PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikir? Punto Evo'ya Grande Punto Abarth Body Kit?

Punto_Can
03/01/2011, 00:20
Arkadaşlar merhaba,
bu yaza doğru aracımı satmayı düşünüyorum. aklımda full bir evo var ancak ön ve arka tamponlar görüntü olarak malumunuz biraz sıkıntılı. benim düşüncem de full 0km bir beyaz evo alıp komple gp abarth body kit yaptırmak. şu an istediğim özelliklerdeki evo 32000 civarında tutuyor, abarth body kit'de yaklaşık 5.000TL civarı tutuyor ama ortaya dünayada tek olan bir araç çıkıyor :) dışı gp abarth, içi evo.

abarth farlar zaten elimde var :) geriye komple ön-arka tampon, çamurluk dodikleri ve marşpiyeller kalıyor :) aracı showroom dan bu şekilde çıkarmayı düşünüyorum.

acaba orjinal tamponları ve farları almasam indirim yaparlar mı :D

sizin fikirlerinizi almak istedim, fiyat ve görüntü açısından ne düşünürsünüz?

hsyn28
03/01/2011, 00:34
punto evo farları ile gp farları ebatları farklı bilgin olsun ayrıca evonun abarth versiyonuda güzel tabi keyif senin şimdiden hayırlı olsun inşallah güzel bi evo yaparsın ama skydomelu beyaz al:)

Punto_Can
03/01/2011, 00:37
punto evo farları ile gp farları ebatları farklı bilgin olsun ayrıca evonun abarth versiyonuda güzel tabi keyif senin şimdiden hayırlı olsun inşallah güzel bi evo yaparsın ama skydomelu beyaz al:)

far konusunda sıkıntı yok, evo'ya gp farı ve gp abarth tapmonları takacağımdan birebir uyum sağlayacak, orjinal farları ve tamponları kullanmıcam zaten ve kesinlikle skydome'lu olacak :)

takres
03/01/2011, 00:37
valla iyi cesaret helal olsun :)

Punto_Can
03/01/2011, 00:39
valla iyi cesaret helal olsun :)

teşekkürler :)

bir sorum daha olacak arkadaşlar, muayene ve polis açısından bir sıkıntı olur mu sizce? aracın dışı gp abarth içi evo olacak ve ruhsatta evo yazacak :(

takres
03/01/2011, 00:40
teşekkürler :)

bir sorum daha olacak arkadaşlar, muayene ve polis açısından bir sıkıntı olur mu sizce? aracın dışı gp abarth içi evo olacak ve ruhsatta evo yazacak :(

kimse anlamaz bile :D

hsyn28
03/01/2011, 00:42
far konusunda sıkıntı yok, evo'ya gp farı ve gp abarth tapmonları takacağımdan birebir uyum sağlayacak, orjinal farları ve tamponları kullanmıcam zaten ve kesinlikle skydome'lu olacak :)
kaput kısmını nasıl halletcen tampon kısmına eywallah ama kaputtada uzatma yapman lazım.far-kaput kısmı da farklı diye biliyorum.

Punto_Can
03/01/2011, 00:50
kaput kısmını nasıl halletcen tampon kısmına eywallah ama kaputtada uzatma yapman lazım.far-kaput kısmı da farklı diye biliyorum.

kaputta sıkıntı yaratacak birşey yok hüseyin, ilk bakışta farklı gibi görünüyor ancak gp ve evo kaputları aynı. sadece tampon dizaynından farklı gibi duruyor...

ayhan1
03/01/2011, 00:51

evet buna bende katılıyorm ve ayrıca tamponlar bire bir aynıda olmaya bilir mutlaka bir kalıp farkı vardır ortaya güzel birşeyde çıkmaya bilir haberiniz olsun eyer tamponlarda kalıp farkı varsa uydurmasyon olur oda nekadar güzel olur bilinmez

femoli
03/01/2011, 00:53
Eminmisin kaputlari ayni olduguna :)

Para cok alican harcayacak yer ariyorsun galiba :D

hsyn28
03/01/2011, 00:53
kaput aynıysa sorun yok o zaman bizi bi tampon yüzünden far cıkcak diye bekletiolar ya ledli angel cıkaracaklarda alcaz:)arabayı satcam far cıkana kadar:)

