PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik kapı kilidindeki tehlike

aydintap
10/02/2011, 22:20
dün aracımda ilk uzun yola çıktım. giderken neden olduğunu bilmiyorum. tık diye otomatik kilit devre dışı kaldı. kapıların kilidi açıldı. durdum "açık kalan kapı felan mı var acaba" dedim. hiç bir şey yoktu. kilidi kapattım yola devam. dün dönerken şehir dışına çıkmadan yine aynı şey oldu.

bu konuda fikri olan var mı?

acaba arabada bir yerde elektrik kaçağı felanmı var? araçtan indiğimde çok çarpılıyorum aracın kapısını kapatırken.

hayırlı akşamlar diliyorum.

tayfux
10/02/2011, 22:23
kapı kilitlerinin beyini ile alakalı birşey olabilir mi acaba su kaçması falan gibi?o gün aracı yıkattınız mı?

aydintap
10/02/2011, 22:26
kapı kilitlerinin beyini ile alakalı birşey olabilir mi acaba su kaçması falan gibi?o gün aracı yıkattınız mı?

yola çıkmadan 1 gün önce yıkattım. ama bugun üzerinden 3 gün geçti. bu gün yine oldu.

izoci
10/02/2011, 22:35
bnde de olyo çarpılma

taneren
10/02/2011, 22:57
Aydın kardeşim, arabayı servise göster derim,15 aydır kullanıyorum bende böyle bir problem olmadı,büyük ihtimal beyinle alakalıdır.
çarpılmaya karşıda çıplak ayakla toprakta 5-10 dk yürü bişecik kalmaz.

abulbul08
10/02/2011, 23:30
Yün kazak giyersen çok çarpılırsın.
Kışlık yün ceketimi giydiğimde arabanın kapısını kapatmaya korkuyorum:D:D:D

femoli
10/02/2011, 23:36
Capilma sizle alakali giydikleinizle:)

Kilitleri acma sistem kapilari acti gibi gosterirse kapi kiltlerini otomatik acar kilitlerin acildigi esnada ekranda kapi acildi ikazi goruyorsaniz kapi swichlerinden bir veya bir kaci arizali demektir servisinize gostermeniz gerekir..

aydintap
10/02/2011, 23:58
arkadaslar aslında branşım fizik. yani statik elektrik ile ilgi konuları öğrencilerime 10 yıla yakın anlatırım. ama bu başka.:)
yarın bir götüreyim servise. belki kapıların kafayı yeme olayıda ondan mıdır diye düşündüm. çünkü evimde de bir prizde topraklama yapılmamıştı. benzer çarpmalar yaşadım.

pose744
11/02/2011, 03:30
kapıyı açıp kapatırken bende de çarpılma olayı oluyor,acaba üzerime giydiğim paltom yün mü,sarar ama :)

Delidavsan
11/02/2011, 23:41
Benim de geçenlerde kapı açıldı ama dikkat edin kilitler değil sağ ön kapı bildiğiniz açıldı. Önce arabaya birşey çarptı sandım açıldığında çıkardığı sesten. İndim arabanın sağına soluna baktım ne çarptığını anlamak için sonra arabanın sağına geçince farkettim sağ kapı açık. Arabayı çalıştırıp hareket ettirdikten 20 - 50 mt sonra nasıl olduğunu anlamadığım şekilde açıldı kapı.

Ersal
11/02/2011, 23:54
Giydiğiniz ayakkabının tabanı lastik veya kauçuk isede çarpılabilirsiniz.:)Menüden otomatik kiliti iptal edin tekrar aktif hale getirin belki düzelir

aydintap
12/02/2011, 00:58
Benim de geçenlerde kapı açıldı ama dikkat edin kilitler değil sağ ön kapı bildiğiniz açıldı. Önce arabaya birşey çarptı sandım açıldığında çıkardığı sesten. İndim arabanın sağına soluna baktım ne çarptığını anlamak için sonra arabanın sağına geçince farkettim sağ kapı açık. Arabayı çalıştırıp hareket ettirdikten 20 - 50 mt sonra nasıl olduğunu anlamadığım şekilde açıldı kapı.

benim ilk başıma gelende aynısı. sol kapıyı sanki birisi mandalından tuttu açtı. araba şeker ya. ruhlar bile musallat oluyo diyesim geliyor:):).

Şaka bir yana ama çok ilginç. üretim hatası felan değildir herhalde. bugün servise bunun için gittim. aldı denediler (canını okudular desem yeridir.an fren felan yaptılar denerken ). hiç bir şey yok olursa birdaha getirin dediler. anlamadım.