PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksozdan Beyaz Duman Gelmesi

DooMAnfess
13/01/2011, 17:10
Aracımı zaten aksiliklerle 2 gün önce aldım. Daha 200 km filan yaptım. Ancak eksozdan beyaz duman geliyor ara ara sürekli değil bunun sebebi ne olabilir? Birde konuyu açmışken sabah arabayı çalıştırdığımda sol tarafından bir sürtme sesi gibi bir ses geliyor dışından dinlediğimde. Yardımcı olursanız sevinirim.

takres
13/01/2011, 17:27
araç ısınınca geçer o duman...

samprik
13/01/2011, 17:30
soğuk havalarda normal değil mi bu =)

DooMAnfess
13/01/2011, 17:32
@samprik bende öle düşündüm ama iyimser bir düşünce oldu

Misafir
13/01/2011, 17:43
Aracımı zaten aksiliklerle 2 gün önce aldım. Daha 200 km filan yaptım. Ancak eksozdan beyaz duman geliyor ara ara sürekli değil bunun sebebi ne olabilir? Birde konuyu açmışken sabah arabayı çalıştırdığımda sol tarafından bir sürtme sesi gibi bir ses geliyor dışından dinlediğimde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sürekli gelseydi aracın su eksiltip eksiltmediğini kontrol edin derdim, silindir kapağının üzerine gelen su beyaz duman yapar. Ancak ara ara demişsiniz, bunun bir çok sebebi olabilir. Km kaç bilmiyorum ama enjektörlerle ilgili birşey olabilir, yakıt kalitrsiyle ılgili olabilir. Bakmak gerek..

BoostER
13/01/2011, 20:42
aracınız sıcakkende yapıyorsa aracınızın turbosu bozulmus demektir..

emtue
13/01/2011, 21:02
bizim turbo cosladiginda yogun beyaz duman atiyordu, performans kaybi mevcut mu?

WiSTaRiA
13/01/2011, 21:02
Mustafa kardeşim egzostan beyaz duman gelmesi , soğuk havalarda motor ısınmadan önce normaldir fakat ısındıktan sonra beyaz duman geliyorsa silindir kapak contası yanma odasına su kaçırıyor demektir , acilen gerekli revizyonu yaptırın....

GP COSKUN
14/01/2011, 00:35
mustafa beyaz duman derken soğuk havalarda ilk çalıştırmada gelen buhardanmı bahsediyorsun yoksa beyaza benzer hafif mavimsi bir dumanmı
ama anladığım kadarı ile seninki su buharı dır

samprik
14/01/2011, 00:38
Mustafa kardeşim egzostan beyaz duman gelmesi , soğuk havalarda motor ısınmadan önce normaldir fakat ısındıktan sonra beyaz duman geliyorsa silindir kapak contası yanma odasına su kaçırıyor demektir , acilen gerekli revizyonu yaptırın....

araç 200 km de abi yok artık