PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayanların Araba Kullanma Tarzları :)

sundown
07/01/2011, 19:43
Özellikle bayan üye arkadaşlarımızın affına sığınarak tamamen geyik amaçlı yayınlıyorum. ve bayan arkadaşlarımızı tenzih ediyorum, bir çok bayanın ne kadar ustaca erkeklere taş çıkartırcasına da kullandığınıda görüyoruz tabiki. bu sadece bir geyik :)

Eğer tem de en sol şeritte 90 da giden ve sol şeritte konvoy oluşturmayı başaran biri varsa ciddiyim kadındır.

kafa önde, ağız açık, sırt hiç bir zaman koltuğa değmez halleri vardır.

dikiz aynasını kontrol amaçlı değil saçını düzeltmek için veya makyajına bakmak için kullanırlar.

nedense bircok kadında cok genel bir hata on plana cıkar: arabanın onunu gormeye calısmak. bu tutkularından dolayı iki elle direksiyona asılırlar kafalar da direksiyoun ustune kadar uzanır, gerekirse koltugun ustune bır de yastık konlur. biraz ileri goruslu olmakta fayda var.

eğer vites dörtte ise ve hız düşürülmesi gerekiyorsa hız düşürülmez çünkü vites küçültmek zor iştir, dördüncü viteste düşük hızla gidilir yine gidilir. hız düşer şerit değişmez asla. motorun bağırtısıyla bi müddet soldan gidilir. arkadan gelen korna seslerine "ne var be ne var" diye çemkirilir dişlerin arasından. tarzdır bu. budur tarz.

rimel sürerken ağzın açılması gibi bir ifadeyle trafikte seyir etmek.

otomatik vites tercihleridir.çünkü onlar herşeyin otomatik olmasını isterler.

ehliyet kursunda hocanin bir bayan surucu adayina sordugu soru: karburator ne ise yarar?
surucu adayi ablamiz: su kaynatmaya yarar.

parkederken öndeki arabaya çarpılır, arabanın şöförü içinde uyumaktadır, panikle uyanır, inip tamponunu kontrol eder, istif bozulmaz, araba parkedilip inilir, sonra öndeki şöför 'abla o dışarıda kaldı çarparlar' der, anahtarınızı verirsiniz, arabanızı güzelce parkeder, siz de sakin sakin evinize girersiniz.

kısa boylu olanları da direksiyonun üzerinden saçlar ve iki çift göz gözükür.

dar ama boş yolda 40 la gider arkasına takılırsınız. ne hızlanır ne yol verir. kanser eder adamı...

GRDEDE
07/01/2011, 19:59
Her şakada bir gerçek payı vardır... İyi araç kullanan bayanlar elbette var ama ne yazık ki bu davranışlar gerçekten bayanlara özgü...

sabanci
07/01/2011, 20:00
hakkaten tam bayan şoförlere hitap eden bir yazı... :D

takres
07/01/2011, 20:09
genelde bayanlar direksiyonu sımsıkı tutup sadece önlerine bakmayı dikkatli araç kullanmak sanıyorlar ayna falan umurlarında değil...

levan34
07/01/2011, 20:15
öncelikle paylaşım için teşekkür,şahsen bir iki şey ilave etmek isterim.

Eğer tem de en sol şeritte 90 da giden ve sol şeritte konvoy oluşturmayı başaran biri varsa ciddiyim kadındır.
kadınlar TEM de en sol şeritten gitmezler,okadarını bilirler...yalnız orta şeritte 50 km hızla gidip arkada konvoy oluşturanı hergün görebilirsin.

eğer vites dörtte ise ve hız düşürülmesi gerekiyorsa hız düşürülmez çünkü vites küçültmek zor iştir, dördüncü viteste düşük hızla gidilir yine gidilir. hız düşer şerit değişmez asla. motorun bağırtısıyla bi müddet soldan gidilir. arkadan gelen korna seslerine "ne var be ne var" diye çemkirilir dişlerin arasından. tarzdır bu. budur tarz.
bunu biz erkekler içinde söyleyebiliriz...erkekler sadece sürat artıracağı zaman debriyaja basar,başka bir araca yol vermek, vites küçültüp debriyaja basılacağı anlamına geldiği için zahmetli iştir,kimse durmak istemez,son saniyelere kadar şanslar denenir.

