PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içi led aydınlatma

GünahsizSeytan
05/01/2011, 00:46
https://i55.tinypic.com/2e3ogo7.jpg

https://i53.tinypic.com/n2xrt1.jpg

https://i52.tinypic.com/2ykx8vn.jpg

https://i55.tinypic.com/sblwf4.jpg

https://i53.tinypic.com/2uzcs9s.jpg

https://i51.tinypic.com/ezfxio.jpg

https://i55.tinypic.com/jb7f9i.jpg

Daha önce alt tarafa uyguladığım ledleri biraz abartarak tavanada aktardım :) :rambo:

tutkuaydin41
05/01/2011, 00:54
guzel olmus abi:D canlı canlı dısko gıbı :D:D

GünahsizSeytan
05/01/2011, 00:57
guzel olmus abi:D canlı canlı dısko gıbı :D:D

Eyvallh.. Aynen öyle geceleri acıyorum gündüz gibi oluyo :D

OzzY
05/01/2011, 01:20
renk hoşuma gitti benim beyazlar maviye kaçıyo. eline sağlık.

GünahsizSeytan
05/01/2011, 01:26
renk hoşuma gitti benim beyazlar maviye kaçıyo. eline sağlık.

Tsk ederim. ilk baslarda kamyoncu işi gibi olur diye tereddüt etmiştim ama gece dısardan bakınca arac içi cok hoş göründü :D

OzzY
05/01/2011, 01:36
Tsk ederim. ilk baslarda kamyoncu işi gibi olur diye tereddüt etmiştim ama gece dısardan bakınca arac içi cok hoş göründü :D

bana pavyoncu diyolar genelde :D

kxlylmz
05/01/2011, 09:20
Aracın içine güneş doğmuş :D

Göz almıyor mu?

GünahsizSeytan
05/01/2011, 18:43
Aracın içine güneş doğmuş :D

Göz almıyor mu?

Arkadakileri bilmem ama ön tarafın gözünü almıyor :D

alcazar01
05/01/2011, 20:08
içeriyi bukadar aydınlatmak çok gerekli değil bence ben rahatsız olurdum. güzel çalışma olmuş ama eline sağlık

StrawBeeRy
05/01/2011, 20:11
tolgo kusura bakma ama biraz abartı gibi geldi genede senin beğenmen önemli sakın yolda felan açma bunları :D

GünahsizSeytan
05/01/2011, 20:20
Yakın bi zamanda Her tarafa tekrar darkblack film cektircem aksam cevirmelerinde önlem olarak düşünmüştüm aslında :D tekrar ceza yemek istemiyorm. sonradan hoşumada gitmedi değil:D

StrawBeeRy
05/01/2011, 20:21
Yakın bi zamanda Her tarafa tekrar darkblack film cektircem aksam cevirmelerinde önlem olarak düşünmüştüm aslında :D tekrar ceza yemek istemiyorm. sonradan hoşumada gitmedi değil:D
bence tavan lambasına koysaydın daha iyiydi :)

GünahsizSeytan
05/01/2011, 20:23
Olay cığırından cıktı simdi kapılara bağlamayı düşünüyorum :) :D kapılar acıldıkca yanacak cayır cayır içerisi :D

StrawBeeRy
05/01/2011, 20:26
Olay cığırından cıktı simdi kapılara bağlamayı düşünüyorum :) :D kapılar acıldıkca yanacak cayır cayır içerisi :D
öyle bir şey yaparsan sakın resim felan çekme :D:D:D zaten heryere led koyanlara uyuz oluyorum ilk başta şu farlara koyuyorlar ya yanına gdip sökesim geliyor :)

edelsang
05/01/2011, 20:29
bende aldım led bağlamak nasip olmadı pedallara yapıcam bende ama bu çok abartı olmuş :(

GünahsizSeytan
05/01/2011, 20:34
öyle bir şey yaparsan sakın resim felan çekme :D:D:D zaten heryere led koyanlara uyuz oluyorum ilk başta şu farlara koyuyorlar ya yanına gdip sökesim geliyor :)

:D 2. film cezamı yiyene kadar abartmayı düşünyorum valla :D

bende aldım led bağlamak nasip olmadı pedallara yapıcam bende ama bu çok abartı olmuş :(

Benimde pedallarda ve arkalarda var onlar pek belli olmamış kapı direklerindekilerden dolayı :D led güzeldir saklayıp gizli yerlere yapılınca cok kaliteli şeyler cıkıyo ortaya ama uğrasmak lazım ;)

alpimmm
05/01/2011, 20:46
film açısından gece çevirmelerinde baya işe yarar :)
hayırlı olsun, baya bi aydınlık olmuş.
güle güle kullan

sabanci
05/01/2011, 20:49
bende iç tepe lambasına ve ön koltukların arkaya doğru altına koymayı düşünüyorum onlarıda kapılar açılınca otomatik yanmasını istiyorum zormu bu ?

