PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Zamlarından Sonra GüzeL Bir Gelişme..

EVOCU
18/01/2011, 11:39
Elektrikli otomobiller için kablosuz şarj

İki lider otomotiv elektrik şirketi, elektrikli ve prize takılan hibrit araçlar için kablosuz şarj sistemleri geliştiriyor.

Delphi Automotive ve WiTricity Corp işbirliğiyle geliştirilen bu sistem otomobili kablosuz olarak, garaj zeminine yerleştirilmiş, ya da park yerine gömülmüş bir enerji kaynağıyla kablosuz olarak şarj edecek. Sistem aynı zamanda indükleyici sistemlere göre daha eğik açılarda kullanılabiliyor ve gücü “verimli bir şekilde geleneksel sistemlere göre çok daha uzak mesafelerden” aktarabiliyor.

https://www.ensonhaber.com/resimler/diger/oto_11.jpg

WiTricity patronu Eric Giler, “Elektrikli bir otomobili şarj etmek, onu garajınıza, ya da park yerinize yanaştırmak kadar kolay olmalı” diyor. Giler WiTricity’nin kablosuz sisteminin şu anda 3300 watt’tan fazla, yani bir elektrikli otomobili, çoğu şehir priziyle aynı hızda şarj edecek kadar elektrik iletebildiğini söylüyor.

Delphi’nin geliştirme bölümünün başkanı Randy Sumner, “Bu çığır açıcı teknoloji otomotiv üreticilerinin kablosuz şarjı doğrudan hibrit ve elektrikli araçlarının tasarımına entegre etmelerini sağlayabilir” diye konuştu.
Sistemin ne zaman piyasaya çıkabileceğine dair bir bilgi verilmedi.

Ayrıca Yeni Evonun Cd Çalarları İçin ''DELPHi mi o Ne Ya'' Diyen Arkadaşlara DELPHİ nin Nelerle Uğraştığının Kısa Bir İzahı D:

Alıntıdır

SpyHunter33
18/01/2011, 11:45
:( bu haberleri okudukça üzülüyorum ben. Evlerimizde kullandığımız elektriklerimiz de feci şekilde zamlanacak bence çünki bu seferde kaçak elektrik kaçak dolum istasyonları ile arabalarımızı şarj edicez :)

Kriminal
18/01/2011, 11:46
Bu işler boş işler...

takres
18/01/2011, 11:48
çok merak ediyorum bu araçlar umduğumuz gibi ekonomik olacak mı...

EVOCU
18/01/2011, 11:50
Bu işler boş işler...

Haklısın Dolu Olan Bazılarının Kesesi..

Scottie
18/01/2011, 11:53
şimdilik zor gibi...

ademtahir
18/01/2011, 11:56
ilk başta elektrikli otomobil çok pahalı olacak zaten
sonrada elektrik faturaları anasının nikahı kadar gelecek
kısacası bizim ülke için olmayacak birşey kimse boşa heveslenmesin

Scottie
18/01/2011, 11:59
at alacaksın... 1 ton arpa ile 1 sene...

ademtahir
18/01/2011, 12:04
at alacaksın... 1 ton arpa ile 1 sene...
esercim iyi hoş diyorsunda ben at aldım diyelim getirip hastanenin bahçesinemi bağlayım :D

byspayn
18/01/2011, 12:05
Aynen Eser Abi :) Gerci sehir ici kullanım icin ideal uzun yolda biraz can sıkıcı olur yokuşta çekmez ama neyse olmazsa turbo takarız alt yapi yeterli zaten :D

Kriminal
18/01/2011, 12:15
Atın bakımı zor Eşşek alsak daha mantıklı :D

SpyHunter33
18/01/2011, 12:31
Eşşek rampada daha iyi tırmanır :)

WiSTaRiA
18/01/2011, 12:45
En güzeli motor almak... Scooterlar harika şehir trafiği için... :D

nerhal61
18/01/2011, 13:10
Bak hükümete bir cepten araklama yolu daha...Şimdi zaten elektrkikli araçlar diye bişey cıktı ve hükümet de bak bizim zamanımızda yaptık diyecek ve alınabilir fiyatlara geldiğinde de bak sen MTV ye o zaman...Elektrik ihtiyacı hibrit araçlar yüzünden cok arttı bu yüzden mecburen zam yaptık haberlerini duyar gibiyim. :)

ZAK1980
18/01/2011, 13:55
Elektrıge zam yapsınlar arabada elektrıklı olursa ozaman cekerım arabayı mahalledekı aydınlatma dıregının dıbıne bır kablo ıle arac sarj oldu bıttı ıste :)
Artık vatandas devlet gıbı dusunmeye basladı nasıl vergı odemem,nasıl belese getırırım yakıtı durmak yok yola devam ama 4.TL ıle

erosistanbul
19/01/2011, 00:16
bu tür haberleri okuyunca "aha benzine yine zam geliyo" diyorum.daha düne kadar borla çalışan araba dediler, 2 gün sonra hoooop zam. çünkü hep bu tür haberlerden sonra hemen zammı dayıyolar. sus payımıdır, dikkati başka yöne çekmemidir bilinmez ama genede korka korka teşekkürler paylaşım için. :)