PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo çizildi

hidalban
30/01/2011, 20:54
arkadaşlar merhaba, aracımı yıkatmaya goturdum yıkamacı yıkadıktan sonra birde ne goreyim şöför kapısında yüzeysel bir çizik.heralde çocuklar çizdi. bildiğim kadarıyla metalik boyalara pasta surulmüyo ve pastanın da pek işe yaramadığını dusunuyorum.sizlerin bir önerisi varmı? 5 yıl araba kullandım hiç birşey olmadı arabayı azıcık sakındık sıfır diye, 1 ayda halletti veletler.

ibrahim06
30/01/2011, 20:55
Görmezden gelin.başka çaresi yok

serkankucuk
30/01/2011, 21:00
metalik arabaya pasta sürülmez diye bişi yok ve pastanın işe yaramaması gibi bişi de söz konusu değil.
ama sizin çiziğiniz astara kadar inmiş mi tırnağınız çiziğe giriyo mu? eğer derin değilse pastayla giderebilirsiniz fakat arkasına iyi de cilalamanız gerekir.

StrawBeeRy
30/01/2011, 21:02
metalik boyaya pasta sürülüyor neden sürülmesin ki :)

yüzeysel çizik : Dairesel şekilde olan genelde ışık ve güneşte belli olan ince çiziklerdir.yıkamalarda bezlerden olur.bezler pis ise arabayı silerken dairesel hareketlerle sildikleri için muhtemelen o çizmiştir.

şimdi eğer bahsettiğiniz çizikler yukarıdaki açıklamada belirttiğim gibiyse şunları uygulayın.

genelde yıkamalarda dikkat edin bezleri iyice yıkasınlar 3-4 araba siliyorlar sonra sizin arabayı siliyorlar olan orda oluyor zaten pis bezleri sürdürmeyin.çiziklere gelince araba yeni internetten meguıars NXT cilayı alın kendiniz uygulayın çizikler gidicektir.

emresahin83
30/01/2011, 21:24
vallaha o veletleri bir alem. bende kartopu savaşı ortasında kaldım bizim park yerinde, arabaların üstünde geziyorlardı :shuriken: benimkine de bir kaç kartopu gelince dedim yazık günah araçlara bişi olacak diye.

ankarada 2 gündür kar yağıyor sonra sıvılaşan bütün karlar su oluyor geceye kalmadan buz tutuyor bende temizleme ayağına çizmemek için dokunamıyorum aracın her tarafı buz şu anda

izoci
30/01/2011, 21:32
ne isterler şu arabalardan :S

takres
30/01/2011, 21:41
çok derin değilse pastayla geçer