GünahsizSeytan
05/01/2011, 20:57
bende iç tepe lambasına ve ön koltukların arkaya doğru altına koymayı düşünüyorum onlarıda kapılar açılınca otomatik yanmasını istiyorum zormu bu ?

Zor değil sadece ortadaki tavan lambasındaki elektirikten alacaksınız gerekli olan akımı kapılar acıldıkca ledlerde yanacak orta lambayla. kabloları falan saklamak biraz uğraştırabilir..

magic
05/01/2011, 22:47
Adaş hayırlı olsun, güle güle kullan. Bu arada arkadaşlar buna benzer muhtelif konularda sürekli sordum ama kimse cevap vermiyor, tavan lambasından akım nasıl alıyorsunuz, ordan çıkan kabloları nerden geçirip saklıyorsunuz, şerit ledi nerden alabiliriz, ne kalınlıkta bi kablo kullanmamız gerek ve bunun için lehim makinesi mi gerekiyor?

sabanci
05/01/2011, 22:53
[QUOTE=magic;444108]Adaş hayırlı olsun, güle güle kullan. Bu arada arkadaşlar buna benzer muhtelif konularda sürekli sordum ama kimse cevap vermiyor, tavan lambasından akım nasıl alıyorsunuz, ordan çıkan kabloları nerden geçirip saklıyorsunuz, şerit ledi nerden alabiliriz, ne kalınlıkta bi kablo kullanmamız gerek ve bunun için lehim makinesi mi gerekiyor?[/QU
benim soracağım soruların hepsini sormuş :D

GünahsizSeytan
05/01/2011, 23:00
Adaş hayırlı olsun, güle güle kullan. Bu arada arkadaşlar buna benzer muhtelif konularda sürekli sordum ama kimse cevap vermiyor, tavan lambasından akım nasıl alıyorsunuz, ordan çıkan kabloları nerden geçirip saklıyorsunuz, şerit ledi nerden alabiliriz, ne kalınlıkta bi kablo kullanmamız gerek ve bunun için lehim makinesi mi gerekiyor?

Tsk ederim.. Ben elektiriği tavan lambasından almadım ama tavan ampullerine giden elektirik yollarından paralel cekerseniz kapılar acılınca ledlerde yanar. tavan olduğuı için cıkan kabloları nerden gizleyeceğinizi bilmiyorm ama bi yer vardır illaki.. ben elektirği sislerden aldm.. şerit ledi lamba kablo faln satan aksesuarcıların hepsinde bulabilirsiniz. kablonun kalınlığıda ne ince ne kalın olacak şekilde sağlıklı ve renksiz (siyah, beyaz) bi kablo tercih edilmesi uygundur.. :D

OzzY
05/01/2011, 23:01

bendemi yazmadım yaw :) tavan lambasına gelen 3 tane kablo var
1i sabit +12 V
1i sabit şase
1i de body computer controllu şase(gecikme kumanadaya basınca yanma filan)

bunlardan bize lazım olan sonuncusu, ledi bağlamak için bide +12 V lazım ben onuda tavan lambasından aldım. bu kablo lambaya sol ön direkten gidiyo, ordan biyerden veya daha aşşağıdan sigorta kutusu(body computer) civarından alınabilir. ben bulmakla uğraşmamak için direk olarak lambanın soketinden hemen önce aldım.

ben bağlantıları lehimsiz yapıyorum çünkü imkanım yok. yani arabada kullanabilceğim bi havyam yok. ama lehim çok iyi olur, kablolar oynarsa ark yapmaz, ısınmaz daha iyi iletilir filan. ben kablodaki yalıtkanı sıyırıp(çakmak veya t bıcağıyla) kablonun ortasından geçirip üzerine dolayıp yalıtım yapıyorum. yalıtım çok önemli doğrudan yangın tehlikesi var. piyasadaki elektrik bantlarının çoğu kötü, heleki sıcağı yedimi kısa süre sonra bırakıyo kendini. kesinlikle bez bant(sökmek isteyince sökmek bile çok zor) yada daralan makaron şart.