Punto_Can
03/01/2011, 00:54
evet buna bende katılıyorm ve ayrıca tamponlar bire bir aynıda olmaya bilir mutlaka bir kalıp farkı vardır ortaya güzel birşeyde çıkmaya bilir haberiniz olsun eyer tamponlarda kalıp farkı varsa uydurmasyon olur oda nekadar güzel olur bilinmez

tamponlarda kalıp farkı mutlaka var ama bu sadece görüntü olarak farklı. vida yerleri vs. diğer herşeyi aynı, abarth veya gp tamponları evoya cuk diye oturuyor, yaş yere yatar mıyım ben :)

Eminmisin kaputlari ayni olduguna :)

Para cok alican harcayacak yer ariyorsun galiba :D

yok abi yaa para çok değilde biraz heyecanlıyım bu aralar :)

kaput konusunda da boyutları birebir aynı abi, hem gördüm hem ölçtüm :)

https://www.varbak.com/galeri/yeni-fiat-grande-punto-nb26012.jpg
https://media.tiscali.co.uk/images/galleries/motoring/first-drive-fiat-punto-evo/large/PuntoEvo1.jpg

ayhan1
03/01/2011, 01:04
bundan eminseniz sorun yok ortaya güzel birşey çıkar

OzzY
03/01/2011, 01:12
çok mantıklı :D:D
güzel olur sabırsızlıkla bekliyorum sonucu :D

Romeo_er2
03/01/2011, 01:15
abi jant yay olmadan çok komik durur..bide uycakmı evoya gp nin tamponlar..

Punto_Can
03/01/2011, 01:23

jant ve yay allahın emri zaten :)
leylek abarth olur mu hiç :D
senin jantlardan düşünüyorum zaten evoya ;)

tamponlar uyuyor ertuğ, vida yerleri vs. herşeyi aynı...

OzzY
03/01/2011, 01:26
vida yerleri aynıysa azıcık elektrik işi var oda basit :D

yolcu27
03/01/2011, 09:06
valla 10 numara fikir gaziantep e uğradığınız bir zaman görmek isterim :) şimdi dışı abarth içi evo peki motor ne düşünüyorsunuz varmı acaba bir haber şu turbo multiar lerden 135 hp:D

zafermutlu
03/01/2011, 09:49
uyma konusunda fikrim yok araştırmadım. çok zahmetli ve pahallı bir iş bu. hiç evo abarth parçaları düşünmedin mi?

v-mutluer
03/01/2011, 10:03
bence mükemmel olur aman nazar değmesin şimdiden..

mix
03/01/2011, 12:45
bende sabırsızlıkla bekliyorum ve inşallah sizi üzmeden harika bi araç çıkar ortaya

sabanci
03/01/2011, 12:51
uyabilir gibi geliyor sonuçta grandepuntonun sadece makyajlanmış hali evo sende iyi araştırmışsın sorun olmaz herhalde ve beyaza gerçekten çok yakışır diye düşünüyorum...

Mjet
03/01/2011, 12:52
adam arastırmış zaten uyup uymama gibi bi sıkıntıyı boşa soruyosunuz :) süper olur bence hayalinde varsa ee biraz da paran varsa yyap gitsin Dünyada Tek oL =)

Punto_Can
03/01/2011, 13:02
valla 10 numara fikir gaziantep e uğradığınız bir zaman görmek isterim :) şimdi dışı abarth içi evo peki motor ne düşünüyorsunuz varmı acaba bir haber şu turbo multiar lerden 135 hp:D
turbo multiair ile ilgili henüz net bir bilgi yok ancak multijet abarth olacak gibi :D

uyma konusunda fikrim yok araştırmadım. çok zahmetli ve pahallı bir iş bu. hiç evo abarth parçaları düşünmedin mi?

mevcut olan grande punto abarth'ın parça kodları ve parçaları zaten sıkıntılı bir şekilde uzun uğraşlar sonucunda bulunmuş, orhan bu konuda daha iyi bilgi ve deneyim sahibidir. evo abarth yapacak olursan bu sefer sil baştan deneme yanılma yöntemi ve sıkı bir servis dostun olacak ki yapabilesin. örneğin evo abarth a ait bir parça sipariş ettin ve yanlış geldi, sonuçta bu servisin elinde kalacak, geri göndermek sıkıntı olacak ve sende sıkılacaksın, bunun için gp abarth en kolay ve en kesin çözüm ;) ama yaza kadar evo abarth parça kodları kesinbir şekilde tesbit edilirse ve tamamı getirilebilirse tabiiki evo abarth da düşünebilirim...

