PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buğu çözücü

fatihhhh
24/12/2010, 10:02
forumda aratma yaptım ama tam olarak aradğımı bulamadığım yada göremediğim için yeni konu açtım.
kış geldi.
aracıma biner binmez buğu çözücü tuşa basıyorum.
klima kompresörü devreye giriyor ve ekranda HI yazısı çıkıyor.
ama fan hiç çalışmıyor ve buğuda çözülmüyor.
bende HI konumunda iken elimle fan ı en yüksek sevyeye getirerek buğuyu çözmeye çalışıyorum.
bu normalmi yoksa ben geçen kıştan beri kullanmaya kullanmaya unutmuşmuyum?
yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
hoşkalın.

deniz6
24/12/2010, 10:22
Evet bendede yapıyor sanırım motorun ısınması için falan bekliyor biraz.

Budweiser
24/12/2010, 10:37
Digital klima sanırım. Bizdekiler manuel oldugu için mandal cevir mandal kapat :D:D Bu arada birşey keşfettim bu konuda. İstediğiniz kadar cama verin havayı eğer içerdeki havayı döndürüyorsa havalandırma buğuyu çözmüyor uzun yolculuklarda arttırıyor bile deli olmuştum. Fakat o tuşu kapatım dışarıdan taze hava çekildiğinde veya klima açıldığında buğuyu çözebiliyor. içerde döndürülen hava nefesimizle beraber döndürüldüğü için nemli hava döndürüyor oda haliyle buğu yapıyor.
çok mu karışık oldu??!

denizxyz
26/12/2010, 23:15
Digital klima sanırım. Bizdekiler manuel oldugu için mandal cevir mandal kapat :D:D Bu arada birşey keşfettim bu konuda. İstediğiniz kadar cama verin havayı eğer içerdeki havayı döndürüyorsa havalandırma buğuyu çözmüyor uzun yolculuklarda arttırıyor bile deli olmuştum. Fakat o tuşu kapatım dışarıdan taze hava çekildiğinde veya klima açıldığında buğuyu çözebiliyor. içerde döndürülen hava nefesimizle beraber döndürüldüğü için nemli hava döndürüyor oda haliyle buğu yapıyor.
çok mu karışık oldu??!

Süper acıklama..

demon
26/12/2010, 23:51
Aynen dışarıdan gelen havayı içeri verdiğiniz taktirde aracınızda hiç buğu olmaz.
Diğer türlü içeriden dışarısı gözükmüyor.

berkeraaa
27/12/2010, 01:11
onun yerine güzel microfiber ve temiz bir bez ile silinmiş cam hçi buğu yapmıyor :D :D :D yada hep yanlız olduğum içinmi buğulanmıyor aracım :( :( :(

demon
27/12/2010, 03:07
Yağmurlu havada çok buğu yapar. Özellikle uzun yolda

delkan
27/12/2010, 08:02
bugu çözücü spreyler var onlardan kullansak nasıl olur? sizce

fatihhhh
27/12/2010, 10:28
aslında benim buğu ile ilgili direkt bir sorunum yok,
benimkisi teknik bir konu.
araca ilk bindiğimde buğu çözme tuşuna basmama, klimakompresörü devreye girmesine ve ekranda HI yazısı çıkmasına rağmen fan ın en alt sevyede kalması normal mi?
araba soğuk olduğu için mi fan en alt sevyede kalıyor. biraz sabretsek, fanda en üst sevyeye çıkacak ve buğu hemen mi çözülecek? benim fanım bozuk mu?