PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş işçi arıyor..

Misafir
28/01/2011, 10:48
TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Mart ayından itibaren üretimi üç vardiyaya çıkararak 1200 yeni işçi istihdamı planlıyor.

TOFAŞ'ın, Muhasebe Direktörü Selçuk Öncer ve Mali Direktör Cengiz Eroldu'nun imzalarıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin, iç ve dış piyasalardaki talebi karşılamak ve devreye girmesi planlanan yeni projeleri dolayısıyla Mart 2011 ayından itibaren 2 vardiya olan üretimini 3 vardiyaya çıkartmayı kararlaştırdığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu karar çerçevesinde, ilk aşamada 500 yeni işçi istihdamı öngörülmektedir. 3. vardiyaya geçişle birlikte, iç ve dış piyasalardaki talebin gelişimine ve proje planlarına bağlı olarak, toplam istihdam artışının kademeli şekilde 1.200 işçiye ulaşması planlanmaktadır” denildi.

ademtahir
28/01/2011, 10:53
işçi alımını yapsınlarda bunun yanında araçlarada biraz daha özen gösterseler iyi olur

Ziyaretci046
28/01/2011, 10:54
vay ben karın tokluğuna çalışırm geliyim mi :)

GPS2
28/01/2011, 11:00
vay ben karın tokluğuna çalışırm geliyim mi :)Yuvaya geri mi dönsek naapsak...:)

Misafir
28/01/2011, 11:04
Tofaşın imkanları güzel :)

Kriminal
28/01/2011, 11:12
Sektörde bayagı atılım yaptı bunun karsılıgı buyumek hakkıdır

izoci
28/01/2011, 11:18
üretime hızla devam..

takres
28/01/2011, 12:07
işçi alımını yapsınlarda bunun yanında araçlarada biraz daha özen gösterseler iyi olur

aynen katılıyorum...

turker
28/01/2011, 20:37
otomobıl fabrıkaları eleman alıma yenıden basladı bursada bulunan ıkı fırmada alım yapıyor su an

WiSTaRiA
28/01/2011, 20:42
Yürü be fiat....

h k
28/01/2011, 23:43
alıyorlar güzelde en ufak krizde kapı önüne koymasalar iyi.

otomobilde sirkülasyon çok hızlı .

GPS2
29/01/2011, 02:33
vay ben karın tokluğuna çalışırm geliyim mi :) 4 yıl ekmeğini yedim Tofaş*ın...Yemekhanesinde çıkan yemeklerde inan 10 numara ve boll kepçe ...hele orman kebabına diyecek lafım yok bol et az sebze... hala aklımda...Tofaş çalışanına bakıyor yani...Sosyal imkanlarıda sadece Türkiye*ye değil Avrupa otomotiv sektörüne bile örnek olacak cinsten...Orada çalışan gençler kız istemeye gittiklerinde hiç bir sıkıntı yaşamıyor o*da ayrı bir tarafı...::)

pdr42
29/01/2011, 09:11
tofaş çalışanına bakıyor sa yanlış nerede biraz daha kaliteyi arttırsınlar

Scottie
29/01/2011, 09:16
4 yıl ekmeğini yedim Tofaş*ın...Yemekhanesinde çıkan yemeklerde inan 10 numara ve boll kepçe ...hele orman kebabına diyecek lafım yok bol et az sebze... hala aklımda...Tofaş çalışanına bakıyor yani...Sosyal imkanlarıda sadece Türkiye*ye değil Avrupa otomotiv sektörüne bile örnek olacak cinsten...Orada çalışan gençler kız istemeye gittiklerinde hiç bir sıkıntı yaşamıyor o*da ayrı bir tarafı...::)

bazı söylediklerinize katılmıyorum. bende 12 seneden beri otomotiv sektöründe çalışıyorum. tofaş gibi koç grubuna bağlı bir şirketteyim. bize göre tofaşın sosyal imkanları güzel. özellikle spor tesisleri ve restorant ı fakat kız isteme olayı eskiden di. şimdi işbaşı yapanlara 800 lira maaş veriyorlar. bu devirde 800 lira maaş ile geçnmek çok zor. yemeklerde eskisi gibi kaliteli değil. eskiden bizim yemekler de lahmacun bile çıkardı. şimdi tatlı çıksın diye dört gözle bekliyoruz. artık büyük fabrikalarda işçilik yapmak iyi bir şey değil. ne verdikleri para iyi nede 6 ayda bir gelen zamlar..

tofaş çalışanına bakıyor sa yanlış nerede biraz daha kaliteyi arttırsınlar

kalitede işçilerin hiç bir suçu yok. işveren hangi parçayı getirirse işçi o parçayı takıyor. o parçayı yanlış takmaması içinde hata önlemeler mevcut. yani işçilik kalitesi süper. ama malzeme kalitesizliği işverenin suçu..

turker
29/01/2011, 09:21
4 yıl ekmeğini yedim Tofaş*ın...Yemekhanesinde çıkan yemeklerde inan 10 numara ve boll kepçe ...hele orman kebabına diyecek lafım yok bol et az sebze... hala aklımda...Tofaş çalışanına bakıyor yani...Sosyal imkanlarıda sadece Türkiye*ye değil Avrupa otomotiv sektörüne bile örnek olacak cinsten...Orada çalışan gençler kız istemeye gittiklerinde hiç bir sıkıntı yaşamıyor o*da ayrı bir tarafı...::)

sadece tofasmı abı !!!! 2000 oncesı gırenler ıcın bu fabrıkalar ıyı o yıldan sonra maaslar dusus egrısınde