adam arastırmış zaten uyup uymama gibi bi sıkıntıyı boşa soruyosunuz :) süper olur bence hayalinde varsa ee biraz da paran varsa yyap gitsin Dünyada Tek oL =)

evet uyum konusunda hiçbir sıkıntı yok, tamamen orjinal parçalar ile kit yapılacak ve herşeyin olduğu gibi dünyada tek olmanın da bir bedeli var :) fazladan 5.000TL civarı gibi :)

zafermutlu
03/01/2011, 14:24
inşallah diledegin gibi yaptırırsın.. bende yaptırayım 5000 lira abarth parçalar 5000 lirada turbo tr de bir ilk olur:)

Mjet
03/01/2011, 16:58
5000 tl bedelde dünya ortamında tek olmak için az bile :)
dipnot bu arada 1.4 turbo evo 135 beygir şubatta ülkemize geliceklermiş :)

izoci
03/01/2011, 18:41
ilgnç bi prje

KaMiKaZe
03/01/2011, 18:55
Fikir güzel ama heyecan olarak kalır.

Neden dersen farları düşersek sadece parça maliyetin 6500 tl civarı olurki bunların fiyatını aksesuarcıdan daha net biliyorum, işçilik veya boya masrafını yok sayıyorum. Yay + jant + lastik ekliyorum 2250 lirada orası aşağı yukarı 8250 tl civarı bir fiyata çıkmış oluyor. Tabi bu arada elinde evoya ait bir sürü parça olacak bunlarıda 1000-1250 liraya geri satmış olsan 7000 tl gibi bir masrafın oluyor.
Tabi önceden dediğim gibi tek sıkıntı maddiyatta değil tek tek kovalamak gerekiyor parçaları.
Bence üzme kendini al bir bravo :D

nasre
03/01/2011, 20:20
Hayalin buysa yap içinde kalmasın derim.
Tek geçilirsin valla. Belki italyanlar beğenir ve bir sonraki kasayı yaparken senden esinlenirler bile.

Punto_Can
03/01/2011, 20:43
Fikir güzel ama heyecan olarak kalır.

Neden dersen farları düşersek sadece parça maliyetin 6500 tl civarı olurki bunların fiyatını aksesuarcıdan daha net biliyorum, işçilik veya boya masrafını yok sayıyorum. Yay + jant + lastik ekliyorum 2250 lirada orası aşağı yukarı 8250 tl civarı bir fiyata çıkmış oluyor. Tabi bu arada elinde evoya ait bir sürü parça olacak bunlarıda 1000-1250 liraya geri satmış olsan 7000 tl gibi bir masrafın oluyor.
Tabi önceden dediğim gibi tek sıkıntı maddiyatta değil tek tek kovalamak gerekiyor parçaları.
Bence üzme kendini al bir bravo :D

bende bundan korkuyodum işte :)
ufaktan bi başlasam devamı gelir aslında, yaza doğru para sıkıntım olmayacak inşallah, tek korkum bu heyecanın geçmesi :D kafamda dizel bi A1 yatmıyo değil hani ama punto daha çekici geliyo, bilemedim işte :)

KaMiKaZe
04/01/2011, 16:11
gel hazırını verelim :D

femoli
04/01/2011, 18:59
İçindeki heyecanı öldürme imkanın varsa kimseyi dinleme bir dahamı geleceksin dünyaya erteleye erteleye hayat bitiyor..

Yarın bir gün evlenince güler'de sana evet yap der :D :D

AYM
04/01/2011, 19:26
bende evonun tamponlarını iğrenç buluyoru özellikle ön panjurunu. Benimde aklımda aracı sıfırlarsam bayiye ön ve arka tamponu grande puntonunkilerle değiştirebilirmiyiz diye teklif etmek geçiyor hatta bende konu açmayı düşünmüştüm ancak daha erken madem konu açılmış aklıma takılan 2 soru vardı 1- (ki sen buna cevap vermişsin) bağlantı yerleri bire bir uyuyormu 2- evonun sis farları adaptif bu özellik iptal mi olacak

Punto_Can
04/01/2011, 19:34
İçindeki heyecanı öldürme imkanın varsa kimseyi dinleme bir dahamı geleceksin dünyaya erteleye erteleye hayat bitiyor..

