PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 Araç Teslimde başıma gelenler

DooMAnfess
14/01/2011, 17:45
Daha öncesinde forumda bir konu açmıştım . Aracımı aldığımda arka stopta çatlak olduğunu yazmış yorumlarınızı almıştım.
0 Araç Hakkında Sorun (https://forum.grandepuntotr.com/genel/23423-0-arac-hakkinda-sorun.html)

Şöyle bir durumla karşı karşıya kaldım değiştirmek için servise gittim başıma gelenleri baştan anlatayım . Bayi hakkında görüşlerimi bildireyim arkadaşlarda benim kaldığım durumda kalmasını önleyim istiyorum. Hemde olayı en başından anlatayım sizde bana yorumlarınızı yapın istiyorum.
Aracın 30.12.2010 da gidip beğendik sağolsun 1 lira bile indirim yapmadılar araca kapora verdik bankamıza proforma faturamı götürdük başvurduk. Sağolsun arkdaş beni 100 kere armaıştır ne yaptınız ne yaptınız diye en son arayıp durmamasını zatne kapora vedim kredim çıktığında arancağını söyledim.Aramayı bıraktı. Kredim çıktı erteis gün banka fatura aslını istemiş paranın gönderilmesi için onlarda 5.1.2011 de bankaya faturayı yollamışlar. Para hesaplarına geçti bizde beklemeye başladık tabi bu zamana kadar bende velaketimi filan çıkarmıştım. 11.1.2011 de aracımı şu şekilde teslim aldım.
Sürekli arıyorum gecikmedne dolayı en son salı günü 11.1.2011 de aradım aracın plakasını ruhsatının çıktığı akşama teslim edeceğini söyledi bende gündüz gözüyle arabayı almak istediğini yıkanmasada bir su tutulsun sorun varsa görülür zaten o şekilde alacağımı söyledim. tamam dedi yola çıktım iş yerimden öğle arası halledip çıkacağımı düşününerek . Tam bayinin önüne geldiğimde beni aradı arabanın hazır olmadığını smart ını çözüleceğini uzun süreceğini söyledi. Bekleyeceğimi söyledim ve aracı 2.5 saat sonra getirdiler. baktık araca tamam dedik plakaları takacaktı plakalara bakmaya gitti. Sonra aracın plakasını bulamadılar basılmamış teneke bitmiş :) Orada tek başıma kaldım beni getiren arkdaşlarımda şirkete dönmüştü . Tamam dedim ve plakasız şekilde almayı kabul edip bindim ve benzinliğe gittim.Sağolsun oept card ı vermey unutmuş ilk benzini kaydettiremedim. Araca binecektim ki orada arka stopun çatlak olduğunu gördüm ve bayiye gittim cuma değiştirelebileceklerini söylediler. Bugün bayiye gittim ve servise indik bir kaç sorun daha vardı araçla ilgili onları belirttim. Sonrasında orada plakaları takan kontrol eden eleman bir den sizin aracınızın stop u çatlak değildi. Asıl üstündekine beklerken su kaçtığını sizinde bbayiye geldiğiniz için yetişmeyeceğinden dolayı başka bir araçtan çatlak olan stop lambasını taktığını söyledi. Çıldırdım tabiki peki bana neden iletmediniz diye sorduğumda biz zaten sizi arayacaktık dedi. :) ben böyle saçmalık görmedim neyse dedik.Adam o anda bana söylemiyor sonra beni arayacakmış :) . Görmesem töbe aramazlardı. Yine tamam dedik servisin içinde kapıdaki OK bandları çıkmamış bir arabadan açık gri olan bir evoydu ondan sağ arka stop lambası söküldü benim aracıma takıldı. :) . Sonrasında aracı yıkama faslına geçtik. Yine bekliyorum tabiki 3 saatten fazla o serviste bekledim. Motor koruma hediye edeceklerdi. ARaç yıkanıp geldi camdaki yapışkan izleri filan druyor üstünde hala mumlar duruyor arada motor koruma diye gelip motora göğse sıkılan süt tarzı bir şey sıkmışlar motor koruma yaptık diye geldiler . böyle bir şey yok, hayatımda görmedim :) . Aksesuarcının yanına gittim dedim motor koruma bu mu ? abi değilde bana bunu yapmamı söyledilr dedi. Aracı satan elemana sorduğum geniş bir vakitte gelip adam akıllı yıkatalım dedi. Yapacağınız işide dedim arabaya bindim gittim. Aracı zaten kurulamamışlar. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradım iki kere görüştüm ve bana sonra dönüleceğini ilettiler. Kuyruğumuza baka baka geri döndük. Bayi zaten bomba orada bir eleman var beni tanıdı gel git adamın dediği laf benden almazsan böyle uğraşırsın. :)

