PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortada yanlışlık

efe mert
13/01/2011, 23:41
arkadaşlar aracım 2009 grande punto active ama sigortayı yapan şahıs punto evo dynamik diye yapmış. sanırım. bu bir problem yaratır mı?

zafer murat
13/01/2011, 23:44
ruhsatta nasıl geçiyor aktive diyemi yazılı

efe mert
13/01/2011, 23:48
evet ruhsatta active

uraaal
13/01/2011, 23:55
en ufak bir problem olmaz hatta plaka bile yanlıs yazılmıs olsa sorun deil.yeterki şase ve motor no tutsun...düşün daha bugün bursada bir polis aracıyla ilgili işlem yaptık ki polis araclarında tek harf a vardır ao yazılmıs diye ugrastırdım sırf uyuzluguna ..... ama donanım seviyelerinden hicbir problem olmaz kafanı takma.istersen zeyil de yaptırabilirsin sana kalmıs.....

efe mert
14/01/2011, 00:00
eywallah sağol Ural. zeyil nedir bu arada

uraaal
14/01/2011, 00:02
abi zeyilname belirtilen yanlıslıkların düzeltilme işlemidir.aracın dynamic olarak yazıosa poliçende kaskocu primini yükseltmiş olabilir.örn:active yazdıgında poliçe için 1000 tl ödeyecekken dynamic yazdıgı ıcın 1100 tl odemis olabilirisin.....ama zeyilname senin durumun icin bu saatten sonra bir ise yaramaz ancakki police yenileyeegein zaman ise yarar

efe mert
14/01/2011, 00:09
anladım teşekklür ederim. bunu söylediğin iyi oldu. zorunlu trafik sigortasında yapıldığı için bu yanlışlık maddi anlamda sorun yaratmaz sanırım. kasko yaptırmadım yaptırırken buna dikkat etmem lazım tabii.

uraaal
14/01/2011, 00:15
anladım teşekklür ederim. bunu söylediğin iyi oldu. zorunlu trafik sigortasında yapıldığı için bu yanlışlık maddi anlamda sorun yaratmaz sanırım. kasko yaptırmadım yaptırırken buna dikkat etmem lazım tabii.
yok ab' kasko veyada trafik sigortasında bu tarz donanımsal farklılıklar dikkate alınmaz.reasüransel anlamda aracın degeri neyse onu alırsın.ama sen genede active yazdır tabii :D:D

efe mert
14/01/2011, 00:17
yok ab' kasko veyada trafik sigortasında bu tarz donanımsal farklılıklar dikkate alınmaz.reasüransel anlamda aracın degeri neyse onu alırsın.ama sen genede active yazdır tabii :D:D

anlamamışım:) neyse öğrenicez yavaş yavaş. neyse yaaa taa en başta yazdığına geliim şasi ve motor no aynı. gerisi hikaye o zaman.

uraaal
14/01/2011, 00:19
anlamamışım:) neyse öğrenicez yavaş yavaş. neyse yaaa taa en başta yazdığına geliim şasi ve motor no aynı. gerisi hikaye o zaman.
aynen abi tamm üstüne bastın.farklı sorunların olursa sigorta konusunda elimden geldigince yarduımcı olmaya calısırım.

efe mert
14/01/2011, 00:22
teşekkürler..