PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo larda koruma bandı neden yok.

aydintap
01/02/2011, 21:33
daha 1000 km idevirmedim. dün arabamın yanına park eden nasıl bir kırodur ki benim kapının üstünde ince bir çizgi ve çok hafif bir çöküntü oluşmuş. nazarı çıktı diye kendimi avutuyorum ama bıktım bu düşüncesiz insanlardan.

TORnADO
01/02/2011, 21:37
daha 1000 km idevirmedim. dün arabamın yanına park eden nasıl bir kırodur ki benim kapının üstünde ince bir çizgi ve çok hafif bir çöküntü oluşmuş. nazarı çıktı diye kendimi avutuyorum ama bıktım bu düşüncesiz insanlardan.

Böyle ÖKZ'ler çok malesef.Geçmiş olsun.

emresahin83
01/02/2011, 22:23

çok geçmiş olsun, az önce bende tam aynısını düşünüyordum. bizim park yeri de yan yana daracık, komşular inşallah dikkatli olurlar diye dua ediyorum.

abulbul08
01/02/2011, 22:35
Geçmiş olsun

opexturk
01/02/2011, 23:51
ökz çok kardeşim ya hele bide araba yeni olunca insan üstüne sinek kondurmazken ökzler gelip çiziyo :(

Murat 1979
01/02/2011, 23:55
ben bu tiplere sığır diyorum çok geçmiş olsun

aydintap
01/02/2011, 23:57
teşekkür ederim sayın dostlar. Allah beterinden cümlemizi korusun

NyhatShu
02/02/2011, 00:01
Yan koruma bandı dediğiniz şey çita oluyo heralde benm arabamda var bu pop kit olmuş oluyo extra bi ücrete tabi ön tamponla krom kaplama oluyo yani siya olmuyo ve yan çıtalar 500 tl gibi bi rakamla almıstım ben. halada var Pop kit. taktırabilirsiniz.

fotoğrafta görünüyor

hsncck26
02/02/2011, 01:20
walla çok geçmiş olsun daha 1000 km yapmamışsınız ben olsam adamla kavga ederdım :D

sakinkaradas
02/02/2011, 10:05
Yan koruma bandı dediğiniz şey çita oluyo heralde benm arabamda var bu pop kit olmuş oluyo extra bi ücrete tabi ön tamponla krom kaplama oluyo yani siya olmuyo ve yan çıtalar 500 tl gibi bi rakamla almıstım ben. halada var Pop kit. taktırabilirsiniz.

fotoğrafta görünüyor
kardeş şayet kapı çıkasından bahseediyorsan.bu üründen ben satıyorum.forumdan alan arkadaşlarımız oldu. hatta ürünü sahibinden comda da satıyorum.işte limk:Tofaş - Fiat Aksesuar Kapı Çıtası 80 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-grande-punto-evo-kapi-citasi-takim-41861225/detay)
takımı 80 liradır.4 kapı için

mrfee
02/02/2011, 10:26
arkadaslar valla bu kapıların çizilmesi durumu benide deli ediyor
hele araban rock siyah ise ...
adamlar tam bi öküz
arabayı nereye park edeceğimi bilemiyorum

USTA
02/02/2011, 10:29
Geçmiş olsun,araçların kapılarına çıta şart bu devirde...

hidalban
02/02/2011, 18:06
hemşerim geçmiş olsun

ykaya1983
02/02/2011, 18:31
kardeş şayet kapı çıkasından bahseediyorsan.bu üründen ben satıyorum.forumdan alan arkadaşlarımız oldu. hatta ürünü sahibinden comda da satıyorum.işte limk:Tofaş - Fiat Aksesuar Kapı Çıtası 80 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-grande-punto-evo-kapi-citasi-takim-41861225/detay)