Yarın bir gün evlenince güler'de sana evet yap der :D :D

ohoooo işin içine güler girerse sakat abi, şimdi bile al yap diyo ama sonra arabayı benim üstüme yap diyo :D

gel hazırını verelim :D

abi beyaz olsa 1 dk durmam ama koyu renkten ağzım bir kere yandı, yoksa sen satmasanda alırdım :D

Mjet
04/01/2011, 21:42
orhan 1000 tl fiyat kırsın sende git beyaza kaplat daha güzel olur :D

Punto_Can
04/01/2011, 22:21
bende evonun tamponlarını iğrenç buluyoru özellikle ön panjurunu. Benimde aklımda aracı sıfırlarsam bayiye ön ve arka tamponu grande puntonunkilerle değiştirebilirmiyiz diye teklif etmek geçiyor hatta bende konu açmayı düşünmüştüm ancak daha erken madem konu açılmış aklıma takılan 2 soru vardı 1- (ki sen buna cevap vermişsin) bağlantı yerleri bire bir uyuyormu 2- evonun sis farları adaptif bu özellik iptal mi olacak

adapitf sis farları iptal olmaz, aynı şekilde çalışır yine ;) sadece gündüz farları olmaz, onuda salla gitsin :)

AYM
04/01/2011, 22:47
adapitf sis farları iptal olmaz, aynı şekilde çalışır yine ;) sadece gündüz farları olmaz, onuda salla gitsin :)

bence de gündüz farları önemli değil ancak sis farları direksiyon hareketine duyarlı viraj içini aydınlatıyor evoda grandeninkilerden farklı büyük ihtimal yuvalarıda farklı uymama ihtimali çok yüksek gibi geldi bana

Cuhara
05/01/2011, 10:16
aklında canlandırınca çok güzel gibi duruyor, birde bitmişini görmek lazım :) bu arada bir şey itiraf etmek istiyorum. evo nun tamponları görüntü olarak sıkıntılı demişsin ya, sana tamammen katılıyorum :) ben sıfr tamponları ve arka farlarından dolayı (ben hiç beğenmedim, kimse üzerine alınmasın bu zevk meselesidir) evo yerine grande punto aldım :)

Punto_Can
05/01/2011, 13:36
bence de gündüz farları önemli değil ancak sis farları direksiyon hareketine duyarlı viraj içini aydınlatıyor evoda grandeninkilerden farklı büyük ihtimal yuvalarıda farklı uymama ihtimali çok yüksek gibi geldi bana
yuvaları uyması lazım, gp abarth ların ön tamponunda bulunan sisler gp'lerin sisleri gibi yayvan değil evolardaki gibi yuvarlak, yakından incelemedim ama uyar diye düünüyorum, ayrıca uymasa bile gp abarth'a doblo'nun sisleri ufak bir işlemle sorunsuz oluyor :) benden duymuş olmayın :D

buyrun bu da gp abarth'ın sisleri...
https://www.abarthclub.**/modelli_abarth/grande-punto-abarth.jpg

aklında canlandırınca çok güzel gibi duruyor, birde bitmişini görmek lazım :) bu arada bir şey itiraf etmek istiyorum. evo nun tamponları görüntü olarak sıkıntılı demişsin ya, sana tamammen katılıyorum :) ben sıfr tamponları ve arka farlarından dolayı (ben hiç beğenmedim, kimse üzerine alınmasın bu zevk meselesidir) evo yerine grande punto aldım :)

çok haklısın, bende içi evo dışı gp olan bi aracı bu yüzden düşünüyorum, ha madem dışını grande gibi yapıcam, yapmışken yanında birde abarth olsun dedim işte :D

şu an kafama takılan tek soru ruhsatla ilgili bir sıkıntı olumu çevirmelerde falan?
ruhsatta evo yazacak dışı grande gibi olacak, polise "ama abi bak içi evo" demek de olmaz :D