kablo kalınlığı çok önemli değil ledler çok az aklım çeker ama abartmamak lazım bence, özellikle ana kablolar birazcık kalın olabilir. burda abartmadan kastım telefon kablosu tarzı kablolar, onun dışında herşey iş görür. fazla ince kablo ısınır. kalının zararı olmaz.

kabloyu geçirme olayıda, tavan lambasına bağladıktan sonra döşemenin içinden sol direğe ordan aşşağıya direksyon altındaki plastiğin altından konsolun altına vitesin yanındanda elfreninin oraya çektim, ordanda her tarafa dağıttım. sadece koltukla elfreni arasına bakıldığında görülüyo kablo onun dışında biyerde yok.

başka soru varsa cevaplarım :)

not: sis farı düğmesiyle ilgili konuyada cevap yazdım :)

GünahsizSeytan
05/01/2011, 23:05
1i sabit +12 V
1i sabit şase

bunlardan bize lazım olan sonuncusu, ledi bağlamak için bide +12 V lazım ben onuda tavan lambasından aldım. bu kablo lambaya sol ön direkten gidiyo, ordan biyerden veya daha aşşağıdan sigorta kutusu(body computer) civarından alınabilir. ben bulmakla uğraşmamak için direk olarak lambanın soketinden hemen önce aldım.

ben bağlantıları lehimsiz yapıyorum çünkü imkanım yok. yani arabada kullanabilceğim bi havyam yok. ama lehim çok iyi olur, kablolar oynarsa ark yapmaz, ısınmaz daha iyi iletilir filan. ben kablodaki yalıtkanı sıyırıp(çakmak veya t bıcağıyla) kablonun ortasından geçirip üzerine dolayıp yalıtım yapıyorum. yalıtım çok önemli doğrudan yangın tehlikesi var. piyasadaki elektrik bantlarının çoğu kötü, heleki sıcağı yedimi kısa süre sonra bırakıyo kendini. kesinlikle bez bant(sökmek isteyince sökmek bile çok zor) yada daralan makaron şart.

kablo kalınlığı çok önemli değil ledler çok az aklım çeker ama abartmamak lazım bence, özellikle ana kablolar birazcık kalın olabilir. burda abartmadan kastım telefon kablosu tarzı kablolar, onun dışında herşey iş görür. fazla ince kablo ısınır. kalının zararı olmaz.

kabloyu geçirme olayıda, tavan lambasına bağladıktan sonra döşemenin içinden sol direğe ordan aşşağıya direksyon altındaki plastiğin altından konsolun altına vitesin yanındanda elfreninin oraya çektim, ordanda her tarafa dağıttım. sadece koltukla elfreni arasına bakıldığında görülüyo kablo onun dışında biyerde yok.

süper bilgilendirme bende tam bilmiyordm öğrenmiş oldum :) ellerine sağlık tşkler.. bu kadar şeyden korkup cekmekten vazgecmezler inş :D :D

en kısa zamanda uygularm

sabanci
05/01/2011, 23:10
ozan korktum kardeşim sen ne zaman izmire geliyosun söylede beraber yapalım benimkini bu kadar uğraşamam ben yaw :D

magic
05/01/2011, 23:24
1i sabit +12 V
1i sabit şase

Ozan en kısa zamanda seninle bir küçük Ankara buluşması yapmamız lazım, hem led konusu hemde sis konusuyla ilgili :)

OzzY
06/01/2011, 00:48
12-30 ocak arası izmirdeyim
sonrasında malesef yine ankara, elimden geldiğince yardımcı olurum tabii ama işçiliğim kötüdür baştan söylemesi :D

magic
06/01/2011, 01:09
sonrasında malesef yine ankara, elimden geldiğince yardımcı olurum tabii ama işçiliğim kötüdür baştan söylemesi :D

Sen teknik bilgi ver, işçilik benden :)

OzzY
06/01/2011, 01:30
olur tabii :)

sabanci
07/01/2011, 00:05
ozan sen gel kardeşim nasıl yapılıcağını göster hallederiz gerisini :D

GünahsizSeytan
07/01/2011, 00:39
yaptıktan sonra Fotoları paylaşsanızda bizde faydalansak :D

OzzY
07/01/2011, 01:08
ozan sen gel kardeşim nasıl yapılıcağını göster hallederiz gerisini :D

olur ayarlayalım

edelsang
10/01/2011, 20:09
evet bugün ledleri yapıcaz ayağına arabayı yakıyorduk :(
sigortasını yakmışız 25 tl verip elektirikçiye yaptırdım ama kapılar kapandıkdan sonra hafif ışık veriyor neden oluyo anlamadım :S

sabanci
10/01/2011, 20:40
dikkat et kardeşim yaw aman...