Peki aldığımız zaman düzgün bir şekilde biz takabilirmiyiz.Çünkü takarken kapı kenarlarındaki boşluklara ve iki çıta arasındaki mesafelere çok dikkat etmek gerekiyor

aydintap
02/02/2011, 23:05
çok sonradan fark ettim arkadaşlar. Görsem vallah en az benim canımın sıkıldığı kadar sıkardım canını...sonradan fark ediyorum pop kitte olsaymış fark etmezmiş. Zannedersem yüksek bir araçmış mini kamyon benzeri. çünkü camdan yaklaşık 3 parmak kadar aşağıda iz. Ama olsun arabamı gün geçtikçe daha çok seviyorum. Valla hanım bile kıskanmaya başladı :)

sakinkaradas
03/02/2011, 07:54
Peki aldığımız zaman düzgün bir şekilde biz takabilirmiyiz.Çünkü takarken kapı kenarlarındaki boşluklara ve iki çıta arasındaki mesafelere çok dikkat etmek gerekiyor
montajı çok basit elin yakışıyorsa bu tarz işlere yapamamak gibi bir şansın yok.yok ben ustaya taktırıyım dersende ustanın 10 dakikasını almaz.
kapı çıtalarının arka yüzeyinde m3 bant var onların yüzey folyosunu kaldırıp yapıştırıyorsun.bu kadar basit.kafamda pürüz kalmasın dersen içerisindeki boşluk kısmına slikon kullan bir daha ebediyen kalkmaz.

Ardevo
03/02/2011, 08:57
montajı çok basit elin yakışıyorsa bu tarz işlere yapamamak gibi bir şansın yok.yok ben ustaya taktırıyım dersende ustanın 10 dakikasını almaz.
kapı çıtalarının arka yüzeyinde m3 bant var onların yüzey folyosunu kaldırıp yapıştırıyorsun.bu kadar basit.kafamda pürüz kalmasın dersen içerisindeki boşluk kısmına slikon kullan bir daha ebediyen kalkmaz.

Uygulanmış örnek resim verebilir misiniz.Bir de çıkarıldığında iz bırakmaz mı?

sakinkaradas
03/02/2011, 09:02
valla ben takacam ama karbon rengine boyatıp takacam.benim usta ile görüştüm acele etme havalar biraz ısınsın.1 günde boyar takarız dedi.boya nemli havalarda çok sıhhatli olmaz dedi.malum memlekettede fırın boya yok.bizim işte çok acele degil.o yüzden bekliyorum.ama punto can nickli arkadaş takacak aracına o resim ekler ekleyince oradan görebilirsin.ayrıca uygulanmış hali o verdigim ilandıki araçla aynı olacak.ayrıca araçtan kaldırdıgında iz kalma şansı yok.zira m3 bantın en önemli özelligi budur.ne iz nede başka bir hasar bırakır.

taneren
03/02/2011, 09:16
valla ben takacam ama karbon rengine boyatıp takacam.benim usta ile görüştüm acele etme havalar biraz ısınsın.1 günde boyar takarız dedi.boya nemli havalarda çok sıhhatli olmaz dedi.malum memlekettede fırın boya yok.bizim işte çok acele degil.o yüzden bekliyorum.ama punto can nickli arkadaş takacak aracına o resim ekler ekleyince oradan görebilirsin.ayrıca uygulanmış hali o verdigim ilandıki araçla aynı olacak.ayrıca araçtan kaldırdıgında iz kalma şansı yok.zira m3 bantın en önemli özelligi budur.ne iz nede başka bir hasar bırakır.

sakin, karbon rengini aynı tonda tutturabiliyorlarmı,benimde ön tamponu karbon renge boyatmayı düşünüyorum. arka tamponu fabrikada popkit tamponu takılmış,önde aynı olsun bari.

sakinkaradas
03/02/2011, 10:02
sakin, karbon rengini aynı tonda tutturabiliyorlarmı,benimde ön tamponu karbon renge boyatmayı düşünüyorum. arka tamponu fabrikada popkit tamponu takılmış,önde aynı olsun bari.
renk kesinlikle tutuyor.zaten bende internetten uygulanmış bir modeli örnek gösterdim.birebir aynı rengi tuttururum dedi arkadaş.hatta gösterdigim resim de altta ekledigim resim.

Ardevo
03/02/2011, 10:11
Evo siyahı için bu çıtalara boya gerekir mi, resimdeki karbon mu oluyor?

sakinkaradas
03/02/2011, 10:40
Evo siyahı için bu çıtalara boya gerekir mi, resimdeki karbon mu oluyor?
malzemenin kendisi mat siyat ancak sen boyatmak istersen boyanabilir malzeme.aracın diyah veya başka renkli olması problem teşkil etmiyor.tamamen zevkine kalmış bişey.ben boyatmak istedigim için boyatacagım.yoksa boyatmadanda montajı oluyor

Ardevo
03/02/2011, 11:08
Uyguladığınızda resimleri paylaşırsanız almayı düşünüyorum. Aslında broşüründe üzerinde punto yazan kapı çıtaları çok hoşuma gitti ama sanırım gelmiyor onlardan.

sakinkaradas
03/02/2011, 11:20
Uyguladığınızda resimleri paylaşırsanız almayı düşünüyorum. Aslında broşüründe üzerinde punto yazan kapı çıtaları çok hoşuma gitti ama sanırım gelmiyor onlardan.
punto logolu çıtalar türkiye pazarında satılmıyor bildigim kadarı ile.

taneren
03/02/2011, 11:24
Sakin, tampon komple sökülecek o zaman.

