PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yandım ki ne yandım

style07
10/01/2011, 11:39
Arkadaşlar ehliyetimi ve ruhsatımı kaybettim gittiğim yerlere sordum bir kaçından yanıt bekliyorum bulamazsam ne olacak bilgisi olan varmı ilk defa başıma böyle bir olay geliyor.

yolcu27
10/01/2011, 11:46
ehliyet fazla uğraştırmıyor öğrenciyken bende kaybetmiştim. ama ruhsat biraz uğraştırabilir. bulamazsanız zaman kaybetmeden işlemlere başlayın bence.

femoli
10/01/2011, 11:48
Gazeteye kayıp ilanı ver gidip yenilerini çıkarttır çok korkulacak bişi değil fakat ilanı çıkan gazeteleri asla kaybetme bir kaç tane al dursun ..

style07
10/01/2011, 11:51
Sağolun arkadaşlar bugün akşama kadar ararım olmadı yarın işlemlere başlarım.Peki maliyeti ne kadar olur acaba bilginiz varmı.

WiSTaRiA
10/01/2011, 11:54
emniyete gidip tutanak tutturmayı sakın unutma....

Scottie
10/01/2011, 11:55
yerel gazetelere ilan vermen gerekiyor. 7 gün yayınlanması lazım diye biliyorum...

ialan parası, ruhsat ve ehliyet parası 250 lirayı geçer herhalde..

ademtahir
10/01/2011, 12:06
geçmiş olsun..
1. gazete ilanı
2. maliyeye dilekçe
3. emniyete dilekçe
yeniden çıkarmak içinde eser'in dediği rakamlarda olur
ama bu işlemleri yapmazsanız ileri bir tarihte şirket sahibi bir kaç kredi kartın gsm hatların olabilir yüklü borçların olur yıllarca mahkemelerde sürünürsün
4 yıldır bir arkadaşım uğraşmakta evini adresini herşeyini değiştirmek zorunda kaldı

abulbul08
10/01/2011, 12:27
Çok geçmiş olsun

style07
10/01/2011, 12:50
geçmiş olsun..
1. gazete ilanı
2. maliyeye dilekçe
3. emniyete dilekçe
yeniden çıkarmak içinde eser'in dediği rakamlarda olur
ama bu işlemleri yapmazsanız ileri bir tarihte şirket sahibi bir kaç kredi kartın gsm hatların olabilir yüklü borçların olur yıllarca mahkemelerde sürünürsün
4 yıldır bir arkadaşım uğraşmakta evini adresini herşeyini değiştirmek zorunda kaldı

Abi ne yaptın öldürdün süründürdün beni :) işin şakası bi yana dediklerinde çok haklısın abi kötü niyetli kişilerin eline geçerse dediklerinin hepsi olabilir bunlar daha öncede olmuş olaylar benim başıma gelmez dememek lazım.

ademtahir
10/01/2011, 13:04
ismail bunlar malesef ülkemizin gerçekleri hemen kurtulup çıkamıyorsun
arkadaşım 4 yıl önce kimliğini kaybetmiş hiç bir yere bildirmemiş yenisinde çıkarmamış ehliyetini kullanıyormuş avea bayine gitmiş faturalı hat almak için işlemleri yaptırmış hattınız akşama açılır demişer ertesi güne kadar açılmayınca avea bayine tekrar gitmiş neden açılmadı diye şu an hacizlik hatlarınız var 2 adet 3000 tl civarında borcunuz olduğu için hattınız açılmayacak demişler ve araştırma içine girmiş 2 bankada kredi kartı çıkmış toplamda 10000 tl civarında bir borç savcılığa şikayet dava bilmem ne derken 4. yıl oldu hala uğraşıyor bu arada bankalar ihtiyati haciz kararı almışlar her yerde arkadaşı arıyorlar bulsalar evini toplayıp gidecek..
daha bu mahkeme bitecek diyeceklerki bu imzalar bu adama ait değil borçlardan kurtulacakta ooooo ölme eşeğim ölme yaz gelince yeşil yeşil yonca yedireceğim :)

