PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik kazası ve hasar bedeli ile ilgili

zaferdurukan
16/01/2011, 14:01
arkadaşlar bir konu var ve çok bilgisizim bu konuda.

mesela allah korusun ve yazdı ise bozssun bana bi araç hatalı olarak çarptı ve pert etti benim aracı. ama benim kaskom yok sadece zorunlu trafik sigortam var. aracımın bedeli ise 17500 olarak görünüyor misal olarak. şimdik sorum şu benim araç perte çıkınca kaskolu olmadığı için hiçbir bedel alamazmıyım?? karşı taraf tamamen hatalı olsa dahi?

Kronokrator
16/01/2011, 14:05
bildiğim kadarıyla araç tamir edilemeyecek durumda ise bir bedel ödenir. ama ne kadar ödenir bilgim yok.

takres
16/01/2011, 14:57
suç karşıdaysa trafik sigortası ödeme yapıyor diye biliyorum...

alperyonar
16/01/2011, 15:13
Vuran aracın Trafik sigortası öder. Atıyorum senin araban 30000 tl, adamın trafik sigortasıda 18000 tl ye kadar karşılıyor. O zaman da adamın kaskosu devreye girer.. Kaskosu da yoksa Allah yardımcın olsun..

Kronokrator
16/01/2011, 15:18
adamda kasko veya trafik sigortası yoksa? o zaman bilemiyorum ... çok fena. allah kimseyi düşürmesin.

geçen hafta bana tır girdi. resmen pert etti arabayı. 2 kapı, tamponlar çamurlukar ... alayı gitti. yapcak bişey yok. sigorta karşıladı masrafı ama aracımın değeri düştü. satarken çok zarar edicem. o zarar bana girdi mesela. ne güzel memleket.

alperyonar
16/01/2011, 15:22
adamda kasko veya trafik sigortası yoksa? o zaman bilemiyorum ... çok fena. allah kimseyi düşürmesin.

geçen hafta bana tır girdi. resmen pert etti arabayı. 2 kapı, tamponlar çamurlukar ... alayı gitti. yapcak bişey yok. sigorta karşıladı masrafı ama aracımın değeri düştü. satarken çok zarar edicem. o zarar bana girdi mesela. ne güzel memleket.
Eğer yapılırken iyi bir işçilik yapıldıysa en fazla değerinden 1000-1500 tl kaybeder..

Kronokrator
16/01/2011, 15:29
alper hocam fiat servisine verdik aracı. fakat tek korkum renk şuan. sonuçta kapılar komple değişecek. umarım renk farkı olmaz. arijona bej araç. biraz sıkıntılıymış duyduğum kadarıyla bu rengi tutturmak. bakalım neler olcak.

zaferdurukan
16/01/2011, 18:24
bahadır kardeşim bende aynı senin gibi düşünüyorum:( aracım değerinden düştü ona üzülüyorum. keşke böyle durumlarda sigortalar manevi tazminat verme durumu olsa ne iyi olurdu:)
ama mantıken de öyle olması gerekmiyor mu? yani sen sıfır bir araba alıyosun taze taze kullanırken daha ilk km leri,bi yerden haşırt giriyorlar arabaya araç pert olmuyo ama işte bir iki parça değişiyor vs vs eee nolucak şimdik?? karşı tarafta pişkin pişkin ; kardeşim ne üzülüyon ya sigortam karşılıyor eskisinden daha iyi olucak!!!! vay arkadaş ya sen gel kız oğlan kız a tecavüz et sonra öpünce geçer de!

atilim karaman
16/01/2011, 22:27
arkadaşlar bir araç size çarptı doğal olarak aracınız değer kaybeder.yapılacak tek şey dava açarak aracınızın değer kaybetme bedelini mahkeme kararı ile alırsınız.bilginiz olsun

alperyonar
16/01/2011, 22:42
arkadaşlar bir araç size çarptı doğal olarak aracınız değer kaybeder.yapılacak tek şey dava açarak aracınızın değer kaybetme bedelini mahkeme kararı ile alırsınız.bilginiz olsun

Kimden??

atilim karaman
17/01/2011, 15:11
tabikide karşı taraftan mahkeme kararı ile tahsil edersiniz.ama sigortasından ama kaskosundan

v-mutluer
17/01/2011, 15:34
en iyisi sana çarpan araç sahibine arabanı değerinde satmak :) tabiki neyse.....

Sigorta Policem
17/01/2011, 15:57
Eğer karşı araca kusur verilmişse çarpan ve kusurlu aracın trafik sigortası maddi hasar başına 20.000 TL ye kadar ödeme yapar.Eğer araçdeğeri 20.000 TL den fazla ise kaskosu varsa kasko devreye girer.Eğer kaskosu yoksada aşan bedeli hatalı taraf öder.