Cuhara
03/02/2011, 12:04

benimde bu parçaya çok ihtiyacım vardı, ,izmirde çok yer gezdim doğru düzgün bişe bulamadım. fiat servise sordum GP için yok, evolarınki uyar dediler, çıtanın tanesine 175 TL fiyat çektiler :)

az önce sahibinden.com daki ilanınız üzerinden sipariş ettim, umarım parça resimlerdeki gibidir. parça gelip montajı yapıldığında resimleri eklerim. hazır sahibinden.com a girmişken kemaloto dan Abarth ön arka amblemide aradan çıkardım :)

Ardevo
03/02/2011, 12:54
benimde bu parçaya çok ihtiyacım vardı, ,izmirde çok yer gezdim doğru düzgün bişe bulamadım. fiat servise sordum GP için yok, evolarınki uyar dediler, çıtanın tanesine 175 TL fiyat çektiler :)

az önce sahibinden.com daki ilanınız üzerinden sipariş ettim, umarım parça resimlerdeki gibidir. parça gelip montajı yapıldığında resimleri eklerim. hazır sahibinden.com a girmişken kemaloto dan Abarth ön arka amblemide aradan çıkardım :)

Hayırlı olsun resimlerinizi bekliyorum ben de..

sakinkaradas
03/02/2011, 14:42
Sakin, tampon komple sökülecek o zaman.
sökülsün pek problem degil benim için.

mesajı geldi paketletip hazırladık.sadece hangi kargoyla istiyorsan bilgi vermen yeter.ptt kargo ile bayagı avantajlı gidiyor.4tl ye

Cuhara
05/02/2011, 16:16
sakinkaradas arkadaşımızdan almış olduğum kapı çıtalarını bugün monte ettirdim. montaj işi için Otoya uğradım. Sağolsun çok yardımcı oldu. Montaj için ın önerdiği bi kaportacıya gittik. adamlar gayet güzel bir şekilde, hem kapıları hem çıtaları ısıtıcı ve birazda silikon takviyesiyle düzgün bir şekilde monte ettiler. görüntü olarak iyimi oldu kötümü oldu tartışılır fakat işlevsellik bakımından çok iyi olduğu kesin.

sakinkaradas
05/02/2011, 16:30
sakinkaradas arkadaşımızdan almış olduğum kapı çıtalarını bugün monte ettirdim. montaj işi için Otoya uğradım. Sağolsun çok yardımcı oldu. Montaj için ın önerdiği bi kaportacıya gittik. adamlar gayet güzel bir şekilde, hem kapıları hem çıtaları ısıtıcı ve birazda silikon takviyesiyle düzgün bir şekilde monte ettiler. görüntü olarak iyimi oldu kötümü oldu tartışılır fakat işlevsellik bakımından çok iyi olduğu kesin.
kardeş hayırlı olsun.

Cuhara
05/02/2011, 16:36
kardeş hayırlı olsun.

Sağolasın, tekrardan teşekkür ederim.

kifanhom
05/02/2011, 17:43
kapı nasıl açılır pek farkında olmayan biri arabanızdan inerken yan taraftaki araca hasar vermemek adına yada kapı altını kaldırıma sürtmemek adına resimdeki kapı lastiklerini öneririm

https://img163.imageshack.us/img163/4961/dsc0011qz.jpg (https://img163.imageshack.us/i/dsc0011qz.jpg/)

sakinkaradas
24/02/2011, 11:49
arkadaşlar kapı çıtalarında fiyat degişikligi oluyor.almak isteyen arkadaşlar bilgi versinler.malum petrol kıpırdadı.bizim ithalatcılarda hemen kıpırdadılar.bu gün fiyatları %15 civarında degişecegi bilgisi geldi.yeni fiyat minumum 95 tl olacak

NyhatShu
24/02/2011, 12:31

onur keşke araç rengine boyatabilseydin gerçi snn araba fire oldugu için takım olmşlar.

gousto
24/02/2011, 22:12
arkadaşlar bende puntoma geçen hafta sonu kapı çıtalarını aldım ama malum havalardan monte edemedim..Çıtaları set halinde 65 TL'ye aldım isteyen arkadaşlara temin edebilirim...

