PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıtta yüzde 15 tasarruf..Konyalı yaptı..!!!

Kriminal
27/01/2011, 08:25
Bor madeninden üretilen katkı maddesi, akaryakıtta yüzde 15 tasarruf sağlıyor.

KONYA'da bir firma bor madeninden benzinli ve dizel araçlarda yüzde 15'e varan yakıt tasarrufu sağlayan ve çevreye salınan karbonmonoksit ve zehirli gazları da yüzde 75'e oranında azaltan yakıt katkısı üretti. Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında bor madeninden ürettikleri katkı maddesiyle ilgili bilgi veren Bormax Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Acar, "Ürettiğimiz bu madde benzinli ve dizel araçların yakıt depolarına dökülüyor. Bu ürün, yakıtta yüzde 15 tasarruf sağladığı gibi enjektörlerde biriken tortuları temizleyerek siyah dumanı anında kesiyor.

Aracın düzenli çalışmasını sağlayıp çevreye salınan karbonmonoksit ve zehirli gazları yüzde 75'lere varan oranlara kadar azaltarak çevreye ve insan sağlığına büyük oranda katkı sağlıyor. Yapılan testler bunu açıkça ortaya koyuyor. İstenilen her yerde her araçta bu testi yapabiliriz. Ürüttiğimiz maddeyi enjektör düzenleyici olarak anlandırmak gerekir. Çünkü ürettiğimiz ürün yakıt deposuna konulduğu zaman enjektörlerin üzerlerine bor maddesi kaplayıp düzenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Çevreye verdiği faydayı da göz ardı etmek mümkün değil. Yaşanabilir bir çevre sağlaması açısından bu ürün çok önemli. " dedi.Yine bor madeninden üterilen ve motorlar için kullanılan katkı maddesini ise 2 yıldır sattıklarını ifade eden Bülent Acar, bu ürünün Almanya, Fransa Hollanda, Malta'da ve Bahreyn'de satışlarının bulunduğunu kaydetti. Ürünlerin piyasa değerinin 35 TL olduğunu kaydeden Acar, araçlar için gençlik iksiri olarak adlandırdığı katkı maddelerini 60 bin kilometreyi geçen araçlarda etkili olduğunu söyledi. Bor madeninin önemine değinen Bülent Acar, "Türkiye bor madeni açısından dünyanın en büyük rezervine sahip bir ülkedir. Bor madeni deterjandan kozmetiğe, savunma sanayisinden LCD ekrana, tekstilden boya sektörüne kadar yüzlerce üründe kullanılmaktadır. Fakat maalesef Türkiye bor madenini düşük fiyatlarla ham madde halinde ihraç edip işlenmiş ürün olarak yüksek bedellerle geri almaktadır" dedi.

SpyHunter33
27/01/2011, 08:31
yaaa olur muya ayıp etmişiz biz nasıl üretiriz böyle bişi ayıp bize. Bunu yurt dışından kutusunu 300liradan almamız gerekirdi. Alalım verelim hükümete can verelim.

Kriminal
27/01/2011, 08:54
Abicim nerdedır nasıl alırız bı araştıralım ..Alcam ben :D

SpyHunter33
27/01/2011, 09:03
valla ben zaten araştırıyorum arabam 100bini devirdi artık bor power motor silk ne gerekliyse takviye yapılmalı :D bide konyalıyım sözüm ona benim bile haberim yok hemşerilerim neler icad etmiş :D

Kriminal
27/01/2011, 09:12
Walla ben kayseriden beklerdim ama Konya şaşırttı benı :D

WiSTaRiA
27/01/2011, 09:38
Adem Tahir abimiz bulmuştur bunu... Nede olsa bütün gün eczanede aylak aylak oturuyo :D:D:D

SpyHunter33
27/01/2011, 09:41
bu gün yok yav msn de falan merak etmeye başladım :) numarasıolan varmı :D bana virsin ariciiim :D

femoli
27/01/2011, 10:14
Olm bir yıldır satıyoruz biz yenimi gündeme geldi :D denzi cim umudunu yitirme ama %15 felan geçelim :) basmazsan %5 diyelim ... Diğer bor ürünlerinde pek bir farkı yok ama motorsilk kadar da değil ..

SpyHunter33
27/01/2011, 10:24
ya mehmet abeey bu bor ürünleri nelerdir :) tavsiyen varmı benim araba 100bini geçti dizel araç. motor silk ve bor power ayn şeymidir. Şanzuman yağı katkısı diye bişi varmı :Dyağ değişimin de neleri eklememi tavsiye edersin. Tşkkr ederim :)

izoci
27/01/2011, 10:38
gonyalı yapar:D:D:D:D

Kriminal
27/01/2011, 11:25
Olm ne bılım adamlar bugun yazmıs demekkı yenı bulunmus senı kandırmıslar senınkı bor falan degıl şaşkın :D

takres
27/01/2011, 12:12
ya mehmet abeey bu bor ürünleri nelerdir :) tavsiyen varmı benim araba 100bini geçti dizel araç. motor silk ve bor power ayn şeymidir. Şanzuman yağı katkısı diye bişi varmı :Dyağ değişimin de neleri eklememi tavsiye edersin. Tşkkr ederim :)

ben biraz araştırdım abi ya herkes motor silk tavsiye ediyor :)

Kronokrator
27/01/2011, 16:14
motor silk nedir arkadaşlar? ne iş yapar?

Kriminal
27/01/2011, 16:22
MotorSilk, Sürtünmeyi ve aşınmayı en aza indirir,
MotorSilk, Sürtünmeye verdiği gücü performansa dönüştürür,
MotorSilk, Sürtünmeye harcadığı yakıtı tasarrufa dönüştürür,
Sürtünnmeyi ve aşınmayı azalttığı için; motorun ömrünü uzatır,
Şanzımanman, Difransiyel Dişli Gruplarında aşınan yüzeyleri onarır,
aşınmaların sebep olduğu sesleri azaltır ve keser,
Motor-Silk, Motorun ısısını dengeler,
Motor Silk, Tüm otomobil, otobüs, kamyon, gemi, uçak, traktör...
sistemleri için uygundur

sakinkaradas
27/01/2011, 17:12
verin ara gazını bakalım kaç ta kaç düşecek.ben bi hevesle aldım ne düşmesi tam tersi bide arttı.bi dahamı katkı matkı yok kardeşim yok.kalsın.benim at sevmiyor bunları. ver eurosaman ı bas gitsin.öbürlerini bünye kabul etmiyo.