ehliyet kursunda hocanin bir bayan surucu adayina sordugu soru: karburator ne ise yarar?
surucu adayi ablamiz: su kaynatmaya yarar.
bence bilmesi şart değildir....bu zamanda kadının bilmesi gereken, yol yardımının ve tamircisinin numarasının cebinde kayıtlı olduğundan emin olmasıdır...onu o kurtarır.

asimsendogan
07/01/2011, 20:17
Sağa mecburi yön levhası olan yerde ters şeride girip girdiğinde de yanındaki bayan arkadaşıyla birlikte kahkahalarla gülenini bile gördüm ben :) ayhh nereye girdik ayol hahaha :D

izoci
07/01/2011, 20:29
iyi yazmışın

Unique_GOTH
07/01/2011, 20:33
Komik olmuş :) ehliyet kursunda ben de karşılaştım öyle bayanlara :)

fortune
07/01/2011, 20:43
Her şakada bir gerçek payı vardır... İyi araç kullanan bayanlar elbette var ama ne yazık ki bu davranışlar gerçekten bayanlara özgü...

altına imzamı atarım :)

PeterPAN
07/01/2011, 23:17
Bayan arkadaşlar alınmasın ama, malesef bir çoğu bu şekilde... bir çok bayan arkadaşımız trafikte panik halinde seyrettikleri için bu duruma düşüyorlar, ben tek elle manevra yapıp benden iyi park edebilen bayanlarda gördüm... altındaki araca güvenmeden 200 km hıza çıkan bayanlarda gördüm.. tüm bayanlar bu yazıda ki gibi değil tabi ama, malesef bir çoğu böyle..

Murat Gürakan
07/01/2011, 23:21
hiç bir bayanda kabul etmez bunu :D
ben onlardan değiilim acaip sürerim mantığındalar genelde :D

PeterPAN
07/01/2011, 23:30
Bayanların, kabul etmek, kabullenmek gibi huyları pek yoktur :D

JASMINE
07/01/2011, 23:32
Paylaşım için teşekkürler. Ayrıca hiç üstüme alınmadım :D :D

hiç bir bayanda kabul etmez bunu :D
ben onlardan değiilim acaip sürerim mantığındalar genelde :D

Kimse yoğurdum ekşi demez Murat. Bayanlarda olduğu gibi beylerde de kötü araba kullanan çok fazla kişi var. Onlara da sorsak cevap yine aynı olur. :) :)

pilotender
07/01/2011, 23:34
Benim nişanlım da araba kullanıyor. Bu bahsettiğiniz şekilde kullanmıyor asla aracı. Kesinlikle size katılmıyorum. Bence bu garip davranışlar sadece IQ ile alakalıdır. Kadınlar şu şekilde araç kullanır diye birşey söylemek yanlış olur. Çünkü bence araba kullanabilmenin kadın ve erkek olmakla alakası yoktur. Herkes gerektiği gibi araç kullanabilir; ya da kullanamayabilir.

PeterPAN
08/01/2011, 00:31
hiç bir erkek de asla kötü arabama kullanıyorum demez :) aynı hiç kötü askerlik yapmayan erkek gibi :)

Pilotender; söylediklerinin bir kısmına katılmakla birlikte kadınların hepsinin değil tabiki, ama bir çoğunun fazla dikkaten dolayı kötü araba kullandığını düşünuyorum.. fazla dikkatliler yolda, bunun üzerine de, yurdum erkek şöförleri yollarda cirit atınca ister istemez kadınların sürüşleri etkileniyor..

WiSTaRiA
08/01/2011, 01:59
Benim nişanlım da araba kullanıyor. Bu bahsettiğiniz şekilde kullanmıyor asla aracı. Kesinlikle size katılmıyorum. Bence bu garip davranışlar sadece IQ ile alakalıdır. Kadınlar şu şekilde araç kullanır diye birşey söylemek yanlış olur. Çünkü bence araba kullanabilmenin kadın ve erkek olmakla alakası yoktur. Herkes gerektiği gibi araç kullanabilir; ya da kullanamayabilir.