Bir kaç yeri daha arayıp şikayet edeceğim çoğu fiat forumlarınada bu yazıyı yazacağım size tavsiyem uzak durun bu bayiden
BAYİ ADI = ALİ UĞURLU
Satış Elemanı = Salih UĞURLU

Teşekkürler yorumlarını bekliyorum. Uzun oldu ama aynen bu şekilde bir olay gelişti :)

projist
14/01/2011, 17:50
yazının ilk cümlelerinde hangi bayi olduğunu tahmin etmiştim aslında , çok şikayet var.

yeni aracını hayırlı olsun bu arada. en büyük sorununuz bu olur umarım

takres
14/01/2011, 17:50
keşke biraz sesinizi çıkartsaydınız o zaman adam olurlardı...
ali uğurlu evimin tam karşısında bir defa bravo bakmaya gittim bir daha da asla gitmem tabir i caizse berbat bir bayi...

ademtahir
14/01/2011, 17:54
geçmiş olsun
malesef böyle bayiler sayesinde herkes arabasından nefret eder oldu
şikayet etsenizde birşey fark etmiyor hani bir söz vardır ya camii ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur diye aynen böyle bizimkide

DooMAnfess
14/01/2011, 17:54
Bana aracı satan 1986 çocuk bildiğin akrabası değilim filan diyor ama inanmıyorum. Yaptıkları sahtekarlık bana neden bildirmediniz dediğimde ali uğurlu bu isim abi güveneceksin diyor daha forumlarda sorduğumda bir kere düzgün bir şey diyen görmedim. Oradayken 4*5 kişiyle görüştüm müşteri hepsi şikayetçi . Ama edebildiğim kadar er yere şikayet edeceğim

takres
14/01/2011, 17:58
ilgisiz bayiler cidden insanı arabadan soğutuyor sanki bedava veriyorlar aracı....

Misafir
14/01/2011, 18:17
gerekenin yapılacağından emin olabilirsiniz...

pdr42
14/01/2011, 18:21
Allahtan sorun büyük değil

ucs33
14/01/2011, 18:22
geçen gün servis danışmanıyla sohbet ederken, ali uğurlunun elinden fiat yetkisinin alındığını duymuştum =S

edelsang
14/01/2011, 18:28
Adamı kanser ediyorlar yeminlen

USTA
14/01/2011, 18:39
Daha önce başka bir konuda yazmıştım,seneler önce aldığımız Fiat-Tofaş marka bir aracın sol iki kapısına otopark alanında tır vurmuştu,bize ruhsat çıkmadı dedilerdi,aracın 2 kapısını o halde görünce deliye dönmüştüm,hemen başka bir aracın sol 2 kapısını söküp benim aracıma takmışlardı,diğer arabanın sahibinede çekiçlenmiş ve boyanmış kapıları kakalamışlardı...
Bu bayi İstanbul'daki en büyük Fiat bayisi üstelik,Zincirlikuyu'da yeri...

WiSTaRiA
14/01/2011, 19:00
lanet olsun böyle bayilere...

ozay06
14/01/2011, 19:13
Aracımı alırken bütün ana bayilerle bizzat giderek görüştüm Ali Uğurlu gerçekten iyi bir bayi değil Ana bayi değilde daha çok seviyesiz oto galerileri tarzında bir hava ve ilgileniş biçimi hissettim Diğer bayilerde de mutlaka sıkıntı vardır ama ben görmedim Ama ali uğurlu ya bir kez gidin gereksiz bir yer olduğunu hissedersiniz

predator_ant
14/01/2011, 19:24
geçmiş olsun
malesef böyle bayiler sayesinde herkes arabasından nefret eder oldu
şikayet etsenizde birşey fark etmiyor hani bir söz vardır ya camii ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur diye aynen böyle bizimkide

:thumbup1: Çok doğru bi laf etmiş kim ettiyse.

Alp
14/01/2011, 19:25
Allah nasil biliyorsa oyle yapsin... Daha ne diyebilirimki...
Sizde de ne sabir varmis :) sasirmamak elde degil...

SKELETER
14/01/2011, 22:00
Fiat beni soğuttun, belli standartları yakalayamamış bayilerinle, habire sıfır araba fiyatlarıyla oynamanla. Habire tekrar ediyormuşum gibi olacak ama arabamı çok seviyorum ama fiat ı sevmiyorum.

Toyota da Toyan ı bir kez şikayet ettik. Oda mail attık. Genel merkezi tam 3 defa aradı. Şikayet ettiğimiz bayi aradı özür diledi.

