PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksion altından gelen gıcık ses

aydintap
03/02/2011, 18:00
2 gündür kafamı kurcalıyordu. Ses gaza hafif yüklenince ve arabayı stop ederken çıkıyordu. Bugün servisin önünden geçiyordum. Kırdım direksiyonu rezilliği göze alarak girdim içeri. Yetkili arkadaş geldi durumu anlattım ve ekledim.-eminim önemli değildir ama gıcık oldum. Dedim.

Ben yav hocam takma kafayı deyip göndereceklerini düşünürken adam gitti ustayı getirdi. Sesi dinlettim. Usta tam 12 den vurdu hedefi. Direksiyon altındaki kalorifer borularının birbirine sürttüğünü söyledi. şaşırdım. Reno servisinde bu tepkiye hiç alışık değilim.

Gaziantep topçuoğluna teşekkürler.

ibrahim06
03/02/2011, 18:14
O ses bende de var. Kalorifer boruları diye iki kez bakıldı. ama 2 gün sonra aynen devam..

aydintap
03/02/2011, 18:26
bende kesildi ama bakacağız artık

abulbul08
03/02/2011, 18:29
2 gündür kafamı kurcalıyordu. Ses gaza hafif yüklenince ve arabayı stop ederken çıkıyordu. Bugün servisin önünden geçiyordum. Kırdım direksiyonu rezilliği göze alarak girdim içeri. Yetkili arkadaş geldi durumu anlattım ve ekledim.-eminim önemli değildir ama gıcık oldum. Dedim.

Ben yav hocam takma kafayı deyip göndereceklerini düşünürken adam gitti ustayı getirdi. Sesi dinlettim. Usta tam 12 den vurdu hedefi. Direksiyon altındaki kalorifer borularının birbirine sürttüğünü söyledi. şaşırdım. Reno servisinde bu tepkiye hiç alışık değilim.

Gaziantep topçuoğluna teşekkürler.

renomu fiatmı:D:D:D

aydintap
03/02/2011, 18:34
kesinlik le fiat :) bıktım o takoz arabalarından

takres
03/02/2011, 18:42
sorunun çözüldüğüne sevindim :)

ibrahim06
03/02/2011, 18:44
bende kesildi ama bakacağız artık

İnşallah yeniden nüksetmez.

aydintap
03/02/2011, 20:16
Iyi dilekler için teşekkürler

segin
03/02/2011, 22:05
ben bu ses yüzünden 4 ncü kez yarın servise gidicem ama yine değişen olmayacak 2 gün sonra yine çıkıcak ses:S:S isyanı basıcam yarın

menesi
03/02/2011, 22:20
benim araçtada var malsefe.inş. pzt servise gidicem yapıcaklarmış...sol arka kapı açılırken ses çıkartıyor:D
arkadaşlar böyle şeyler fiat ta oluyor galiba:Dama arabamdan memnunum çok şükür.:)

aydintap
03/02/2011, 22:39
sesleri bir tarif edebilir misiniz? bir arkadaş bende torpidodan geliyor demişti. ilginç gerçekten. ben geçti derken sizdeki bu veryansınlar içimi kararttı. bende ustayı övdüm. demek sık yaşanıyor bu olay.

sundown
04/02/2011, 18:31
Benzer bir ses bende de var. Özellikle devir düşükken gazladığımda tıkır tıkır sesleri geliyor.

levent08
04/02/2011, 19:47
selam arkadaşlar o bahsettiğiniz ses bende de vardı 2 defa farklı servise gittim ama tekrar geldi bende konuyu fiatın çağrı merkezine bi güzel yazdım daha sonra son gittiğim servis olan fiat haliç otoya yönlendirdiler beni oradan da müşteri hizmetlerindeki bayan aradı randevu alıp geçen hafta sonu gittim usta ya teslim ettim normalda 10 dk lık işlem için öğlen 2 de alırsınız biz iyice inceleyeceğiz teste çıkacağız falan dediler bende gıcık bir ses olduğu için tamam dedim bu arada gitmeden bir kaç gün öncede fiat genel müdürlükten aradılar geçtimi diye bende hafta sonu gideceğimi söyledim her neyse kalörifer hortumlarından gelen ses evet oraya bir askı aparatı yapmışlar hatta iki tanede vida arttırmışlar paspasta buldum :) şuan sorun geçti ve üzerinden de bir hafta geçti şeytan kulağına kurşun birşey yok henüz inş. olmaz :)

levent08
04/02/2011, 19:49
bu arada arkadaşlar bu ses sadece evolarda var gp lerde pek duymadım kaldıkı önceki aracımda gp di zaten böyle bir ses gelmemişti

edelsang
04/02/2011, 21:03
bendede vardı 6800kmde yaptırdım 9800 oldu tık yok mşlh :)