Sevgili kardeşim; Söylediğine katılmıyorum ve söyleyiş tarzınada şiddetle karşı çıkıyorum... IQ olayına girersen erkek ve bayanlarda yapılan araştırmada bayanların IQ sunun erkeklere nazaran daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır...Araştır istersen... Araba kullanmak sonuçta merak ilgi alaka ve beceri işidir... Araba kullanmayı bir türlü beceremiyen erkek arkadaşlarımızda var etrafta... Paylaşılan garip davranışlar genelde acami yada aynı anlama gelicek ama yeni aaç kullanmaya başlıyan bayanlarda görülür... Esasında bayanlar gayet güzel kullanıyorlarda bizim erkek magandalar onları yollarda korkutmasalar bu duruma düşmezler...

Murat Gürakan
08/01/2011, 02:02
erkeklerdede var evet bazı insanları biliyorumda bu kadarmı özürlü olur dersiniz ama Yüzdeye vurulsa bayanlar epey önde olurlar :)
---
Bide şu var az biraz kullanıp trafiğe korkmadan çıkan aradada biraz hız yapan diğerleri arasında sanki çok iyiymiş gibi değerlendiriliyor ama aslında kötüler arasında iyi olduğu için böyle genellemelerde gene arka sıralarda kalıyorlar :)
-----
Neden otomobil sporlarında çok fazla bayan yok evet var ama neden erkeklerle kıyaslandığında çok az. Günümüzde bu konuda erkek kadın ayırımı kesinlikle yok hepside istese yapar ama az sayıda çünkü yetenek işi kimse alınmasın :D Bu bir gerçek düşünce yapısı ile alakalı.
Bir bilimsel araştırma okumuştum
erkekler araba kullanırken araçlarını vucüdunun bir parçası oalrak görürmüş bütünleşirmiş.
Bayanlar ise sadece araç oalrak görüp her an ALTINDAN KAYIP GİDİCEĞİNİ düşünürmüş :) (azcık virajda devrilme korkusu gibi. kaymadan direk devrilme :D)
Çok açıklayıcı geliyor bu bana neden erkeklerin daha başarılı olduğu konuusunda.

WiSTaRiA
08/01/2011, 02:17
Güzel bir yaklaşım kardeşim...

sundown
17/01/2011, 19:25
bazende öyle canavar gibi araç kullanan bayanlara rastlıyorum ki kıskanmamak elde olmuyor, arkasından yetişemiyorum bile. Böyle oluncada erkeklik gururum inciniyor :)

cesur
17/01/2011, 21:07
sonuçta arabanın parçaları kadın yada erkeklere göre yapılmamış mesela debriyaj mesela fren yada gaz erkekte bayanda aynı işlemi yapmak zorunda güç kuvvet vs alakası yok tamamen psikolojik:)
konvoy olayına gelince deeeee bi örnek :ben biraz acemiyim ama sıfır evo aldım daha ilk gün de çizdim o ayrı mesele ama yılmadım 2.gün yanımda kimse yokken aracımı otoparktan aldım tektek ne yapacağımı tekrarlayarak hepsini yaptım. parktan çıktım. ters yolmu düz yolmu bilmiyorum tabi. neyse dedim girdim biyerden kafa ma göre bi baktım önden bi araba eyvah dedim elim ayağım dolaştı önce bildiğim bütün dualar sonra geri vitese taktım. aldım tabi bi sağa bi sola zikzak. dedim düzlesene . ve de yaptım. doğru yola girdim park ettim. tanıdık irini aradımgelde kurtar beni diye o gelen kadar arkada tam 20 araç birikti korna çalıyolar . bende içimden geber gebeer diyorum ama suç bende tabi. :)
bide bir rica erkek sürücü arkadaşlardan ya nolur zaten heyecandan ölmüş olan bir sürücüyü kornayla hep korkutmayın azcık sabır yaa ölmezsniz