İşte biri Toyota biri Fiat.

takres
14/01/2011, 22:05
ali uğurlunun karşısında okul var onun bahçesinin bir kısmı ise fiat mitsubishi ortak depo araçların tırdan inerken altlarının vurulduğuna kaç kez şahit oldum çiziği olan sıfır araca bile denk geldim büyük ihtimal ali uğurlunun deposu ve yine büyük bir ihtimal çiziği olan aracı boyayıp sıfır diye satıyorlar...

hayriyilmaz2
14/01/2011, 22:40
Aynı Ağaçlı gibi ciddiyetsizler

ibrahim06
14/01/2011, 22:46
Hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı. Sanırım biraz da sizinle muhatap olan satış temsilcisiyle alakalı. Servisinin berbatlığıyla nam salan Eski Üstün Otodan almıştım arabamı. Orda Olcay bey vardı benimle ilgilenen. Sağolsun çok ilgiliydi. Orası kapandıktan sonra belki de Yeni açılan Tan Otoya geçmiştir.

ZAK1980
14/01/2011, 22:49
Size hasarlı,eksık,veya soz verılıpte yapılmayan bır sey varsa su andan sikayetvar.com a yazınız sıte yetkılılerı dırekt fıatla gorusup sorununuzu cozuyorlar

nasre
15/01/2011, 00:57
Yazıyı okuduğumda çok sinirlendim. Arabamı çok seviyorum ama o arma insanı çok soğutuyor. O arma fiat değilde başka birşey olsaydı. Hatta ben armaları değiştirmeyi düşünüyorum:)

vek66
15/01/2011, 01:22
yazını okuyunca dedim ki ya birmot yada ali uğurlu dedim.benim arabayı bu iki servis mahvetti yapacagız diye şimdi önlerinden geçmiyorum geçenleride geçirtmiyorum:)

ErdmG
15/01/2011, 12:05
Ya bu bayilerin hepsi aynı demek ki müşteriden ne çalsam derdindeler. Adam gibi hizmet verme anlayışı yok. Arabayı alana kadar sizin için ölürler kibarca konuşurlar herşeyi anlatırlar şu tarihde elinizde olur vs derler. Aracı satın alırsın yok plaka çıkmadı,yok o araçtan elimizde kalmamış başkasını versek olur mu. Şaka gibi cidden. Fiat'ın özellikle müşteri temsilcilerini gözden geçirmesi gerekiyor.

DooMAnfess
16/01/2011, 11:59
sikayetvar a yazdım ancak burasıyla aynı gün yazdım ve daha hala onaylanmamış bu kadar uzun sürüyor mu ?

cesur
16/01/2011, 21:53
ben ordu tunalardan aldım. çok memnun kaldım.müdür murat marabaoğlu ismi bizle çok ilgilendi. almak amaçlı gitmiştik ama güleryüz olmasa belkide vazgeçerdik .serviste böyleyse memnuniyetim devam eder.

Budweiser
16/01/2011, 22:51
Bende aracımı aldığımda banada vermediler opet yakıt güvence kartını verilmesi zorunlumu ki?? Ayrıca ali uğurlu sıkıntılı bir bayii şikayet şikayet üstüne ama bir türlü bayiiliği ellerinden alınmıyor.

DooMAnfess
17/01/2011, 00:39
Son 3 günde toplam 11 km . O kadar soğumdum arabadan. ilk üç gün 410 km yapmışım

EVOCU
17/01/2011, 08:26
Bu Konuda aylar Once Uyarmıshtım Herkezi.. Ali UĞURLU Bu Yazıyı Gören Uzak Dursun Diye.. Ankarada Fiat alınacak Tek Bayii Kartaş..

DooMAnfess
17/01/2011, 11:48
Alınacak yer KARTAŞ . Serviste Ankara OTO Erhan beyin yanı

Ardevo
19/03/2011, 20:04
T
Hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı. Sanırım biraz da sizinle muhatap olan satış temsilcisiyle alakalı. Servisinin berbatlığıyla nam salan Eski Üstün Otodan almıştım arabamı. Orda Olcay bey vardı benimle ilgilenen. Sağolsun çok ilgiliydi. Orası kapandıktan sonra belki de Yeni açılan Tan Otoya geçmiştir.

