PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grandepunto FUN Stepne Sorunu

Ersal
01/02/2011, 19:11
Herkese iyi akşamlar..Dün tekrar GP li oldum ve 2009 Model GP FUN 1.3 Multijet 90 BG araç satın aldım.Ve dün forumda FUN lardaki stepne yerine lastik tamir kiti buluduğunu öğrendim.Benim GP de stepnesiz.Bende akşam üzeri stepne ile ilgili mail attım bizim siteden de bahsettim akıllarının bir köşesinde bulunsun diye.:) Az önce geri dönüş yaptılar ve kaydımı aldılar.Beni umutlandıran şey ise, kestirip atmadılar olmaz diye..Bayağı bi dinlediler olursa inanın çok sevineceğim.Stepnesiz arabamı olur kardeşim:)

sabanci
01/02/2011, 19:40
hayırlısı olsun ersin abi kazasız belasız kullan... haklısın ya stepnesiz arabamı olur :D bu arada 2009 model 90 lıklar için 5 vites diyolardı doğrumu ?

Ersal
01/02/2011, 19:52
hayırlısı olsun ersin abi kazasız belasız kullan... haklısın ya stepnesiz arabamı olur :D bu arada 2009 model 90 lıklar için 5 vites diyolardı doğrumu ?

Teşekkür ederim Hakancığım sağol...Evet doğru 5 vites.Bildiğim kadarı ile FİAT 2009 dan sonra 6.vitesi kaldırdı.

abulbul08
01/02/2011, 20:11
Benim araçta 2009 Fun ve araçta stepne var.

izoci
01/02/2011, 20:17
abi aldığn adm yksa stepneyi okttumu?:D:D

sabanci
01/02/2011, 20:26
Teşekkür ederim Hakancığım sağol...Evet doğru 5 vites.Bildiğim kadarı ile FİAT 2009 dan sonra 6.vitesi kaldırdı.
abi en kısa zamanda bir son hız denemesi yaparmısın ben acaba 5 vites olsaydı nasıl giderdi diye çok merak ediyorumda sana zahmet olmazsa tabi :D

:Ç :D

StrawBeeRy
01/02/2011, 20:55
hayırlı olsun abi kazasız belasız kullanın.Aslında stepnesiz çok saçma geliyor fiat stepnedende kesmiş alt tarafı 150 liralık lastik ayıp ya :)

yolcu27
01/02/2011, 21:00
Bende de stepne yok lastik tamir kiti var Evo active :(

Ersal
01/02/2011, 22:56

Bilmem olabilir ama tanıdık birisi yamuk yapmaz herhalde..:)

abi en kısa zamanda bir son hız denemesi yaparmısın ben acaba 5 vites olsaydı nasıl giderdi diye çok merak ediyorumda sana zahmet olmazsa tabi :D

:Ç :D

Hakan senin dynamic 6 vitesmi? Bende bundan önce opel astra vardı 2009 cdti 6 vites 6.vites 3000 devirde 170 km hız yapıyordu.Düz yolda 6.viteste 210 u gördüm. Buda 90 lık GP lerde aynı motor olduğundan 3000 devirde 170 der herhalde oradan kıyaslama yapmak lazım.Ama senin için bir deneme yaparım yine:)

hayırlı olsun abi kazasız belasız kullanın.Aslında stepnesiz çok saçma geliyor fiat stepnedende kesmiş alt tarafı 150 liralık lastik ayıp ya :)

Teşekkür ederim kardeşim sağol.FİAT çalmış diyebilirmiyiz bilmiyorum ama bu yaz Almanya ya gittim gezmeye orada ki yüksek model arabaların çoğunda da yokmuş gerçi ben BMW ve Wolksvagene bakmıştım sadece onlarda yoktu.Bizim GP lerde İtalyan belkide ondan yoktur ama Avrupadaki stabilize yollar bizim otobanlardaki asfaltlardan daha kaliteli diyebilirim.(Lastik yırtılma olayı biraz daha düşük bize göre)

Bende de stepne yok lastik tamir kiti var Evo active :(
Bende arabayı G.Antep ten aldım.Sizin oralarda stepne çetesimi var acaba:)Bence en kısa zamanda stepne sahibi olmalıyız yoksa gecenin bir yarısında siz burç yolunda ben reşadiye geçidinde mahsur kalabiliriz:)Aman Allah korusn tövbe tövbe...