perdoono
17/01/2011, 21:46
sonuçta arabanın parçaları kadın yada erkeklere göre yapılmamış mesela debriyaj mesela fren yada gaz erkekte bayanda aynı işlemi yapmak zorunda güç kuvvet vs alakası yok tamamen psikolojik:)
konvoy olayına gelince deeeee bi örnek :ben biraz acemiyim ama sıfır evo aldım daha ilk gün de çizdim o ayrı mesele ama yılmadım 2.gün yanımda kimse yokken aracımı otoparktan aldım tektek ne yapacağımı tekrarlayarak hepsini yaptım. parktan çıktım. ters yolmu düz yolmu bilmiyorum tabi. neyse dedim girdim biyerden kafa ma göre bi baktım önden bi araba eyvah dedim elim ayağım dolaştı önce bildiğim bütün dualar sonra geri vitese taktım. aldım tabi bi sağa bi sola zikzak. dedim düzlesene . ve de yaptım. doğru yola girdim park ettim. tanıdık irini aradımgelde kurtar beni diye o gelen kadar arkada tam 20 araç birikti korna çalıyolar . bende içimden geber gebeer diyorum ama suç bende tabi. :)
bide bir rica erkek sürücü arkadaşlardan ya nolur zaten heyecandan ölmüş olan bir sürücüyü kornayla hep korkutmayın azcık sabır yaa ölmezsniz
sizi tebrik ediyorum.açık açık acemi oldunuzu ve büyük cesaretle ilk gün arabanı çizdiğinizide söylemeniz takdire şayen bi davranış.daha önce ki paylaşımda servis konusunda konuşmuştuk.günümüzdeki erkek şoförlerinde bayanlar konusunda biraz sabırsız olduklarıda doğru.bu konuda size katılıyorum.zaten her hallerınden o hale düşümüş bayanlarıda anlamak ve birazda sabırlı olmak lazım.

cilem
17/01/2011, 23:51
bazende öyle canavar gibi araç kullanan bayanlara rastlıyorum ki kıskanmamak elde olmuyor, arkasından yetişemiyorum bile. Böyle oluncada erkeklik gururum inciniyor :)
::)

ZAK1980
18/01/2011, 00:00
İstanbul yolunda kafasını cama yapıstırmıs 50 km gıdenı gordüm hepsı dogrudur yazılanların eksıgı bıle var

koyublack
18/01/2011, 00:04
bursada panel van araç kullanırken bir eli telefonda bir eli saçında olanı gördüm ama genelde bayanların sürdüğü arabalara fazla yaklaşmamayı tercih ederim ve kesinlikle selektör ve kornayı kullanmam. hatta bir keresinde önümdeki bir bayan sürücü yüzünden düz yolda 1. vitese kadar düştüm ne zaman sağ tarafa döndü o zaman rahatladım :)

epistaksis
18/01/2011, 00:07
sanırım ben bir süre tam anlatıldığı gibi klasik(!) bir bayan sürücü olacam.20 günlük ehliyetle ancak o kadar ama gelişebileceğime inanıyorum :)))

cilem
18/01/2011, 00:31
sanırım ben bir süre tam anlatıldığı gibi klasik(!) bir bayan sürücü olacam.20 günlük ehliyetle ancak o kadar ama gelişebileceğime inanıyorum :)))
tabiki neden olmasın :) arkadasların da dediği gibi arabayı kendinden bi parca gibi görüp benimseyince canavar gibi olmak an meselesi:) inşallah siz de en kısa zamanda istediğiniz gibi olursunuz

muratx41
18/01/2011, 00:54
bursada panel van araç kullanırken bir eli telefonda bir eli saçında olanı gördüm ama genelde bayanların sürdüğü arabalara fazla yaklaşmamayı tercih ederim ve kesinlikle selektör ve kornayı kullanmam. hatta bir keresinde önümdeki bir bayan sürücü yüzünden düz yolda 1. vitese kadar düştüm ne zaman sağ tarafa döndü o zaman rahatladım :)

aynen öyle kararsızlar her an herseyi yapabilirler

EVOCU
18/01/2011, 08:38
Sevgili kardeşim; Söylediğine katılmıyorum ve söyleyiş tarzınada şiddetle karşı çıkıyorum... IQ olayına girersen erkek ve bayanlarda yapılan araştırmada bayanların IQ sunun erkeklere nazaran daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır...Araştır istersen... Araba kullanmak sonuçta merak ilgi alaka ve beceri işidir... Araba kullanmayı bir türlü beceremiyen erkek arkadaşlarımızda var etrafta... Paylaşılan garip davranışlar genelde acami yada aynı anlama gelicek ama yeni aaç kullanmaya başlıyan bayanlarda görülür... Esasında bayanlar gayet güzel kullanıyorlarda bizim erkek magandalar onları yollarda korkutmasalar bu duruma düşmezler...

Bu Cümleyede Ben Katılmıyorum Arkadaşım.. Binde 862 Oranında Daha Fazla Beyin Kullanımı Erkeklerde Kanıtlanmıştır..