Olcay bey Tan otoda,ben de kendisinden aldim arabami. Bugun yanina ugramistim. Forumdan bahsettim, aklina siz geldiniz.Taniyor musun diye sordu bana. İngilizce ogretmeni diye bahsedince bir profilde gordugumu hatirlamistim.. Bence de gayet ilgili bir satis temsilcisi.

tayfux
19/03/2011, 20:26
gerçekten çok ilginç sıfır araba alıyorsun sıkıntılara bakar mısın?off of

yunus kahraman
19/03/2011, 22:44
bende Evo alırken bir sıkıntı yaşamıştım kendi hatam yüzünden. Fiat ı aradım, hemen hallediyoruz dediler. Hemen ardından yana tutuşa bayi aradı. Özür dileyip sorunu hallettiler :) Arkadaş size mi denk geliyor böyle şanssızlıklar anlamadım :S geçmiş olsun.

hayriyilmaz2
20/03/2011, 23:17
Ankara'ya geldiğimde Ağaçlı'da garip bir muameleyle yaklaşmıştı ve sırf onların yüzünden araba almıyorum.Bravo alacaktım.Orda top sakallı br satış temsilcisi yüzünden hala puntoylayım.

tayfux
20/03/2011, 23:20
Ankara'ya geldiğimde Ağaçlı'da garip bir muameleyle yaklaşmıştı ve sırf onların yüzünden araba almıyorum.Bravo alacaktım.Orda top sakallı br satış temsilcisi yüzünden hala puntoylayım.
edirnedeki fiat baya ilgili hocam ordan baksaydınız keşke..

ZAK1980
20/03/2011, 23:27
T

Olcay bey Tan otoda,ben de kendisinden aldim arabami. Bugun yanina ugramistim. Forumdan bahsettim, aklina siz geldiniz.Taniyor musun diye sordu bana. İngilizce ogretmeni diye bahsedince bir profilde gordugumu hatirlamistim.. Bence de gayet ilgili bir satis temsilcisi.
Arda Olcay bey cıdden cok ılgılıdır bende aldım ondan aracımı bırdaha ugrarsan sana zahmet benden selam soyle Mevlut hocanın arkadası Engın hocanın kayınbıraderı dıye hatırlar benı

Ardevo
21/03/2011, 09:44
Bu cumartesi kapı ayarları için uğramıştım ama geç kalmışım yaptıramadım, bu haftasonu aksilik olmazsa tekrar uğrayacağım, iletirim selamını..

hakguner
22/03/2011, 14:46
edirnedeki fiat baya ilgili hocam ordan baksaydınız keşke..

Edirne de özakıncı oto var, orda akrabam çalışıyor. Bende ordan alıyorum aracı. Şubat başında sipariş vermiştim. Nisan da teslim alıcaz inşallah..
Valla yamuk yaparsa akraba makraba dinlemem )))

tayfux
23/03/2011, 01:23
Edirne de özakıncı oto var, orda akrabam çalışıyor. Bende ordan alıyorum aracı. Şubat başında sipariş vermiştim. Nisan da teslim alıcaz inşallah..
Valla yamuk yaparsa akraba makraba dinlemem )))
bende hocam 4 sene kaldım edirnede uni okudum özakıncı sanki fabrika gibi çok fena satış yapıyor ve ilgileniyorlar müşteriyle..hayırlısı olsun hocam..

ecosi26
23/03/2011, 08:41
Hayatta yaşananlar acı tatlı bazı şeyleri bize öğretiyo sanırım. Artık insanımızın birbirine karşı olan sevgi saygısı bitti çok özür dilerim herkes birbirine kaz gözüyle bakar oldu. Kendimize olan saygımızı yitirdik işimizi aldığımız parayı beğenmez olduk başkasının kazandığı yaptığına göz diktik yerimizden hep şikayet eder olduk. Böyle bir durumda karşılaşılan olaylara şaşırmamak lazım. Sizin başınıza gelen başkasının başına gelmiyorsa o dediğiniz bayi her zaman var olacak. Canı yananın hissettiklerini anlamayız o yüzden yanında olmayız başımıza gelince anlatırız doğaldır bu. Siz o bayinin bi web sayfası varsa onu yayınlayın herkes bi mesaj yazsın illaki onlarda bi önlem alacaklardır inşallah bu kadar bi sorunla kalırsınız hayırlı olsun iyi kullanımlar olsun. Bu gibi bayilere insanlara iyi ders vermek lazım

kara kız
23/03/2011, 16:07
Daha önce başka bir konuda yazmıştım,seneler önce aldığımız Fiat-Tofaş marka bir aracın sol iki kapısına otopark alanında tır vurmuştu,bize ruhsat çıkmadı dedilerdi,aracın 2 kapısını o halde görünce deliye dönmüştüm,hemen başka bir aracın sol 2 kapısını söküp benim aracıma takmışlardı,diğer arabanın sahibinede çekiçlenmiş ve boyanmış kapıları kakalamışlardı...
Bu bayi İstanbul'daki en büyük Fiat bayisi üstelik,Zincirlikuyu'da yeri...

sizin şu an bahsettiğniz servis türkiyenın bence 1 numaralı servisi .üzerinde tofaşın genel müdürlüğü olduğu için herşey mükemmel olmak zorunda müşteri memnuniyeti 1. sırada ..kendi fikrim..zincirlikuyu birmottan bahsediyorum ...