AYM
05/01/2011, 13:54
yuvaları uyması lazım, gp abarth ların ön tamponunda bulunan sisler gp'lerin sisleri gibi yayvan değil evolardaki gibi yuvarlak, yakından incelemedim ama uyar diye düünüyorum, ayrıca uymasa bile gp abarth'a doblo'nun sisleri ufak bir işlemle sorunsuz oluyor :) benden duymuş olmayın :D

çok haklısın, bende içi evo dışı gp olan bi aracı bu yüzden düşünüyorum, ha madem dışını grande gibi yapıcam, yapmışken yanında birde abarth olsun dedim işte :D

şu an kafama takılan tek soru ruhsatla ilgili bir sıkıntı olumu çevirmelerde falan?
ruhsatta evo yazacak dışı grande gibi olacak, polise "ama abi bak içi evo" demek de olmaz :D

senin yapmak istediğinde uyabilir ancak benim düşündüğüm ilerde birgün yaparsam evoya normal grande tamponu (abarth değil) açıkçası ben ruhsatta sorun çıkacağını hiç sanmıyorum öyle olsa kimse body kit yaptıramazdı sonuçta araç ap ayrı bir model oluyor ayrıca bmw ve ford fiestada eski kasaları bir üst kasa görünümü yapan bir sürü insan var eskidende şahini doğan yapmak moda idi

KaMiKaZe
05/01/2011, 14:38
orhan 1000 tl fiyat kırsın sende git beyaza kaplat daha güzel olur :D

gelsin ona çok fiyat kırarım 1000 tl cuzi olur :D

ruhsattı polisti hikaye sadece bakarak kalıyorlar :D

EFEOGLU
25/05/2011, 17:21
Konu yazılalı baya bir zaman olmuş bende sizin gibi düşünüyordum fakat servisteki kaporta ustası orjinal ön ve arka tampon vida yerlerinin farklı olduğunu söylediği için ve motor farkı olmadığı için 1.3 75 bg full kit+skydome beyaz gp aldım ama 95 bg 1.3 multıjet düz vites evo çıkarsa alır taktığım bütün parları evoya aktarırım.

sakinkaradas
25/05/2011, 18:56
bence böyle macera arayacagına direk evo abrth spariş et derim

krm1983
25/05/2011, 19:18
proje yalan oldu sanırım

Punto_Can
25/05/2011, 19:52
evet yalan oldu maalesef, sene sonuna doğru ufak bir bmw çalışması var, onun için fazla masraf yapmak istemiyorum :)

krm1983
25/05/2011, 20:11
bi hamann kit toplarsınız bmw ye :)

takres
25/05/2011, 20:53
evet yalan oldu maalesef, sene sonuna doğru ufak bir bmw çalışması var, onun için fazla masraf yapmak istemiyorum :)

bmw hakkında ayrıntı var mı?

Punto_Can
25/05/2011, 22:18
bi hamann kit toplarsınız bmw ye :)
yok ya ona gücümüz yetmez işte :)

bmw hakkında ayrıntı var mı?

kasım gibi türkiye'ye gelmesi beklenen yeni kasa 1 serisi
türkiye için 1,16d planları varmış ancak en kötü ihtimalle 1.18d olacak inşallah.
buradan inceleyebilirsiniz, bmw 1 series coupe...

https://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1series/overview.html
.
.
.

takres
26/05/2011, 00:27

türkiye için 1,16d planları varmış ancak en kötü ihtimalle 1.18d olacak inşallah.

BMW 1 Series models : Overview (https://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1series/overview.html)
.
.
.

nerde bmw orda ben :)
yeni 1 serisi şimdikine göre gayet güzel olacak ama geçen borusana sordum ilk başta atmosferik 1.6 benzinliler gelecekmiş...
1.3 turbo benzinli veya 1.5 dizel gibi dedikodular var bakalım gelirse..
güncel kasaların full unu 34 binden 30 bine çekmişler bu arada...

krm1983
26/05/2011, 00:35

BMW 1 Series models : Overview (https://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1series/overview.html)
.
.
.

parça parça artık :)

byspayn
26/05/2011, 11:06
bi araba görürsün hayal edersin parayı ayarlarsın arabayı alırsın çok fazla geçmeden hevesin kaçar :D

apocan63
02/06/2012, 02:34

karaelmaz
17/06/2014, 15:48
Sonuna kadar okudum arkadas evo yu gp yapmis mi diye ama sonu kayip bitti :(