Verilen Fazlalıgı Kullanamıyan Tiplerin Olması Bu Gerçeği Değiştirmiyo..

Erkeklerin Cocukluk Yıllarından İtibaren Arabaya Olan Merakı Arac Surusu Konusunda One Cıkmamızın Yegane Sebebıdır Diye Dusunuyorum.. Kımse Bir Bayan Gibi Cocuk Yetiştiremez Kimse Bir Erkek Kadar Sıkı Arac Kullanamaz..

Misafir
18/01/2011, 09:59
Güzel bir paylaşım ama üzerime alınmıyorum :D

Araba kullanmanın cinsiyetle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ne ekstra IQ ne de ekstra güc gerektiren bir durum . Katedilen km'lerle doğrudan alakalı. Ne kadar çok trafikte vakit geçiriyorsanız o kadar çok bilgi ve beceri gelişiyor. Trafiğe ilk çıktığım zamanla şu an arasında dağlar kadar fark var:) Evet kötü kullanan bayan sürücüler var ama kötü kullanan erkekler de var:) Dediğim gibi tecrübe ile doğru orantılı bence..

ademtahir
18/01/2011, 10:18
olayın aslı şudur arkadaşlar bayanlar arabalarla büyümüyor bebek oynayarak büyürler ütü yapmayı bulaşık yıkamayı çamaşır yıkamayı öğrenerek büyürler ama erkekler daha 6 aylık bebek iken araba ile tanışırlar
ben 13 yaşımda araba kullanmaya başladım koltuğa yastık koyardım yanımda abim olurdu şöyle yapacaksın böyle gideceksin diye sürekli bir şeyler söylerdi arabamız evin önünde dururdu babamın iş yeri yakın olduğu için götürmezdi arabayı
okuldan geldimmi kimseden habersiz arabayı çalıştırıp mahallede tur atardım hemen eve geri getirir park ederdim
15 yıldır aracım var ve her yere araba ile giderim genel olarakta erkeklerin araba ile hayatları böyledir şimdi sorarım size kadınmı daha iyi araba kullanacak yoksa bizmi?

Misafir
18/01/2011, 10:22
olayın aslı şudur arkadaşlar bayanlar arabalarla büyümüyor bebek oynayarak büyürler ütü yapmayı bulaşık yıkamayı çamaşır yıkamayı öğrenerek büyürler ama erkekler daha 6 aylık bebek iken araba ile tanışırlar
ben 13 yaşımda araba kullanmaya başladım koltuğa yastık koyardım yanımda abim olurdu şöyle yapacaksın böyle gideceksin diye sürekli bir şeyler söylerdi arabamız evin önünde dururdu babamın iş yeri yakın olduğu için götürmezdi arabayı
okuldan geldimmi kimseden habersiz arabayı çalıştırıp mahallede tur atardım hemen eve geri getirir park ederdim
15 yıldır aracım var ve her yere araba ile giderim genel olarakta erkeklerin araba ile hayatları böyledir şimdi sorarım size kadınmı daha iyi araba kullanacak yoksa bizmi?

Kadını erkeği yok işte...tecrübeeeeeeee :)

zafermutlu
18/01/2011, 10:27
tecrübe çok önemli ama sanki erkeklerin genlerinde var. ademin verdigi örnek çok dogru ben kızıma oyuncak arabayla oynama demedim. oglumada oyna demedim ama daha bebekliklerinden oglan arabayı seçti. araba anahtarı direksiyon gibi araba parçalarıyla oynamayı seviyor. tabiki tecrübe ile bir bayan profesyonel sürücü olabilir. ama istisnalar kaideyi bozmaz...

evo_dynmc
18/01/2011, 10:58
bu bence de biraz genler, biraz ilgi merak ve yetişme tarzıyla alakalı. bayanlar sonuçta barby bebeklerle büyürken erkekler uzaktan kumandalı araçları kullanarak büyüyorlar. erkekler araçlarını canları gibi görürken bayanların geneli sadece araç olarak görüyorlar. bunun sonucunda da bayanların daha iyi araç kullanamaması gayet normal tabi trafikte bazı tuhaf davranışları dışında. yalnız hakkını vermemiz gereken bayanlar da görüyorum, 14+1 kişilik servis araçlarını kullananımı dersin, ben sol şeritte giderken sağdan desoto fargo kamyonetle beni geçen mi dersin :D