Misafir
29/01/2011, 09:22
Yemekleri biraz ağırdır. Çünkü kalori hesabı yapılır, beden gücü ile çalışanlar ağırlıkta olduğu için enerji miktarı yüksek yiyecekler çıkar. Açık büfe salatası hergün mutlaka var. Tatlı haftanın hemen hemen hergünü var o yoksa meyve var. Bunların yanında beyaz yaka çalışanlar için kalori miktarı daha düşük olan diyet menüsü hergün mutlaka çıkar.

evolodi
29/01/2011, 09:47
gülay benden iyi satiş pazarlamaci olur alsana beni işe :D

GPS2
29/01/2011, 13:58
Anlıyorum sizleri arkadaşlar...Ama böyle başa böyle traş...kusura bakmayın...herkes o 800 lirayla mutlu demekki...hele son ikişer yıllık üç sözleşmede o gençlerin gıkı çıkmadı ve çıkmıyor,hala çıkmıyor ne sendikaya tepki var ne işverene nede başkalarına...seçimlerde kullanılan oyları biliyoruz meslektaşlarımızda sağolsunlar en az %47 içindeler...demekki çok mutlular...

turker
29/01/2011, 15:33
Anlıyorum sizleri arkadaşlar...Ama böyle başa böyle traş...kusura bakmayın...herkes o 800 lirayla mutlu demekki...hele son ikişer yıllık üç sözleşmede o gençlerin gıkı çıkmadı ve çıkmıyor,hala çıkmıyor ne sendikaya tepki var ne işverene nede başkalarına...seçimlerde kullanılan oyları biliyoruz meslektaşlarımızda sağolsunlar en az %47 içindeler...demekki çok mutlular...

öle bı haklısın kı Bahrı abı anlatamam

GPS2
30/01/2011, 01:56
Vallahi Eser sizinkisi toptan batış be kardeşim...tatlı çıkmayacak haaa ...? (çıngar çıkar...) Abartmıyorum şu an bizim şirkette 350 personeliz yemekte tam 14 çeşit sunuluyor seçmeli 6 çeşit tercih edebilirsin...ve Tofaş çalışan sayısı çok fazla olduğu için tabldot vermek zorunda ama yinede kaliteli ve oldukça leziz yemek veriyor...sizde ağlayın sızlayın biraz ...ağlamayan çocuğa mama yok...:) birde *hak verilmez hak alınır*...bilirsiniz..

aa21
30/01/2011, 02:52
Bahri abi soylediklerine katilmiyorum

GPS2
30/01/2011, 23:18
Bahri abi soylediklerine katilmiyorum hersey disaridan gorundugugibi degil eski calisanlardan fazla cikiyor yeni arkadaslarimizin sesieski abilerimizin keyfi iyi 2bin3bin hatta ustu maas aliyorlar tabi neden seslerini cikarsinlar boyle maasi birdaha nerde bulacaklar herseyiyeni arkadaslardan bekliyorlar.kimse800tl ye calismaktan memnun degilama tofasin kapisinda yuzlerce insan calismak icincan atarken sizkalkip tepkinizi koyarsaniz kendinizi kapinin onunde buluverirsiniz veo800tlyi bska yerdede bulamazsinizAslında bu platform bu forum bu konunun tartışılacak hiç yeri değil...siz biz meseleside değil...kusura bakma ben hiç kimse için kendimi feda etmem...arkamda ailem ve çocuklarım var ...neden feda etmem..?benim kaybedecek çok şeyim var...çocuklarımın geleceği...senin ise sadece kendi geleceğin...kardeşim benim...(kişisel değil kesinlikle) gençlerin çoğu bekar veya yeni evli, bazı giderlerinizi şimdilik ana baba desteği ile hallediyorsunuz...o 800 tl eşiniz çalışıyorsa +800 = 1600 tl fena değil idare eder ...ancak o 800 ün 500 tl*si benim çocuklarımın aylık sabit masrafı 2 çocuk servis ücreti 200 tl 2 çocuk yemek ücreti 200 tl harçlık şu bu 500...ben 800 e isyan değil savaş açardım...yani gençler cephesinde hala bu noktaya gelinmedi gb...Ayrıca zamanında bizler sizlerin yaşında iken abilerimizle omuz omuza yürüyüşlere eylemlere katıldık,mücadele ettik ...şu an ki yasalarla sıkıysa yamuk yap ...son yaklaşık 10 yıldır çalışan lehine bir yasa çıktığını göster...olanıda gaspettilert ayrı bir konu...yok esnek çalışma yok taşeronlaşma yok o yok bu...sırada kıdem tazminatları fln...şu an baştaki zat*ın ilk 2002 seçimlerindeki vaatlerinden işçilere yönelik olanını bul araştır neymiş gör (herşeyi bizden beklemeyin)...ne oldu..? beter oldu...fazlasıyla...Kısacası kardeşim bu yasalar ile bizden fazlasını beklemeyin ...bir oy*un var onuda düzgün kullanırsan çare bu...

GPS2
30/01/2011, 23:29
Ayrıca bugünlerde birileri gençleri hatırlamış... alkolden kurtaracağım hesabı...Önce milyonlarca genci işsizlikten kurtarsınlar...bi görelim...:)

aa21
31/01/2011, 00:09
bahri abi kusura bakma amacım tartısma ortama yaratmak değil. özelden mesaj yazdım

GPS2
31/01/2011, 00:42
Problem yok...Herşeye rağmen ben TOFAŞ*a kurum ve benim iş hayatımın START*ı olarak minnetarım ...