aracımın kendi duyu ve ampüllerini eve koydum. birmottan aldıgım duyulara işlem yaptırdım. en saglıklısı bu bence.

tutkuaydin41
16/02/2011, 23:14
arkadaşlar bu çok ugraştıran bi işlem degil. geçen hafta bende yaptırdım ve 20 tl işçilik verdim 5 tl de malzeme tuttu. bu işlem çogunlukla parklara baglanarak yapılıyo ama ben parklar yerine sislere baglattım sadece sislerim acıkken daimi yanıyo sinyallerim. far içindeki duyular tek olarak satılmıyor malum. bende orjinaller belki lazım olur düsüncesiyle. ankara birmota gittim ve ricam üzerine bana kazalı bir puntodan 2 tane saglam duyu verdiler hemde para almadılar. bende aracımın kendi duyu ve ampüllerini eve koydum. birmottan aldıgım duyulara işlem yaptırdım. en saglıklısı bu bence.
en mantıklısı abi muayende de sorun yasamassın sınyallerı baglatsaydın nasıl olurdu ?

bulut
16/02/2011, 23:25
en mantıklısı abi muayende de sorun yasamassın sınyallerı baglatsaydın nasıl olurdu ?
tutku çamurluk sinyallerini kastediyosan. pek hoşuma gitmedi. sanki biraz eskilerde kaldı o işlem. şahsi fikrim tabi. zevke göre degişir

kara kız
17/02/2011, 15:07
hafta sonu gelirseniz dükkanda olurum yıldırım mahallesi millet caddesi no:161

bir aksilik olmassa cumartesi 12 gibi senin dükkandayım ama tam olorak çıkartamadım yerini

StrawBeeRy
17/02/2011, 19:11
bir aksilik olmassa cumartesi 12 gibi senin dükkandayım ama tam olorak çıkartamadım yerini
otobandan tekstilkentin önüne gelin tekstilkenti geçin hemen ilk sağdan hal otogar-edirnekapı girişi var o giriş tekrar ikiye ayrılıyor siz sağdan hal-otogar yoluna giriceksiniz girdikten sonra tekrar düz devam edin zaten yola çıktıktan sonra sağdan yıldırım mahallei tabelası görüceksiniz ordan girince karşınıza ışıklar çıkıcak bir düz ışıklar birde sağdaki ışıklar var siz sağdan girip hemen sol yapıcaksınız zaten ışıkların sağında tır parkı var onun arkasında yani ışıkların hafif sağ çarprazına bakın kırmızı lastikpark tebalası görüceksiniz.bu tarifimi bir kağıda yazın dükkanın önüne çıkarsınız :)

tutkuaydin41
17/02/2011, 23:41
mert su ıslemın fotosunuda cek hee :D

menesi
18/02/2011, 15:46
arkadaşlar bende evo var.bizde malum gündüz farı var.gündüz farını park a bağlayıp sisleri yaktığımda yanmasını istiyorum.olurmu olmazmı elektrikçiye sorcam tabi bilgisi olan arkadaşım varsa söylerse memnun olurum.acaba böyle yaptığımda garantiyi bozarmı bozarsa elektrik aksam garantisini bozmaya değermi....tşk ler

Budweiser
20/02/2011, 13:14
Evoda gündüz farı var rahatız :)

alpercevindir
16/06/2011, 22:59
birşey sormak istiyorum , bu amerikan parklar tuv muayenesinden geçmiyormuş,doğrumu acaba bilgi verebilirmisiniz.