EvoKoray
24/02/2011, 22:31
aynalar,kapı kolları ve çıtayı gövde rengi yapsanız daha estetik durur gibime geliyor :)

emresahin83
24/02/2011, 22:39
arkadaşlar bende puntoma geçen hafta sonu kapı çıtalarını aldım ama malum havalardan monte edemedim..Çıtaları set halinde 65 TL'ye aldım isteyen arkadaşlara temin edebilirim...

hocam nereden aldın?

NyhatShu
24/02/2011, 22:42
aynalar,kapı kolları ve çıtayı gövde rengi yapsanız daha estetik durur gibime geliyor :)

aynı karardayım koray Dynmic

sakinkaradas
30/03/2011, 14:06
kapı bantları gövde rengine boyanarak araca monte edildi.görsel isteyen arkadaşlara

1ocak2011
30/03/2011, 14:26
Direk beyaz renkli satıyorsanız bende istiyorum.

Saygılar

gunaykarakas
30/03/2011, 14:30
Çok Güzel Olmuş bu çıtalardan en yakın zamanda bende düşünüyorum.Araçta harika duruyor gerçekten.

tayfux
30/03/2011, 15:32
süper olmuş..

sakinkaradas
30/03/2011, 16:10
arkadaşlar bu malzemeler orjinal kalitesindeki ürünler.o yüzden ürünün çok hoş bi şekilde duruyor.ancak firma çinden gelecek malzemede oldugunu söylüyor.onlar gelince fiyat düşer ama tabiki kalitede düşer.bu malzeme sırf ham plastikten.ama büyük ihtimal ile çin malı olarak gelecek olanlar geri dönüşüm malzmeden olur

Ardevo
30/03/2011, 16:12
Şu orjinal punto logolu olanları getirseler alacağım hemen, serviste sipariş kodu tanımlı değilmiş, mail atıldı cevap bekliyoruz bakalım..

sakinkaradas
30/03/2011, 16:14
logolu 4 kapı için türkiye pazarına gönderilmiyor kardeş.bilgin olsun

1ocak2011
30/03/2011, 16:15
Beyaz renk boyama ücretleri tahminen ne kadar tutuyor?

sakinkaradas
30/03/2011, 16:19
sormam lazım ama tahminen 100 lira gibi bir para isterler.(dedigim boyama şeklinde malzemeye plastik astarı kullanılacak.üstüne boya atılacak.ama yok astar kullanılmasın derseniz %50 düşer maliyet ama bu sefer arabayı yıkamacıya götürpte su tutturunca boya kalkıyor demiyeceksiniz.

Ardevo
30/03/2011, 16:22
logolu 4 kapı için türkiye pazarına gönderilmiyor kardeş.bilgin olsun

Ben resimlerde hep 2 kapı için gördüm, 4 kapı için de var ama değil mi ? Hiç mi şansım yok yani..

sakinkaradas
30/03/2011, 16:34
Ben resimlerde hep 2 kapı için gördüm, 4 kapı için de var ama değil mi ? Hiç mi şansım yok yani..
şansın yok demeyimde çok zor.4 kapılı için işin açıgı logolu varmı onuda kesin bilmiyorum.

trakianboy
31/03/2011, 00:52
arkadaşlar kapı çıtalarında fiyat degişikligi oluyor.almak isteyen arkadaşlar bilgi versinler.malum petrol kıpırdadı.bizim ithalatcılarda hemen kıpırdadılar.bu gün fiyatları %15 civarında degişecegi bilgisi geldi.yeni fiyat minumum 95 tl olacak

Sakinarkadaş beyaz boyalı halde bu 4 çıtayı kaça ve nerden alabilirim?Kargo olur mu?

