PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti uzatma

muratokay
20/01/2011, 20:49
Merhaba
Aracımın garantisi bu sene mart ayında doluyormuş. Servis bana garantiyi uzatmayı teklif etti.
Araba şimdiye kadar en ufak bir sorun çıkarmamışken benim garanti için o kadar parayı vermem bana biraz gereksiz gibi geldi. Servis ise arabanın yaşlandıkça asıl bundan sonra sorun çıkartmaya başlayacağını söylüyor. Örneğin sadece cam motoru bozulsa ve değiştirsek garantinin ücretini amorti edersiniz diyor.

Ben de garantinin gerçekten gerekli olup olmadığı konusunda fikir edinmek için bu anketi başlatmak istedim. Araçlarının ilk garanti süresi biten arkadaşlar uygun seçeneği işaretlerseler sevinirim.

takres
20/01/2011, 21:00
aracın sinyal kartı bozuldu sıfırı 450 gibi bir fiyat garanti olsa değişirler miydi bilmiyorum...

rodopian16
20/01/2011, 23:27
Merhaba
Aracımın garantisi bu sene mart ayında doluyormuş. Servis bana garantiyi uzatmayı teklif etti.
Araba şimdiye kadar en ufak bir sorun çıkarmamışken benim garanti için o kadar parayı vermem bana biraz gereksiz gibi geldi. Servis ise arabanın yaşlandıkça asıl bundan sonra sorun çıkartmaya başlayacağını söylüyor. Örneğin sadece cam motoru bozulsa ve değiştirsek garantinin ücretini amorti edersiniz diyor.

Ben de garantinin gerçekten gerekli olup olmadığı konusunda fikir edinmek için bu anketi başlatmak istedim. Araçlarının ilk garanti süresi biten arkadaşlar uygun seçeneği işaretlerseler sevinirim.
Fiyat verdiler mi?

muratokay
21/01/2011, 11:45
Fiyat verdiler mi?

1 yıl için 400 TL, 2 yıl için 600 TL istediler yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de orda aklıma gelmediğinden sormadım. Ben aracı alırken satıcı garantinin 3 yıl olduğunu söylemişti. Servisin hesabına göre garantim 2 yılda bitmiş oluyor. Müşteri hizmetlerini arayıp sorucam.

Bu arada şu anki anket sonuçlarına da bakarak hala garantiyi uzatmamayı düşünüyorum.

AYM
21/01/2011, 12:10
1 yıl için 400 TL, 2 yıl için 600 TL istediler yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de orda aklıma gelmediğinden sormadım. Ben aracı alırken satıcı garantinin 3 yıl olduğunu söylemişti. Servisin hesabına göre garantim 2 yılda bitmiş oluyor. Müşteri hizmetlerini arayıp sorucam.

Bu arada şu anki anket sonuçlarına da bakarak hala garantiyi uzatmamayı düşünüyorum.

Bencede uzatmamakla doğru düşünüyorsunuz teknoloji çok ilerledi fiat gibi bir firma yaş tahtaya basmaz hangi parçanın nekadar gideceğini biliyordur özellikle az km yapıyorsanız hiç gerek yok 100.000 km ye yaklaşmadan aracın garanti kapsamında arıza verme ihtimali çok düşük ufakta olsa bir risk var tabi hem fazladan para ödeyeceksiniz hemde garantiyi uzattığınız süre boyunca bakımlarınızı yetkili serviste yaptırmak zorunda kalacaksınız

ademtahir
21/01/2011, 12:12
30 haziranda garantim bitti o kadar parayı vermek istemedim uzattırmadım şimdiye kadar herhangi bir arıza söz konusu değil ama bu demek değil ki bozulmayacak bozulabilirde
param çok kafam rahat olsun diyorsun uzatırsınız

zafermutlu
21/01/2011, 12:33
ben uzattım okadar binermiyim bilmiyorum araçta beni korkutan bazı özellikler var. cam tavan, start stop , otomatik klima vede city fonksiyonu.. ben binmesemde benden sonrakinin kafası rahat olur enazından...

yasayanadam
21/01/2011, 13:06
Ben +1 yıl uzatmıştım, uzattıktan sonra deri direksiyon simidi, sağ dikiz aynası camı ve tavan döşemesi garantiden değişmişti.

usermm1
21/01/2011, 13:30
Örneğin sadece cam motoru bozulsa ve değiştirsek garantinin ücretini amorti edersiniz diyor.

sol cam motoru uzatılmış garantiden değişti. (sağ cam motoru da normal garantiden değişmişti. kronik bir arıza galiba)