EVOCU
18/01/2011, 11:05
Çok İyi Araba Kullandığımı İfade Ederken Direksiyon Hocamın Bir Bayan Olduğunu Gururla Belirtirim D:

Trafikte Sol Şeritte Giderken ''İşte Sağım Boş Geçsene Bea'' Diyen Bayanlardan Olmadığına Eminim Hocamın Kulakları Cınlasın D:

Tüm Yorumlar Erkeklerin Bayanlardan Daha Cok Araba Merakı ve Yaptıkları Km iLe Doğru Orantılı Olduğu Yonunde.. o Yuzden ''Haydi Kızlar Trafiğe Kampanyası'' İle Bayan Şoför Arkadaşları Teşvik Etmek İçin Kampanya Yapalım Sorun Çözülsün.. D:

bravo_sercan
18/01/2011, 11:27
Çürük elmalar illaki olucaktırda çogunlugumu çürür bu elmaların arkadaş :D

Kemairon
18/01/2011, 11:59
Erkeklerin araba sürme konusunda kadınlardan daha iyi olmalarının tek sebebi bu işe küçük yaşlardan beri merak salmasıdır. Babasının arabasını kaçıran erkek çocukları çok gördük sonuçta. Ama bir kız çocuğunun çıkıp da araba kaçırdığını ya da araba sürmeye hevesli olduğunu ne gördüm ne de duydum... Bu iş kesinlikle yetenek işi değil sadece ilgi ve tecrübe meselesi. Bu noktada erkekle kadının birbirlerinden çok farklı olduğunu savunan araştırmalara/düşüncelere kesinlikle katılmıyorum. Tabi bir de şöyle bir şey var çocukluğunda bisiklete binmiş kişiler (hala kullanıyorum) arabaya geçince fazla sıkıntı çekmiyorlar.

PROTOS
18/01/2011, 12:25
Bir araştırmanın sonuçlarını okumuştum ama nerede? Park esnasında derinlik, mesafe ve açı hesaplaması yapılırken kullanılan beynin ilgili bölümü, kadınlarda daha küçükmüş. Konuşma ile ilgili bölüm ise daha büyükmüş. Bununda bi parça etkisi olsa gerek.

WiSTaRiA
18/01/2011, 12:52
Bence bazı hemcinslerim gurur yapıyorlar... Biz daha iyi kullanıyoruz diye ama alakası yok ve Gülay Hanım'a canı gönülden katılıyorum... Arabayı iyi kullanmak tecrübe işidir... İstanbul'da bir bayan arkadaşım ikamet ediyor ve istanbula gittiğimde gezdirir beni ve öyle bir araba kullanırki anlatamam size... Trafik kurallarına uyan yayalara saygılı ama felaket haşin ve süper bir araç kullanıyor... Yani kız zamanla pişmiş bayaa tecrübe sahibi olmuş ve çoğu erkeklerdende daha iyi araba kullanıyor...

levan34
18/01/2011, 15:00
merhaba arkadaşlar,ben ehliyetimi 86 senesinde aldım..25 senedir yollardayım,8 ayrı aracım oldu...size tavsiyem araba kullanmayı bu kadar önemsemeyin...kuralların olduğu modern şehirlerde yaşıyoruz...arabayı şeridinde tut,trafik hız sınırları neyse ona uy,karşındakine saygı duy,onu tehlikeye atacak hareket yapma...dikkatini yola ver...sinyallerden vazgeçme....araç mesafesini koru....yapman gereken ve kazanman gereken tecrübe bunlardan ibaret...fazlasına gerek yok zaten...bunuda bayanların çoğu yapmak için gayret sarfediyor bence....aşırı tecrübesine ! güvenerek ben halka açık yolda "drift" bile yaparım diyenleri artık yollarda görmek istemiyoruz.....geliştirmen gereken tecrübe kendi hayatını ve karşındakini tehlikeye atmayacak şekilde araç kullanma becerisidir...yoksa viraja 130 la girdim geyikleri ile belediye kimseye madalya takmıyor.

comanchee
18/01/2011, 16:30
Erkeklerin araba sürme konusunda kadınlardan daha iyi olmalarının tek sebebi bu işe küçük yaşlardan beri merak salmasıdır. Babasının arabasını kaçıran erkek çocukları çok gördük sonuçta. Ama bir kız çocuğunun çıkıp da araba kaçırdığını ya da araba sürmeye hevesli olduğunu ne gördüm ne de duydum... Bu iş kesinlikle yetenek işi değil sadece ilgi ve tecrübe meselesi. Bu noktada erkekle kadının birbirlerinden çok farklı olduğunu savunan araştırmalara/düşüncelere kesinlikle katılmıyorum. Tabi bir de şöyle bir şey var çocukluğunda bisiklete binmiş kişiler (hala kullanıyorum) arabaya geçince fazla sıkıntı çekmiyorlar.