ErdmG
10/01/2011, 13:29
resmi gazeteye ilan ver ve o gazeteyi ruhsat işlemleri sırasında göster sonrası hallolur zaten. Tekrardan geçmiş olsun..

izoci
10/01/2011, 13:31
inş. bulunur ehliyet srn yaratmaz

takres
10/01/2011, 13:40
umarım bir sorun olmadan halledersin...

opexturk
10/01/2011, 16:58
ehlşiyet çıkarman 1 saat sürmüyo ilana falan da gerek yok emniyete gitmen gerek yanında kimliğini ve 65 tl bulundurman gerekiyor ama ruhsat işlemlerini ben de bilmiyorum :=(

Honor COOPER
10/01/2011, 17:06
O değilde insan hayatını mahvetmenin bu kadar kolay olduğu ülkede sigara alırken bile nüfus cüzdanı fotokopisi isteyecekler nerdeyse.Fotokopi bile tehlikeli bu kötü niyetli ..refsizlerin eline geçtiğinde.

ZAK1980
10/01/2011, 17:58
Gazeteye kayıp ilanı ver gidip yenilerini çıkarttır çok korkulacak bişi değil fakat ilanı çıkan gazeteleri asla kaybetme bir kaç tane al dursun ..
Arkadasım gazete dedıgın kagıttır zamanla yıpranır ilan verdigin gazeteyi scanner ile taratıp cd-dvd ye yazdır saglam bır yere koy hatta abartı olcak ama 2 cd yıde bır yakınıa verkı aradıgında bulasın

ZAK1980
10/01/2011, 18:01
resmi gazeteye ilan ver ve o gazeteyi ruhsat işlemleri sırasında göster sonrası hallolur zaten. Tekrardan geçmiş olsun..
Resmı gazetemı ?????
Bıldıgım kadarıyla resmı gaztenın amacı kanun veya kanun hukmunde karanameler için cıkması ıcın degılmıydı vatandastamı resmı gazeteye cıkıyor

evoero
10/01/2011, 18:26
Bunlara hiç gerek yok gazete falan eskidendi Yarın doğru bulunduğun ilin yada ilçenin Trafik tescil Büro Amirliğine git yoğunluğa göre ehliyetin 1 max 2 günde ruhsatın 2-3 günde elinde bu arada mıntıka karakolu genelde böyle işlere kayıp eşya tutanağı tutmaz seni trafik tescile yollar gidip vakit kaybetme. (ehliyet 64 tl ruhsat 110 tl dir bazen ile göre küçük farklılıklar olabilir)

ibrahim06
10/01/2011, 18:51
Emniyet işi yokuşa sürer. Çaldırdım diye ısrar edersen ancak o zaman tutanak tutar. Diyebilirsiniz ki yalan mı söyleyim. Evet söyleyin ilerde neler olabileceğini düşünerek. Kayıplarda tutulması gereken tutanağı malesef tutmuyorlar.

evoero
10/01/2011, 19:01
karakollarda iş yoğunluğu çok fazladır ve genelde bu tür kayıp eşya tutanakları isteyen kişiler tarafından farklı maksatlarla tutulması istenilebilir ve yenisini aldığınız an eski hükmünü yitirdiğinden tutulmak istenmez.

Kriminal
10/01/2011, 19:12
Hem ehliyet hem ruhsattt..Kesin trafık polısınde kalmıstır..
Geçmiş olsun hemen emnıyet yolunu tut...Ehlıyet ıcın kayıp basvurusu yap yenısı cıkar

HakanSogucak
10/01/2011, 22:15
Geçmiş olsun ismail, bence en iyisi işi iyi bilen birisinden (polis, avukat vb.) yardım alman olacak. Ne yapman gerektiğini detaylı olarak anlatırlar ve en azından boş işlerler zaman kaybetmez ve birşeyi eksik yapmazssın. Uncalıdaki şubeye uğraman gerekecek sanıyorum, evin Lara tarafındaysa trafik takip var lauranın biraz ilerisinde güzelobaya doğru orayada danışabilirsin... Geçmiş olsun...