Ersal
01/02/2011, 22:59
Benim araçta 2009 Fun ve araçta stepne var.
valla sen şanslıymışsın Ahmet bey..Stepnenin ebadı 175/65/15 mi?Aracın ilk sahibimisiniz?

sabanci
01/02/2011, 23:06
ersin abi sende izmirdenmişsin dikkat etmedim beraber denesek daha çok sevinirim abi :D abi 90 lık astra 'nın kasa ağır kalıyor bizim puntolara göre o yüzden bizdekiler daha seri benimki 6 vites abi 3000 devirde 160 la gidiyorum...

WiSTaRiA
01/02/2011, 23:07
Benim aracim emotion ve bendede tamir takim seti vardi... Gittim kendim stepne vs lerle doldurdum bagaji...

Ersal
01/02/2011, 23:17
ersin abi sende izmirdenmişsin dikkat etmedim beraber denesek daha çok sevinirim abi :D abi 90 lık astra 'nın kasa ağır kalıyor bizim puntolara göre o yüzden bizdekiler daha seri benimki 6 vites abi 3000 devirde 160 la gidiyorum...

Ben görev nedeniyle İzmir de değilim Hakancığım yoksa beraber denerdik inan..Astranın 3000 devir 170 le giderken fotosunu çekmiştim bulursam mail adresine yollayayım.Gerçi tam 170 değil 168-169 gib bişeydi.Evet kasa çok ağır kalıyor ama sadece kalkışta ağırdı.Bir keresinde Konya civarlarında 109 bg lik focus la kapıştık yetişemedi Opel e.Dizel arabalar hızlandıkça bağırır gitmez onun için bence beygirin çok önemi yok kalkışları saymazsak.Arabanın rahatlaması için 6.Vites şart.Senin dynamic de benim FUN u geçer anlayacağın.:)

Ersal
01/02/2011, 23:19
Benim aracim emotion ve bendede tamir takim seti vardi... Gittim kendim stepne vs lerle doldurdum bagaji...

FİAT tan sonuç çıkmazsa mecburen bende öyle yapacağım.Uzun yola gidilmez yoksa böyle

sabanci
01/02/2011, 23:24
abi benim araba chipli zatende ben 5 vitesi nasıl gidiyor diye düşünüyodum sen düz yolda bir ara denersen hatta birde video çekersen çok sevinirim abi :)

Ersal
01/02/2011, 23:37
abi benim araba chipli zatende ben 5 vitesi nasıl gidiyor diye düşünüyodum sen düz yolda bir ara denersen hatta birde video çekersen çok sevinirim abi :)

Ne demek çekerim tabii.Bundan önce 2007 yılında sıfır active almıştım 5.vites 3000 devirde 135 diyordu.Bunu bende merak ediyorum.Hakan Chipte kalkışı nasıl arabanın hantallık tamamen gittimi?Ölçüm yaptırdınmı chipten sonra kaç bg oldu senin GP?

sabanci
02/02/2011, 00:38
çok teşekkür ederim abi... hantallık gitti o ayrı zatende araba yerinde durmuyor şimdi hiç abartısız söylüyorum videoda var zaten gönderirim istersen 1.6 dizelleri bile siliyorum yani sen izmire gel hallederiz abi :) ölçüm yaptırdım fakat sağlıklı bir sonuç çıkmadı makinada sorun varmış net değer veremedi ama 110 hp nin üzerinde şu anda...

abulbul08
02/02/2011, 01:40
valla sen şanslıymışsın Ahmet bey..Stepnenin ebadı 175/65/15 mi?Aracın ilk sahibimisiniz?
Arabanın ilk sahibiyim. Almadan önce özellikle baktım ve sordum stepne işini. Servistekiler ilk gelen araçlarda stepne olmadığını ve şikayetler doğrultusunda stepne koymaya başladıklarını söylemişti. Stepne sac jant ve lastik ebatı 175/65/15 arabanın üzerindeki lastiklerden farklı.

