PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FIAT LINEA'nın motorları hakkında (çin'de üretim soru-n-ları)

nejatb
29/04/2007, 19:47
arkadaşlar merhaba,

fiat linea'nın motorları konusunda bunu okudum netten, motorlar için çin'de bir firma ile anlaşılmış ve motorlar oradan gelecekmiş.

bu doğru mu?

doğru ise, linea'nin multijet motoru ile, grande punto'nun motor üretim yerleri farklı mı?

moralimde biraz bozuldu, hayatımızın heryerine girdi bu çin malları evet ama yinede otomobil konusunda adamların işciliğine halen güvenemiyorum. mercedes bir serisinin üretimini çin'de yaptırıyormuş, alman otoları konusunda uzman olan arkadaş çin mercedes'ini pek tavsiye etmemişti.

neyse, bizimkiler neden kendi fabrikamızda üretmediler motorları? saglık olsun da diyemiyorum henüz, bakalım ne olacak.

(sadece benzinli motorlar mı cin menseyli, yeni cikacak bir aracı kotulemis gibi olmak istemiyorum, hele buyuk umutlarla ama cin isini de tartısmakta fayda var.)

Korhan
29/04/2007, 19:57
Lineanın Türkiyede piyasaya sürülecek hiçbir modelinde Çin malı motor kullanılmayacak. Multijetler Polonyadan geliyor.
Benzinliler de Avrupadan geliyor. T-Jet ler nerede üretilecek bilmiyorum ama Çinde değil Avrupa'da üretilecek.

Akincl
29/04/2007, 20:21
50 kere anlattım ama bir kez de burda anlatıyım .elime yapışmaz.

çinde piyasaya çıkıcak linea daki o motor da çinliler tarafından geliştirilmemiş.

avusturya nın avl motor firması tarafından tasarlanmış euro 4 modern bir motor.

çinli chery bu motoru üretecek ve linea ya takılmak üzere fiat a vericek.

sebep fiat ın çin şartlarına bu motoru uygun görmesi.

bizde mjet ve t-jet motorlar kullanılıcak.

https://paultan.org/archives/2006/11/11/fiat-to-use-cherys-avl-designed-acteco-engines/

nejatb
29/04/2007, 20:32
50 kere anlattım ama bir kez de burda anlatıyım .elime yapışmaz.

çinde piyasaya çıkıcak linea daki o motor da çinliler tarafından geliştirilmemiş.

avusturya nın avl motor firması tarafından tasarlanmış euro 4 modern bir motor.

çinli chery bu motoru üretecek ve linea ya takılmak üzere fiat a vericek.

sebep fiat ın çin şartlarına bu motoru uygun görmesi.

bizde mjet ve t-jet motorlar kullanılıcak.

https://paultan.org/archives/2006/11/11/fiat-to-use-cherys-avl-designed-acteco-engines/

slm akıncı,

simdi bizdeki linea'larda cin motoru kullanılmıyorsa iyi. birden fazla otomobil forumunu takip etmek durumdayım, evdeki degisik araba envanteri nedeniyle, diger forumlarda bu tarz seyler hemen elestiriliyor.

en azından yanlıs bilgilendirmenin önüne geçilir.

Akincl
29/04/2007, 20:43
Valla ben yanlış bilgilendirmenin önüne geçtim.

işlerine gelmeyenler de anladılar.

daha evvel de anlattığımız gibi linea ,tofaşın en büyük silahı olucak.

yarın büyük gün :))

ABNEW
30/04/2007, 00:27
Denildiği gibi sözkonusu motorlar Çin Pazarı için oraya uygunluğu araştırılarak üretiliyor yani Tr için değil...