sakinkaradas
31/03/2011, 08:16
Sakinarkadaş beyaz boyalı halde bu 4 çıtayı kaça ve nerden alabilirim?Kargo olur mu?
kardelş renk kodunu verirsen boyattırıp yollarım sana.kargo il egönderim yapıyorum.sitede bir çok arkadaş aldı

muhammedçelik
31/03/2011, 13:17
Arkadaşlar konuyla alakalı olmayabilir ama başka uygun bir başlık bulamadım evonun tamponları olsun yan çıtaları olsun resimdeki gibi yapmak mümkünmü? yada serviste orjinali varmı?çok hoş duruyor yaa.. https://img4.imageshack.us/img4/5743/2010fiatpuntoevo.jpg (https://img4.imageshack.us/i/2010fiatpuntoevo.jpg/)

Uploaded ImageShack.us (https://imageshack.us)

Ardevo
31/03/2011, 13:58
https://img4.imageshack.us/img4/5743/2010fiatpuntoevo.jpg

Tamponlar sanırım Pop kit veya şimdiki Evo kitte yer alan karbon görünümlü koruma bantlı tamponlar ama sonradan yapılıyor mu bilmiyorum. Kapı çıtaları için orjinal olmayan seçenekler de var ama Evo kataloğunda da yer alan punto logolu çıtalar gelmiyormuş ülkemize.
Bu resimdeki jantlar 17' sanırım, bizim 75 HP liklere uyar mı, aracı çok kasar mı ?

babacan
31/03/2011, 14:32
geçmis olsun arkadas ben cıta taksan bıle cok degısecegını sanmıyorum adam kamyonla donerken benım dıger arabaya degdırmıstı onunda cıtası vardı ama nafıle bıraz dıkkat lazım

sakinkaradas
31/03/2011, 14:43
https://img4.imageshack.us/img4/5743/2010fiatpuntoevo.jpg

Tamponlar sanırım Pop kit veya şimdiki Evo kitte yer alan karbon görünümlü koruma bantlı tamponlar ama sonradan yapılıyor mu bilmiyorum. Kapı çıtaları için orjinal olmayan seçenekler de var ama Evo kataloğunda da yer alan punto logolu çıtalar gelmiyormuş ülkemize.
Bu resimdeki jantlar 17' sanırım, bizim 75 HP liklere uyar mı, aracı çok kasar mı ?
jantlar 16 kardeş istenildigi takdirde geliyor fiat tan veya yeni araç sparişi verirken opsiyon olarak ekleyebiliyorsun sanırsan 500 lira gibi bir farkla

Ardevo
31/03/2011, 14:49
Benim asıl merak ettiğim 75 Hp dizel motorun 16 ya da 17 jant ile zorlanıp zorlanmayacağı ya da yakıt tüketimine etkisi, bir de bu jantların fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

sakinkaradas
31/03/2011, 15:08
16 ile sanmam zira grande punto fun modelleri orjinal 16 jantla geldi dizeller.sitede kullanan bir çok arkadaş var.fiyatı konusuna gelince henüz replica sı çıkmamış.orjinal olarak talep edilebilir.takım fiyatı 1750 tl.

sakinkaradas
31/03/2011, 15:10
17 jantla yakıt artıyor ama çok büyük orandan degil 0,5 lt gibi 100 km de tabi bu kullanana göre degişir.ama chip veya powerbox uygulaması ile bu farktan kurtulabilirsin.yakıt gene 15 jntlardaki düzeye düşer

Ardevo
31/03/2011, 15:12
Önceki aracıma 17' takmıştım lastik 205 40 17 idi. Görüntü harika, konforu berbattı, yakıtı ölçmüyordum o zamanlar evli ve çocuklu değildim :siritma:

Peki bizim dinamikteki toplamda 1.300 km kullanılmış 15' jantları satabilirsek ne kadara alıcı bulur :)

sakinkaradas
31/03/2011, 15:53
valla orasını bilemem kaça satarsın.bakarsın 5 bakarsın 15

trakianboy
01/04/2011, 16:05
kardelş renk kodunu verirsen boyattırıp yollarım sana.kargo il egönderim yapıyorum.sitede bir çok arkadaş aldı

renk evo beyazı(pastel) kod:296
bana fiyat verirseniz sizden almak isterim.

sakinkaradas
01/04/2011, 16:50
pastel renkler 80tl(boya astar dahil)
metalik renkler 100tl(boya astar dahil)
işcilik fiyatlarıdır.
ayrıca 95 tl 1.kalite kapı bantları.
20 gün içinde çin malı kapı çıtalarıda gelecek. 50/70 tl arasıda onların fiyatları olacak.karar sizin.şu an elimde 1.kalite türk malı kapı çıtası mevcut.