edelsang
10/01/2011, 20:48
dikkat et kardeşim yaw aman...
Bir daha ellemem kendimden arkadaş vardı elektrik mezunu kafa karıştı bizim -leri +lara mı taktık ne yaptıysak oldu bişiler :) canımız saolsunda o kapandıkdan sonra ışık veriyo ben ona ayar oldum

StrawBeeRy
10/01/2011, 20:59
evet bugün ledleri yapıcaz ayağına arabayı yakıyorduk :(
sigortasını yakmışız 25 tl verip elektirikçiye yaptırdım ama kapılar kapandıkdan sonra hafif ışık veriyor neden oluyo anlamadım :S
geçen bende sigortayı yaktım sonra yeni sigorta taktım şase yaptırmışız artı eksi birbirine değermi hiç işte onu yapınca bir daha yanmıyor :D

edelsang
10/01/2011, 21:08
geçen bende sigortayı yaktım sonra yeni sigorta taktım şase yaptırmışız artı eksi birbirine değermi hiç işte onu yapınca bir daha yanmıyor :D
aynen,şu devamlı yanma olayını bilen yok mu ? :S

evoero
11/01/2011, 18:14
Bu cantların markası nedir? hoş duruyorlar.. ayrıca aydınlatmada gayet iyi...

GünahsizSeytan
11/01/2011, 18:21
Bu cantların markası nedir? hoş duruyorlar.. ayrıca aydınlatmada gayet iyi...

Momo marka fighter mıodeli.. Tskler :)

acRep
11/01/2011, 18:51
Bu ne dehşet bir aydınlatma Tolga arabana binenler Karakola giderken seyyar sorgu aracında zannetmiyorlar kendilerini deilmi? :)

Eminim gece iç aydınlatmalar açıkken kendini vitrinde hissediyorsundur :) Güzel çalışma..

GünahsizSeytan
11/01/2011, 18:57
Bu ne dehşet bir aydınlatma Tolga arabana binenler Karakola giderken seyyar sorgu aracında zannetmiyorlar kendilerini deilmi? :)

Eminim gece iç aydınlatmalar açıkken kendini vitrinde hissediyorsundur :) Güzel çalışma..

yorum içit tskler güzel benzetmeler içerikli :D vitrin olayında haklısın abi :D
aslında bi şahinim olmalıymış :]

film cektirdikten sonra ledler sayesinde gece cevirmelerinden yırtıyımda hertürlü olumsuz yoruma açığım :D :D

acRep
11/01/2011, 19:10
Sana bizim eski şahin lazım Tolgaa :)

https://img1.loadtr.com/k-659401-panterrr.jpg (https://www.loadtr.com/659401-panterrr.htm)

https://img1.loadtr.com/k-659402-pempe_panterimm.jpg (https://www.loadtr.com/659402-pempe_panterimm.htm)

https://img1.loadtr.com/k-659403-pembe_panterr.jpg (https://www.loadtr.com/659403-pembe_panterr.htm)

Koltuklar beyaz deri fakat iç aydınlatmadan eser yoktu Cam filmlerinden paso ceza yediği için kabakk gibi açıkta geziyoduk :D

GünahsizSeytan
11/01/2011, 19:13
Avatardaki makinemi :) body kit flan tam benlik :) şaka maka bende beyaz basık şahin tutkusu var olur bigün inş hobi olarak bnerim :]

Edit : pardon imzadaki :D

acRep
11/01/2011, 19:30
Kayserinin yollarını bilmiyorum ama istanbul'un belirli yerleri hariç basık arabayla gezersen fiberciyle , tamponcuyla akraba olursan hatta gece sabahlamalar başlar :D Ve aracının kesin tekrar tekrar gelecegini bildiği için aynı kalıptan 2-3 adet ön ve arka tampon yapılır hazırda bekler :) Şahin'e binmek pahalı iş..

GünahsizSeytan
11/01/2011, 19:49
Aynen katılıyorum :) şahini olanlar yemeyip içmeyip hatta binmeyip arabaya para harcıyolar cevremden biliyorm :D Sizde sahine bayağı harcamışsnz vakit ayırmışsınız belli , cokta güzel olmuş :) tutkusu olanlar bilir içine binince insan kendini tuhaf hissediyo :D Okula giderken onun arabasını alıyorum, kmde 45 kr yaksada :D kesinlkle ilerde imkanım olursa hobi olarak yapcam kendime :)