15 aylık oğum var oyuncak arabasını burrrrrrr buuuurrrrrr .......diye bir sürüşü var her görüşümde yiyesim geliyor.kesinlikle kendisine ne ben ne annesi nede babaannesi öğretmedi sanki iç güdüsel bebek koltuğundan ön koltuğa geçeceğim diye ciyak ciyak ağlıyor otoparkda araba dururken bir öne yanıma aldım 1-2 kere seyir halinde ön taraf 12 yaşından küçük oturtmam kesinlikle kucakta veya tek.

kadınlarda şoför mü veya trafikden uzak dursunlar tarzında laf edenlerin nineleri köylerinde ata veya eşşeğe binmiyorlar mıydı?..bunu söyleyince bir şey diyemiyorlar.azıcık saygı ve empati tarfikdeki insan kaynaklı bütün sorunları çözer.

cesur
18/01/2011, 18:08
bugün trafikteydim :=) şehir çim berbat 1.viteste gidiyorum korkudan ama şehir dışında daha iyiyim hocam eski öğrencim :) bana o öğretiyor çokta iyi kullanıyor maşallah bir zamanlar ben ona ingilizce öğretmiştim şimdi o bana araba kullanmayı tek çıkamasamda şimdilik içimde heves ve istek var

Misafir
18/01/2011, 18:22
bugün trafikteydim :=) şehir çim berbat 1.viteste gidiyorum korkudan ama şehir dışında daha iyiyim hocam eski öğrencim :) bana o öğretiyor çokta iyi kullanıyor maşallah bir zamanlar ben ona ingilizce öğretmiştim şimdi o bana araba kullanmayı tek çıkamasamda şimdilik içimde heves ve istek var

Zamanla yoluna girecek, daha rahat kullandığınızı siz de farkedeceksiniz. Ben hatırlıyorum da, yeniyken yalnız olduğumda daha iyi hissediyordum:) Birisi varken canında mı endişe ediyordum nedir :D:D

cesur
18/01/2011, 20:53
ya bende kimsesiz çıkamıyorum ama şimdilik yakın bi zamanda kimseye ihtiyacım olmicak :)

sundown
12/02/2011, 14:49
Bu konu bayanlarında ilgisini bir hayli çekmiş sanırım :)

fawori
13/02/2011, 03:10

Bende yeni öğrendim sayılır birkaç yıl oluyor ama çok çabuk kavradım geçen günü aynı sizin yaşadıklarınızı yaşayan bir bayan ile karşılaştım çok zor durumdaydı baktım kornalardan bir hayli korkmuş tam hareket edicek durdurdum çünkü kaputu açmış farkında değildi ben seslenince yine stop etti dar bi yerden döndürecekti aracı hemen dedim ki isterseniz ben alırım aracı dedim hatta ehliyetimide gösterdim hemen kabul etti evine kadar 700-800 metre gidip park edip çektim aracını çok rahatladı en son inerken dedim ki yarın yine binin kendinize güvenin dedim öyle böyle öğreneceksiniz bundan emin olun

Marker
13/02/2011, 03:20
Ralli Pilotu Burcu Çetinkaya - UZMANTV (https://www.uzmantv.com/uzman/ralli-pilotu-burcu-cetinkaya)
okumanizi tavsiye ederim, fikrinizi degistirebilir.
edit: Kadın ralli pilotu olmanın avantajları nelerdir? - UZMANTV (https://www.uzmantv.com/kadin-ralli-pilotu-olmanin-avantajlari-nelerdir)

pose744
13/02/2011, 04:21
yalnız tüm bayanlar böyle değil,haksızlık etmeyelim, %90 ı böyle :D

GRDEDE
13/02/2011, 08:59
yalnız tüm bayanlar böyle değil,haksızlık etmeyelim, %90 ı böyle :D