Ersal
02/02/2011, 23:56
çok teşekkür ederim abi... hantallık gitti o ayrı zatende araba yerinde durmuyor şimdi hiç abartısız söylüyorum videoda var zaten gönderirim istersen 1.6 dizelleri bile siliyorum yani sen izmire gel hallederiz abi :) ölçüm yaptırdım fakat sağlıklı bir sonuç çıkmadı makinada sorun varmış net değer veremedi ama 110 hp nin üzerinde şu anda...

İnşallah bakalım Hakan..Bu arada maliyet ne kadar tuttu?

Ersal
02/02/2011, 23:58
Arabanın ilk sahibiyim. Almadan önce özellikle baktım ve sordum stepne işini. Servistekiler ilk gelen araçlarda stepne olmadığını ve şikayetler doğrultusunda stepne koymaya başladıklarını söylemişti. Stepne sac jant ve lastik ebatı 175/65/15 arabanın üzerindeki lastiklerden farklı.

16 inch stepne sığmıyor galiba o yüzden 175/65/15 vermişlerdir.Hayırlısı bakalım ben bekliyorum

Ersal
02/02/2011, 23:59

Valla videoyu göderirsen çok sevinirim hem benim içinde fikir sahibi olmamı sağlar

abulbul08
03/02/2011, 09:25
16 inch stepne sığmıyor galiba o yüzden 175/65/15 vermişlerdir.Hayırlısı bakalım ben bekliyorum

Stepne sığmadığı için değil malzemeden çalmak için koymuyorlar diye düşünüyorum.

Ziyaretci046
03/02/2011, 12:24
bizim bi tanıdık citroen nemo aldı sıfır hissetme yok tüp var bu arkadaşda lastikçi dedim senin lastikçi olduğunu bildikleri için koymamışlar yolda yama yaparsın dedim hiçbirnde yokmuş fiorino da var deliriyo cıtroeni mahkemeye vercem diyodu böyle rezalat görmedim gülüyorum :)

sabanci
03/02/2011, 12:41
Valla videoyu göderirsen çok sevinirim hem benim içinde fikir sahibi olmamı sağlar
gönderirim tabiki abi ne demek en kısa zamanda gönderiyorum... maliyet konusundada konuşuruz chip yapankişi benim yakın arkadaşım bişeyler ayarlarız yani merak etme sen... :)

Vla
03/02/2011, 18:43
benim evo'da da stepne çıkmadı. tamir kiti var yerinde. normal midir? yoksa bunaltayım mı fiat'ı.

Ersal
03/02/2011, 22:42
benim evo'da da stepne çıkmadı. tamir kiti var yerinde. normal midir? yoksa bunaltayım mı fiat'ı.

Ben bunaltmaya başladım bile

Ersal
03/02/2011, 22:43
gönderirim tabiki abi ne demek en kısa zamanda gönderiyorum... maliyet konusundada konuşuruz chip yapankişi benim yakın arkadaşım bişeyler ayarlarız yani merak etme sen... :)

Eyvallah kardeşim sağol

Ersal
03/02/2011, 22:44
bizim bi tanıdık citroen nemo aldı sıfır hissetme yok tüp var bu arkadaşda lastikçi dedim senin lastikçi olduğunu bildikleri için koymamışlar yolda yama yaparsın dedim hiçbirnde yokmuş fiorino da var deliriyo cıtroeni mahkemeye vercem diyodu böyle rezalat görmedim gülüyorum :)

Valla ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım bende..