PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiziğe ne yapsam?

pose744
31/01/2011, 03:06
arkadaşlar geçen çamurluğu duvara sürttüm,15 cm kadar çizildi ve çok hafif belli göçük oluştu(foto koyacağım yarın bakarsınız)...

kasko var full ama autokinglere götürme diyorlar,rengi tutturamazlar vs diye... servise gösterdim kaskodan yapılır ama kasko bozulur diyor...çekiçlenip çamurluğun yarısı boyanacakmış ve tüm çamurlukta cilalanacakmış... ufacık bişey yüzünden arabanın orjinalliği bozulacak ve tek parçası boyalı olacak...

sizce ne yapmalıyım? aslında böyle kalsın nazarlık olur diye düşünüyorum ama acaba paslanır mı? ya da paslanmasın diye ne yapmam gerekir? servis isterseniz çiziğin üzerine rötüş yaparız diyor ama belli olur ve 3-4 ay sonra akar diyor boya için... çizik derin değil gibi ama serviste metale kadar inmiş diyorlar... fikirleriniz için tşk ederim şimdiden...

reddragon
31/01/2011, 03:54
Autokinge götür bence. Lokal anestezi ile halletsinler. İz miz kalmaz ne örnekler var. Mini onarımdan yaptır gitsin kafana takma..

taneren
31/01/2011, 04:18
Bencede en mantıklısı autoking'e götürmen.

ZAK1980
31/01/2011, 12:47
gecensene arko tampon da cızıkler vardı ostım autokınge goturdum boyadılar gayette guzel oldu rengı tuttu ıyıce ınceledım hıc bır fark yoktu renk nasıl tutmaz anlamadım sonucta kaportadakı renk kkonuda gore yapmıyorlarmı

takres
31/01/2011, 12:57
mini onarımdan yaptırın bence..

cesur
14/02/2011, 20:41
bende ilk çiziğimde çok üzülmüştüm hemde ilk araba geldiği gün dakika bir gol bi hesabı olmuştu o .burda forumda falan yazmıştımarkadaşlar destek olmuşlardı.nazarlık kalsın dediler kaldı da.ama 2.çizik şimdi 3.çizik. de oldu .daha bekletemiyorum. paslanıcak boya baya çıktı.autokingi aradım ilgilendiler .resmii çek mail at dediler. öyle yaptım resimlere göre mini hasar karşılamaz 30 mm yi geçen çiziklerden sonra kaskoyu bozdurman lazım boya işi var dediler. yarın hasar tespiti için gel bakalım belki bi ihtimal ama kasko bozulcağı daha büyükçe bi ihtimal dediler. bunu düşündüm düşündüm hazmettim mecburen. şimdi yarın götürcem hasar tespiti yapılcakmış mini hasar karşılamazsa kASKO bozulcak .eksper gelcek karar vercek servise yönlendircez gün falan alır gidersiniz dediler ben memurum okadar zamanım olcakmı bilmiyorum keşke eksper bulunduğum ilçeye gelse yada autokingin yaptığı hasar tespitiyle servisten gün verilse sürekli git gel mahfolucam bide bunu yaptırınca bidaha olmicanın garantisi yok .paslanmicak olsa yaptırmam asllında sadece göçükleri yaptırırım canımı en çok göçükler sıkıyoda. napim bilmiyorum yarın gidip hasar tespiti yaptırım hepsini görüşcem bakalım ne diyecekler. kaskom bozulunca seneye daha fazla miktar mı ödemem gerekecek acaba kaskoya bu nu bilen varsa yardımcı olabilir mi bana

pose744
14/02/2011, 21:40
mehtap hanım fotoları buraya yükleyebilir misiniz... bu arada seneye kasko indirimi olacak,eğer yaptırırsanız sadece o indirimden yararlanamayacaksınız...

cesur
14/02/2011, 21:45
burada resim eklemeyi bilmiyorum ama yeni bi konu açtım orda eklemeyi başardım konu başlığı kasko bozulursa

SKELETER
14/02/2011, 21:52
Auto King'e yaptır bencede. Benimde yeni bir kazam var. Auto King'e götürdüm bugün. İncelediler mini onarım kapsamında yapacaklar.

Benim de çok küçük bir hasar ama bir 1 cm2 lik bir alanda boya tamamen çıkmış durumda. Paslanır, büyür vs olur diğer çevresinde ki ufak çiziklerle beraber yaptırıyorum.

cesur
14/02/2011, 22:33
benim resimlere bakarak yorum yaptılar mini hasarla olmaz dediler genede bi bakalım dediler umut işte bakcaz

sunlogan
16/02/2011, 15:17
geçmiş olsun hakan bey, bence autoking götürün. bir arkadaşımda bmw 3.16 var. arka sol alt tampon sanki kesici bir aletle yukarıya doğru 5 cm kesilmiş gibi olmuştu. autokingten çıktı araç sanki orjinal gibi. bence tercihiniz autoking olsun kaskonuzu bozmayın derim ben. tekrar geçmiş olsun.

akbiyik
16/02/2011, 15:29
Çok geçmiş olsun sakın kaskonuzu bozdurmayın bence