Evet kesinlikle hak yememek lazım :D:D Bence çoğunun en büyük eksiği aracı teknik olarak tanımamak.

sunas
13/02/2011, 23:31
Evet bir bayan sürücüyüm ama yolda bazı bayan kullanıcılardan tırsıyorum. Kullanmasınlar daha iyi. Birde zengin kocaları altlarına 40 bin TL değerinde araba vermezler mi ? :D Yalnız bir şeyide eklemekte fayda var. Bazı erkek sürücüler öyle bir kullanıyorlar ki sanki otobanda tek başlarına gidiyorlar ne sinyal ne hız limiti ne arka ne ön kontolü ama aynı şeyi bir başkası yapsa kornalar el kol hareketleri herşeyi yaparlar. Tabi diğer erkek sürücüleri tenzih ederim.

ZAK1980
13/02/2011, 23:39
Evet bir bayan sürücüyüm ama yolda bazı bayan kullanıcılardan tırsıyorum. Kullanmasınlar daha iyi. Birde zengin kocaları altlarına 40 bin TL değerinde araba vermezler mi ? :D
Songul bu yazdıklarını bır bayanın agzından duymak hoss :) Demekkı bız erkekler dogru seylerden sıkayet edıyormusuz

acRep
14/02/2011, 00:53
Bir Bayan İçin Araba Kullanmak Elbette Zordur, Düşünsenize Karşısında 3 Tane Ayna Varken Onun Yola Bakması Olağanüstü :D

deniz6
14/02/2011, 01:02
Bir Bayan İçin Araba Kullanmak Elbette Zordur, Düşünsenize Karşısında 3 Tane Ayna Varken Onun Yola Bakması Olağanüstü :D
YouTube - türk bayan sürücü (https://www.youtube.com/watch?v=e3pwDFYJL9s)
:-)0:17'ye dikkat.

acRep
14/02/2011, 01:12
YouTube - türk bayan sürücü (https://www.youtube.com/watch?v=e3pwDFYJL9s)
:-)0:17'ye dikkat.

Aman mertcan biraz daha somut örnek sunarsak Bizi taşa tutarlar bilesin :)

Mağdurzda mağduruz diye pankart açarlar :D

deniz6
14/02/2011, 01:19
Aman mertcan biraz daha somut örnek sunarsak Bizi taşa tutarlar bilesin :)

Mağdurzda mağduruz diye pankart açarlar :D
https://img805.imageshack.us/img805/8720/tovbe.jpg
Abi evette böyle bir pozisyon yok ya neyse sustum tamam.
:innocent::D

pose744
14/02/2011, 04:51
Bir Kadın Bir Erkek - Kadınlar ve trafik kazaları videosunu izle - Komedi - Mynet - Video (https://video.mynet.com/yaa_ben/Bir-Kadin-Bir-Erkek-Kadinlar-ve-trafik-kazalari/971619/)

hastayım bunlara,konuyla da alakalı :)

fatihtemizer
14/02/2011, 08:50
kaputun önünü görmek ister bayanlar:)önüne baksa daha iyi olur:)

Misafir
14/02/2011, 10:07
kaputun önünü görmek ister bayanlar:)önüne baksa daha iyi olur:)

Direksiyon başına ilk geçtiğim dönemleri bilirim :D Arabanın burnunu göreceğim diye yapmadığım kalmazdı :) Bunu daha önce benzer konulu bir mesajımda belirtmiştim. Tecrübe, tecrübe, tecrübe ve biraz da kendine güven gerekli. Trafikte atlattığım kaza tehlikelerinin yüzdesine bakacak olursak karşı tarafın kullanıcısının bayan olma oranı büyük maalesef..

ama öyle durumlar da yaşıyorum ki, geçenlerde önümde bir focus gidiyor orta şeritte ama 30-40 km le hız ancak var, kesin dedim bu bayan sürücü.. Sollarken baktım sürücüsü bayan değildi :D

fatihtemizer
14/02/2011, 10:17
bazen trafikte o kadar iyi bayan kullanıcılarda görüyorum ki çok seviniyorum..ellerini öpesim geliyor..:Dişte bu diyorum..fakat genel olarak kötü kullanıyorlar...

he erkekler çok mu iyi kullanıyor..onlarda aynı...:)ama bayanlara göre genel olarak daha iyiler..tamamen ilgisel bir olay diye düşünüyorum..